Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 16/17


mamad

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem wczoraj na stoku skolnity parkowałem na dole 3 zł. od godziny czyli drogo słyszałem o busie wożącym na górę ale wczoraj jego nie było. O parkingu nie wiedziałem, myślałem że może parkować tam tylko obsługa stoku, jeżeli tak nie jest to fajnie, ale parking jest naprawdę mały.

Generalnie jest to moja chyba ulubiona niebieska trasa, do tego bardzo mało ludzi, dlatego będę tam częstym gościem.

A i obsługa naprawdę się stara, zbieranie pojedynczych minerałów czy też likwidowanie małych płatów lodów na duży PLUS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj domowa zwierzyna obudziła mnie zbyt wcześnie, o 6:30 podczas gdy planowałem spać do conajmniej 10..

No ale nie ma tego złego, padła szybka decyzja skonsultowana tylko i wyłącznie z samym sobą by skoczyć te 80 kilometrów na Górę Kamieńsk.

Stok, którego zaletą jest.. no właśnie, może karnet czasowy i względny luz w środku tygodnia z rana, no i spora jak na ośrodki poza górami różnica wysokości.

Dojeżdżam na spokojnie i chwilę przed 9 jestem na miejscu, kupuję karnet poranny (9 - 13:30) za całe 40 zł i ruszam pod krzesło.

Snieżą trasę po lewo od krzesła (śnieżą już od soboty ale otwarcie dopiero w sobotę 23.01):

1ae589.jpg

Po prawej nie śnieżą, ale za to jest fajny twardy sztruks:

IMAG0662d2e96.jpg

A na chwilę przed otwarciem wyciągu takie tłumy:

3b52dd.jpg

No i wio, krzesłem do góry. Krzesło.. no właśnie, na początku, 11 lat temu gdy otwarto ośrodek to był szał, ale teraz nie zachwyca, wlecze się i nie wiem czy przez cały czas nie chodzi przypadkiem na pół gwizdka.

Armatki sypią w twarz, sypią na krzesła, sypią wszędzie:

43c670.jpg

Od 9:00 było fajnie, twardo i pustawo, dało się przycisnąć mocno na krawędzi. Po 10:30 już sporo ludzi, już trochę rozjeżdżone i trochę cukru ale i tak nie było źle:

508acf.jpg

O 11:45 ludzi było już zbyt dużo by jazda miała sens, resztki karnetu sprzedane za grosze i w drogę do Łodzi.

Jak w sobotę otworzą drugą trasę to będzie sens się wybrać w tygodniu z rana :wink:.

Pozdrawiam narciarską brać!

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to "z buta" dotąd nas jakoś odstrasza :tongue: nawet była wczoraj taka myśl, ale szybko padła. Choć 10-15 aut to naprawdę niewiele ...

Przeciez ja tam w zeszłym sezonie szedłem z dworca z całym ekwipunkiem na plecach. Fajna rozgrzewka a najlepsze są schodki. W tym roku nie byłem bo mieli dłuzszy czas sporo kamieni na trasie.(takie informacje były na forum) Taka ilość schodków to jest mały ,,pikuś'' dla kazdego przecietnie sprawnego narciarza w wieku 5-70 lat.Tylko Bez obrazy proszę. Wczoraj byłem z córka na N.O. i tam to podejście do dolnej stacji kolejki z przystanku PKS wcale nie jest łatwiejsze od tych schodków na Skolnity. Dzisiaj pojechałem do SON bo myślałem ,że sobie pojeżdzę na trzech trasach. Żeby było szybciej to od razu przedstawię warunki. Jeżdziłem od 10:30 do 13:30. Wszystkie zjazdy na ,,siódemce'' na odcinku Hala S. -Suche. Dlatego, bo trzech narciarzy w czasie wyjazdu orczykiem ostrzegło mnie przed warunkami na Golgocie (tamże ,,beton i lodowe placki'') oraz przed licznymi grudami lodowymi i silnym wiatrem na czerwonej 10-tce na Julianach. Ósemka na ,,Julianach'' za płaska to trzy godziny spędziłem na jednej trasie. Na tym dłuższym odcinku siódemki było dzisiaj dosyc dobrze, chociaż też bardzo twardo. Dało się nieźle pojeżdzić.Warunki meteo:temp. -5do-4, zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, okresami niewielki opad śniegu, wiatr umiarkowany, okresami silniejszy i porywisty, warstwa śniegu naturalnego około 25 cm. Sporo jeżdzących po trasach 2 i 4 ,oficjalnie zamkniętych. Od tych osób wiem ,że raczej nie warto bo liczne kamyki,za mało śniegu i porysowane narty w efekcie.Frekwencja w czasie mego pobytu :na Golgocie pojedynczy narciarze a na orczyku przy ,,siódemce'' (długi odcinek trasy) niewielka kolejka. Na Julianach nie byłem. Dojazd środkami komunikacji publicznej na trasie Szczyrk - Ruda śląska planowo, bez spóżnień.Jestem trochę zawiedziony warunkami panujacymi w SON i Wiśle- N.O podczas 4 moich styczniowych wyjazdów do tych S.N.,ale nie żałuję.Te dni były oczywiście narciarsko udane:smile: Wprawdzie opadów śniegu jest mało,ale mrozu do dzisiaj w styczniu nie brakowało. Można było chyba lepiej przygotować trasy. Szczególnie zawiódł mnie SOn i to juz drugi sezon się powtarza.TMR mnie zawodzi. Ciekawe kiedy zaczną coś konkretnego budowac bo ich plany na przebudowę SON to istna gigantomania.

