Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

o inwestycjach nie bylo praktycznie wcale rozmowy, tylko ogolniki, to co wszyscy wiedza.

temat krecil sie wokol pracowni i jej kontrargumentow.

do tego byly wypowiedzi jakiegos ksiedza, przedstawiciela RDOS, wladz lokalnych, inwestora no i lokalnego spoleczenstwa.

nikt z pracowni nie pojawil sie, byly puszczone fragmenty rozmow telefonicznych z dziennikarzami. Jako powod nie zjawienia sie, podawali ze boja sie lokalnej ludnosci :D

mowili ze moga w studio na zywo odpowiadac na pytania, a i tak na to jak sie okazalo sie nie zgodzili.

generalnie wg mnie, wiekszosc argumentow przytaczana przez tych pseudoekologow jest smieszna.

to ze rejon jest cenny przyrodniczo, nie znaczy, ze czlowiek nie ma prawa miec wstepu tam. ludzie pragna obcowac z przyroda i wg mnie nie powinno im sie tego zabraniac, poza tym, tak jak bylo powiedziane - wyciagi byly i sa od 30 lat. Narciarzy kiedys bylo jeszcze wiecej jak teraz na Pilsku, a przyroda i cale Pilsko istnieje i dalej ma sie dobrze i bedzie istniec.

Blokowanie inwestycji jak powszechnie wiadomo nie ma na celu dbania o przyrode, a napchanie kasa inwestora cudzych kieszeni, szkoda, ze nikt tego nie powiedzial otwarcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to miejsce występowania ściśle chronionych ssaków drapieżnych, takich jak np. wilki i niedźwiedzie brunatne oraz rzadkich ptaków, jak m.in. cietrzewie i głuszce. W znacznej mierze zachowała się tu także typowa górska roślinność. Pilsko to najwyższy, po Babiej Górze, szczyt w Beskidzie Żywieckim i najwyższy w województwie śląskim. W parze z unikatową przyrodą...

Drogi Janku,

Liczę na to, że jesteś również amatorem letnich wypraw na tą górę i oprócz tych pięknych definicji z katalogu parku krajobrazowego które nam tu przytoczyłeś - jesteś w 100% pewien że to prawda. Ponieważ ja nie jestem do końca przekonany, czy na pewno jest tak jak zacytowałeś.

Od wielu lat już słyszymy od mieszkańców tych terenów (a więc ludzi, którzy mają najlepsze pojęcie co w tych lasach można spotkać), że przykładowo wilków, już tam nie ma. Owszem odosobnione przypadki, ale nie są to siedliska.

Dlatego uważam, że masyw Pilska tak jak i Skrzyczne powinno być zagospodarowane pod SN, a chronić powinniśmy miejsca, które są unikatowe (na skalę Polski) jak Tatry.

To, że Pilsko posiada takie a nie inne warunki narciarskie powinno być właśnie motorem napędowym do inwestycji w tym miejscu. Mając takie a nie inne warunki śniegowe możemy maksymalizować zyski jakie przynosi ośrodek i część z nich przekazywać na ochronę przyrody. Ale ochronę miejsc, które realnie tych działań potrzebują, a nie wyimaginowanych siedlisk zwierząt.

Oczywiście jest ot tylko moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Janku,

Liczę na to, że jesteś również amatorem letnich wypraw na tą górę i oprócz tych pięknych definicji z katalogu parku krajobrazowego które nam tu przytoczyłeś - jesteś w 100% pewien że to prawda. Ponieważ ja nie jestem do końca przekonany, czy na pewno jest tak jak zacytowałeś.

Od wielu lat już słyszymy od mieszkańców tych terenów (a więc ludzi, którzy mają najlepsze pojęcie co w tych lasach można spotkać), że przykładowo wilków, już tam nie ma. Owszem odosobnione przypadki, ale nie są to siedliska.

Dlatego uważam, że masyw Pilska tak jak i Skrzyczne powinno być zagospodarowane pod SN, a chronić powinniśmy miejsca, które są unikatowe (na skalę Polski) jak Tatry.

To, że Pilsko posiada takie a nie inne warunki narciarskie powinno być właśnie motorem napędowym do inwestycji w tym miejscu. Mając takie a nie inne warunki śniegowe możemy maksymalizować zyski jakie przynosi ośrodek i część z nich przekazywać na ochronę przyrody. Ale ochronę miejsc, które realnie tych działań potrzebują, a nie wyimaginowanych siedlisk zwierząt.

Oczywiście jest ot tylko moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.

mniej więcej bym się zgodził poza Tatrami

oczywiście pewien obszar powinien być chroniony ale nie w całości

szczytów jest tam też sporo po polskiej stronie i też można się nimi podzielić, tak jak dzielimy się dziewiczą Babią i gwałconym Pilskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta puenta na koniec też mnie rozwaliła - Pilsko niczym kobieta zgwałcona, której w ramach terapii aplikuje się tabletkę antykoncepcyjną:tongue: - cóż za wena pisarska!

Pilsko zostało brutalnie zgwałcone:stupid: co za debil to powiedział bo za późno włączyłem

za to Babia zostaje dziewicą

P.S. Gregor - pozwól, że zapytam, bo już od poprzedniego sezonu mnie to korciło - Ty mieszkasz w Sosnowcu czy w Korbielowie?:wink: całe poprzednie ferie tam spędziłeś, w ubiegłym tygodniu zdjęcia z rana z pierwszego śniegu wrzuciłeś, na audycji też byłeś - Ty chyba musisz już tam jednak mieszkać?:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta puenta na koniec też mnie rozwaliła - Pilsko niczym kobieta zgwałcona, której w ramach terapii aplikuje się tabletkę antykoncepcyjną:tongue: - cóż za wena pisarska!

P.S. Gregor - pozwól, że zapytam, bo już od poprzedniego sezonu mnie to korciło - Ty mieszkasz w Sosnowcu czy w Korbielowie?:wink: całe poprzednie ferie tam spędziłeś, w ubiegłym tygodniu zdjęcia z rana z pierwszego śniegu wrzuciłeś, na audycji też byłeś - Ty chyba musisz już tam jednak mieszkać?:smile:

troche tu troche tam mieszkam :)

chociaz ostatnio 90 % mojego czasu spedzam w Korbielowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...