Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

No to będzie kolejna trasa tylko na mapie - przepustowość wzrośnie 3-krotnie w porównaniu do orczyka, a szeroki stok którym się tak chwalili, będzie użytkowany tylko w połowie. Nie mam nic przeciwko, ale nie lubię tak pojmowanego "marketingu", że podaje się łącznie np. 20 km tras, z czego w praktyce jest ok. 5 km, bo połowa z nich to leśne dróżki, "siódemka" jest z powrotem zalesiana, a "jedynka" zarezerwowana dla treningów. Pilsko posiada tak naprawdę dwie trasy: 1+3 z Buczynki (ok. 2 kilometry) i 5 z Pilska do Szczawin (kolejne 2 kilometry) + krótkie odcinki z Kopca na Miziową (2 x 0,5 km). Reszta powinna zniknąć z mapy, ew. powinna być oznakowana jako tzw. "łączniki". Wtedy przynajmniej byłoby uczciwie.

edit: napisałem to przed uściśleniem sprawy przez JC... tak czy inaczej zobaczymy jak to w praktyce będzie wyglądało

Odbierając dziecko z przedszkola wpadł mi ostatnio w ręce informator regionalny Wisła-Ustroń 2013/14. Patrzę i przecieram oczy :eek: tu wydawcę poniosła fantazja :stupid:

Jak myślicie ile km(m) tras ma Złoty Groń? nie zgadniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając dziecko z przedszkola wpadł mi ostatnio w ręce informator regionalny Wisła-Ustroń 2013/14. Patrzę i przecieram oczy :eek: tu wydawcę poniosła fantazja :stupid:

Jak myślicie ile km(m) tras ma Złoty Groń? nie zgadniecie

strzelam :tongue:

20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając dziecko z przedszkola wpadł mi ostatnio w ręce informator regionalny Wisła-Ustroń 2013/14. Patrzę i przecieram oczy :eek: tu wydawcę poniosła fantazja :stupid:

Jak myślicie ile km(m) tras ma Złoty Groń? nie zgadniecie

20 to przesada, ale pewni chwalą się że z 3,5 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 to przesada, ale pewni chwalą się że z 3,5 km

Pudło. W poniedziałek zrobię skan.

Czantorię kojarzycie? fajna góra z fajnymi trasami, dla porównania podają 4600 m.

Dla mnie Złoty Groń i Zagroń to ta sama górka i bardzo podobna trasa. Osobiście wolę Zagroń mimo wolnego krzesła.

Dla Zagronia podają 1180 m, tutaj bym się mniej więcej zgodził. Te 3,5 km to za mało. Jeszce jakaś propozycja?

Jeszcze Ochodzita mnie poraziła długościami tras. Nigdy tam nie jeździłem, czekam na krzesło od południowej strony.

Edytowane przez jata_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna klasyczna manipulacja danymi (prostacka rachunkowość - nie mylić z "prostą") aby sprzedać zamówioną "informację". O dziennikarstwie nie ma tu co mówić bo, obrazimy prawdziwych dziennikarzy.

Pewnie za tydzień, miesiąc, dwa, ta sama osoba będzie pisać o lotach w kosmos, energetyce i wyścigach samochodowych - szkoda że ten typ bylejakiej "informacji" staje się powoli standardem nawet w poważnych periodykach. Ale przecież.... "Lud prosty wszystko kupi...." jak powiedział pewien.... hmm:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna klasyczna manipulacja danymi (prostacka rachunkowość - nie mylić z "prostą") aby sprzedać zamówioną "informację". O dziennikarstwie nie ma tu co mówić bo, obrazimy prawdziwych dziennikarzy.

Pewnie za tydzień, miesiąc, dwa, ta sama osoba będzie pisać o lotach w kosmos, energetyce i wyścigach samochodowych - szkoda że ten typ bylejakiej "informacji" staje się powoli standardem nawet w poważnych periodykach. Ale przecież.... "Lud prosty wszystko kupi...." jak powiedział pewien.... hmm:biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa dni temu kilkanaście minut obserwowałem to nowe krzesło w Kamiennej i nawet micha mi się rozjarzyła jak widziałem jego prędkość. Nawet w pewnym momencie pomyślałem że to może wyprzęgana... dziś jednak wyraźnie zdechło... ;-( Dębowiec bis. Sorki, ale stary łorcyk szybciej wciągał. Przepustowość to inna sprawa.