Edytowane przez janek57
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stok, którego zaletą jest.. no właśnie, może karnet czasowy i względny luz w środku tygodnia z rana, no i spora jak na ośrodki poza górami różnica wysokości.

Od 9:00 było fajnie, twardo i pustawo, dało się przycisnąć mocno na krawędzi. Po 10:30 już sporo ludzi, już trochę rozjeżdżone i trochę cukru ale i tak nie było źle:

O 11:45 ludzi było już zbyt dużo by jazda miała sens, resztki karnetu sprzedane za grosze i w drogę do Łodzi.

Jak w sobotę otworzą drugą trasę to będzie sens się wybrać w tygodniu z rana :wink:.

No wlasnie fajnie ze napisales cos o obecnych warunkach tam panujacych bo mialem zamiar sie tam jutro wybrac,ale gdybym jechal od rana to no problem,bo warun podobny by byl do dzisiejszego,a chcialem jechac na 1330...i po przeczytaniu twego posta sie grubo zastanawiam...jest wogole tam sens jechac??jak piszesz ze o 1145 juz taka kaszana??Nie wiem co oni na tej stronie wypisuja ze dzis warun dobry caly dzien?????nie biora pod uwage wogole tego ze powiedzmy kolo 13-14 juz jest tyle cukru ???? ludzi naprawde tak duzo kolo poludnia?

Weekend sobie odpuszczam bo tam bedzie masakra jak zwykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie fajnie ze napisales cos o obecnych warunkach tam panujacych bo mialem zamiar sie tam jutro wybrac,ale gdybym jechal od rana to no problem,bo warun podobny by byl do dzisiejszego,a chcialem jechac na 1330...i po przeczytaniu twego posta sie grubo zastanawiam...jest wogole tam sens jechac??jak piszesz ze o 1145 juz taka kaszana??Nie wiem co oni na tej stronie wypisuja ze dzis warun dobry caly dzien?????nie biora pod uwage wogole tego ze powiedzmy kolo 13-14 juz jest tyle cukru ???? ludzi naprawde tak duzo kolo poludnia?

Weekend sobie odpuszczam bo tam bedzie masakra jak zwykle...

Moim zdaniem, jeśli tam jechać to tylko na 9:00 i w tygodniu. Jak w weekend będzie na minusie to lecę tam w poniedziałek. A na stronie.. no wiesz, to nie są jakieś tragiczne warunki ale przy jednej dość wąskiej trasie i dużej ilości ludzi szybko robi się tak jak w Alpach na dojazdówkach do dolnych stacji po południu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ja tam w zeszłym sezonie szedłem z dworca z całym ekwipunkiem na plecach. Fajna rozgrzewka a najlepsze są schodki. W tym roku nie byłem bo mieli dłuzszy czas sporo kamieni na trasie.(takie informacje były na forum) Taka ilość schodków to jest mały ,,pikuś'' dla kazdego przecietnie sprawnego narciarza w wieku 5-70 lat.Tylko Bez obrazy proszę. Wczoraj byłem z córka na N.O. i tam to podejście do dolnej stacji kolejki z przystanku PKS wcale nie jest łatwiejsze od tych schodków na Skolnity. Dzisiaj pojechałem do SON bo myślałem ,że sobie pojeżdzę na trzech trasach.

