Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawde nikogo nie bylo przez weekend? Napiszcie cos bo chce sie wybierac w czwartek lub piatek!

Byłem w sobotę i niedzielę na Chopoku. W sobotę niestety zacząłem jazdę dopiero o po 10 (korek, pełne parkingi Lucky i Zahradky - przymusowy dojazd skibusem), więc świeżutkiego śniegu nie uraczyłem na stokach. Na trasach po północnej stronie szybko zrobiły się muldy i lodowe wysepki. Śnieg poza trasą całkiem fajny i świeży, a przede wszystkim w zadowalającej ilości. Trochę mgły, którą szybko przewiewało. Na południu po godzinie 13 było mleko.

W niedzielę na Zahradky - deszczyk, Chopok - bardzo silny wiatr, gondola po północnej stronie przed godziną 11 została zamknięta do 12. Rodziców z dziećmi ostrzegano, a na górze Horska Sluzba ich zawracała. Było naprawdę srogo i niebezpiecznie dla niewprawionych, wiatr przewracał dorosłych. Podsypało kapkę śniegu (a raczej nawiało), więc i tak było całkiem miło :biggrin: Na dolnych trasach mokry i ciężki śnieg, ale raczej znikoma ilość lodu. Według mnie, jeździło się dużo przyjemniej niż w sobotę. Poza trasami ostro spowalniający śnieg. O 15 musiałem się zwijać :)

Edytowane przez Czipi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale pierwszy raz miałem taką przygodę i była ona dosyć słaba. Pomijając już kwestię pełnych parkingów, niedziałającej tablicy informującej o ich zajętości i korku do parkingu "skibusowego", to czas oczekiwania w kolejkach do kas w Lucky (czynne trzy na cztery) wynosił prawie 30 minut. Po odbiór kupionego karnetu na podstawie karty tymczasowej gopass (byłem ze znajomymi). Niestety za bardzo nie ogarnęli sytuacji.

Edytowane przez Czipi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś że co 2 (no może co 3) auto na parkingu jest na Polskich numerach!!! :eek:

Sami sobie zgotowaliśmy to piekło.

Ale spoko jeszcze 2 tygodnie i zacznie się sezon na Chopoku! :applause:

PS. jak co roku zresztą :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy, to nigdy specjalnie nie przyglądałem się tablicom :wink:

Największy niesmak nie wynika nawet z tych pełnych parkingów, tylko tych naprawdę długich kolejek do kas. Do wyciągu stałem 5 minut, a do kas znajomi stali pół godziny. Bez nich nie chciałem jechać na sam szczyt, gdzie i tak wypadałoby poczekać ze zjazdem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie kupicie Gopassa? możesz kupić przez stronkę albo przez apkę, przed samym wyjazdem a nawet na parkingu. Nie dość że trochę taniej to jeszcze idziesz prosto pod wyciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, a jeszcze takie pytanie: jak kupię skipass przez gopass.sk, to tam wybiera się datę, czy trzeba go wykorzystać w tym konkretnym dniu, czy może jest on ważny do końca sezonu ? Chodzi mi o sytuację, że podjeżdżam na stok, a tam np. leje/wieje itp. rezygnuję z jazdy. Czy ten skipass może być wykorzystany w inny dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie kupicie Gopassa? możesz kupić przez stronkę albo przez apkę, przed samym wyjazdem a nawet na parkingu. Nie dość że trochę taniej to jeszcze idziesz prosto pod wyciąg.

Ja gopass'a miałem i wykupiony karnet również, ale znajomym karty nie zdążyły przyjść przed wyjazdem. Pomimo tego, że mieli skipass wykupiony przez internet, to musieli stać pół godziny w kolejce z wydrukowaną kartą tymczasową po odbiór samego plastiku...

Mogliby od bidy postawić automaty do odbioru kart plastikowych jeśli ktoś już posiada wydrukowaną tymczasową. Wystarczyłoby skanowanie unikalnego kodu kreskowego/QR z wydrukowanej karty tymczasowej, kamerka kontrolująca kto odbiera karnet i ew. jakiś podajnik na kaucję za kartę. Zresztą odwrotne rozwiązanie już funkcjonuje - automaty zwracające kaucję za wydane plastiki. Dlatego tym bardziej nie rozumiem czemu nie mogą tego jakoś lepiej ogarnąć.

