Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2015


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na stokach było twardo, po deszczu i odwilży złapał mróz i zrobił się super podkład. Niestety poza trasami, dojście do wyciągów itp to istne lodowiska... sam rano poszedłem na pewniaka i z nartami na plecach wyrżnąłem orła :D na szczęście chyba nikt nie widział :)

Przez noc dosypało jakieś 5 cm śniegu, temperatura w tej chwili to 0-1 stopień czyli na minimalnym plusie. Koło wyciągów i wyżej pewnie już jest poniżej 0. Oby sypało jak najdłużej i najmocniej, bo na razie to ten śnieg taki drobny leci...

He he ja widziałem. Żartuję, od dwóch dni też jeżdżę w Korbielowie, pewnie się gdzieś mijalismy. Jutro będę jeszcze na dwie godziny od 8 i pora wracać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w okolicach poludnoa padalo dosc intensywnie, w ciagu paru godziin spadlo ok 10 cm, moze troche wiecej. Teraz juz nie pada....

dobre i te 10 centymetrów , ale nie mogło tak dawać z góry białym przez całą noc . Czyżby ( kolejna) małośnieżna zima na Pilsku ? :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zapowiedzi,czeka nas co najmniej tydzień regularnych dostaw śniegu. :angel: Pytanie,na ile intensywnych? :redface:

No nie wiem skąd masz te prognozy bo z tego co ja wiem, to od piątkowego wieczora i przez całą sobotę to do wysokości 1000-1200 m.n.p.m. popada ale deszcz przy plusowej temperaturze. Najbliższe dwie noce mroźne . Jutro rankiem (07.01.15) może być około -15 to będą dośnieżać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem skąd masz te prognozy bo z tego co ja wiem, to od piątkowego wieczora i przez całą sobotę to do wysokości 1000-1200 m.n.p.m. popada ale deszcz przy plusowej temperaturze. Najbliższe dwie noce mroźne . Jutro rankiem (07.01.15) może być około -15 to będą dośnieżać.

Norwegowie pisza ze tak bedzie a ich pogoda sie sprawdza. Caly czas na minusie i dostawy sniegu :)

http://www.yr.no/place/Poland/Other/Pilsko/long.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem skąd masz te prognozy

Janek,oglądam różne prognozy,a następnie biorę odchyłkę na Korbielów,bo tu jest swoisty mikroklimat.Kiedy w B-B leje i jest niemal +10 st,od Szczawin wzwyż (1067 m.n.p.m.),czyli tam gdzie zaczyna się prawdziwe Pilsko,zazwyczaj już sypie śnieg,a powyżej Miziowej (1290 m.n.p.m.) delikatny puch. :angel: Ile razy jechałem do Korbielowa,kiedy była ulewa... Ludzie pukali się po głowie,widząc mnie z nartami. :biggrin: Pamiętam nawet gościa,który czekał w aucie na parkingu aż trochę przestanie padać,bo nie wierzył,że u góry będzie śnieg.A ten sypał. :) Ja po prostu koryguję prognozy o swoje doświadczenie. :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegowie pisza ze tak bedzie a ich pogoda sie sprawdza. Caly czas na minusie i dostawy sniegu :)

http://www.yr.no/place/Poland/Other/Pilsko/long.html

No tak Pilsko ma 1557m.np.m. ,ale w takich S.N. jak Nowa Osada ,Cieńków czy nawet Czantoria sporo śniegu spłynie. Zresztą w niedziele będę już jeździł w Alpach gdzie też prognozują ocieplenie, które jednak większej szkody na trasach powyżej 1800 m.n.p.m. nie uczyni. Gorzej jak będzie wiało i padało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek jak pisałeś w innym poście amerykańskie modele wskazywały że zima skończy się 2 a później tylko cieplej, jest 6 a na moim termometrze -5 a wcale w górach nie mieszkam, więc mam na dzieję że te przepowiednie ze spływającym śniegiem sprawdzą się tak samo :) a tak jak juz wcześniej pisałem owe modele przepowiadały rok temu dla europy ( jeszcze chyba w listopadzie 2013 ) ciężką i mroźną zimę okazało się że amerykę zasypało czego się nie spodziewali a nasza zima jaka była każdy wie, w 2014 słyszałem tez coś podobnego w tv, więc jak słyszę " amerykańscy naukowcy " czy " badania w ameryce" to mam dość:) oni są jak pogoda w tvn w ciagu tygodnia zmienia się po kilka razy a i tak na koniec mają sprawdzalność 90%:)

