Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czwarty dzień na nartach - Rąblów Amade

Tak jak zaplanowałem, tak zrobiłem - dzisiaj minął mi czwarty dzień na nartach w tym sezonie...gdzie?

Rąblów Amade - ponownie.

Mam nadzieję, że niebawem...czwartek przedstawię jakąś relację z innego miejsca.

Dzisiejsza wieczorna jazda minęła pod znakiem padającego śniegu...

...tak, tak - w centralnej Polsce intensywne opady śniegu. Jeśli nie wierzycie, poniżej kilka dowodów:

Dowód pierwszy - zwróćcie uwagę jaka się pojawiła hałdka śniegu przy armacie.

bf075f2355c82303med.jpg

Zadyma na głównej trasie...

88484dc70ebdfad6med.jpg

Strzelanie na całego przy krótszym, ostrzejszym stoku:

cb65dd733a5917eamed.jpg

Opady objęły cały ośrodek Rąblów Amade delikatną mgiełką białego śniegu.

4afe4f23944025femed.jpg

Kolejny ambitny plan i miejsce, które zacznie żyć - miejscowy snow park.

Jeszcze nikt nie poustawiał parkuru...ale armaty walą pełną parą by zrobić budulec na wszystkie skocznie i inne pierdoły.

6133d21760e759e5med.jpg

Dzisiejsza jazda:

b983c3455d2694famed.png

Po czterech dniach golenie zaczerwienione od ostrego ciśnięcia :biggrin:

Sprzęt coraz bardziej posłuszny...na nizinach zima w pełni :wink:

Pozdrawiam

marboru

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem 2 serwisy pogodowe dzisiaj, w obu z piątku na sobotę pokazują ochłodzenie w górach + mały opad kilka mm. Do tego czasu lekkie ocieplenie, a po weekendzie właśnie długa fala mrozów. Oby się ta prognoza utrzymała.

No niestety ta fala mrozów odsuwa się po 19.12.Czy w ogóle w grudniu będzie? Na osiem najbliższych dni to średnia prognoza dla narciarzy http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5348&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 . Może coś ,,na chama' otworzą i da się 8,9.12 (mam wolne) pojechać i rozpocząć sezon. Na Biały Krzyż mam za daleko a górka mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ta fala mrozów odsuwa się po 19.12.Czy w ogóle w grudniu będzie? Na osiem najbliższych dni to średnia prognoza dla narciarzy http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL®ION=0001&WMO=x5348&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 . Może coś ,,na chama' otworzą i da się 8,9.12 (mam wolne) pojechać i rozpocząć sezon. Na Biały Krzyż mam za daleko a górka mała.

W tej chwili bardzo ciężko cokolwiek prognozować. Nie wiadomo jaką drogę obierze głęboki niż w drugiej połowie przyszłego tygodnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Cieńkowie:

10359537_669384623174028_2330328294441050055_n.jpg?oh=fbf33f299db1a9f1a532bfff95e3f028&oe=551E56A1&__gda__=1427554096_a4025ae0fe47b4e174ce0894d1af2cc6

Komunikat z Ochodzitej:

Ależ ten czas leci!

Zbliża się kolejny sezon narciarski, który miejmy nadzieję będzie obfitował w duże ilości śniegu, mróz i słońce - tak żebyśmy wszyscy mogli się cieszyć piękną zimą i dobrymi warunkami na stoku.

Wyciąg od strony technicznej już niemal gotowy, zostało tylko parę drobnostek do zrobienia, ale ze wszystkim zdążymy na czas, byleby tylko ZIMA nie zaspała

Więcej informacji już wkrótce!

Wisła Soszów:

Podpowiemy tylko tyle - narty powoli pakujcie do samochodu...

Wisła Klepki:

Temperatura na minusie więc przygotowania do sezonu idą pełną parą! Kliknijcie w link i zobaczcie na kamerce jak nasz stok pokrywa się białym puchem Czy Wy też nie możecie doczekać się otwarcia?

Liczymy, że uda się już w najbliższy weekend

Nowa Osada:

Wciąż naśnieżamy. Ratraki pracują na najwyższych obrotach! Już nie możemy się doczekać otwarcia tegorocznego sezonu. Do zobaczenia w weekend!

Obserwujcie nas na Facebooku, żeby być cały czas na bieżąco.

https://www.facebook.com/nowaosada

Zrzut%20ekranu%202014-12-03%20(godz_%203_40_30%20PM).png

Hotel Stok Wisła:

[quotea na naszym wyciągu trwa naśnieżanie

http://www.polineo.pl/kamery.php?camera=9]

Czantoria:

||||||||||46% Snowing in progress!!

