Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, działa naśnieżanie?

Pytam bo z góry coś tam sypie naturalnego, a i białawo na kamerkach więc gdyby sztucznie jeszcze podziałać to może dało by radę pojeździć jutro?

:biggrin: W Schladming się chwalą że potrzebują 5 dni mroźnej pogody do przygotowania tras, a Ty chcesz żeby w Szczyrku to zrobili w 24 godziny:stupid:

i to jeszcze przyjedziesz z parapetem i zdrapiesz wszystko:tongue:

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze jeżeli odpowiedź jest od SB to będzie i docinka :laughing:

No niby tak tylko jeszcze nie tak dawno bo jakiś tydzień temu ktoś tu wkleił komunikat że będą chcieli odpalić w święta. Czyli coś tam produkowali, coś się tam działo a niestety nie wiem ile tego zostało, a ile spłynelo.

Ale patrze za okno i morda się cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem wczoraj pierwszy wyjazd w sezonie. Karnet 8-godzinny jazda od 10.00 do 13.30 na Skrzycznem na jedynej otwartej trasie czyli fis plus kaskada warunki dobre jeśli chodzi o kolejki do kanapy jazda na bieżąco. Później jazda od 14.30 do 17.00 w SON i tu warunki na golgocie dobre plus a na siódemce z hali do soliska średnie i największa wczoraj kolejka do wyciągu suche -hala także z hali do suchego zjechałem tylko dwa razy. Pogoda do 13.00 mgła później już zrobiła się fajna pogoda z fajnymi widokami. Szkoda że nie można zobaczyć tak jak kiedyś w SON ilości zjazdów ale myśle że koło 30 razy 15 COS i 15 SON

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w COS jazda od 9.00 do 13.00. Warunki na fis plus kaskada dobre cały czas śnieżyli co utrudniało jazde plus cały czas naturalny opad śniegu. Warunki na otwartym ondraszku trudne trzeba było omijać kamienie ale czym więcej padało to warunki coraz lepsze jutro już mogą być dobre. Jazda do dwunastej na bieżąco później coraz gorzej i w pewnym momencie ulotniłem się akurat kończył mi się karnet

IMG_0634.jpg

IMG_0635.jpg

IMG_0642.jpg

IMG_0644.jpg

IMG_0640.jpg

IMG_0634.jpg.8b67297c7368befb769495f2408862c4.jpg

IMG_0635.jpg.4aed050296b4e976c5561a29710c9d3e.jpg

IMG_0642.jpg.0322c207f7a2a3bd2bd5e8eaba3c41e1.jpg

IMG_0644.jpg.663e61938a3b5b121db7dd9a87559ef2.jpg

IMG_0640.jpg.38df30aaa53840b9943d5e45f2d37edf.jpg

Edytowane przez christofer30
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Szczyrku mogę zabrać osobę początkującą na nartach w okolicach południa? Stok może być krótki z pojedynczymi orczykami. Fajnie by było gdyby nie był jakiś bardzo popularny i obyło się bez tłumów. Ewentualnie może być tez Wisła.

Jeśli może być bardzo krótki, to polecam Beskidek. Tłumów tam raczej nie będzie. Dwa lata temu w ferie śląskie stawiałem tam z rodziną pierwsze kroki na nartach, i wtedy ludzi było niewiele.

http://www.beskidek.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=91&Itemid=481

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Szczyrku mogę zabrać osobę początkującą na nartach w okolicach południa? Stok może być krótki z pojedynczymi orczykami. Fajnie by było gdyby nie był jakiś bardzo popularny i obyło się bez tłumów. Ewentualnie może być tez Wisła.

Biały Krzyż oczywiście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Szczyrku mogę zabrać osobę początkującą na nartach w okolicach południa? Stok może być krótki z pojedynczymi orczykami. Fajnie by było gdyby nie był jakiś bardzo popularny i obyło się bez tłumów. Ewentualnie może być tez Wisła.