Wiem, że Twoje wyprawy tak wyglądają i dla Ciebie to pestka - ode mnie szacunek.

Zakładam jednak, że nie wychodziłeś w butach narciarskich tylko zwykłych, ale mogę się mylić.

Dla niektórych to będzie marny argument, ale z moimi gabarytami "wspinać" się w pełnym rynsztunku to nie jest dla mnie błahostka ? i nie mówię, że niewykonalna, jednak jak jest wybór to z niego korzystam ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj na stoku skolnity parkowałem na dole 3 zł. od godziny czyli drogo słyszałem o busie wożącym na górę ale wczoraj jego nie było. O parkingu nie wiedziałem, myślałem że może parkować tam tylko obsługa stoku, jeżeli tak nie jest to fajnie, ale parking jest naprawdę mały.

Generalnie jest to moja chyba ulubiona niebieska trasa, do tego bardzo mało ludzi, dlatego będę tam częstym gościem.

A i obsługa naprawdę się stara, zbieranie pojedynczych minerałów czy też likwidowanie małych płatów lodów na duży PLUS.

Przegięcie z tą opłatą za parking :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Twoje wyprawy tak wyglądają i dla Ciebie to pestka - ode mnie szacunek.

Zakładam jednak, że nie wychodziłeś w butach narciarskich tylko zwykłych, ale mogę się mylić.

Moja rada. Nie chodzić w butach narciarskich ,tylko nosić je w torbie na ramieniu. Tak postępuję również w Alpach np. w Cervinii gdzie od parkingu do dolnej stacji gondoli (może wagonika) jest około 500m.Buty do chodzenia zostawiam przy stacji dolnej wyciągu w torbie na buty narciarskie. Wiszą sobie na stojaku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbielów - Solisko - Kamienna (trochę BABA)

Środa – 21.01.2016 – Korbielów - Solisko - Kamienna (trochę BABA)

Wyjazd – Żywiec – 16:00

Korbielów – 16:40

Jazda - 16:45 - 19:30 (odczuwam coraz bardziej bolące kolano :( )

Kolejka zarówno do kasy jak i do wyciągu - brak.

W sumie to opiszę 3 trasy.

1. Prawa strona stoku - patrząc z góry

Jak wszędzie w Polsce, gdzie dotychczas jeździłem - twardo, po całym dniu na środku stoku pokazało się twarde podłoże - nie był to może lód, ale jeździło się jak po lodzie, ale moje narty trzymały jeszcze więc nie było najgorzej. Bokami odłożony śnieg, na którym można było się fajnie pobawić :) Warunki śniegowe bardzo dobre. Brak minerałów.

2. Lewa strona stoku - patrząc z góry

Bardzo twardo, dodatkowo grudki lodu - ogólnie warunki dość wymagające, stok dziwnie jakoś przygotowany. Bez lodu. Warunki śniegowe bardzo dobre. Miejscami - pojedyncze, ale dość duże minerały.

3. BABA - tylko górna cześć stoku, aby dało się jeszcze zjechać do Soliska - wieczorem nie ma wspólnego karnetu

Warunki dużo lepsze niż na Solisku, śniegowe bardzo dobre, brak minerałów i jakby podłoże mniej twarde, a to przecież kilkanaście -kilkadziesiąt metrów różnicy w poziomie :) I jeszcze jedna sprawa - Snow Park - wg mnie trochę przegięcie - zagrodzona część stoku, można to było zrobić wyżej, tam gdzie szersza polanka.

Podsumowując :

Ocena warunków – ogólnie dla mnie – dobre (cały czas chyba liczę na jazdę na naturalnym śniegu i warunki bardzo dobre), na BABIE (górna część) - bardzo dobre

Kolejki - brak jakichkolwiek.

Armatki – wyłączone, z dołu widać było, że śnieżą Buczynkę.

Opad - przez cały czas sypało, co mam nadzieję pozwoli na otwarcie w weekend Pilska

Oświetlenie - fatalne, prawa strona stoku ledwie coś tam się świeciło, lewa wyłączona, BABA - tylko górny odcinek - przydałaby się czołówka.