Wybacz że tak reaguje :) ale przepowiedz choć raz opady albo mróz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek jak pisałeś w innym poście amerykańskie modele wskazywały że zima skończy się 2 a później tylko cieplej, jest 6 a na moim termometrze -5 a wcale w górach nie mieszkam, więc mam na dzieję że te przepowiednie ze spływającym śniegiem sprawdzą się tak samo :) a tak jak juz wcześniej pisałem owe modele przepowiadały rok temu dla europy ( jeszcze chyba w listopadzie 2013 ) ciężką i mroźną zimę okazało się że amerykę zasypało czego się nie spodziewali a nasza zima jaka była każdy wie, w 2014 słyszałem tez coś podobnego w tv, więc jak słyszę " amerykańscy naukowcy " czy " badania w ameryce" to mam dość:) oni są jak pogoda w tvn w ciagu tygodnia zmienia się po kilka razy a i tak na koniec mają sprawdzalność 90%:)

Wybacz że tak reaguje :) ale przepowiedz choć raz opady albo mróz:)

I właśnie dlatego oglądam prognozy amerykańskie-jeśli mi nieodpowiadają, to jest w głowie myśl, że i tak się nie sprawdzi :wink:

Edytowane przez leitner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę info z fejsa:

Na stronie Solisko Arena pojawiło się kilka ciekawych informacji w sprawie dalszych inwestycji na Pilsku:

- w ciągu kilku tygodni powinna zostać ukończona i uruchomiona nowa kolej krzesełkowa z Soliska na Buczynkę. Będzie miała 1460 m długości, różnica wysokości aż 313 m.

- właściciel ON Pilsko posiada również pozwolenie na budowę kolejnego wyciągu - 4-osobowej kanapy - ze Szczawin na Halę Miziową

- inwestor ośrodka posiada także pozwolenie na budowę przy wyciągach Parku Wodnego. Wielkością ma być zbliżony do tego, który stoi w jego drugim ośrodku - Zagroń w Istebnej.

Bardzo się cieszymy z tych informacji. Biorąc pod uwagę wiadomość sprzed kilku tygodni, o współpracy obecnego właściciela ON Pilsko z firmą Tatry Mountain Resort, jesteśmy przekonani, że Korbielów czekają w najbliższym czasie wielkie zmiany.

Oby! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek jak pisałeś w innym poście amerykańskie modele wskazywały że zima skończy się 2 a później tylko cieplej...

Robi się to OT, ale czytasz moje komentarze wybiórczo bo pisałem o dwóch mroźnych nocach (teraz w Rudzie śląskiej jest -10,2) a ociepleniu i opadach deszczu od piątkowego wieczora. Przed świętami dałem ,,prognozę'' o 12-14 dniach mroźnych, która później zmieniła się na mniejszą ilość dni i tak od 02 do 04.01.15 w w wielu miejscach w górach była odwilż np. w Ustroniu na Czantorii plus 2 (byłem tam 02.01 ) i tez chyba tej relacji nie czytałeś. Amerykańscy meteorolodzy i klimatolodzy z NOAA prognozowali zimę 13/14 ciepła w Europie i mroźną w Ameryce północnej i taka była. Obecna ma być dosyć ciepła w Europie i w normie w Ameryce północnej i wszystko wskazuje ,że tak będzie bo w grudniu było 3 tygodnie ciepłe i tydzień mroźny tylko ,co dało średnia temperaturę powyżej przeciętnej. Styczeń tez będzie lekko ciepły i kilka mroźnych dni nie zmieni w sposób znaczący obrazu całego miesiąca. Na nartach dzięki systemom naśnieżania trochę pojeździmy ,ale od piątku kilka dni będzie z fatalną pogodą dla narciarzy. Wracając do Pilska to wybierałem się tam w tym sezonie ,ale teraz to jest tam niezły roz...l tzn. niedokończone inwestycje ,kiepskie warunki śniegowe itd. Chyba sobie odpuszczę . Może tam warunki śniegowe w przeciwieństwie do niżej położonych stacji się w najbliższym czasie poprawią? Czantorię ,Szczyrk mam w zasięgu 2,5-3,5 godzin nie posiadając samochodu a tam w tym sezonie są lepiej przygotowani.

