Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadziłem z tymi 10%.

Polonez jest tańszy od Passata o całe 17%.

Ceny za karnet 6-dniowy:

Chopok (tylko sam Chopok!) - 178 EUR ( http://www.jasna.sk/userfiles-1/dokumenty/cenniky/pricelist_winter2012_a4_nt.pdf )

Super-Skipass Zillertal with Hintertuxer Glacier - 215 EUR ( http://www.tux.at/en/winter/ski-holidays/skipass-prices.html )

Jasne, ale na Chopoku te 6-dni z Liptov Card to bedzie ok. 120 moze 130 EUR, a to juz jest spora roznica. Przemnoz ja razy 2-3 osoby - przy rodzinie - plus inne oszczednosci na paliwie, noclegach i juz powinienes rozumiec dlaczego Twoje porownanie nie jest do konca uprawnione i dlaczego porownanie Chopoka do Zillertal naprawde sensu nie ma. Dlatego moje przekonanie o relatywizmie argumentow i przekonaniu, ze blizej temu do porownywania jablek do gruszek niz auta luksusowego do zdezelowanego. Nadal nie rozumiem czemu prownujesz Chopok do Zillertal, a nie do Lofer, Tauplitz, Heiligenblut i wielu innych osrodkow tej klasy w Austrii.

Ja sam jezdze od nie wiem ile lat w Alpy i nie musisz mnie przekonywac jakie zalety maja tamte miejsca. Sam jade w tym roku do Ischgl i do Kitzbuhel, ale na Chopok tez na pewno pojade. Fajnie, ze powstaje fajny osrodek, ktory za chwile bedzie mial pewnie ok. 50 km tras z nowoczesnymi wyciagami i do tego blisko Polski. Wolalbym gdyby karnet kosztowal 20 EUR za dzien, ale naprawde nie uwazam aby cena 33 EUR przy ostatnich inwestycjach byla jakas przesadzona na tyle zeby stwierdzic, ze nie warto tam jechac. Na Kasprowy w tym roku tez pojade, choc jakbym prownal ilosc tras, uciazliwosci z tym zwiazane - kolejki, dojazd busem do Kuznic, stary wyciag w Goryczkowej i wreszcie cene do Zillertal to musialbym dojsc do wniosku, ze Kasprowy w ogole sie do niczego nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w cenach karnetów nie uwzględniają dojazdu w Alpy (dla mieszkańców południowej Polski to już różnica 300%, a nie 15%),

Koszty i czas dojazdu są jedynymi argumentami przemawiającymi za skorzystaniem z oferty Słowaków, innych nie ma.

Ja po jakichś dwóch wyjazdach w Alpy dla odmiany pojechałem na Chopok i plułem sobie potem w brodę, od tego czasu już tam więcej nie byłem.

W końcu nie przebywałem tam za darmo, a poza tym, liczą się nie tylko same pieniądze. Urlop też nie jest z gumy, zwłaszcza jeśli np. dzieci chodzą do szkoły lub studiują.

a poza tym to nie jest żaden szok cenowy - na Chopoku jeździłem 3 lata temu po 30 euro/dzień (obecnie 33), a euro wymieniałem wtedy w Jasnej po 5 zł, więc nie wiem skąd to oburzenie na "tegoroczny" cennik, biorąc pod uwagę inwestycje.

To nie jest oburzenie na tegoroczny cennik, tylko ogólnie na ceny na Słowacji. Przez poprzednie lata wyjazdu na Chopok w ogóle nawet nie brałem pod uwagę ze względu na przepaść w infrastrukturze, więc dokładnych cen w poszczególnych latach nie znałem. Zainteresowałem się ich ofertą ze względu na nowe inwestycje, ale nawet one nie są w stanie skompensować różnicy w poziomie usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale na Chopoku te 6-dni z Liptov Card to bedzie ok. 120 moze 130 EUR, a to juz jest spora roznica.

A to już jest demagogia! Jeśli do porównania wystawiasz ceny promocyjne z Chopoka, to porównuj je z cenami promocyjnymi z Alp, np. z ofertami Ski-free ;)

Na Kasprowy w tym roku tez pojade, choc jakbym prownal ilosc tras, uciazliwosci z tym zwiazane - kolejki, dojazd busem do Kuznic, stary wyciag w Goryczkowej i wreszcie cene do Zillertal to musialbym dojsc do wniosku, ze Kasprowy w ogole sie do niczego nie nadaje.

Odnośnie Kasprowego to ja już dawno doszedłem do takiego wniosku jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już jest demagogia! Jeśli do porównania wystawiasz ceny promocyjne z Chopoka, to porównuj je z cenami promocyjnymi z Alp, np. z ofertami Ski-free ;)

Bez przesady z demagogia - oferty znizkowe o ktorych ja pisze obowiazuja takze w szczycie sezonu, a ski free nie przez przypadek jest free, tylko dlatego ze obowiazuje w najmniej atrakcyjnych okresach na poczatku lub koncu sezonu, gdzie osrodki normalnie pustoszaly. Raczej trzeba by to porownac do promocji z jakiej skorzystalem rok temu w Bad Gastein. Dostalem od Pani z kwater taki voucher, ktory mi ze 20 EUR albo lepiej zaoszczedzil na karnecie. Ale to ciagle nie oddaje sensu tego o co mi chodzi. Nadal sie upieram, ze porownywanie tego osrodka do tych wielkich w Austrii, Francji, czy we Wloszech sensu nie ma.