Muzyka - musiałem o tym napisać - cieszyłem się, że nie ma kolejki na dole, muzyka jaka było puszczana przez restauracje nie nadawała się do niczego - porażka

Kolejny wyjazd - z córką - Świniorka lub Istebna Zagroń

Edytowane przez moloo
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrkowski- TMR

hej,

Jak Janek57 również byłem wczoraj na Małym Skrzycznym. Jeździliśmy od 9 do 15, warunki ogólnie na 4+ z czego:

Trasa nr 7 od Hali do Soliska na 4+ - twardo, z czasem pojawiały się zmrożone placki ale żadnych przetarć czy minerałów;

Golgota na 5- - cudo - szybko, twardo bez niespodzianek (były miejsca zmrożone ale przy tym rodzaju śniegu to raczej norma). zaledwie 4 zjazdy na tej trasie ale każdy kolejny to cudowniejszy :smile: ;

Trasa nr 10 na 3+ - w sumie ok ale to poletko z lodowymi kartoflami, w które się wpi...... zaniża całość oceny. Dało się to potem ominąć lewą strona i zjeżdżało się super.

Frekwencja na stoku mała, kolejek praktycznie brak. Wyjazd mega udany :cool::

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Twoje wyprawy tak wyglądają i dla Ciebie to pestka - ode mnie szacunek.

Zakładam jednak, że nie wychodziłeś w butach narciarskich tylko zwykłych, ale mogę się mylić.

Dla niektórych to będzie marny argument, ale z moimi gabarytami "wspinać" się w pełnym rynsztunku to nie jest dla mnie błahostka i nie mówię, że niewykonalna, jednak jak jest wybór to z niego korzystam

Przecież tam jest ze 30 schodków - w SON przejście pomiędzy wyciągami pochłania więcej energii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam jest ze 30 schodków - w SON przejście pomiędzy wyciągami pochłania więcej energii :)

A kto powiedział, że byłam w SON? :rolleyes::

Poza tym wiem co piszę: zdecydowanie wybieram przejść w pełnym rynsztunku kilkaset metrów poziomo, niż wchodzić po schodach. Pewnie nie bez znaczenia jest zaburzenie rytmu serca jakiego jestem posiadaczką i niestety nawet bez "rynsztunku" schody dają mi we znaki :redface:

Zresztą, co będę się tłumaczyć - każdy robi co woli :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła-StożekTak sobie wczoraj wieczorkiem ubzdurałem że zacznę dzień od wizyty z samego ranka na StożkuNa miejscu melduję się punkt 8 i co i wszyscy z obsługi jeszcze śpią :confused::No nic dobrze że choć bufet czynny w którym to zaczynam nartowanie przy kominku z herbatąPo kwadransie widzę przez okno pierwszych narciarzy,więc i ja udaję się do kasyKarnecik dwugodzinny i jedziemyPo dzisiejszych opadach przybyło z 10 cm świeżego śnieguA jak się jeżdzi po naturalnym nikomu nie muszę mówić :smile:Oczywiście po dwóch godzinkach warunki się pogorszyły ale jak ratraki wjadą to jutro powinno być b.dobrzeOprócz głównej trasy czynna nartostrada leśna,przyzwoicie niezrobiona :tongue: ale o dziwo moje nartki nie ucierpiały Gdy kończę ok 10.30 jeżdzi może z 6 osób

IMAG0634.jpg

IMAG0635.jpg

IMAG0636.jpg

IMAG0639.jpg

IMAG0640.jpg

IMAG0640.jpg

IMAG0642.jpg

IMAG0643.jpg

IMAG0644.jpg

IMAG0646.jpg

IMAG0651.jpg

IMAG0634.jpg.d62a3a7ffe18c5c2c33dc3cc03cc8ccf.jpg

IMAG0635.jpg.f2b2ddbb1611d95d7665806e99520189.jpg

IMAG0636.jpg.23f529a1944d0c7d7a823bb1db3b630d.jpg

IMAG0639.jpg.78baa1ef3ccaaf1a96bd994890367496.jpg

IMAG0640.jpg.4d6052bf8a59a71ab33be6772b23e7cc.jpg

IMAG0642.jpg.32b8ef7db48ddceea7623eb8b209dff3.jpg

IMAG0643.jpg.b483db45f7004fb7bc7b69c8a24007b9.jpg

IMAG0644.jpg.fe8a06e5072a123e5ee69a5ef2e8dbbc.jpg

IMAG0646.jpg.82edbf5945cac3318157f9a5bf972265.jpg

IMAG0651.jpg.5bd1c86e531da98e44cab5e97a762409.jpg

Edytowane przez marcinn
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Szczyrk.

