Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, koliber napisał:

TMR kiedyś mówiło, że jest zainteresowane wyłącznie ośrodkami powyżej 20 km tras. Korbielów prawdziwych tras ma może z 5 km, reszta to leśne dróżki.

 

To chyba jednak nie do końca tak. Myśle, że takich "prawdziwych tras" jest tam jednak więcej niż 5 km. Nie chce mi się tego dokładnie liczyć, ale myślę że będzie tego raczej bliżej 10 km w trasach "prawdziwych" i jeszcze więcej w nartostradach. Po lasach też się da poszaleć.

Potencjał jest ogromny jak na Polskie warunki - jeżeli dobrze pamiętam ok. 750-800 m przewyższenia pomiędzy Kamienną a górą Pilska. Stoki są stokami północnymi. Infrastruktura może i zacofana, ale powiedzmy, że 3 krzesła - w tym dwa nowe - są i na czwarte jest pozwolenie na budowę. Na dole jest jeszcze kolej Baba, z którą też się jakoś da dogadać co do wspólnego karnetu. Tak więc w porównaniu z obecnym stanem w SON, wydaje się że jest dużo lepiej. To co osłabia ten potencjał to fakt, że ekolodzy i Natura 2000 dalszych inwestycji nie ułatwiają a także fakt, że są problemy z właścicielami gruntów. Kto wie - tam być może i jest potencjał na pierwszy polsko-słowacki ośrodek, bo można sobie teraz przy Schengen wyobrazić trasy na stronę słowacką, choć to oznacza południową ekspozycję stoków. Nie mam też kompletnie wiedzy co do statusu tych gruntów i ukształtowania terenu.

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem takie info od Ośrodek Pilsko w Korbielowie - więc kolejny rok kanapa stoi :(

Natomiast jeżeli ma Pan na myśli wyciąg krzesełkowy "Jontek Express" na Buczynkę, to informuję, że nie będzie czynny w nadchodzącym sezonie. Zarząd spółki CTE Sp. z o.o. podjął decyzję o zamknięciu wyciągu do odwołania. Nie podano powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gregor_g4 napisał:

fredkowi raczej nie chodziło o problemy z ekologami, a z dzierżawcami
 

Nie inaczej ;)

Obecnie przychód ośrodka ledwo wystarcza na opłacenie dzierżaw. Kupienie go za 1PLN byłoby ryzykowną inwestycją.

 

Co do Baby, to sprawa jeszcze trudniejsza. Tutaj dogadywać powinna się Baba z Jontkiem, a nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzierżawcy często dodatkowo utrudniają życie gestorom wyciągów. Rok  temu na Babie nie dogadali się przez co dopiero w połowie lutego zaczęto naśnieżać główną trasę, a w tym, jeden z dzierżawców pokłócił sie z właścicielem Gazdówki (ten bar po środku baby) i odmówił dzierżawy, co poskutkowało tym ze była zamknięta przez cały sezon. To takie głupie sytuacje, ale pokazują, ze jednak problem gruntów w Korbielowie istnieje. No i w ciagu kilku ostatnich lat opłaty sie niestety zwiększyły.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jasiek napisał:

Mmnie się to marzy od kilku lat 9_9 ale przez taki sceptyków (jak niektórzy powyżej) może nic z tego nie wyjść. 

"EKOLUDKOM" zamyka się gębę kasą! to oszołomy których należy tępić jak szczury! 

W takich miejscach jak Korbielów trzeba szukać kompromisu, żeby pogodzić interesy rozwoju narciarstwa w ograniczonym zakresie z ochroną natury. Niestety większość inwestorów w Polsce to cwaniaki pokroju Gołębiewskiego,  ich działania są szkodliwe nie tylko dla przyrody ale również dla lokalnych społeczności. Zdaje się, że ten z Korbielowa też chciał wozić ludzi taśmą od przewozu węgla, dlatego dobrze, że został zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, michaś napisał:

...Zdaje się, że ten z Korbielowa też chciał wozić ludzi taśmą od przewozu węgla, dlatego dobrze, że został zablokowany.

Człowieku żyj i daj żyć innym. Co Ci taśma przeszkadza? nie chcesz jechać taśmą to idź z buta. Nie rozumie co ma rozwój ośrodka z taśmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2016 o 21:49, Jasiek napisał:

Daj Boże żeby TMR to wziął!!! 

Moze by i wzieli :). Jakby wlasnie nie bylo problemu z gruntami i ekologami. Nie jestem jakims szczegolnym zwolennikiem TMRu ale podoba mi sie ich podejscie do klienta, zawsze w grudniu sa promocyjne karnety po 10 euro, caly kwiecien mozna pojezdzic za 50 euro, a caly sezon jak juz Jasiek nie raz pisal za 150, to tyle co 3 dni na tuxie, albo 5 dni na kasprowym :). Kiedys ucialem sobie pogawedke w kwietniu pytajac nieopacznie na kasprowym czy moze z racji kwietnia beda jakies znizki, bomowie im ze otwarta tylko gasiennicowa to moze by jakos taniej. i jaka odpowiedz?. U nas zawsze jest wysoki sezon :) prawie bym wybuchnal smiechem w koncu czynna jedna trasa i to w niektorych miejscach juz trze ba bylo uwazac na kamole, ale probuje dalej, a jakbym wzial karnet np na 3 dni to co wtedy ? Gosc mowi ze nie ma problemu 3*130=390. Proste przeciez :)

A co do ekologow. To w pewnej czesci ich rozumiem, jakbym mieszkal w lesniczowce to nie chcialbym zeby mi wycieli las wokol domu i postawili LIDLA :). Z tymze na pilksku jest troche inna sytuacja, gdyz tam mleko sie jakby juz wylalo wczesniej, przeciez i jakis wyciag jest i trasa juz tez w lesie istnieje, wiec jak mieli protestowac to chyba wtedy jak robili jontka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, borygo napisał:

A co do ekologow. To w pewnej czesci ich rozumiem, jakbym mieszkal w lesniczowce to nie chcialbym zeby mi wycieli las wokol domu i postawili LIDLA :). Z tymze na pilksku jest troche inna sytuacja, gdyz tam mleko sie jakby juz wylalo wczesniej, przeciez i jakis wyciag jest i trasa juz tez w lesie istnieje, wiec jak mieli protestowac to chyba wtedy jak robili jontka.

