Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj Bieńkula Szczyrk,

Narty drewniane Kober 210cm ze stalowymi krawędziami , wiązania Silvretta sprężynowe typu Kandahar, buty niskie skórzane sznurowane , kijki bambusowe 140cm.

Zjazd na zabytkowych nartach końcowym odcinkiem trasy Bieńkula w kierunku Czyrnej, w ON Czyrna-Solisko w Szczyrku 25.02.2013

[video=youtube;zZL3SkAtRmo]

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorkowy SzczyrkDo samego końca nie byliśmy pewni czy chcemy podczas odwilży jechać na deski ale wkońcu się zdecydowaliśmy.W SON-ie z samego rana lekki mrozik więc było dosyć twardo, niestety sporo grudek lodu i nierówno wyratrakowane trasy.Koło 10 mróz zaczął puszczać i porobiły się straszne muldy. Szczególnie na skrzycznym gdzie było koło 4 stopni na plusie i dosyć sporo ludzi w porównaniu z innymi wyciągami.Na golgocie brak kamieni od rana do popołudnia ale z powodu muld i mgły jazda prawie niemożliwa. .Jedynie na czerwonej i niebieskiej do czyrnej były kamienie i większe przetarcia. \Widoczność bardzo słaba (ok 10m) ale mało ludzi więc mimo wszystko można było poszaleć na wyczucie ;) Jedyna trasa gdzie widoczność byłą idealna to ta ze szczytu skrzycznego na hale pośrednią.Koło 14 ponownie chwycił mróz i trasy robiły się twardsze.Na sam koniec przeczekaliśmy do zamknięcia orczyków + około 20 minut. Ratraki jadące z czyrnej na golgote ratrakują po drodze część tras(4 i część dolną 7) więc można było po płąskim i już zmrożonym śniegu poszaleć. Ci co przyjechali na jazdę wieczorną mieli idealne warunki.Podsumowując napewno było warto jechać - kostka wysiadła od walki o przeżycie ale było bardzo fajnie.Na zdjęciu szczyt skrzycznego:

IMG_20130226_091820.jpg

IMG_20130226_091820.jpg.d685237ab0e2c130d187397a66ad9dd3.jpg

Edytowane przez viruss3000
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kielce Telegraf

Po sobotnim spotkaniu z Marboru, wjechał mi Mariusz na ambicję mówiąc, że jakby mieszkał równe 2km od Telegrafu (dziś w końcu sprawdziłem odległość), to by codziennie na nim był. Wziąłem sobie to do serca i dziś wykorzystując trochę czasu podjechałem pojeździć. Ponieważ niestety chyba idzie wiosna, postanowiłem że będę na 10, kiedy to rusza wyciąg i wykupię karnet czasowy od 10 do 13 za 38zł. Liczyłem, że będzie jeszcze sztruksik i twardo, przynajmniej przez jakąś pierwszą godzinę. Na parkingu pojawiłem się o 10:05 i stało już ok 15 samochodów. Parking mimo, że wyłożony płytami ażurowymi nie wyglądał zachęcająco, ale i tak było nawet nieźle, bo przynajmniej twardo. Nie chcę wiedzieć jak jest teraz np. w Tumlinie.

20130227123120.jpg

Po szybkim i ostrożnym wyjęciu sprzętu, przebraniu butów idę do kasy i kupuję ten karnet 10-13. Rzut oka na termometr przy kasie, który notabene mogliby zmienić, bo to co na plusie to raczej słabo widać.

20130227122857.jpg

Obok stoją armatki, ale w sumie to już raczej będą bezużyteczne tej zimy:

20130227122841.jpg

I rzut oka na stok z dołu:

20130227101536.jpg

Bramki praktycznie przez cały czas były tak oblężone:

20130227101551.jpg

No nic, zapinam narty i idę jeździć. Śnieg już z rana bardzo miękki, mokry i ciężki, chyba "cukier" to się nazywa, tak? Między bramkami a dolnym krzesłem jest już nawet ciapowata breja, która ledwo przykrywa betonowe płyty. No nic jedziemy na górę. Rozmawiam z narciarzem z którym jechałem na krześle i mówi, że krzesło ruszyło ok 9:40 i stąd już praktycznie nie widać sztruksu po ratraku, a każdy przejazd rozjeżdża dość znacznie śnieg. Na stoku w sumie może jeździ z 30 osób, nie ma kolejek, jest pusto, praktycznie cały stok ma się dla siebie.

A tak to wyglądało na początku z krzesła. Na początku, bo później nie robiłem zdjęć i było generalnie coraz gorzej.

20130227101845.jpg

20130227101902.jpg

20130227101906.jpg

Górna stacja krzesełka:

20130227102143.jpg

I widok z góry na stok i na Kielce:

20130227102204.jpg

20130227102152.jpg

Generalnie można było pojeździć, choć z każdym przejazdem warunki były gorsze. Miękko, mokro, bardzo szybko robiły się nierówności i trzeba było uważać, bo czasem przytrzymywało nartę w "zaspie". Nie ma wogóle lodu i żadnych kamieni. To duży plus.

