Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zabawy kamerką, nasze filmiki, pomysły.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma porównania, lustrzanka a GoPro to niebo i ziemia. Z GoPro czegoś takiego raczej nie zrobisz.

To pewne.

Myślę, że na mojej "próbie dwa" gdyby nie było księżyca i poświaty miasta - wyszło by w miarę ok.

Wycisnąć lepszą jakość zapewne również się da...

...nawet znalazłem dzisiaj poradnik jak to zrobić.

Spójrzcie - jakość nie jest taka słaba.

[video=youtube;Fp0T90ULEs0]

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jednak co innego, nie ta skala sprzętu. Żeby w ogóle było na zdjęciach widać np Drogę Mleczną, trzeba aparat ustawić na czułość 1600+. Matryce aparatów DSLR APS-C przy takich czułościach zaczynają niemiłosiernie szumieć. I trzeba się sporo natrudzić żeby tę Drogę Mleczną było dobrze widać. Często robi się kilka zdjęć o różnych parametrach ekspozycji i skleja to później w jedno zdjęcie. Nie sprawdzałem jak dużą matryce mają kamery GoPro, ale przypuszczam że nieduża, co powoduje że przy niższej czułości niż te 1600 takie matryce szumią. Widać to choćby na moim filmiku na ujęciach nocnych, które mają fatalna jakość (kręcone modelem 3+ Silver). Zdjęcia zwykłe z tego modelu tez wychodzą kiepskie, nawet przy dobrym świetle. A to co pokazałeś na tym ostatnim przewodniku to można dostrzec gołym okiem, więc i kamera to zarejestruje. Drogi Mlecznej wyraźnej nie widać zbyt dobrze, dopiero aparat ustawiony na rzeczone wysokie ISO będzie w stanie to pokazać.

tu już to lepiej wygląda, ale szumy i zniekształcenia powodują że skórka imho nie jest warta wyprawki, czyli poświęconego czasu. porządny nocny lapse to tylko z lustrzanki, przy założeniu że umie się porządnie obrobić materiał wsadowy.

Wyssane z mTalk'a

Edytowane przez MichalR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zawrotna cena, ale i sprzęt zawrotny.

Można nagrać coś, co nie sposób opisać.

Moj przyjaciel jest posiadaczem, to co nagrywa tym maleństwem... coś pięknego.

Na razie mnie nie stać, ale obiecuję sobie, że wreszcie ją zakupię ;)

----

Desmoxan opinie

Edytowane przez Tomek78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Koledzy, czas chyba najwyższy patrząc na piękne zdjęcia publikowane przez was wyposażyć się w jakiś sprzęt do fotografowania i nagrywania na stoku. Podajcie może przykłady kamerek niedrogich, przecież kamerka nie jeździ, ale która mogłaby skutecznie pomóc w pisaniu relacji.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selfie bije rekordy popularności. Często spotykamy narciarzy pędzących po stoku i  trzymających na kijku aparat cyfrowy czy telefon. Jest to kapitalny sposób rejestracji naszych narciarskich wyczynów. Tworzymy świetny materiał pamiątkowy z wypadów w góry. Zapisujemy szerokokątnym obiektywem dosłownie wszystko - siebie, trasę (jej aktualny stan), krajobraz. Jedyną wadą takiej właśnie realizacji filmu jest to, że ręce mamy za krótkie i wszystko jest w kadrze nieco zdeformowane Mam propozycję. "Odkryłem" (z pełną świadomością piszę w cudzysłowie) inny sposób kręcenia swojej jazdy. Fotografuję i filmuję z użyciem statywu od dawna. Obraz jest zdecydowanie stabilniejszy. I oczywiście bez najmniejszych kłopotów można wykonywać autoportrety. Tak w bezruchu, jak i w ruchu.  Któregoś pięknego poranka ustawiłem kamerę na statywie i wykonałem pierwsze ujęcia śmigu. I tak się zaczęło. Kompletowałem różne nagrania przejazdów – archiwizowałem je. Dzisiaj uznałem, że trzeba nareszcie zmontować z tych materiałów film.  Autofilmowanie to filmowanie siebie bez pomocy innych. Kamera ustawiona na statywie, kilka chwil poświęconych na kadrowanie. Naciskam spust i mam siebie na dysku. To wszystko, tylko trzeba się troszkę nachodzić

 

Edytowane przez razmich
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razmich, piękny filmik! Może spróbuję coś podobnego.