Ekolodzy nie są problemem wiodącym. Na forum nielubianej tu strony jest informacja o terminie rozpoczęcia "naśnieżania" na Pilsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jasiek napisał:

Człowieku żyj i daj żyć innym. Co Ci taśma przeszkadza? nie chcesz jechać taśmą to idź z buta. Nie rozumie co ma rozwój ośrodka z taśmą?

Chodzi o podejście do inwestowania przez cwaniaków tego pokroju, co się chcą najmniejszym kosztem i najszybciej nachapać, tu postawi stara taśmę z kopalni, tam spuści ścieki ze schroniska do potoku i jeszcze wytnie las z innego powodu. Tacy pseudo inwestorzy powodują więcej strat niż pożytku i należy bezwzględnie takich tępić. Wystarczy już jeden Gołębski co chwilę wymyślający miejsca, które chce uszczęśliwić swoim syfiastym hotelem, wbrew zasadom zagospodarowania przestrzennego, estetyki, ochrony krajobrazu, lokalnym społecznościom itd

23 godziny temu, bajbol napisał:

To żaden problem bo takimi taśmami też mogą jeździć ludzie tylko muszą być do tego przystosowane 

No tylko, ze ta zdaje się nie była przystosowana bo był tam jakiś wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michaś napisał:

No tylko, ze ta zdaje się nie była przystosowana bo był tam jakiś wypadek.

Niestety nawet na taśmie przystosowanych do jazdy ludzi zdarzają się wypadki. To tak jak z skrzyżowaniami bezkolizyjnymi  z zasady nic nam się nie powinno stać a jak jest każdy wie .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2016 o 13:48, Cosworth240 napisał:

To chyba jednak nie do końca tak. Myśle, że takich "prawdziwych tras" jest tam jednak więcej niż 5 km. Nie chce mi się tego dokładnie liczyć, ale myślę że będzie tego raczej bliżej 10 km w trasach "prawdziwych" i jeszcze więcej w nartostradach. Po lasach też się da poszaleć.

 

"Jedynka" z Buczynki do Kamiennej - 2 km, "Piątka" z Pilska do Szczawin - 2 km i dwie trasy po 0,5 km z Kopca na Miziową (nr 6 i 8). To daje 5 km, no chyba że trasę przy Babie liczyć jako osobną, ale to w sumie ta sama polana. Reszta jest od dawna nieczynna, albo ma szerokość jednego ratraka. W dodatku połączenie między Buczynką a Pilskiem jest tak problematyczne, że to powinny być dwa oddzielne ośrodki tak naprawdę. Do tego orczykiem na Pilsko nie można wjechać do końca (ochrona przyrody), co jeszcze skraca zjazd.

Mnie dziwi to, że inwestor kupił ośrodek nie wiedząc, jaki jest stan faktyczny. Tak jakby nakreślił kilka kolei linowych na mapie i myślał, że to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, koliber napisał:

Mnie dziwi to, że inwestor kupił ośrodek nie wiedząc, jaki jest stan faktyczny. Tak jakby nakreślił kilka kolei linowych na mapie i myślał, że to wystarczy.

Myślę, że inwestor znał stan faktyczny. Niestety nie ma pojęcia o prowadzeniu ośrodków narciarskich i nie ma dobrej ręki przy doborze doradców. Dodatkowo rozłożyły go bezśnieżne zimy i spadek zapotrzebowania na podstawowe produkty spółki (spowolnienie w górnictwie).

Natomiast trzeba mu oddać, że w "trudnym ekologicznie" :mad: terenie rozpoczął budowę trzech wyciągów, z czego dwie zakończył.

Pozostaje mieć nadzieję, że pojawi się fascynat z dużymi pieniędzmi, który to kupi, dokończy trzeci wyciąg, wskaże miejsce w szyku właścicielom gruntów. Jeśli do tego nie dojdzie, to Pilsko naturalnie się zalesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że inwestor znał stan faktyczny. Niestety nie ma pojęcia o prowadzeniu ośrodków narciarskich i nie ma dobrej ręki przy doborze doradców. Dodatkowo rozłożyły go bezśnieżne zimy i spadek zapotrzebowania na podstawowe produkty spółki (spowolnienie w górnictwie).

Natomiast trzeba mu oddać, że w "trudnym ekologicznie" :mad: terenie rozpoczął budowę trzech wyciągów, z czego dwie zakończył.

Pozostaje mieć nadzieję, że pojawi się fascynat z dużymi pieniędzmi, który to kupi, dokończy trzeci wyciąg, wskaże miejsce w szyku właścicielom gruntów. Jeśli do tego nie dojdzie, to Pilsko naturalnie się zalesi.

Napisałeś Kolego trzech wyciągów, Kamienna -Solisko, niedziałająca buczynka i który jest trzeci? Pozdrawiam!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczawiny-Miziowa.

Łoooo! Jeżdżę tam bardzo często w sezonie, a nie widzilem że coś budują/ma być budowane, widać nie jestem w temacie. Wybudowali krzesełko z hali Szczawiny do hali Miziowej? Co z orczykiem? To krzesełko ma działać? Dzięki za odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...