Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw, żeby dotrzeć na Doliny, trzeba przejść kolejkę na dole do kolejki. Mnie zmyszło i pojechałem na Julki oraz rejon Małego. Dopóki nie zrobią nowej kolejki od dołu, to dół będzie prawdziwym Styksem. Chyba, że ktoś nie lubi późnych śniadań. Tak, że nowy wyciąg zostawiłem sobie na następny raz. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj drugi raz zawitałem do COS + SON. Najpierw półgodziny w kolejce do kasy COS następnie wyjazd długim orczykiem ponieważ kanapa była nieczynna do 9.30 z powodu oblodzenia. Wypróbowałem również nowy talerzyk ale tylko raz bo trasa przy nim słaba a na tej po prawej na dolinach jeździli zawodnicy. Talerzyk jak talerzyk przypomniałem sobie jak się jeździ na talerzyku bo ostatni raz jechałem chyba z 15 lat temu osobiście dla mnie Muller był fajniejszy jedynie że tak przepustowość i szybszy jest talerzyk no i nie trzeba już podchodzić do orczyka doliny III. FIS poniżej grzebienia jeszcze nie otwarty. Po kilku zjazdach przejechałem do SON ze względu na mgłe bo tam jednak łagodniejsze trasy do jazdy w taką pogode gdy widoczność bardzo mała. SON warunki na 2,4,7 średnie najlepsze na golgocie

Edytowane przez christofer30
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci do dolnej stacji Dolin II. Kaskada też czynna

niestety jak ktoś wyżej wspomniał, wciąż do Dolin III fis nie jest otwarty

wczoraj były naprawdę ciężkie warunki do jazdy, głównie za sprawą pogody

świadczyć o tym może chociażby stały patrol GOPRu na stokach oraz to, że przynajmniej dwie osoby zwozili

dodatkowo marznący deszcz szybko pokrywał szybkę gogli, a jazda odbywała się w gęstych chmurach

tak, że wiele razy jechałem zwyczajnie na oślep, całe szczęście, że trasy na Skrzycznem są szerokie

natomiast warunki ze szczytu do Dolin III dobre, gdzie nie gdzie oblodzenia, w innych miejscach zalegający śnieg

niżej już zdecydowanie gorzej, mimo wszystko 2x zjechałem na sam dół i warunki choć na dostateczny z minusem, to lepsze niż przed 3laty, gdy śniegu było zdecydowanie więcej

na szczycie piękna zima, iglaki uginały się od zalegającego śniegu, szkoda tylko że widoczność bardzo słaba, na szczycie silny i mroźny wiatr również dawał o sobie znać, ale to raczej nic specjalnego

kanapa bardzo wygodna, szybka, osłony przed wiatrem zdają egzamin, z kolei do nowego talerzyka trafić nie mogłem, stąd jeden ze zjazdów na dół był nieplanowany ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, a gdzie znajdują się Doliny I jeśli wolno spytać? :P
Odpowiem ci spójrz na mapkę nie było chyba wyciągu Doliny I był natomiast wyciąg HONDRASKI z prawej strony krzesełka do Jaworzyny, oraz wyciąg Skrzyczne V trochę poniżej obecnego osiedla Hondraski co widać na mapce. Były jeszcze inne wyciągi np. Beskidek super trasa ale obecnie kompletnie zapuszczona, był również wyciąg na Palenicę mam gdzie starą mapkę z wyciągami w Szczyrku z lat 80-tych tam są wszystkie wyciągi których już coraz mniej w Szczyrku.

Szczyrk  mapa.jpg

57da8416b935f_Szczyrkmapa.jpg.e62cc52172a979dce8b3cd70399426e3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...