A tak przy okazji.. dziś śledziłem biegi narciarskie w Soczi. Zwrócił toś uwagę jak tam gondola zap..la...?? Ale wypas. Jakby taka na Szyndzielni była to w 3 minuty na górze by się było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i widze, ze fot juz nie trzeba wrzucac z wczorajszego Pilska :)

Wstapilem tam na chwilke i nie zaluje.

Z odpaleniem krzesel spoznili sie 30min.

Przez pierwsze 2h jazdy 2 osoby zostaly zwiezione przez ratownikow.

Wypad bardziej wycieczkowo/spacerowy.

Jezeli chodzi o jazde (na ktora niestety sie nie nastawialem) to bylo.... jak bylo.

Nie ma sniegu, wiec nie ma co sie rozpisywac.

Temperatura od 5 do 10 stopni na plusie, od czasu do czasu wychodzilo slonce.

Mam nadzieje, ze zima jest msciwa i za tegoroczny sezon sypnie w przyszlym roku.

Polecam bardzo nowa karczme.

Za 30zl zamowilem sporo golone, prawdziwy chrzan (a to juz cud w knajpach), pieczywo i dla dziewczyny jakies kurczaki + surowki + fryty.

Jakosc/cena- rewelacja.

e/

i musze dodac, ze karczma jest ladnie urzadzona, dziewczyna sie prawie "posikala" ma widok firanek.

Edytowane przez Michal_sbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem?

Często umieszczasz galerię 50-100 zdjęć.

Chętnie bym pooglądał galerię z otwarcia kolei tej czy innej,

ale niech to będzie 10-20 zdjęć najbardziej ciekawych.

Na kilkanie 100 zdjęć mnie szkoda czasu, szczególnie że wiele foto jest podobnych do siebie.

Czytelnik skionline :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często umieszczasz galerię 50-100 zdjęć.

Chętnie bym pooglądał galerię z otwarcia kolei tej czy innej,

ale niech to będzie 10-20 zdjęć najbardziej ciekawych.

Na kilkanie 100 zdjęć mnie szkoda czasu, szczególnie że wiele foto jest podobnych do siebie.

Czytelnik skionline :-)

A po co klikasz wszystkie. Wystarczy kliknąć w te, które chcesz oglądnąć.

Mobilnie Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często umieszczasz galerię 50-100 zdjęć.

Chętnie bym pooglądał galerię z otwarcia kolei tej czy innej,

ale niech to będzie 10-20 zdjęć najbardziej ciekawych.

Na kilkanie 100 zdjęć mnie szkoda czasu, szczególnie że wiele foto jest podobnych do siebie.

Czytelnik skionline :-)

Mario

klikasz indeks , potem sobie przeglądasz stronami i wybierasz te które Cię interesują :cool::

pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://korbielow.net/pilsko_cennik/

ceny na Pilsku poszły o jakieś 20% w dół, nowy cennik w linku.

Swoją drogą, wg mnie ten cennik powinien wyglądać tak, aż do czasu zakończenia wszystkich planowanych inwestycji (kanapy, gondola, konkretne naśnieżanie).

Teraz lepiej ten cennik wygląda, np 4 godz 45 zł. Czyli prawie jak za GAT'u w jego ostatnim sezonie działania, pamiętam że karnet 8-12 kosztował 40 zł. W tym sezonie widzę że niema promocji z kuponem z piwa i karnetem :rolleyes:: . No ale to było do przewidzenia po "wojnach" jakie były pod Jontkiem w celu wymianu kuponu zwłaszacza w wekenda :stupid: .

Edytowane przez PavloS_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario

klikasz indeks , potem sobie przeglądasz stronami i wybierasz te które Cię interesują :cool::

pozdr.Torres

Można, można,

ale teraz wzorem są galerie w onet albo picassa,

tam sobie klikam galerię i strzałkami przechodzę pomiędzy zdjęciami.

