Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sytuacja na granicach


JC

Rekomendowane odpowiedzi

vlad4,

sorry za "timing", ale zadałeś pytanie mocno w ostatniej chwili. I jak pojechałeś? Przez Niemcy czy przez Czechy?

My z południowych rubieży stolicy jeździmy przez Niemcy, w Polsce - katowicka, S8, A4, w Niemczech A4, A72 i A93 (luźniej niż cały czas A9), potem A9, A99 i za Monachium zjazd w góry, bardzo mi się ten ostatni odcinek bundesdrogami podobał, znacznie mniej za to korek do wjazdu do doliny jaki nam się ukazał kiedy zobaczyliśmy z góry Dolinę Zillertal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos tankowania przed granicą w Zgorzelcu, to na pewno nie na BP przy autostradzie, bo mają tam złodziejskie ceny. Wystarczy zjechać do Zgorzelca i 500m od autostrady są "normalne" stacje benzynowe, my zawsze tankujemy się na tamtejszym Orlenie, mają dobre ceny.

Dlatego ostrzegłem przed tą stacją, mnie to nie dotyczyło jakoś szczególnie bo robiłem dolewkę jakieś 15 litrów. Natomiast jak komuś sucho w baku to fakt, lepiej zjechać na Zgorzelec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, droga powrotna z Kappl

Wyjazd: 3:50

Przyjazd: 13:55

Czas podróży: ok 10 godzin

Trasa: Kappl - Innsbruck - Kufstein - Rosenheim - Salzburg - Brno - Ostrawa - Katowice - Bochnia

W drodze powrotnej: zmiana trasy i powrót "klasyczną" drogą czyli autostradą. Niestety, mimo iż byliśmy koło Kufstein wcześnie (ok. 5:30) to odstaliśmy równą godzinę za nim mogliśmy zobaczyć strażnika granicznego machającego lizakiem abyśmy wkroczyli do Niemiec. Gdybym miał wracać drugi raz to objeżdżał bym Kufstein (trochę łudziłem się, że ze względu na wczesną uda się szybko przejechać granicę). Reszta drogi - bezproblemowa i cały czas z maksymalnymi dozwolonymi prędkościami lub więcej.

Wjazd do Niemiec od strony Austrii za Salzburgiem - korek na około 5 km (o godzinie około 7:00).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
13 hours ago, zbyszek42 said:

Witam,
 W styczniu wybieram się do Włoch, może ktoś podpowie jak obecnie wygląda sytuacja na granicy A-D i co z kontrolami...

A-D przekraczałem w listopadzie, ale o 5 rano, rucha był na bieżąco, strażnik zaglądał do niektórych samochodów z zewnątrz. Więcej będa pewni wiedzieli ci, którzy regularnie jeżdżą: @gajowy01 @JurekByd @jaro323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że sytuacja z granic okresu PRL nie wróci się, choć kto wie?  A żeby młodszym nieco przybliżyć tamte czasy, przytoczę aforyzm Cz. Miłosza, co siedzi mi w głowie. "Zaglądali w kufry, zaglądali do waliz. Nie zajrzeli do d..., tam miałem socjalizm". U mnie nie wiem czego tam Ukraińcy szukali wykrywaczem metalu, bo chyba nie złotego cielca socjalizmu. Ale na osobistych z wykrywaczami metalu byłem kilkukrotnie. Takie to były czasy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2016 o 12:11, Plywak napisał:

A-D przekraczałem w listopadzie, ale o 5 rano, rucha był na bieżąco, strażnik zaglądał do niektórych samochodów z zewnątrz. Więcej będa pewni wiedzieli ci, którzy regularnie jeżdżą: @gajowy01 @JurekByd @jaro323

Jeżdżę zazwyczaj przez Świecko i dalej na GAPA. Spokój cisza nic się nie dzieje poza ostatnim razem gdzie ściągnęli nas z autostrady kawałek za Świeckiem i zaprosili na kontrolę dokumentów ludzi znajdujących się w samochodzie. Było miło, przyjemnie i pomimo tego że jeden z kolegów miał tylko prawo jazdy i żadnego innego id puścili dalej bez żadnych perturbacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 years later...
W dniu 19.12.2016 o 13:10, Bumer napisał:

Miejmy nadzieję, że sytuacja z granic okresu PRL nie wróci się, choć kto wie?  A żeby młodszym nieco przybliżyć tamte czasy, przytoczę aforyzm Cz. Miłosza, co siedzi mi w głowie. "Zaglądali w kufry, zaglądali do waliz. Nie zajrzeli do d..., tam miałem socjalizm". U mnie nie wiem czego tam Ukraińcy szukali wykrywaczem metalu, bo chyba nie złotego cielca socjalizmu. Ale na osobistych z wykrywaczami metalu byłem kilkukrotnie. Takie to były czasy. 