63776_766010060138167_5014646035346210011_n.jpg?oh=1cb425c9f4d1daafea4cc8af2e110847&oe=5504CFC7&__gda__=1427856716_de2a4429cb7ce8837da1053711941068

Istebna Złoty Groń:

1960117_851023731585212_5692781507486944744_n.jpg?oh=857fea694583ba55900775217076dc16&oe=551A80E2

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę po tych świętokrzyskich stokach, że zabrakło im doby więcej mrozu, żeby w pełni wszystko naśnieżyć i rozpocząć sezon. Albo nie doby, a raczej 2, 3 armatek więcej, bo mimo, że trasy 400-500 metrów, to trzema armatkami na stanie ciężko w ciągu kilku dni naśnieżyć stok, żeby można było ruszyć. I teraz jeśli mrozy nie przyjdą, to trochę do d... taka robota o mało co skończona.

Rąblów, tam gdzie jeździł już od kilku dni Marboru i Expat dysponuje chyba 10 armatkami i teraz ma głęboko to, że temperatura jest w okolicach -1 do 1, bo już spokojnie działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę po tych świętokrzyskich stokach, że zabrakło im doby więcej mrozu, żeby w pełni wszystko naśnieżyć i rozpocząć sezon. Albo nie doby, a raczej 2, 3 armatek więcej, bo mimo, że trasy 400-500 metrów, to trzema armatkami na stanie ciężko w ciągu kilku dni naśnieżyć stok, żeby można było ruszyć. I teraz jeśli mrozy nie przyjdą, to trochę do d... taka robota o mało co skończona.

Rąblów, tam gdzie jeździł już od kilku dni Marboru i Expat dysponuje chyba 10 armatkami i teraz ma głęboko to, że temperatura jest w okolicach -1 do 1, bo już spokojnie działa.

- zgadzam się z tobą w 100%

Mój ulubiony rejon Jaworzyna Krynicka jest najlepszym przykładem jak nie prowadzi się biznesu..... zaczynają śnieżyć zawsze kilka dni za późno ... mają jedynkę idealnie ustawioną pod "brak słońca" a oni po tygodniu nie są wstanie naśnieżyć 800 początkowych metrów !!!! nie wspominając o czarnej trasie której naśnieżenie to już cud sezonu .... w poprzednim sezonie się nie udało ..... :( a jest idealnie schowana od słońca !!! )

Ja tego nie ogarniam ktoś wydaje 10-50 zł milionów na trasę : plany , niwelację terenu , krzesło , oświetlenie , system kas i stawia armatkę co 100 metrów lub ma zbiornik w którym woda się kończy po 3 dniach .... i przepompownie że nie mogą chodzić wszystkie armatki na full..... - to brak elementarnego podejścia biznesowego ..... dosłownie wygląda to tak : wybudować basen i nie stać cię na wodę :wink:

Rablów jest dobrym przykładem prawidłowego podejścia do biznesu - każdy tam jedzie ... bo jest po czym - to że zaczęli przed innymi gwarantuje mu kolosalną przewagę nad pobliską konkurencją - oraz mega darmowy marketing !!!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek, przestań! Czy Ty naprawdę myślisz, że stacją narciarską Jaworzyna zarządzają durnie?
a czy PKN zarządzają durnie ? Sądzę że zdecydowanie nie .... ale oni podali się do dymisji !!! .... a będąc tam częstym gościem i nocując w bliskiej okolicy znam zdecydowanie dobrze realia tego ośrodka..... również od wielu pracowników.... firm które wynajmują miejsce na swoją działalność - Pań z hotelu - które twierdzą że jak Pan przyjechał o 5 i nocuje 2 dni to rabat na karnet jest tylko na 2 dni bo tyle jest wykupionych dni hotelowych ... i wielu przypadkowych osób..... uważam że ten ośrodek mimo gondoli ... ( co za pech ) oraz budowy dwóch krzeseł przez ostatnie lata jest zarządzany na poziomie Szczyrku - tego złego ; ... a nowy fundusz / właściciel nie zrobił z tym nic oprócz podniesienia cen karnetów ..i.. może się dużo uczyć od Rąblowa !!! Pomijając Off Top i Wracając do tematu Warunków Narciarskich :smile:Dziś na Warszawskiej Górce było zdecydowanie więcej osób :confused::Mam ochotę napisać : - jest dramat , chała i szkoda czasu - wkleić tendencyjne zdjęcie :

20141203_173949.jpg

w praktyce - na trasie jest biało , ludzi dziś było więcej niż wczoraj , na stoku odbywało się szkolenie młodzieży - fajnie to wygląda , instruktorzy +1 - mają chęci i naprawdę uczą - poziom zdecydowanie fajny Dużym zaskoczeniem .... było uruchomienie krzesła - może idzie lepsze :smile:

20141203_184508.jpg

20141203_173949.jpg.afdc7edee2ccc076420cd37e818d35d2.jpg

20141203_184508.jpg.0f5d4037dff12bf48e0818cab5cea837.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku na pewno nie pojeździmy na Czarnym Groniu na stokach Pracicy bo dopiero co Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wadowicach wydał nakaz rozbiórki tego wyciągu krzesełkowego.