Kilkanie myszką po zdjęciach mnie nie interesuje, jest to dla mnie upierdliwe i powolne

(coś jak krzesło niewyprzęgane ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że to mój pierwszy post to chciałem wszystkich powitać.

Chciałem przestrzec wszystkich fanów Pilska i innych żeby uważali wchodząc do knajpki przy dolnej stacji wyciągu na bardzo śliską podłogę. Ułożone w niej płytki niestety nie są najlepszym rozwiązaniem i chodzenie po nich w mokrych butach narciarskich może zakończyć się twardym lądowaniem na podłodze. W ostatnią sobotę co najmniej dwie osoby w tym ja takie coś zaliczyły :) Mam nadzieje że właściciel pomyśli nad rozłożeniem jakichś mat antypoślizgowych bo ciężko tam się poruszać. Poza tym knajpka bardzo fajna z miłą obsługą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle jest teraz z karnetami, bo już się trochę pogubiłem - "Baba" jest częścią ON Pilsko-Jontek? Bo sprawdzając cenniki, widać że są dwa różne, np. na Babie 3-godzinny kosztuje 45 zł, a na nowej kanapie - 40 zł (?)

Na mapce widoczne są obydwie kolejki, czyli wynika z tego, że to jest 1 ośrodek. Za czasów GAT na "Babie" obowiązywały osobne bilety, ale karnety GAT-owskie też były ważne. A jak jest teraz?

Może się wybiorę, bo to chyba jedyne miejsce w Beskidzie gdzie można pojeździć po dwóch trasach (wprawdzie na jednej polanie, ale jak na obecne warunki to dobre i to). Tylko szkoda by było kupować osobne bilety na obydwie kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle jest teraz z karnetami, bo już się trochę pogubiłem - "Baba" jest częścią ON Pilsko-Jontek? Bo sprawdzając cenniki, widać że są dwa różne, np. na Babie 3-godzinny kosztuje 45 zł, a na nowej kanapie - 40 zł (?)

Na mapce widoczne są obydwie kolejki, czyli wynika z tego, że to jest 1 ośrodek. Za czasów GAT na "Babie" obowiązywały osobne bilety, ale karnety GAT-owskie też były ważne. A jak jest teraz?

Może się wybiorę, bo to chyba jedyne miejsce w Beskidzie gdzie można pojeździć po dwóch trasach (wprawdzie na jednej polanie, ale jak na obecne warunki to dobre i to). Tylko szkoda by było kupować osobne bilety na obydwie kolejki.

jest wspólny karnet - tak jak za dawnego Gat. Kupujesz karnet ON Pilsko i możesz jeździć na Babie.

Ja wreszcie miałem okazje pojeździć na nowej kanapie, wczoraj i przed wczoraj, od godziny 10. Wyciąg jak wyciąg, szalu ni ma, zwykłe 4osobowe krzesło. Jednak widok 2 krzesełek obok siebie, zamiast krzesła i orczyka, robi namiastke takiego alpejskiego klimatu :D

warunki hmm... mocno wiosenne. o 10 już miękki stok, sporo cukru, z kazda godzina coraz więcej i coraz większe muldy. Dwa dni temu fajny był końcowy odcinek trasy jakies 200-300 m ostatnie, bylo dosc twardo, az do 15 i malo a wlasciwie brak luźnego śniegu. Wczoraj z kolei, był to najgorszy odcinek. minerały występują głównie tylko w środkowej części trasy(najbardziej stromej) i tylko po prawej jej stronie, po lewej spore muldy. Generalnie warunki są dość trudne i wymagające, na Babie wydaje mi się, że maja grubszą pokrywe śniegu (poza początkowymi 30/40 metrami trasy).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie trochę dziwne, że "Baba" ma droższy cennik (czyżby wyłącznie dla "frajerów", którzy zaparkują akurat pod tą kolejką?)

ON Pilsko wprowadził 20% obniżki jakiś tydzień/dwa temu, więc pewnie dlatego teraz mają taniej.

Nowe ceny, zobacz >>> http://korbielow.net/pilsko_cennik/

Stare ceny, zobacz >>> http://korbielow.net/pilsko_cennik/cennik_onpilsko2014.php

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...