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów w Nowym Roku. Na rozpoczęcie tego sezonu wybrałem się z rodzina na cztery dni do Korbielowa. Normalnie na jednodniowe wypady preferuję stoki doliny Wisły czy Istebną (odległość + zapchany Żywiec), ale pomyślałem sobie że na kilka dni warto sobie odświeżyć właśnie ten ośrodek. Ostatni raz jeździłem tam 25 lat temu i byłem ciekawy jak wypadnie konfrontacja teraźniejszości z przeszłością. Pamiętam że było tam gdzie pojeździć, a trasa czerwona z Pilska wzdłuż wyciągu, a potem na Halę Szczawiny była jedna z moich naj, naj... Teraz wiedziałem że nie pojeżdżę w górnych partiach, a do dyspozycji były tylko dwa stoki łączące się na górze tj 2-os stare krzesełko Baba i nowa 4-os niewyprzęgana kanapa. Plus kilka stoków dla dzieci (w centrum, koło Baby i przedszkole narciarskie koło stacji krzesła na Szczawiny). Jadąc do Korbielowa 2-go Stycznia za Żywcem przywitał nas deszcz, co z pewnością nigdy nie wpływa dobrze na narciarzy :) Ale następnego dnia chwycił mróz i wszystko zaczęło wyglądać bardziej optymistycznie. Podjeżdżając pod stok, około 9-tej byłem pewien że zobaczę pracujące armatki uzupełniające ubytek śniegu. Niestety nic z tych rzeczy. Ani na jednym, ani na drugim stoku. Zakup karnetów i wjazd. Ludzi praktycznie nie było przez cały mój pobyt. Maksymalny okres oczekiwania to 3 minuty, a przez większość czasu podjeżdżało się pod bramki. To niewątpliwy plus tego wyjazdu - jazda na okrągło. Niestety szybko okazało się że tak naprawdę jeździ się fajnie tylko na stoku Kamienna. Baba to slalom pomiędzy minerałami, szczególnie w dolnym odcinku. Można było sobie wytyczyć szlak bez kamieni, ale trochę szkoda było sprzętu, zwłaszcza jak ktoś miał jakieś droższe narty. Drugi dzień był już lepszy, zaczął padać śnieg ale nie tyle ile podawały prognozy. Oczywiście nie ma mowy o popołudniowym ratrakowaniu stoku, a by się naprawdę przydało. No ale pewnie dla tej garstki narciarzy nie opłaca się odpalać drogocennej machiny.... Tworzą się muldy, które mi nie przeszkadzają, ale innym mocno. 25 lat temu też tak było :) Trzeci dzień to dość intensywny opad śniegu, plus odpalone armatki na Babie. Dwa dni za późno moim zdaniem. W sumie na dole napadało około 15 cm śniegu i zaczęło to powoli przypominać zimę w ośrodku narciarskim. Niestety Pilsko wczoraj nadal nie ruszyło. Mimo wszystko jak na początek sezonu wyjazd zaliczam do udanych. Trzy dni intensywnego tłuczenia dwóch stoków pozwoliło poczuć przyjemność z jazdy. Zauważyłem jednak jakiś wszechobecny marazm wśród miejscowych. Skutkowało to minimalizmem w utrzymaniu stoków i narzekaniem na wszystkie możliwe przyczyny klęski. Jestem przekonany że kluczowe jest zbudowanie kanapy Szczawiny- Miziowa, aby zapewnić możliwość transportu narciarzy na wyciągi na Kopcu i Pilsku. Jestem przekonany że tam dałoby się pojeździć. Wrócę tak pewnie za rok, może kanapa na Buczynkę już ruszy.........

