Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

...za radą Johnnego ale z fotosika - tak jak marboru.

Niestety z fotosika również nie przyjmuje to chociaż linki:rolleyes::

Piotr wejdź na fotosiku w moje zdjęcia, przy zdjęciu, które chcesz tu wstawić, kliknij na dole po prawej stronie przy fotce "pobierz pozostałe kody", skopjuj ciąg [url...url] z pod napisu "Zdjęcie 500px na forum" i wklej tutaj na Skionline - zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr wejdź na fotosiku w moje zdjęcia, przy zdjęciu, które chcesz tu wstawić, kliknij na dole po prawej stronie przy fotce "pobierz pozostałe kody", skopjuj ciąg [url...url] z pod napisu "Zdjęcie 500px na forum" i wklej tutaj na Skionline - zadziała.

No to próba:

.................................

No i dup....a:smile:

Wywala "invalid url"

Pozdrawiam.

PS: coś jest z forum nie tak.

abdf752b15af03eemed.jpg

3774daf031209aadmed.jpg

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Udało się.

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów trzeba było podrzucić Żonę i jak wczoraj,szybko na fullwypasówkę.

Co do końca znaczy to "podrzucić żonę" przed wyjazdem ??? Bo może faktycznie trzeba żonę dobrze "podrzucić" z rańca, żeby potem ze spokojem i bez gadania ruszyć znowu na narty :laughing:

Marcin, prawdopodobnie chodzi o to żeby żonkę podrzucić komuś! :biggrin: Pozostaje tylko ustalić komu Johnny podrzuca swoją Lubą. Może się łaskawca zlituje i "przyjmie" jeszcze parę żon?:stupid: Swoją drogą można pomyśleć nad otworzeniem np pensjonaciku dla podrzucanych żon narciarzy! :wink: Mógłby być całkiem ładny biznesik! :applause:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świętokrzyskim ostro śnieżą, a dziś po południu wybrałem się na kielecki Telegraf zerknąć jak wyglądają postępy, poczuć zimę i śnieg pod butem. A tak z ciekawości w południowej części Kielc w pobliżu Telegrafu leży kilka centymetrów śniegu, a w pozostałej części nie padało nawet przez chwilę.

telegraf141201_01.jpg

telegraf141201_03.jpg

telegraf141201_04.jpg

telegraf141201_05.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świętokrzyskim ostro śnieżą, a dziś po południu wybrałem się na kielecki Telegraf zerknąć jak wyglądają postępy, poczuć zimę i śnieg pod butem. A tak z ciekawości w południowej części Kielc w pobliżu Telegrafu leży kilka centymetrów śniegu, a w pozostałej części nie padało nawet przez chwilę.

a mój syn mówi,że to nie sprawiedliwe, że jedni zapłacili za śnieg a inni nie :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci dzień na nartach.

Trzeci dzień na nartach, z braku innych miejsc do uprawiania tej dyscypliny sportu upłynął na wieczornej jeździe, po raz kolejny w Rąblowie.

Dzień jak co dzień, rano pobudka, śniadanie, praca, po pracy zakupy, późny obiad...i?

...i deski do auta, przepakowanie sprzętu z auta kolegi do mojego i w drogę o godzinie 18 na stok i trening.

Temperatura piękna, bo -3 - i oby jak najdłużej taka się utrzymywała...ok 1:30h jazdy, szybkie przebranie, kupno karnetu (od poniedziałku, do piątku cena za dwie godziny to jedyne 25zł) rzut oka na otoczenie - większość narciarzy już po nartach w pizzerii...

6d3a9c8a7fe1a1ecmed.jpg

...a my we dwóch dopiero na stok.

Jazdę zaczynamy od dłuższej górki, gdzie również jest odrobinę większa ilość amatorów białego.

f18c6e9c8d3e161cmed.jpg

Pierwszych pięć zjazdów odbywa się właśnie tą stroną.

Armaty produkują non stop śnieg...

c92f070ce7e22355med.jpg

...a klimat robi się coraz bardziej bajkowy.

880f528914561096med.jpg

Ośrodek uruchomił kolejną część trasy zjazdowej, wokół lasku.

678eac8a36537caemed.jpg

Dystans zjazdu w ten sposób zdecydowanie się wydłużył.

Jeszcze kilka dni i naprodukowany śnieg ratraki przepchną i ubiją przy ostatniej, nieczynnej jeszcze trasie. Wody w zbiorniku jakby nie ubywało - więc śniegu w najbliższym czasie powinno zdecydowanie przybyć.