Na początek trochę ponarzekam.

Spadło trochę śniegu i nici z darmowego parkowania w pobliżu kolejki na Skrzyczne, na chodnikach, których nikt nie odśnieża.

Zakup karnetu w kasie na osobistego Gopasa również odpada, gdyż nie da się uniknąć nabicia kaucji.

Za to na Skrzycznem bajka. Rano jazda w puszku po równiutkiej czerwono-czarnej.

Nowa kanapka, również bez zarzutu. Kolejek brak. Koło 11 przenosimy się górą na Szczyrkowski.

Trasa łącznikowa nie była ratrakowana więc więcej dreptania, niż zjazdu. Po drodze, na trasie z Małego S. obserwujemy jak ratrak walczy z górą śniegu armatkowego.

W Szczyrkowskim w godzinach popołudniowych w bardzo dobrym stanie 7-ka od H.Skrzyczeńskiej do Suchego. Natomiast reszta otwartych tras zamuldzona,

szczególnie Golgota. Za to trasa wyciągu pod Golgotą w idealnym stanie. Nie wiem dlaczego zastała otwarta 13-tka na Julianach,

skora zjeżdża się po trawie i kamieniach. Powrót z Soliska pod kolejkę na Skrzyczne autobusem: 3 przystanki, koszt 3 zł.

Podsumowując dla osób z okolic Śląska, jak ktoś nie chce zjeżdżać cały dzień na okrągło po jednej trasie,

to obecnie warto wybrać kompleks COS + SON ze względu na urozmaicenie i ilość otwartych tras.

Na krótsze wypady 3-4 godzinne lepiej postawić na Skrzyczne, Szczyrkowski w obecnym stanie śmiało można sobie odpuścić.

Edytowane przez aurigae
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka fotek z ostatniego dnia nartowania w Czarnej G.:smile:, dzisiaj udało się pojeździć trasą A od łącznika :tongue: była mega zabawa:tongue:

20160121_123548.jpg

20160121_123746.jpg

20160121_131442.jpg

20160121_131543.jpg

20160121_134415.jpg

20160121_143916.jpg

20160121_152911.jpg

20160121_153118.jpg

20160121_173106.jpg

:wink:Jutro pora wracać ale wiem że jeszcze tu zawitam ale kiedy to nie wiem, może jak będą mieć więcej wody:stupid:, pojeździłem razem z rodzinką dosyć mocno jak na nasze potrzeby, ośrodek fajny każdy znajdzie coś dla siebie:applause:, polecam jak będą warunki bo można fajnie pośmigać:biggrin:, napisałem że pora wracać ale nie do domku tylko w inne miejsce które dla mnie będzie nowością czy fajną to się okaże:wink: ,pozdrawiam

20160121_123548.jpg.6dda0d34ee543db843853d27ed5f1add.jpg

20160121_123746.jpg.4bccb2c3c759af171ce5e4f58e193b4b.jpg

20160121_131442.jpg.d0f7656b3879213a1588e24296d9c2d6.jpg

20160121_131543.jpg.b5e08e406ce795ca9405a4d03b120447.jpg

20160121_134415.jpg.ef50ca585b43f6fc6207112cdfdff1d7.jpg

20160121_143916.jpg.ec8d5a0c1e259897d27249155a112b2a.jpg

20160121_152911.jpg.5580d8ac88187c718055238c4627ef61.jpg

20160121_153118.jpg.c9c27e223061da04ac2ff030fdb5da2a.jpg

20160121_173106.jpg.6cc1bfe041b21752b1bbed173e56a5dd.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @marcinn za info ze Stożka bo tak rozpatruję... jak nie wypali Chopek - to pojadę na Stożek :eek:

PS. wiem co napiszecie... :biggrin:

Edytowane przez Gość
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jutro z córką z rana odwiedzę stacje która być może Cię zainteresuje...

a gdzie to się wybierasz? bo ja znam prawie wszystkie stoki w Polsce... :biggrin: (Polsce południowej!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...