W sumie pojeździłem ponad 2 godziny, zjechałem 25 razy, zrobiłem 21,39km (góra-dół), a prędkość maksymalną miałem 71,36 km/h. (To wszystko wg dwóch aplikacji w telefonie). Dziś z ciekawości sprawdzę jak te prędkości maksymalne mają się np do wskazań licznika w samochodzie.

Jeśli dalej utrzyma się taka pogoda i nie będzie mrozów w nocy, to mam wrażenie, że Telegraf długo nie pociągnie w marcu, bo tego śniegu na pewno nie jest 70-100cm tak jak piszą na stronie http://rekreacja.kielce.pl/conditions.php, a może max. 40 cm na trasie, bo przy dojeździe do bramek jest nie więcej niż 20 cm. Tak samo nie jest lekko zmrożony, a warunki nie są na pewno bardzo dobre. Choć pojeździć i wyjeździć się na pewno można.

I na koniec jeszcze jedno. Karnety czasowe są od 10 do 13 za 38zł i od 13 do 16 za 28zł. I z tego co widzę, to na 13 przyjeżdża dużo więcej narciarzy niż na 10. Z jednej strony to 10zł taniej, ale z drugiej przy takiej pogodzie i takim śniegu warunki też nieporównywalnie gorsze niż rano. Moim zdaniem nie warto i jak jest możliwość, to chyba lepiej zapłacić 10zł więcej i pojeździć w lepszych warunkach i przy mniejszej ilości narciarzy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sobotnim spotkaniu z Marboru, wjechał mi Mariusz na ambicję mówiąc, że jakby mieszkał równe 2km od Telegrafu (dziś w końcu sprawdziłem odległość), to by codziennie na nim był. Wziąłem sobie to do serca i dziś wykorzystując trochę czasu podjechałem pojeździć.

Nie wiedziałem, że ze mnie taki motywator :biggrin:

Ja po weekendowym nartowaniu...wylądowałem w łóżku, chory :frown:: Martwi mnie to, bo w sobotę lecę do Włoch...

Przyjdzie mi niestety jeździć w niezbyt dobrej formie.

Marcinie fajna relacja - dzięki.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie. Potrzebował bym wieści ze Skrzycznego. Jakiś miły góral mógłby napisać czy da się tam jeździć? Oczywiście chodzi o stcje górną i do połowy(jak przez cały ten sezon). Jak trasy skrzywdziła podła natura podgrzewając temperature. Chciał bym udać się tam w sobotę jeszcze raz,ale chciał bym miec po czym jeździć. Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie. Potrzebował bym wieści ze Skrzycznego. Jakiś miły góral mógłby napisać czy da się tam jeździć? Oczywiście chodzi o stcje górną i do połowy(jak przez cały ten sezon). Jak trasy skrzywdziła podła natura podgrzewając temperature. Chciał bym udać się tam w sobotę jeszcze raz,ale chciał bym miec po czym jeździć. Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Nie wiem jak na Skrzycznem ale właśnie wróciłem ze stożka i było b.dobrze,rano mrozik i pełna lampa :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kmarcin", uwazaj, ponad 70 km/h w mieście!!! Zapłacisz mandat. A ja wczoraj byłem w Krajnie. Stok miękki, zryty i gdzieś do godz. 18 wolny. Ale wieczorkiem zrobiło się zimniej i mozna było rozwinąć normalną prędkość. Zdziwiony byłem, bo z upływem czasu stok stawał się coraz szybszy, no i w sumie jazda dawała te minimum zadowolenia. Myślę, że w porywach osiagałem 40 km/h, ale to wiocha i teren niezabudowany:smile: Aha, karnet 3 godz kosztuje 25 zł. A nie mogłoby tak być na Jaworzynie?:confused::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, jeszcze Straż Miejska na Telegrafie postawi w krzakach fotoradar i jak mnie podliczą po dwóch godzinach jazdy, to przez rok się na narty nie wybiorę :stupid:

