Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sytuacja na granicach


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Austriacki rząd tymczasowo zawiesił Schengen, wprowadzając pełne środki kontrolne na granicach przy wjeździe do kraju. O swojej decyzji kanclerz Austrii Werner Faymann poinformował w wywiadzie dla gazety „Oesterreich”.

Każdy, kto do nas przybywa będzie dokładnie sprawdzony na granicy

— zaznaczył Faymann, dodając że od tej chwili Austria wprowadza jeszcze mocniejszą kontrolę granic i będzie deportować ludzi, którzy nie posiadają odpowiednich dokumentów

W punktach kontroli granicznej każdy musi okazać dowód tożsamości

sputniknews.com/mall

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś ostatnio jechał do AT i przekraczał granice w Salzburgu? Czy są odczuwalne korki na granicy ? Jak sprawdzałem na Asfinag w sobotę ok 13-15 pokazywał korek na ok 1,5h. Będę jechał tamtędy za 1,5 tygodnia. Poważnie zastanawiam się nad trasą przez Bischofshofen, a potem przez Saalfelden, St, Johann im Tirol i powrót na Inntal Autobahn w Wogl... Czy taki objazd ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem z St.Anton w sobotę do Krakowa 12 godzin wyjechałem o 8 droga masakra, na granicach stoją ale trzeba mieć chyba odpowiedni wygląd żeby zatrzymali,

uwaga w Ostrawie na autostradzie na 80 i 110 bo łapią pasatem, pozdrawiam kierowce z Focusa który mnie śmignął na 80-ce wie o co chodzi o pokute:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W ostatnią sobotę około 4.00 nie było kontroli na granicy CZ / AT , dalej około 7.00 na granicy AT/ DE autobahna była zakorkowana , my jechaliśmy do Wilder Kaiser przez St. Johan bez kontroli i korków

Dzisiaj powrót o 8.00 wyjazd z Going a o 9 wjazd na autostradę przed Salzburgiem bez utrudnień, w drugim kierunku 50m opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę ruszam do Włoch. I się zastanawiam, czy jechać autostradami Czechy - Austria - Niemcy - Austria - Włochy. I ryzykować korki na granicy Austria/Niemcy. Czy może pocisnąć przez Wiedeń - Lienz i bezpośrednio do Włoch. Droga krótsza kilometrowo ale dłuższa o ok. 1,5 h czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę ruszam do Włoch. I się zastanawiam, czy jechać autostradami Czechy - Austria - Niemcy - Austria - Włochy. I ryzykować korki na granicy Austria/Niemcy. Czy może pocisnąć przez Wiedeń - Lienz i bezpośrednio do Włoch. Droga krótsza kilometrowo ale dłuższa o ok. 1,5 h czasowo.

Z Wrocławia też bym pojechał przez Wiedeń do Włoch a co dopiero z Katowic. Robię tak co najmniej 2x w roku i zawsze lepiej wychodzi. Czasami wyjeżdzam z tego samego miejsca z Włoch gdzie ja jadę przez Wiedeń a inni przez DE i zawsze jestem z 1-2 godz. szybciej. Ale każdy jedzie jak lubi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 6 lutego na A1, w drodze do Zillertal, na wjeździe z Austrii do Niemiec za Salzburgiem (Walsenberg) około 15:00 stałem w korku z powodu kontroli (zwężenie do jednego pasa) był na około pół godz. Znajomi jechali 2h wcześniej i stali około godziny. Wczoraj w drodze powrotnej, bardzo podobnie, też na wjeździe do Niemiec koło Inntal (za Kufstein), mimo że była to szósta rano.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Gapa w soboty!!!

W sobotę 13 wracałam z Livigno. Pojechaliśmy przez GaPa i to była absolutna porażka. Toczyliśmy się od A12 do samego GaPa. Podróż z Livigno do GaPa 5 godzin! Znajomi pojechali autostradą, przez wiedeń. Pognali bez żadnych problemów. Nie polecam drogi przez GaPa w sobotę. Mega ruch w obie strony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 13 wracałam z Livigno. Pojechaliśmy przez GaPa i to była absolutna porażka. Toczyliśmy się od A12 do samego GaPa. Podróż z Livigno do GaPa 5 godzin! Znajomi pojechali autostradą, przez wiedeń. Pognali bez żadnych problemów. Nie polecam drogi przez GaPa w sobotę. Mega ruch w obie strony!

Ja jechałem dokładnie tego samego dnia i ok 09:00 przejechałem przez GaPa bez żadnych problemów. Dojazd również bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wrocławia też bym pojechał przez Wiedeń do Włoch a co dopiero z Katowic. Robię tak co najmniej 2x w roku i zawsze lepiej wychodzi. Czasami wyjeżdzam z tego samego miejsca z Włoch gdzie ja jadę przez Wiedeń a inni przez DE i zawsze jestem z 1-2 godz. szybciej. Ale każdy jedzie jak lubi.

Robs, jeździsz na Wiedeń dalej Lienz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę ruszam do Włoch. I się zastanawiam, czy jechać autostradami Czechy - Austria - Niemcy - Austria - Włochy. I ryzykować korki na granicy Austria/Niemcy. Czy może pocisnąć przez Wiedeń - Lienz i bezpośrednio do Włoch. Droga krótsza kilometrowo ale dłuższa o ok. 1,5 h czasowo.

Jeśli jedziesz w rejon Kronplatz i okolice, to trasa przez Lienz /Silian jest jak najbardziej wskazana. Jechałem tak dwukrotnie i za każdym razem byłem szybciej, niż sąsiedzi jadący "tradycyjnie" przez Salzburg i Brenner. Natomiast poniżej Bressanone i na zachód od A-22 jechałbym przez Salzburg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz w rejon Kronplatz i okolice, to trasa przez Lienz /Silian jest jak najbardziej wskazana. Jechałem tak dwukrotnie i za każdym razem byłem szybciej, niż sąsiedzi jadący "tradycyjnie" przez Salzburg i Brenner. Natomiast poniżej Bressanone i na zachód od A-22 jechałbym przez Salzburg.

Dlaczego jechałbyś przez Salzburg? Przecież chodzi o ominięcie Niemiec. Jak przejadę przez Silian to wbijam na A22 i jadę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...