Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Pilsko - 16.01.2013

W minioną środę, tj. 16.01.2013, wybrałem się na nartowanie do Korbielowa.

Wyjazd z BB parę minut po 0700, obieram trasę przez Przegibek, Zaporę i "starą" drogą do Żywca, w nadziei na jakieś ślizganie po drodze, niestety trasa w całości czarna, jedynie mokra, bez śniega.

Na miejscu o 0800, taśma pod kasę, karty z GAT'u chowam do kieszeni po odmowie przyjęcia ;-) Wiadomo inny właściciel, ale w zeszłym sezonie nie zdążyłem oddać, więc stówa w plecy.

Kupuję nowy wspaniały skipass 4h za 55pln + 10pln kaucja, z rewelacyjną mapką na odwrocie :-P

Krzesło do góry upływa na filmowaniu, jakoś trza przetrzymać. Im wyżej tym większa mgła, miałem nadzieje że wyjadę ponad nią, niestety pomyliłem się, na wyciągu na Miziową już ledwo widać poprzedzający orczyk :-) Góra jeszcze nieczynna więc przypominam sobie w ciągu 2-3 zjazdów jak wygląda trasa do Szczawin.. a w zasadzie uczę się jej ponownie na pamięć, bo w tej mgle wszystko wygląda inaczej. Kolejne zjazdy już z zamkniętymi oczami, dobre prędkości i mgła przestaje przeszkadzać, szybka w goglach zmieniona na jasną.

Tutaj, czyli na czerwonej 5tce, warunki dobre, bez lodu, przetarcia po ratraku (bo śniegu nie jest bardzo dużo) jedynie w kilku miejscach.

Po 2h wybieram się na drugą stronę. Buczynka, Solisko, trasy przyzwoicie, mgła troszkę słabsza. Generalnie dzień udany, 4h w pełni wykorzystane na jazdę.

Więcej na filmiku:

[video=youtube;-jrxm_HfShQ]

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z Korbielowa, cóż byłem pierwszy raz i mam mieszane uczucia.

Droga z samego rana bardzo dobra, ruch nieduży, jezdnia czarna. Na parkingu byłem o 8:15 i samochodów stało już sporo.

Taśmociąg jak najbardziej działa, ale gdy naraz zbierze się duża liczba narciarzy niestety nie daje rady. Najlepiej wchodzić co kilka metrów (zasłyszane od obsługi).

Pogoda średnia, na dole ponuro, mglisto. Im wyżej tym widoczność lepsza ale na słońce nie było szans, czasem tylko kilka promieni gdzieś się przebiło.

Jeśli chodzi o warunki:

- Trasa 5 z Pilska poprzez Halę Miziową do Szczawiny w porządku, miejscami wystająca trawa ale ogólnie ok.

- Trasy z Kopca do Hali Miziowej również ok.

- Natomiast trasa nr.6 z Hali Miziowej do Szczawiny miejscami warunki trudne, wąsko i pełno walających się kamieni niestety.

Trasa z Hali Szczawiny do Polany Strugi zamknięta i bardzo dobrze. Kto ma ochotę, powrót na dół krzesłem. Ja zaryzykowałem zjazd i to był błąd bo narty ucierpiały.

Pełno lodu i mnóstwo kamieni, zjazd na własne ryzyko.

Dlaczego trasa prowadząca do krzesła jest tak wąska, tyczy się to również trasy nr.6 ?

Ludzi do godz. 10:00 znośnie, natomiast później stanie w kolejce na 15 min.

Osobiście przy podobnych warunkach śniegowych wygrywa u mnie jednak Szczyrk i SON :) jednak ich trasy bardziej przypadły mi do gustu.

Wracając podjechałem pod Dębowiec, ludzi mnóstwo...kolejka do kanapy spora i tak patrząc z dołu nasuwa mi się znowu pytanie dlaczego tak wąsko tym bardziej, że tutaj trwała przebudowa.

Pozdro

Edytowane przez jarek23v
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienków 20.01Pobudka 6 rano, patrzę przez okno , -7 stopni , idealnie. Szybka decyzja i telefon do znajomego, jedziemy na Cienków. Szybko zabieram sprzęt i ruszam w kierunku Wisły. Na wiślance tłoczno, wraz z sznurem samochodów dojeżdżam do Wisły. 8:10 melduje się pod stokiem. Ku mojemu zdziwieniu, parking prawie pełny o tak wczesnej porze, no ale trudno. Szybko się zbieramy pod kasy, a tam kolejka długości okolo 30 metrów. Wybieramy karnet poranny (8:00-10:00) zapinamy narty i do góry. Chłodno, armatki pracują, z góry stok wygląda nieźle, na górnej ściance pare wolnych minerałów i nierówności od ratrakowania. Ruszamy w dół, pierwsze pare metrów jak najbardziej pozytywnie, troche odstraszają minerały ale szybko docieramy do dolnej stacji. W skali od 1-5 warunki oceniam na -4. Ze względu głównie na nierówności i minerały. Koło 9 zaczyna sie robić naprawde tłoczno , w kolejce do wyciągu stoi się okolo 10 min. Mimo tego zjechaliśmy jeszcze 6 razy, później dokupiliśmy jeszcze 4 jazdy ale kolo godziny 12 juz baaardzo miekko i masa ludzi. Wypad ogolnie na 3+ !