Chyba sie nie przekonamy, ale mam wrazenie Chris_M, ze jakis czas na Chopoku nie byles, a masz blisko. Mozesz sie przekonac tylko w jeden sposob - majac jeden lub dwa dni wolne, to wybierz sie tam i moze sie jednak przekonasz, ze jakis sens to co sie tam dzieje to ma ;-) Tak jak ja sie przekonalem. A moze nietrafisz z pogoda, beda tlumy i tylko sie utwierdzisz w przekonaniu, ze masz racje ;-)

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff... a ja juz myslałam, że jestem taka guła i nie umiem znaleźc nic w Austrii taniej niż na Chopoku... ;) jadę na Chopok 9 lutego na 7 dni, kupuję skipass 6-cio dniowy z 30% zniżką na Liptov Card, za nocleg w apartamencie (Demanovska Dolina) z w pełni wyposażoną kuchnią płacę cos ok 330 euro za 2 dorosłe i dziecko 10 lat, a do Zahradek mam niecałe chyba 8 km... szukałam w Austrii i sorry, ale nic podobnego w tych cenach i na podobnych warunkach nie znalazłam, a jeszcze trzeba doliczyć koszty przejazdu..

czyli płacisz 110 e od osoby za tydzień ?

Za 480 e w lutym , po sezonie jeszcze taniej , możesz mieć apartament z basenem,na stoku w dużym ośrodku,wchodzącym w skład Ski Amade dla 5 osób , czyli wychodzi poniżej 100 e za osobę-oczywiście przy pełnym obłożeniu apartamentu - http://www.fewo-direkt.de/ferienwohnung-ferienhaus/p539714#rates

Ja uważam , że ceny na Chopoku są bardzo wysokie w porównaniu do alpejskich - porównując oczywiście do tego , co się za określoną kasę otrzymuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że wpływ na nasze stanowiska odnośnie cen na Chopoku ma fakt przejścia Słowacji na euro. Kiedy Słowacja przyjmowała euro przeliczano 1E= 30 koron. Właśnie wtedy korona kosztowała 0,11 zł, a euro 3,3 zł. U nich ten kurs już został, a u nas gosPOdarka zaczęła się'rozwijać" do kursu nawet 4,8 za 1 euro. Przeliczcie te ceny z euro po kursie 3,3 zł- otrzymacie całkiem przyzwoite ceny. No cóż, inni stoją w miejscu, my galopujemy jako "zielona wyspa", ale jakoś nikogo nie doganiamy! Nawet ukraińska waluta z 0,35 zł umocniła się do 0,42zł- zagrożony jest Bukovel!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondola robi brum brum :)

jb2z1F7MUXJ84n.png

to ekstra, że już wagoniki pierwsze jeżdżą i w samą porę ta foteczka wrzucona ( Wielkie Dzięki ),

bo juz w swoim niepokoju miałem się tutaj pytać czy rzeczywiście zdąża z otwarciem tej gondolki na otwarcie sezonu albo powiedzmy w połowie grudnia chociaż, bo jakby nie patrzeć na oficjalnej stronie Jasnej i na tych fotach co wrzucają na face dawno nie było aktualnej fotorelacji jeśli chodzi o gondolkę po południowej stronie, w którą musze przyznać że od początku powątpiewałem że uda im sie ją wykonać o podstaw w zaledwie pół roku co jest tempem ekspresowym + po drodze mieli jeszcze mały atak zimy na początku listopada przecież, no ale zanosi sie na to że wszystko będzie zgodnie z planem.

Mimo wszystko jakby ktoś gdzieś odnalazł aktualne fotki w miarę z budowy to bardzo proszę o wrzucenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jakby ktoś gdzieś odnalazł aktualne fotki w miarę z budowy to bardzo proszę o wrzucenie

Mówisz i masz - poludnie jest znacznie mniej obfotografowywane, ale tutaj relacja z wczoraj:

https://picasaweb.google.com/109880585973913996352/ChopokJuh25112012?authkey=Gv1sRgCJi7ooH8oZLbqAE

Mój istotny niepokój budza schody widoczne na zdjeciu nr 62. Wchodzenie na nie to bedzie lekka masakra. Docelowo wiem, ze ta stacja sie akurat zmieni i byc moze nie jest to rozwiazanie docelowe.

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój istotny niepokój budza schody widoczne na zdjeciu nr 62. Wchodzenie na nie to bedzie lekka masakra.

Ja bym się bardziej obawiał o wytrzymałość tych schodów. Gdyby np. w wyniku zatrzymania kolejki te schody kiedyś się zapełniły ludźmi, to niema cudów, żeby nie ścięło tych śrub, którymi one są on zamocowane do ściany.

Chyba, że to są schody dla wysiadających z wagoników, wtedy problemu nie ma.

PS:

Ze zdjęcia 59 wynika, że wejście na peron będzie z przeciwnej strony niż te schody.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj taka ciekawostka z powyższej strony:

Firma ma prawo zamknąć wyciągi w wypadku awarii, wyłączeniu energii elektrycznej, przy silnym wietrze itp. W powyższych przypadkach pieniądze za karnety nie są zwracane.

- http://www.vt.sk/pl/cenniki/cennik-skipasow/

I pomyśleć, że zaledwie kilka dni temu niektórzy uważali za wyzysk i niesprawiedliwość, że w alpejskich ośrodkach w takiej sytuacji klientom wydają jednodniowe karnety, zamiast zwrócić kasę: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16053-Sprzedam-skipassy-y-Stubai?p=159615&viewfull=1#post159615

Słowacy takich dylematów nie mają, oni po prostu nic nie zwracają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...