W sumie nic dziwnego bo był to wyciąg nielegalny i był samowolą budowlaną. Pozostaje pytanie dlaczego decyzja ta zapadła dopiero po 5 latach od zgłoszenia tej samowoli.

Może dlatego, że tym nielegalnie stawiającym wyciąg jest jeden z najbogatszych Polaków?

No i skoro jest bogaty to nie zbiednieje od tego, że będzie musiał rozebrać wyciąg na własny koszt i przywrócić przyrodniczo teren do stanu poprzedniego. Może to kogoś czegoś nauczy apropo równości wobec prawa.

Polecam do rozmyślań.

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/spoleczenstwo/nadzor-budowlany-rozebrac-wyciag-narciarski-w-rzykach/17914197

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,17067734,Wyciag_krzeselkowy_w_osrodku_Czarny_Gron_do_rozbiorki.html?v=1&pId=32030635&send-a=1#opinion32030635

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku na pewno nie pojeździmy na Czarnym Groniu na stokach Pracicy bo dopiero co Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wadowicach wydał nakaz rozbiórki tego wyciągu krzesełkowego.

W sumie nic dziwnego bo był to wyciąg nielegalny i był samowolą budowlaną. Pozostaje pytanie dlaczego decyzja ta zapadła dopiero po 5 latach od zgłoszenia tej samowoli.

Może dlatego, że tym nielegalnie stawiającym wyciąg jest jeden z najbogatszych Polaków?

No i skoro jest bogaty to nie zbiednieje od tego, że będzie musiał rozebrać wyciąg na własny koszt i przywrócić przyrodniczo teren do stanu poprzedniego. Może to kogoś czegoś nauczy apropo równości wobec prawa.

Polecam do rozmyślań.

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/spoleczenstwo/nadzor-budowlany-rozebrac-wyciag-narciarski-w-rzykach/17914197

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,17067734,Wyciag_krzeselkowy_w_osrodku_Czarny_Gron_do_rozbiorki.html?v=1&pId=32030635&send-a=1#opinion32030635

Ciekawe w jakim celu zakładasz 2 osobne konta, żeby wypowiedzieć się nt. Czarnego Gronia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jestem botem ? ;)

Spokojnie, po prostu przeczytałem na forum wątek innego użytkownika, sprawa mnie zaciekawiła więc wrzuciłem tu bo wg mnie jest to dobry temat do dyskusji czego dowodem jest twoja odpowiedź :)

Bo według mnie chociaż wszyscy jeździmy to myślę, że jest o czym rozmawiać- mam wrażenie, że nawet konstruktywna krytyka inwestycji narciarskich w Polsce jest od razu uznawana za eko terroryzm itp

Przecież nasz interes jako narciarzy i snowboardzistów nie musi oznaczać podejścia "walić przyrodę, skosić wszystko byle więcej stoków". A zwłaszcza jeśli coś się odbywa z jawnym łamaniem prawa jak w Czarnym Groniu.

O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma rację Jodek,że to kadry a nie technika decydują o wszystkim.W mojej okołokrynickiej okolicy pierwszy ruszył niewielki wyciąg mojego kolegi,który sam zrobił 4 armatki śnieżne z betoniarek i tak jest co roku.Następna w sobotę będzie niewielka słowacka stacja Litmanova z przedpotopowym sprzętem...A Jaworzyna oczywiście śnieży,śnieży i będzie śnieżyła,a co zaśnieży,jak zawsze jest niewiadomą...

Oczywiście najlepiej tam,gdzie są i zarządzający ludzie i technika,jak w Białce i Kluszkowcach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada:

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zamierzamy odpalić ten sezon w piątek 5 grudnia o 16.00 ZAPRASZAMY

Soszów:

RAZ, DWA, TRZY, OTWIERAMY!

6 GRUDNIA MIKOŁAJKI NA SOSZOWIE!

Delektujcie się trasą nr 1 w ten weekend!