IMG_0569.jpg

IMG_0575.jpg

IMG_0578.jpg

Pierwszy dzień Kamienna i Baba

IMG_0587.jpg

IMG_0597.jpg

Wieczorna jazda i wyciąg widmo:)

IMG_0610.jpg

IMG_0611.jpg

IMG_0614.jpg

IMG_0622.jpg

IMG_0641.jpg

Dzień drugi

IMG_0562.jpg

Wyciąg widmo jeszcze raz....

P1060242.jpg

P1060243.jpg

A tu ciągle czekamy...................................:)

IMG_0569.jpg.0b9944ea59743b816d954efbb877542f.jpg

IMG_0575.jpg.3bed6f903e3f901fbe6cbe1c1d5508a9.jpg

IMG_0578.jpg.db3d93ce6bf1d46d2ae48d675cc23dae.jpg

IMG_0587.jpg.83018b3ec1b25ebcaa7a2f1c7a5e1591.jpg

IMG_0597.jpg.ec3254eb51b9f2baec9f867ecdb7d5f5.jpg

IMG_0610.jpg.9a9f4dd01c6c172f964565d5adf8372d.jpg

IMG_0611.jpg.a921bca7bf4bdd617ea418fc0724498d.jpg

IMG_0614.jpg.c457cdb3b0b13d4b7cd7d716b606fa27.jpg

IMG_0622.jpg.f8347ee836628b12e3707ccbad4bdf8d.jpg

IMG_0641.jpg.d8f07a0d3489299a0ee80968757c66b7.jpg

IMG_0562.jpg.4535c809dfcf053e69f6898111e35392.jpg

P1060242.jpg.7eed18e81759529841374269db2789ea.jpg

P1060243.jpg.190a8c9bc3fd80fb0ab11fc275a8a159.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dość intensywnym, pracowitym początku sezonu musiałem zafundować sobie i swoim nogom :D mały odpoczynek. Do Korbielowa wracam za tydzień, więc z nudów zrobię mały przegląd kamerkowo pogodowy :)Najbliższe dni według moich źródeł pogodowych mają przynieść opady śniegu, dość spore niestety pomieszane z deszczem...

700.jpg

oczywiście im wyżej, tym opady większe, jednak to o czym pisał janek57 czyli odwilż i deszcz wydaje się, że dosięgnie wyższe partie gór... martwi szczególnie "freezing level" który wg tego serwisu w sobotę będzie na ok 2200m...

1408.jpg

z kolei Norwegowie nie pokazują odwilży dla Pilska, ale mrozy do 17 stycznia, z opadami aż do 12 (w sobotę ok 0 stopni)

yr1.jpg

Wg, mnie jeśli te prognozy się sprawdzą - chodzi mi konkretnie o deszcz + opady śniegu dość spore po nim, to jest duża szansa na otwarcie w końcu górnych partii Pilska. Ten śnieg który już jest i miejscami jest go sporo po opadzie siądzie i zrobi świetny podkład a jak na to napada nowego to będzie super :)Na Miziowej widać, że jest zimowo, jednak śniegu w najlepszych zimach było duuuuużo więcej - widać to dobrze na przykładzie płotka wzdłuż orczyków

miziowwa].jpg

A na dole widać naśnieżanie trwa nadal - na Solisku gromadzą śnieg po prawej stronie krzesła (patrząc od dołu) wczoraj armatka sypała poniżej "eso" także na dniach można spodziewać się znacznego poszerzenia trasy.

baba.jpg

no a później pewnie przestawią armaty wyżej, na Buczyne :)Zima zapowiada się na lepszą od poprzedniej :) oby nowe krzesło ruszyło jak najszybciej.