Stoki w Czyrnej oczywiście. Są dwa blisko siebie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrwica mnie bierze i noże się otwierają w kieszeniach jak widzę ten niszczejący stok na Beskidku i murszejący wyciąg! Co za cep na to pozwolił... :mad::

Dziś to widać, jeśli dalej tak będą się reklamować to w Szczyrku nie będzie gdzie jeździć. Żeby nie było, że nie mówiłem było dobrze, żadnych kolejek jazda na bieżąco. Jedyne wyście to zmienić wszystkie górki dookoło w stoki i połączyć z Brenną, Wisłą i pewnie Lipową od strony Żywca.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może niech się wróci, Szczyrk - masakra kolejka na dwie godziny, wróciliśmy się. Dziś nie ma sensu.

[ATTACH=CONFIG]17893[/ATTACH]

Jesteśmy jednak dziwnym narodem.Uwielbiamy stać w kolejkach.:eek:

Ja z pewnością też zrobiłbym jak Góral...

I to nawet gdybym przebył grubo ponad 100km do Szczyrku.:cheerful:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może niech się wróci, Szczyrk - masakra kolejka na dwie godziny, wróciliśmy się. Dziś nie ma sensu.

wow.... tak to nawet za czasów pojedynczego krzesła rzadko bywało..... :-). czyli pozostaje tylko srodek tygodnia i poza swietami..... :-(.

Jak jeszcze TMR coś sensownego dostawi to można spisać tą wies na straty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinien być herb Szczyrku.:cheerful:

attachment.php?attachmentid=17896&d=1420542950&thumb=1

Bardzo mi się ten obrazek podoba.

No jeśli nie całego Szczyrku,to przynajmniej znak firmowy Golgoty.:crazy:

Może raczej jako drogowy znak ostrzegawczy wystawiany w weekendy i świeta gdzieś przed Bielskiem i Skoczowem, by można było jeszcze zawrócić na piwo....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wróciłem ze Szczyrku.

Zajebiście było. Zbliżamy się do stoku kolo 8:30. Obserwuje krzesełka i może co trzecie zajęte. Myśle - zajebiście!!

Potem widzę ogromną kolejkę do kasy. Wężyk kończy się sporo za bankomatem. Staje w kolejce i już po około 40 minutach mam karnet.

Dla siebie, dziewczyny (pierwszy raz od dwóch lat na desce) i kuzyna z żoną (sporadyczne wypady na deskę raz na rok).

Mamy w planie się fajnie pobawić więc karnet 4 godzinny (TAAAAK, wy już wiecie to się śmiejcie, my nie wiedzieliśmy).

Więc po 20 minutach meldujemy się na Jaworzynie i oglądamy kolejke na kolejne 30 minut. Dla rozrywki wyciąg staje co 5 minut na kolejne 5 minut. I tak sobie marzniemy.

Jak już się nam udało wyjechać okazało się że moi towarzysze mają spore braki w umiejętnościach więc nasz zjazd na dół trwał sporo czasu (baaardzo sporo). W między czasie przytrafiła się awaria sprzętu więc zjechać było trzeba na sam dół (a dało się- tyle że teraz moją deską muszą zająć się specjaliści).

Na dole kobiety stwierdziły ze muszą zjeść coś. Po krótkich negocjacjach męska część rusza szybko na wyciąg nr 1 (tu mikro kolejka). 17 minut później na drugi wyciąg (tu około 20 minut czekania). I ruszamy w drogę powrotną Ondraszkiem, omijając kamienie, i ludzi którzy najchętniej zatrzymują się w miejscach w których ewidentnie trzeba się rozpędzić by móc pojechać dalej (bez kijków jest ciężko).

Z Jaworzyny zjeżdżamy pół trasą wzdłuż orczyka, a następnie ruszamy za jakimś narciarzem przez las. Ostatecznie wyjeżdżamy pod stara kanapą i kończymy wypad na zaledwie 2 pełnych zjazdach które kosztowały nas po 60 zeta.

Czy wypad był udany? Chociaż same widoki sprawiły że morda mi się cieszyła. Oby nigdy więcej nie powtórzyła się taka frekwencja w COSiu.

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...