Narty - skionline.pl
Jump to content
MajorSki

Lawiny - temat zbiorczy

Recommended Posts

Nie ma takiego tematu a może warto od czasu do czasu wrzucić jakieś info...

Zdarzenia, wiedza, informacje itp.

Przewineło się info o Chopoku, Johnny też wrzucił filmik więc może warto pisać na ten temat w jednym miejscu ;)

Info z skitury.fora.pl

Lawina w Karkonoszach

http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artykul/lawikiturowego,3270823,art,t,id,tm.html

• Like 2

Na początku tego roku byłem świadkiem zejścia lawiny na lodowcu Mölltaler Gletscher w Austrii. Piękna pogoda, cały lodowiec w słońcu. Kilka dni wcześniej był średni opad śniegu - bez szału, napadało może 30cm max. Dużo ludzi jeździło poza wyznaczonymi trasami i nic się nie działo. Jechałem kanapą do góry, więc miałem dobry widok na to, co się działo... Poniżej załączam filmik, żeby nie było, że jakąś bajeczkę wciskam :D Wg lokalnych mediów, lawina porwała kilkanaście osób, z czego poszukiwanych było chyba 3 osoby z tego co pamiętam. Z tego wniosek, lawiny schodzą wszędzie, nawet zaraz obok przygotowanych tras...

[video=youtube;sEQovFDPamo]

• Like 1

Nie no królik wymiata, z tego wynika że żadne ABS-y nie są potrzebne, jak cię lawina dopadnie to stosujesz technikę królika, biegniesz szybciej niż ona i będziesz żył. :biggrin:

Pamiętajmy, też o tych bezimiennych bohaterach, którzy uratowali niejednego narciarza, gdy zawiodły ABC, ABS itp...

[video=vimeo;131554201]

• Like 1

Pamiętajmy, też o tych bezimiennych bohaterach, którzy uratowali niejednego narciarza, gdy zawiodły ABC, ABS itp...

[video=vimeo;131554201]

dlatego nigdy nie mogę zmieść, jak wielbiciele kotów obrażają psy...

psy na służbie są wspaniałe

Jeśli to prawda, to gość jest szczęściarzem...

Prawda, prawda Mariusz - wczoraj to widziałem na kilku zagranicznych portalach...więc chyba prawda? :happy: Koleś miał niesamowitego farta.

Lawina nie wie, że jesteś ekspertem

Wypadek lawinowy specjalistów z Ośrodka Profilaktyki Lawinowej na Słowacji z dnia 1 lutego 2015r (dzień po śmiertelnym wypadku znanego freeridera ze Słowacji - posiadał lawinowe ABC i plecak lawinowy) warto poczytać.

https://slphzs.wordpress.com/2015/02/01/lavina-nevie-ze-ste-zo-strediska-lavinovej-prevencie/

imgp4249upr.jpg

Pozdrawiam

Tomek

Edited by MajorSki
  • Like 3