 

Nie wnikając w szczegóły,wlasnie stałem się właścicielem GoPro Hero 5 Black. Zarazili mnie koledzy tu z naszego forum... ;)

Po pierwszych próbach jestem pod wrażeniem! Dotychczas bawiem się co nieco chińską SJ4000 i nawet byłem zadowolony,ale różnice widać wyraźnie kiedy powiększy się zdjęcie... Widać ją również, kiedy próbuję odtworzyć filmik na moim starym kompie - do SJ4000 zbiera się kilka, może kilkanaście sekund, do GoPro jakieś 5 min... 5 min. ,żeby odtworzyć filmik kilkusekundowy! 

Cóż, trzeba by teraz kupić nowy komputer, bo na żadnym z moich starych nie da się nawet zainstalować programu do obróbki "GoPro Studio", o jakimś bardziej profesjonalnym nawet nie mówiąc... ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, artkas napisał:

No johnny, już teraz ciekaw jestem Twoich relacji z użyciem nowego sprzętu. A jako, że poza świetną jakością filmów również zdjęcia z GoPro są niczego sobie, to taki komplecik przy Twoich opisach z przyjemnością się obejrzy. :)

Dziekuje. :)

Mam nadzieję, że coś fajnego z tego wyjdzie... 9_9

 

Co do statywu to na razie używam takiego małego... 

 

G0010016.JPG

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Dziekuje. :)

Mam nadzieję, że coś fajnego z tego wyjdzie... 9_9

Witaj w klubie Maciek

Bawię się już nią prawie miesiąc

Jak będziesz miał pytania to wal

 

Ps.Kompa na początek musisz zmienić-wymienić :)

Edytowane przez marcinn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Dziekuje. :)

Mam nadzieję, że coś fajnego z tego wyjdzie... 9_9

 

Co do statywu to na razie używam takiego małego... 

 

G0010016.JPG

A ile cię, - twoich darczyńców - kosztowała, możesz na priv, ja widziałem w hipernowej za 900, i to gołą. A też sie rozglądam z Filipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artkas napisał:

Dzięki Marcin. Na razie studiuje instrukcje, choć obsługa jest bardzo podobna do tej chińskiej. 9_9

 

Darek, cena nie jest tajemnicą i wszędzie jest taka sama: 1899 zł. Taniej u nas nie znajdziesz, chyba, że starszy model. GoPro Hero 5 Black debiutowała 3 października na całym świecie, jeśli się nie mylę, a przynajmniej w całej Europie. Nie ma co liczyć w tej chwili na promocję. :( 

Za 900 zł pewnie była GoPro Sesion 4. 9_9

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a GP Hero 5 Black potrzebuje tej obudowy wodoszczelnej, czy jest wodoszczelna sama w sobie? Bo zawsze to dodawało gabarytów, ale i obudowa służyła też do mocowania na uchwytach wszelakich. Może to teraz zmyślniej zaprojektowali??? Bo zastanawiam się czy brać, czy raczej 5 Session (wiadomo, mniejsza, ale mankament, że bateria niewymienna, no i testy 4 Session wykazywały, że w niższych temperaturach czas pracy baterii spadał do ok. półtorej godziny czy niżej - nie rzucało na kolana).

SJ4000 za to świetnie sprawdza się jako kamerka w samochodzie B|

Wziąłbym Zeal HD2 (kamerka wbudowana w gogle), ale mam już fajne bryle z kompletem soczewek i teraz by mi było szkoda od nowa kompletować to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, paolomario napisał:

Panowie, a GP Hero 5 Black potrzebuje tej obudowy wodoszczelnej, .

Nie,sama w sobie jest wodoszczelna do 10 m głębokości. Do mocowania w komplecie jest specjalna ramka, która tylko minimalnie zwiększa gabaryty. :)

IMG_20161019_131322.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, johnny_narciarz said:

Nie wnikając w szczegóły,wlasnie stałem się właścicielem GoPro Hero 5 Black. Zarazili mnie koledzy tu z naszego forum... ;)

Po pierwszych próbach jestem pod wrażeniem! Dotychczas bawiem się co nieco chińską SJ4000 i nawet byłem zadowolony,ale różnice widać wyraźnie kiedy powiększy się zdjęcie... Widać ją również, kiedy próbuję odtworzyć filmik na moim starym kompie - do SJ4000 zbiera się kilka, może kilkanaście sekund, do GoPro jakieś 5 min... 5 min. ,żeby odtworzyć filmik kilkusekundowy!

 

Ja bym nie porównywał modelu za 300 zł i takiego co jest 6 razy droższy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...