Edytowane przez Czipi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jest dobrze,ludzi w porównaniu do po przedniego tygodnia to tak połowa...
No nie powiedział bym:

FIS.jpg

FIS2.jpg

PS. aaa te czarne punkty to nie zawsze choinki :biggrin:

FIS.jpg.cef86c6433f941502910042130a4b21b.jpg

FIS2.jpg.278c6ba80ba1236ef5c2c55541ab9f0d.jpg

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny dzień na Chopku. Pogoda typowo wiosenna. Ja i moje narty kochamy takie warunki a więc nie wiem czy dla wszystkich ta relacja coś da ale co mi tam. Warunki na górze a warunki na dole to od kilkunastu dni inna bajka. Na dolnych odcinkach śnieg znika w oczach (choć mają go jeszcze dużo) dowód to na Koliesku wykopali dziurę pod trybuny zgarniając ze 1-1,5 m śniegu. A i na Luckach jest go jeszcze z 40-50cm

lu.jpg

Za to na szczycie śniegu przybywa. Jest już prawie jak płotki śnieżne czyli około 1,5 m

sz1.jpg

sz2.jpg

Niestety po ostatnich opadach deszcz zamarzł i utworzył warstwę lodu, którą ratraki przemieliły. Jazda nie należy do przyjemnych.

grudy.jpg

sz3.jpg

sz4.jpg

Niestety tak aż do wysokości Lukowej. Na południu zdecydowanie lepiej (jak ktoś lubi "JARNE LYŻOVANIE"). Jedynie szczytowe odcinki twarde i zmrożone, potem bajka pod nartami!

ju2.jpg

ju3.jpg

ju4.jpg

choć faktycznie 33 puszcza. Ale nie na co się dziwić, na dole +4 do +7 :eek: :sorrow:Jak weszły chmury na południe, szybki przeskok na północ a tam ludzi że można sobie na trasie dzieci narobić! Czarnulka nie jest źle:

cz.jpg

ale "te tyczki się ruszają" a więc szybka decyzja: freerideW górnych odcinkach twardy, lodowy, przewiany. Nic przyjemnego ale od Rovnej Holi i poniżej mokry, zleżały (ale nie trzyma) fajna zabawa. Przypomniałem sobie o trasie freeride'owej nr 3 :stupid: i SUPER strzał w 10!NIE MA LUDZI :applause:

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

W sumie warunki jak co roku na Chopku o tej porze. Myślę że jak zawsze zakończymy sezon około 25 kwietnia :biggrin:

ju1.jpg

lu.jpg.e4048dd501db5d1b467cca6110aa20a0.jpg

sz1.jpg.5d457b865582efdd209acbe9e9e72e29.jpg

sz2.jpg.dc81ec45999013e0ead2dafcf8d2ffca.jpg

grudy.jpg.c9d2574fc9183680419c7b5e2d42275c.jpg

sz3.jpg.86cd4627354d9ad98f354b108cf3cd3b.jpg

sz4.jpg.6144f7de3ccc36d2b20a305c6a140e8a.jpg

ju1.jpg.3925f1cc79a54e4740b1deb715455a22.jpg

ju2.jpg.255e98a3739a56e45ba6377f837d4340.jpg

ju3.jpg.6c472f2a06148ebbf386cad8b85e4d2c.jpg

ju4.jpg.27be71eb33ae516ef88d907957a3c737.jpg

cz.jpg.3624ad5b3c079ff4a31008e3a6c0696b.jpg

31.jpg.0c444bec11c0015dd51308706b71488b.jpg

32.jpg.022a89d3746d82f9f2221a901d97e358.jpg

33.jpg.3ab14e20e98c87bd762f24ec4a357af6.jpg

34.jpg.c9e08239eba3665a1a4b232ee21bf434.jpg

35.jpg.49059422febbde5b662f8e5dc1fbf2ee.jpg

36.jpg.7878e4fddebcce1f6465dc66151b5f57.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w drugim tygodniu lutego, jak przyjechaliśmy lał deszcz i wiał halny, później przyszły totalne śnieżyce. Na górze nic nie było widać, na dole kupa ludzi, ale udało się pojeździć. Ceny prawie jak w Austrii, na parkingach nie było gdzie szpilki wetknąć. Lipna zima wszędzie w tym roku.

Sent from mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w drugim tygodniu lutego, jak przyjechaliśmy lał deszcz i wiał halny, później przyszły totalne śnieżyce. Na górze nic nie było widać, na dole kupa ludzi, ale udało się pojeździć. Ceny prawie jak w Austrii, na parkingach nie było gdzie szpilki wetknąć. Lipna zima wszędzie w tym roku. Sent from mTalk

i wtedy jedziesz na termy... sauny... i dzień jest równie udany :biggrin:

PS. pod Chopokiem od 15 znów pada ale nie śnieg :sorrow: qrvamać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...