Zapraszamy na narty w sobotę i niedzielę - możecie śmigać u nas od 8:00 do 21:00

Otwarte będą lokale gastronomiczne i wypożyczalnia sprzętu.

Pamiętacie pierwsze światełko armatki 27 listopada?

Po sześciu dniach z zielonego stoku zrobiła się fantastyczna sztruksowa trasa.

…sama się nie zrobiła - gratulujemy naszej niezastąpionej załodze - to ich zasługa!

Zapraszamy śniegożerców na stok!

:)

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zauważam zjawisko na tym forum, a także na innych, polegające na tym, że ktoś zakłada nowe konto, po to tylko, żeby coś napisać o Czarnym Groniu, a potem znika

Heh twoje "zauważenie" jest chyba dokładnie przejawem tego o czym mówię- śledzenia, szukania i ogólnie robienia wszystkiego co jest przejawem podejścia, że każdy kto myśli trochę inaczej jest podejrzany, pewnie ekolog, który próbuje robić swoją eko propagandę ;]

To, że fakt pojawienia się dwóch ( 2 ! ) osób na tak wielkim forum, które wpadły na ten sam problem i akurat pomyślały, że o nim napiszą wywołał u ciebie taką reakcję jak dla mnie tylko to potwierdza :)

Jestem nowy na tym forum, ale nie zauważyłem w jakiejś części typu "tematy poboczne" tematu "sporty zimowe a środowisko naturalne". To też pokazuje jak bardzo nieoczywistym dla nas narciarzy/snowboardzistów jest branie tematu zrównoważonego rozwoju w obszarze infrastruktury do sportów zimowych.

Czy naprawdę to nikogo nie interesuje i króluje podejście "skośmy wszystko byle jeździć a każdego kto myśli inaczej na stos"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce N.O. I Soszów otwierac trasy przy tak marnych warunkach i plus 5-7 stopniach to nie wiem ,ale jak otworzą w najbliższych dniach to radzę nart nie brać. Mam zamiar 09.12 pojeździć na N.Osadzie na wypożyczonych nartach i tak rozpocząć sezon. Mam dużżżeeee wątpliwości patrząc na obraz z kamerki http://zima.nowaosada.pl/5,kamery-on-line.html. W Rudzie śląskiej plus 8 w cieniu:confused::

stacja na Soszowie:eek: http://meteo24.nazwa.pl/WISLA2/Current_Vantage.htm

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meier, jesteś tu nowy. Może nas nie znasz, stąd Twoje "zerojedynkowe" opinie. Mamy różne poglady, często kłócimy się jak diabli, ale nie zauważyłem aby ktokolwiek z nas był zwolennikiem niszczenia środowiska. Może takie słowa jak "ochrona przyrody" i "degradacja przyrody" różnie rozumiemy, ale jednak nigdy i nigdzie nie spotkałem się ze stanowiskiem "wyciąć wszystko żeby tylko jeżdzić".

Edytowane przez Bumer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany, to załóż sobie nowy wątek i tam się wyżywaj. To jest wątek o warunkach narciarskich - i tu skup się - ŚNIEGOWYCH.

Nie widzę powodu, szczególnie od "starej gwardii", która, myślałbym, spełnia tu rolę wyznaczającej standardy kultury dyskusji, by odpowiadać w tonie lekkiej agresji jak powyżej skoro można było wyrazić to samo w neutralny sposób :)

Sory, nie zauważyłem, że chodzi tylko o śniegowe warunki, stąd odejście od tematu co jest plagą forów, dlatego już nie będę w tym wątku pisał o nieśniegowych kwestiach.

A w odp na twoją wypowiedź Bumer- cieszę się i mam nadzieję, że jest dość ludzi, którzy widzą, że fajna nowoczesna infrastruktura w Polsce (którą trzeba rozwijać by regiony żyjące z turystyki były konkurencyjne wobec świata) może istnieć razem z naszą polską przyrodą, która przecież jest dobrem narodowym i ewentualnym magnesem dla turystów szukających właśnie tego co u nich powycinali i zaorali (a z tego co się orientuję takich jest w Europie coraz więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę to nikogo nie interesuje i króluje podejście "skośmy wszystko byle jeździć a każdego kto myśli inaczej na stos"?

Nie, nie kośmy wszystkiego. Ale wszystkich (cała pracownia), którzy dla własnych interesów blokują i torpedują wszelakie inwestycje mogące rozwinąć dane miejscowości i tchnąć w nie nowe życie - tak, zdecydowanie na stos i bez litości :).

Wracając do właściwego tematu, Kamieńsk naśnieżał tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek rano. Teraz naśnieżanie stanęło i termin otwarcia stoku jest wielką niewiadomą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...