3fc529a75fe95ad5med.jpg

Końcówka przy lesie jest zdecydowanie płaska - przenoszę się na krótszy, ale całkowicie bez narciarzy ostrzejszą górkę. Tutaj irytuje mnie padający, zmrożony i przyklejający się do szyby w kasku świeżo zrobiony śnieg.

509245a88dbb907cmed.jpg

Jeszcze tylko jeden rzut oka z dołu na miejsce po którym wykonałem rozgrzewkowe ruchy...

4bec0c211c0026d0med.jpg

...i zaczynam cisnąć na "starym" miejscu:

9df8281110a85599med.jpg

Buty, narty jakby dzisiaj o wiele bardziej posłuszne.

Krawędzie trzymają niesamowicie stabilnie, a skręty tak jakby pełniejsze.

Jeżdżę jak szalony: góra, dół, góra dół... i ponieważ kompletnie nie ma ludzi, przy bramkach wyciągu, jestem szybszy o jakieś 5 sekund niż ustawiona czasówka. Mogę przez chwilę zaczerpnąć rześkiego powietrza do płuc.

Dwie godzinki mijają bardzo szybko.

Dzisiejsze odczyty treningu z Endomondo:

Dystans 19.04 km

Czas trwania 2g:06m:04s

Max prędkość 42.8 km/h

Kalorie 1112 kcal

Min wysokość 132 m

Max wysokość 196 m

Łącznie w górę 1359 m

Łącznie w dół 1361 m

Jutro repeta z jazdy na nartach :biggrin:

094df66caa81649amed.jpg

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki w Białce Tatrzańskiej

http://bialkatatrzanska.pl/kamery-lato.html

http://www.kotelnica-bialczanska.skigo.pl/kamery-online/

U nas widok , jak z bieguna , szaro , słońca brak , wszędzie szara mgła i śnieg zawiewający z ponad setki armatek ,jeszcze nie wiadomo kiedy otwarcie ośrodka

Edytowane przez harnaś B-T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro o 14:00 ma ruszyć ośrodek w Kazimierzu nad Wisłą: http://stacjakazimierz.pl/

W sobotę Tumlin w świętokrzyskim: http://tumlinsportski.pl/

Szwajcaria Bałtowska: http://www.szwajcariabaltowska.pl/ również w weekend chce uruchomić chociaż jedną trasę.

Informacje uzyskałem telefonicznie dzwoniąc do tych stacji narciarskich.

To może w sobotę jakiś mały WZF forumowy w Tumlinie? Kto chętny?

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem 2 serwisy pogodowe dzisiaj, w obu z piątku na sobotę pokazują ochłodzenie w górach + mały opad kilka mm. Do tego czasu lekkie ocieplenie, a po weekendzie właśnie długa fala mrozów. Oby się ta prognoza utrzymała.

Edytowane przez gregor_g4
do tegoo czasu lekkie ocieplenie oczywiście, zamiast ochłodzenie jak było w pierwszej wersji posta ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem 2 serwisy pogodowe dzisiaj, w obu z piątku na sobotę pokazują ochłodzenie w górach + mały opad kilka mm. Do tego czasu lekkie ochłodzenie, a po weekendzie właśnie długa fala mrozów. Oby się ta prognoza utrzymała.

Janek nie spie...... tego , plissss :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej wizycie na Telegrafie, dzisiaj byłem na sankach z Młodym na kieleckim Stadionie :happy:

Na głównym stoku trwa śnieżenie

stadion1.jpg

Orczyki przygotowane do instalacji

stadion2.jpg

Na stoku dla dzieci jedynie naturalna, niewystarczająca pokrywa śniegowa, tu widać, że nie śnieżyli jeszcze

stadion3.jpg

Młody miał radochę, bo robiłem za konia :stupid:

stadion4.jpg

stadion5.jpg

A okolica wygląda mniej więcej tak:

stadion6.jpg

stadion7.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro o 14:00 ma ruszyć ośrodek w Kazimierzu nad Wisłą: http://stacjakazimierz.pl/

W sobotę Tumlin w świętokrzyskim: http://tumlinsportski.pl/

Szwajcaria Bałtowska: http://www.szwajcariabaltowska.pl/ również w weekend chce uruchomić chociaż jedną trasę.

A w Krajnie: "Szkółka narciarska + wyciąg taśmowy czynne od Soboty ! Zapraszamy"*

*Źródło: sabatkrajno.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...