700.jpg.baaa63c326e823d4618cc1b4e8275ab6.jpg

1408.jpg.0c42811a85277dc305923f6515599710.jpg

yr1.jpg.5f42102a83f6c03306e07f65b9c64f53.jpg

57da82e677225_miziowwa.jpg.350997357d8d9384d99a5d31e16bcc6f.jpg

baba.jpg.1d0ea6e0f9145df5c8cdc1420df1e9d1.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacie wiarę:biggrin:Byłem dzisiaj w Korbielowie, od razu dodam że na nartach, bo co poniektóre osoby nie uwierzą:stupid:No dobra przyznam się, nie było to tak że zagoniła mnie tam chęć pojeżdżenia na nartach, cel był bardziej szczytny i ambitny, a mianowicie, ta pani co ze mną pomieszkuje postanowiła podnieść swoje umiejętności, więc nie pozostawało mi nic innego jak oddać ją tylko w jedyne słuszne ręce stworzone do tego celu, czyli do szkoły Carvingsport.Kupując karnety 4 godzinne w życiu nie przypuszczałem że dobije go do samego końca, raczej myślałem że, po 2 godzinach jazdy żony z instruktorką zjedziemy jeszcze z 2-3 razy i do domu. W efekcie jeździliśmy aż czytniki domówiły dostępu.Jeździliśmy tylko przy trasie nowego 4 os krzesełka i w sumie to nawet nie wiem czy z Babą(2 os. krzesło) jest wspólny karnet...Warunki na trasie w miarę dobre, generalnie twardo, kilka miejsc z płatami lodu(kwestia zapamiętania tych miejsc), no i nie ma się co czarować kamory się trafiają, ale ponoć cały czas chodził ktoś z obsługi i je zbierał, ja akurat nie widziałem, pewnie za szybko jeżdżę.Dużym plusem dzisiejszego dnia była minimalna frekwencja, żeby nie powiedzieć że zerowa, na stoku dosłownie kilkanaście osób, a były momenty że na trasie nie było nikogo.

P1050474.jpg

Mam nieoficjalną informację z bardzo pewnego źródła, że nowo budowane krzesło ma być ukończone w ciągu 3 tygodni, ale to przy bardzo pomyślnych wiatrach, a gorszy wariant jest taki że maksymalnie w ciągu 6 tygodni, w każdym razie Słowacy powracają na plac budowy, zresztą plątali się tam dzisiaj.

P1050475.jpg

Z ciekawych rzeczy to jeszcze coś takiego:

P1050479.jpg

Tylko nie pytajcie jak wygląda w takim razie moja kurtka, która jest żółto/pomarańczowa:mad::I jeszcze taka ciekawostka, esperso made in Pilsko:tongue:

P1050478.jpg

P1050474.jpg.33cfb5c67e0f374ef5b0b83515116344.jpg

P1050475.jpg.997cf08a83793a063e9d00357426847e.jpg

P1050479.jpg.4b0a947443906cb4d772ed9c6851887f.jpg

P1050478.jpg.5680584ed726281c8402762135126a9d.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekło zamarzło.

Sławek, to bardzo pozytywna relacja. Spodziewalem sie burzy z gromami.

Na pewno tam się pojawię ponownie, jak tylko ruszy nowe krzesło, a na forum wyczytam że jest megawarun, czy jakoś tak, to w mojej skali będzie oznaczało że warunki są w miarę dobre:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tam się pojawię ponownie, jak tylko ruszy nowe krzesło, a na forum wyczytam że jest megawarun, czy jakoś tak, to w mojej skali będzie oznaczało że warunki są w miarę dobre:applause:

Jeszcze jak z Fago... eeee z Figo... tzn z MB przyjedziesz i bedzie grill to zobowiązuje sie go obsługiwać. Tylko jedna sprawa może mnie powstrzymać, ale o tym za parenascie dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak z Fago... eeee z Figo... tzn z MB przyjedziesz i bedzie grill to zobowiązuje sie go obsługiwać. Tylko jedna sprawa może mnie powstrzymać, ale o tym za parenascie dni :)

Dla tego grilowania to i ja przyjadę.:laughing:

Jak tylko ruszy drugie krzesło i ten "mega warun" będzie to będzie bajka.:smile:

Bo szczerze mówiąc na żadną z nowych inwestycji tak nie liczyłem jak na te dwa krzesła w Korbielowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...