Wczoraj z ciekawości jeżdżąc samochodem po Kielcach patrzyłem jak działa wskazywanie prędkości w tych dwóch aplikacjach i jak rejestruje się prędkość maksymalna. I generalnie w stosunku do wskazań licznika w samochodzie jest po pierwsze małe opóźnienie, a po drugie pokazują prędkość o kilka km/h niższą niż predkościomierz w samochodzie. I tak wg prędkościomierza miałem najwięcej 76 km/h, a wg aplikacji było to dokładnie 72,56 km/h. Generalnie przez te ok 15 kilometrów obserwacji nie było jakiś znaczących odchyleń na plus czy minus. Zawsze na nartach włączam sobie te aplikacje i w sumie najszybciej póki co było 75,98km/h w Tyliczu. I żeby nie było, nie staram się bić swoich czy czyiś rekordów prędkości, nie jeżdżę "na krechę". Po prostu sobie jeżdżę na tyle na ile warunki pozwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna na JulianachSzybka decyzja ok. południa, rezygnacja z roboty i hop na stok.Na miejscu byłem o 13.30. Na jedynym darmowym parkingu w SON, tym przy Julianach było kilka wolnych miejsc.Idąc do kasy wysłałem za 1,23 PLN SMSa w celu zakupu karnetu z 20% zniżką, ale pani w kasie oznajmiła, że we wtorek Plus wycofał się z promocji.No nic za 37 PLN kupiłem karnet do 16.30 . Był to 4 zakup tej zimy więc następny, ale już całodzienny w tygodniu będzie za 1 PLN.Słońce mocno operowało i śnieg był typu miękki cukier. Ale o dziwo na trasie lewej z Pośredniego patrząc od wyciągu było ciągle twardo i cukru malutko. W cieniach wszystkie trasy były zmrożone.Zaliczyłem też Małe Skrzyczne, ale tam trasy do Soliska z racji słońca i większej liczby narciarzy już mocno rozjeżdżone i miękkie.Widziałem ciekawą sytuację jak gościu przemieszczając się między stokami, poniżej Golgoty wjechał nartami na żywy asfalt. Jakaś kobieta krzyczała, aby uważał, a on na to, że narty są do jeżdżenia, a nie do stania :eek: .Około 15.30 wróciłem na Juliany i tam zostałem do zamknięcia wyciągów.Ludzi dzisiaj było bardzo mało, wjazd do wyciągów wprost do bramek. Często na stokach nie było żywej duszy i nie było się przed kim popisywać :biggrin:. Wszyscy z którymi rozmawiałem na wyciągu byli bardzo zadowoleni z dzisiejszego nartowania. Podobno rano było jeszcze lepiej.

20130228_135827.jpg

20130228_135839.jpg

20130228_152841.jpg

20130228_152844.jpg

20130228_150855.jpg

20130228_135827.jpg.14f9de4a2705a1ccd7a9db60c1031e88.jpg

20130228_135839.jpg.62e9bfd61ee181cc987c3b6fe22b009d.jpg

20130228_152841.jpg.fedb3cd2d4cf431fa4ac1ff20253d6a5.jpg

20130228_152844.jpg.e2c73a23c4361eccc95148bfaa7052ef.jpg

20130228_150855.jpg.8b569b4583cbffacfbbc36751091ac76.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, jeszcze Straż Miejska na Telegrafie postawi w krzakach fotoradar i jak mnie podliczą po dwóch godzinach jazdy, to przez rok się na narty nie wybiorę :stupid:

Wczoraj z ciekawości jeżdżąc samochodem po Kielcach patrzyłem jak działa wskazywanie prędkości w tych dwóch aplikacjach i jak rejestruje się prędkość maksymalna. I generalnie w stosunku do wskazań licznika w samochodzie jest po pierwsze małe opóźnienie, a po drugie pokazują prędkość o kilka km/h niższą niż predkościomierz w samochodzie. I tak wg prędkościomierza miałem najwięcej 76 km/h, a wg aplikacji było to dokładnie 72,56 km/h. Generalnie przez te ok 15 kilometrów obserwacji nie było jakiś znaczących odchyleń na plus czy minus. Zawsze na nartach włączam sobie te aplikacje i w sumie najszybciej póki co było 75,98km/h w Tyliczu. I żeby nie było, nie staram się bić swoich czy czyiś rekordów prędkości, nie jeżdżę "na krechę". Po prostu sobie jeżdżę na tyle na ile warunki pozwalają.

Co to za programiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek skąpany w słońcuWyjazd 6.30 z Jastrzębia w totalnej mgleJuż po 10 kilometrach pierwsza ofiara porannych warunków :sorrow:

IMAG0653.jpg

Na stoku melduje się przed 8.Ludzi zero,nie licząc mnieKupuje karnecik do 13 i w drogę,znaczy się w góreStok przygotowany przyzwoicie,wszystkie traski otwarte,sporo śniegu,brak minerałów,przetarć :smile:Temperaturka troszkę poniżej 0,twardo,szybko,przyjemnie,katuje się slalomką do 11,póżniej przybywa troszkę ludziSłonko grzeje bosko,co troszkę przekłada się na stok,robi się miękkawo.Przesiadam się na AM fischerka i nie daje dychnąć udom :stupid:Czasówka kończy się o 13 i ja bez przerw jestem dzisiaj prawie dojechany,nóżki troszkę się buntują,tak więc zostawie sobie coś na jutro :wink:

IMAG0654.jpg

IMAG0656.jpg

IMAG0658.jpg

IMAG0659.jpg

IMAG0653.jpg.b6ac1b5a4c4f5d660d1bc7ef3e82fe39.jpg

IMAG0654.jpg.f5c3920d6396f123bd0ec82cb49ec95f.jpg

IMAG0656.jpg.891eda88b3572e15b86ec9aed8fea619.jpg

IMAG0658.jpg.10bba2126dfd91c4b86a4ea919d9845b.jpg

IMAG0659.jpg.0a41797e2f1086215b5fab579508c318.jpg

Edytowane przez marcinn
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...