20130120_095430.jpg

20130120_085227.jpg

20130120_085238.jpg

20130120_095421.jpg

20130120_095430.jpg.682d9c7d4b5dcfb4a3fbc0d3c2197c15.jpg

20130120_085227.jpg.ebe3469de7cb07982f44f7e219fffc61.jpg

20130120_085238.jpg.47d5217cae81201fb3905ab51bb54c84.jpg

20130120_095421.jpg.f1bb77e5f914a242a7834f21b74b3c5c.jpg

Edytowane przez Farmaceuta
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzą się prognozy pogody niektórych portali pogodowych to dzisiaj w nocy i jutro południe Polski czeka ekstremalna pogoda a konkretnie marznący deszcz i wielka gołoledź:mad::. Lepiej żeby się nie sprawdziło i napadało śniegu.

http://www.wetteronline.de/Polen/Kattowitz.htm

http://www.wetteronline.de/Polen/Bielsko.htm

http://www.wetteronline.de/Polen/Krakau.htm

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudka 6 rano, patrzę przez okno , -7 stopni , idealnie. Szybka decyzja i telefon do znajomego, jedziemy na Cienków. Szybko zabieram sprzęt i ruszam w kierunku Wisły. Na wiślance tłoczno, wraz z sznurem samochodów dojeżdżam do Wisły. 8:10 melduje się pod stokiem. Ku mojemu zdziwieniu, parking prawie pełny o tak wczesnej porze, no ale trudno. Szybko się zbieramy pod kasy, a tam kolejka długości okolo 30 metrów. Wybieramy karnet poranny (8:00-10:00) zapinamy narty i do góry. Chłodno, armatki pracują, z góry stok wygląda nieźle, na górnej ściance pare wolnych minerałów i nierówności od ratrakowania. Ruszamy w dół, pierwsze pare metrów jak najbardziej pozytywnie, troche odstraszają minerały ale szybko docieramy do dolnej stacji. W skali od 1-5 warunki oceniam na -4. Ze względu głównie na nierówności i minerały. Koło 9 zaczyna sie robić naprawde tłoczno , w kolejce do wyciągu stoi się okolo 10 min. Mimo tego zjechaliśmy jeszcze 6 razy, później dokupiliśmy jeszcze 4 jazdy ale kolo godziny 12 juz baaardzo miekko i masa ludzi. Wypad jak najbardziej na + !

tyle wielkich minusów

to skąd ten plus na końcu :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemnie się jeździło ^^

P.s. Ops uciekla mi 3 w poscie :)

Sąsiad!

To co Ty byś powiedział, jak by w kolejce w ogóle się nie stało, krzesło było by szybkie, grzane, z pokrywką, miało długość ponad 2 km, a trasa do niego wiodła by z 3-4 a może nawet 5 km?:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś masakra, teraz przy -4 stopniach pada DESZCZ. Tak, deszcz. Na śniegu zrobiła się już 3cm warstwa lodu.

Nie masakra ino kuniec świata! Chłop z chłopem sie żynić chce, piniędzy już sie nie opłaci robić. Co sie dziwować że przy -6 pado dyszcz ( tak było dziś w krainie scyzoryków).:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co wczoraj (20.01.13) napisałem się sprawdziło. Mamy gołoledź. Tylko nie wiem jak było w Beskidach,ale chyba podobnie . Powyżej 900 m.n.p.m temperatura była na plusie . Skrzyczne miało dzisiaj tem.max. plus 2. Śnieg został w wielu regionach pokryty taflą lodu . Teraz to już chyba w większości regionów południowej Polski pada śnieg i chwycił większy mróz. Jak taka pogoda wpłynie na warunki narciarskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taka pogoda wpłynie na warunki narciarskie?

to ze troche odwilzy bylo, to bardzo dobrze, mroz zrobi zrobi z tego mokrego sniegu solidny podklad, ale na to trzeba by sporej ilosci swiezego opadu.

w Korbielowie pare minut temu zaczal wreszcie padac snieg.

mam nadzieje ze rano wstane i bedzie solidna pierzynka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend na PilskuWybraliśmy się ze znajomymi na Pilsko (w sumie 4 osoby). Wyjazd o 6 z Krakowa, o 8.15 siedzieliśmy na krzesełku do Szczawin. Pogoda raczej pochmurna w oba dni, z krótkimi przejaśnieniami. Rano w sobotę nieźle pizgało wiatrem na szczycie, ale szybko przestało. Główne trasy (5 do Szczawin, Buczynka, te ze szczytu Piska i Kopca) w miarę dobrze przygotowane (tak 4 na 5 możliwych). Gorzej z przejazdówkami - w przewężeniach lód, kamienie i przetarcia. Najgorszy lód był w przewężeniach na Buczynce. Zjazd ze Szczawin mocno ukamieniowany. Czarna nieprzygotowana - po prawej stronie spora dziura, nierówno, muldy, kamienie i drewno, ale byli tacy co jeździli oraz tacy co się zsuwali :)Generalnie wyjazd udany, w dwa dni wyjeździłem ok. 13 godzin, a w Pilsku jeździ się podwójnie, bo również pod górę ;)Kilka fotek:- trawers między Buczynką a Szczawinami (czasami trzeba troszkę popedałować, zwłaszcza jak się zjedzie przed talerzykami w lewo :)

IMG_7759_m.jpg

- kolejka do orczyka na Pilsko (bywała większa, ale tak do 5 min.)

IMG_7762_m.jpg

- 5tka do Szczawin

IMG_7769_m.jpg

- jakaś trasa ;)

IMG_7784_m.jpg

- budka na Kopcu

IMG_7713_m.jpg

IMG_7759_m.jpg.51e21bd495bc49418b1f1bc5631aa978.jpg

IMG_7762_m.jpg.d310fcbb8f09ad191870c4bfcffbac4f.jpg

IMG_7769_m.jpg.27578459a1886d0e7ec7b5ead398d582.jpg

IMG_7784_m.jpg.653ab5e7186bd10e79958acac56e732b.jpg

IMG_7713_m.jpg.81ef6ddad93d99ac2849b838ace4e242.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...