Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Czy ktoś, coś wie co się dzieje w tym ośrodku narciarskim. Totalnie żadnej informacji, strona milczy, warunki coraz lepsze, wyciągi wszystkie otwarte i tylko 1,6km trasy. Znaczy się jutro kierunek Korbielów? Pewna Arena próbuje informować o warunkach, szkoda tych tras. Matei, miałeś dać cynk! Czekamy do 7.00 rano.

Pozdrowienia ze Szczyrku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj :) Zaraz napiszę relację. Będę też jutro, bo rano umówiłem się z obsługą "bublinek", że pokażą mi stację od środka :cheerful:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19358-Polska-warunki-narciarskie-14-15?p=211007#post211007

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS - warunki na koniec stycznia

Dzisiaj po raz kolejny byłem na COS-ie. Niestety na miejscu byłem dopiero o 8.30, bo 0, 5h zajęło odśnieżanie samchodu, więc nie udało mi się wejść do stacji bublinek:sad:.

Cały czas temperatura od -7*C na górze do -3 przy Hiltonie. Słabe opady śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Oficjalnie otworzyli Ondraszka. W dolnej części wystawały kamienie. Ale poza tym cudownie :angel:.

Na czerwonej trasie gdzieniegdzie wystawał lód i minerały.

Na FIS-ie zawody.

Ludzi za dużo nie było. Do bublinek max. 1-2minuty czekania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://skrzyczne.cos.pl/

Na stronie COS jest wywiad z dyrektorem.

Mówi między innymi o planach aby w przyszłym roku była jedna a może nawet dwie trasy naśnieżane na sam dół o budowie kanapy na dolnym odcinku być może za dwa lata jak dobrze pójdzie oraz o planowanej trasie łączącej COS z SON

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem we wtorek w Szczyrku, na COSie tęż, w wcześniej w SONie, relacji nie ma bo pisałem...pisałem...wklejałem zdjęcia, a jak dałem zatwierdź to wszystko wyleciało w kosmos:mad::, no więc się wkur...zdenerwowałem i dałem se spokój.

W każdym razie taka moja obserwacja, ludzi w kojce do nowego krzesła na ładnych kilka minut stania, normalnie mam jakiegoś pecha, bo czytam sobie na forum relacje tych co byli w weekend że kolejek nie było, a tu masz zajeżdżam w tygodniu i kolejki, czytam że minerały występują pojedynczo, a tu znowu pech, bo ja widzę że stadnie, masakra za dobrze widzę czy co:confused::

Jedno mnie nurtuje, widząc kolejkę do kolejki, myślę sobie ja pier... na Kaskadzie i części Fisówki będzie rzeź, ale już jadąc krzesłem w górę widzę że wszyscy człapią(bo trudno to jazdą nazwać) Ondraszkiem:tongue:, normalnie jak pielgrzymka na Kalwarii:stupid:. No i faktycznie na Kaskadzie pojedyncze osoby, na fisie również.

Będąc w mieście teraz jakoś kilka dni temu, wziąłem sobie espreso w galerii handlowej, a obok siedziało towarzystwo, dwie dziewczyny i ich towarzysze, rosłe widać zdrowe chłopaki. A że byłem sam to podsłuchiwałem, no bom SB w końcu, a i nudziło mi się. No i rozprawiali(mówili) że byli na nartach w Szczyrku i że Kaskada i fisówka, to tak sobie, ale na Ondraszku pojeździli zajebiście:eek:.

Na czym polega ewenement Ondraszka:confused::

Jechałem nim raz, o przepraszam 2 razy z 20 lat temu, pierwszy i ostatni, czyli to jest 2 razy:biggrin:, no i wrażeń mam co dość:tongue:.