Powoli wracamy ;)

15.06.2020 Słowacja tranzyt niedozwolony , Czechy mieszkańcy Sląska tranzyt niedozwolony, Węgry tranzyt niedozwolony 

Czechy mieszkańcy Sląska tranzyt niedozwolony

Uwaga Polacy z innych regionów niż Sląski w czasie tranzytu do Austrii mogą spodziewać się kontroli i muszą udowodnić policjantowi CR że nie są wielbłądami i nie mieszkają na Śląsku, jak im się to nie uda to pokuta 1600 euro. Nie kierujcie się też na przejścia Sląskie np. Cieszyn bo nie przepuszczają nikogo Ambasada CR pisze co innego a MSW Czech robi co innego, wygląda to na typowe nękanie Polaków przez  czeską policję.

Czechy to pierwszy kraj, który uznał odrębność Śląska od reszty Polski :) 

 

1895814933_slaskczerwony.jpg.6e636de6051d9f63180fecd2ed978075.jpg

 

 

Cytat

Województwo śląskie na mapie Ministerstwa Zdrowia RC jest czerwone.  Ambasada Czeska w Warszawie na swoich stronach opublikowała dokładne warunki przekraczania granicy. Za ich niedotrzymanie można otrzymać wysokie kary finansowe.

Wynika z nich, że mieszkańcy województwa śląskiego (tak samo jak mieszkańcy Belgii, W.Brytanii, Portugalii i Szwecji) nie mogą wkraczać na teren Republiki Czeskiej.

Ten warunek nie dotyczy tylko wyjątków określonych przez czeskie ministerstwo zdrowia, tzn. m.in. pracowników transgranicznych. Nie mniej ci mogą przekroczyć granicę tylko z negatywnym testem na koronawirusa.

Mieszkańcy województwa śląskiego nie mogą nawet z negatywnym testem wkraczać na teren Republiki Czeskiej w celach turystycznych.

W przypadku kontroli w Czechach obywatel polski musi być w stanie udowodnić, że nie mieszka w województwie śląskim. .

Jednak tranzytem przez Republikę Czeską mogą przejechać tylko Polacy, którzy nie mieszkają w województwie śląskim. Mieszkańcy województwa śląskiego mogą tranzytem przejechać przez Republikę Czeską tylko wracając do Polski, muszą jednak mieć notę dyplomatyczną Ambasady Polskiej w Pradze.

Tranzyt obywateli polskich mieszkających w województwie śląskim z Polski nie jest zatem możliwy – informuje czeska ambasada w Polsce.

 

IMG_20200614_174344.jpg

IMG_20200614_175119.jpg

 

Słowacja tranzyt niedozwolony ale  granice otwarte (brak kontroli) czyli czekanie na jelenia za 1600 euro od osoby rozpoczęte,  plus przymusowa płatna kwarantanna na SK. 

https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-na-terytorium-republiki-slowackiej

Po wjeździe na terytorium Republiki Słowackiej przez przejścia graniczne, na których nie przeprowadza się kontroli, konieczne jest niezwłoczne przedłożenie wyniku ujemnego właściwemu regionalnemu urzędowi zdrowia publicznego . Wynik musi być w języku angielskim, niemieckim, czeskim lub słowackim lub przetłumaczony na jeden z tych języków. Następnie nakazuje się izolację do momentu otrzymania negatywnego testu RT-PCR dla COVID-19. http://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/vstup-cudzincov-na-uzemie-sr-pocas-mimoriadnej-situacie

 

Politycy niech się bawią, a my lecimy (w planach były kamper) za 2 tygodnie z Krakowa na wczasy do Grecji, bo  Pyrzowice też zarażone ;) 

  • Like 1
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że z tą Grecją to dopiero komplikację Cię mogą czekać.Ja co roku latałem kilka razy na Rodos na windsurfing ,ale teraz łatwiej chyba na lodowiec,nawet z tymi korowodami tranzytowymi,niż loteria kwarantanny w Grecji,gdy kogoś znajdą.Tak  się zdarzyło właśnie przy locie z Kataru do Aten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, surfing napisał:

Czechy to pierwszy kraj, który uznał odrębność Śląska od reszty Polski :)

Może też mamy ustrój federalny, tak jak Austria czy Niemcy? Postulaty Ruchu Autonomii Śląska spełniają się w przewrotny sposób.

Z mojego podwórka - granice z Brandenburgią i Saksonią otwarte. Można sobie pojechać do Berlina, albo na zakupy do Schwedt. Ale są restrykcje na wjazd do Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Jednodniowa wycieczka rowerowa czy wypad do marketu - oficjalnie zabronione. Choć w praktyce chyba niespecjalnie to egzekwują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...