Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości
MajorSki

Lawiny - temat zbiorczy

Recommended Posts

Nie ma takiego tematu a może warto od czasu do czasu wrzucić jakieś info...

Zdarzenia, wiedza, informacje itp.

Przewineło się info o Chopoku, Johnny też wrzucił filmik więc może warto pisać na ten temat w jednym miejscu ;)

Info z skitury.fora.pl

Lawina w Karkonoszach

http://jeleniagora.naszemiasto.pl/artykul/lawikiturowego,3270823,art,t,id,tm.html

• Like 2

Na początku tego roku byłem świadkiem zejścia lawiny na lodowcu Mölltaler Gletscher w Austrii. Piękna pogoda, cały lodowiec w słońcu. Kilka dni wcześniej był średni opad śniegu - bez szału, napadało może 30cm max. Dużo ludzi jeździło poza wyznaczonymi trasami i nic się nie działo. Jechałem kanapą do góry, więc miałem dobry widok na to, co się działo... Poniżej załączam filmik, żeby nie było, że jakąś bajeczkę wciskam :D Wg lokalnych mediów, lawina porwała kilkanaście osób, z czego poszukiwanych było chyba 3 osoby z tego co pamiętam. Z tego wniosek, lawiny schodzą wszędzie, nawet zaraz obok przygotowanych tras...

[video=youtube;sEQovFDPamo]

• Like 1

Nie no królik wymiata, z tego wynika że żadne ABS-y nie są potrzebne, jak cię lawina dopadnie to stosujesz technikę królika, biegniesz szybciej niż ona i będziesz żył. :biggrin:

Pamiętajmy, też o tych bezimiennych bohaterach, którzy uratowali niejednego narciarza, gdy zawiodły ABC, ABS itp...

[video=vimeo;131554201]

• Like 1

Kontrolowana lawina w Norwegii - czy jednak na pewno?

[video=youtube;IS-KXIPd5xU]

Pokazuje jednak jak niebezpieczne to zjawisko!

• Like 4

Pamiętajmy, też o tych bezimiennych bohaterach, którzy uratowali niejednego narciarza, gdy zawiodły ABC, ABS itp...

[video=vimeo;131554201]

dlatego nigdy nie mogę zmieść, jak wielbiciele kotów obrażają psy...

psy na służbie są wspaniałe

Jeśli to prawda, to gość jest szczęściarzem...

Prawda, prawda Mariusz - wczoraj to widziałem na kilku zagranicznych portalach...więc chyba prawda? :happy: Koleś miał niesamowitego farta.

Lawina nie wie, że jesteś ekspertem

Wypadek lawinowy specjalistów z Ośrodka Profilaktyki Lawinowej na Słowacji z dnia 1 lutego 2015r (dzień po śmiertelnym wypadku znanego freeridera ze Słowacji - posiadał lawinowe ABC i plecak lawinowy) warto poczytać.

https://slphzs.wordpress.com/2015/02/01/lavina-nevie-ze-ste-zo-strediska-lavinovej-prevencie/

imgp4249upr.jpg

Pozdrawiam

Tomek

Edytowano przez MajorSki
  • Like 3

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018