Taka jeszcze ciekawostka, dolne krzesło jedzie na jaworzynę 16 min, a łączny czas wyjazdu na górę wyniósł 33 min, czyli na pokonanie taśmociągu, kolejki i nowego krzesła trzeba poświęcić 17 min. Tak więc więcej jak na przejazd dolnym starym etapem, raz że kolejka jest, a 2 że nowe krzesło zwyczajnie nie wymiata, jak idzie na pół gwizdka, to to jest wszystko:rolleyes::.

Na sumę czasu oczekiwania w kolejce, składa się fakt nie poszanowania czyjegoś czasu, a w naturalnej konsekwencji i swojego, a mianowicie, mało które krzesło jedzie pełne w górą, a często i gęsto jadą tylko 2 os., no bo z obcym nie pojadę, bo gryzie, śmierdzi czy o co chodzi?

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Na sumę czasu oczekiwania w kolejce, składa się fakt nie poszanowania czyjegoś czasu, a w naturalnej konsekwencji i swojego, a mianowicie, mało które krzesło jedzie pełne w górą, a często i gęsto jadą tylko 2 os., no bo z obcym nie pojadę, bo gryzie, śmierdzi czy o co chodzi?

Mnie też to sakramencko wk@$wia :mad::. I nawet rozumiem , że ktoś z kimś chce/nie chce jechać , ale ci "wybredni" zawsze staną tak , że skutecznie blokują dojazd do bramek tym z tyłu , którzy nie mają uprzedzeń rasowych ,towarzyskich czy też estetycznych do innych :stupid: .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie taka moja obserwacja, ludzi w kojce do nowego krzesła na ładnych kilka minut stania, normalnie mam jakiegoś pecha, bo czytam sobie na forum relacje tych co byli w weekend że kolejek nie było, a tu masz zajeżdżam w tygodniu i kolejki, czytam że minerały występują pojedynczo, a tu znowu pech, bo ja widzę że stadnie, masakra za dobrze widzę czy co:confused::

No to już wiem,że jak do Szczyrku,to tylko i wyłącznie na tury!

Jak mam płacić nie małą kasę, stać w kolejkach i jeszcze jeździć po minerałach,to ja sobie wolę po wędrować. :)

Ktoś wcześniej pisał jeszcze o kąpiącym smarze,a ja ostatnio przy inwestowałem w ubrania,więc dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pisał jeszcze o kąpiącym smarze,a ja ostatnio przy inwestowałem w ubrania,więc dziękuje.

Z tymi kapiącymi smarami to bym nie przesadzał, są to takie a nie inne urządzenia techniczne i czy nowe czy stare smarowania wymagają, a często to nie smar, tylko brudna woda która skapuje z rolek(oczywiście to mieszanina wody, smaru i startego metalu) i na to nie ma mocnych, po prostu trzeba się z tym liczyć:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to sakramencko wk@$wia :mad::. I nawet rozumiem , że ktoś z kimś chce/nie chce jechać , ale ci "wybredni" zawsze staną tak , że skutecznie blokują dojazd do bramek tym z tyłu , którzy nie mają uprzedzeń rasowych ,towarzyskich czy też estetycznych do innych :stupid: .

Kiedyś jak byłem Tatrzańskiej Łomnicy, to na 8-osobowej kanapie jechały 2 osoby. Zjeżdżając, ucieszyłem się, że nie będzie kolejki, a na dole niespodzianka: 10 minut stania :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to sakramencko wk@$wia :mad::. I nawet rozumiem , że ktoś z kimś chce/nie chce jechać , ale ci "wybredni" zawsze staną tak , że skutecznie blokują dojazd do bramek tym z tyłu , którzy nie mają uprzedzeń rasowych ,towarzyskich czy też estetycznych do innych :stupid: .

Przerabiałem kilka dnie temu... !

Gdyby nie to, że były to kapiące smarem i szminkami dziołchy to kije poszłyby w ruch... :mad:: Na górnym odcinku był jeszcze jakiś fikoł z kamerką na końcu kijka, który koniecznie musiał jechać sam na górę, na pustej kanapie. Narcyz jakiś czy jak...? Pindzika se kręcił chyba...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...