Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
MajorSki

Skiturowa 4dniówka ;)

Recommended Posts

Dzisiaj mała zapowiedź wspaniałej wysokogórskiej skitury, gdzie? to już w pełnej relacji, może jutro coś wrzucę jak się trochę ogarnę, ale może ktoś rozpozna po kilku fotkach. :-)

Powiem tylko tyle, że była to fantastyczna czterodniówka :-), w świetnym towarzystwie. Skład? można rozpoznać na pierwszej fotce :P :-)

DSC00053_m.jpg

Trochę pochodziliśmy

DSC00014_m.jpg

DSC00232_m.jpg

Kilka szczytów zaliczyliśmy

DSC00062_m.jpg

Rzuciliśmy okiem "za granicę"

DSC00194_m.jpg

Były biwaki

DSC00263_m.jpg

DSC00305_m.jpg

Piękne widoki

DSC00246_m.jpg

DSC00225_m.jpg

Strome żleby

DSC00244_m.jpg

I kilka całkiem fajnych zjazdów :-)

DSC00322_m.jpg

DSC00295_m.jpg

Więcej wkrótce... :P

Pozdrawiam

Tomek

Edited by MajorSki
  • Like 17
  • Thanks 2

Kapitalna wyprawa. Gratuluję, zazdraszczam i podziwiam. Piękne foty i jakąś znajomą twarz rozpoznaję.:laughing::cheerful::applause:

Pozdrawiam serdecznie.

PS Mnie to pachnie Słowacją, ale tylko zgaduję.

Edited by marionen
  • Like 1

Tomek..

Mam nadzieję że następnym razem uda się jakiś żleb zjechać/objechać/zaliczyć :biggrin: niepotrzebne skreślić...:smile:

Pozdr.Torres

• Like 1

Dzisiaj mała zapowiedź wspaniałej wysokogórskiej skitury, gdzie? to już w pełnej relacji, może jutro coś wrzucę jak się trochę ogarnę, ale może ktoś rozpozna po kilku fotkach. :-)

Powiem tylko tyle, że była to fantastyczna czterodniówka :-), w świetnym towarzystwie. Skład? można rozpoznać na pierwszej fotce :P :-)

DSC00053_m.jpg

Pozdrawiam

Tomek

Szacun Koledzy,to mi się podoba. Pozdro.

• Like 2

Kapitalna wyprawa. Gratuluję, zazdraszczam i podziwiam. Piękne foty i jakąś znajomą twarz rozpoznaję.:laughing::cheerful::applause:

Pozdrawiam serdecznie.

PS Mnie to pachnie Słowacją, ale tylko zgaduję.

Oj, ktoś tu chyba miał dostęp do "niejawnych" informacji :P:)))))

Ja tu widzę Rysy. Zjechaliście? :)

Na WZF Kasprowy jedziecie? :smile:

Na WZF raczej nas nie będzie, w tym czasie jesteśmy w rejonie GrossVenedigera.

Tak, fotka nr 5 to zdjęcie z Rysów na Polską stronę :), widać Czarny Staw pod Rysami, oraz Morskie Oko.

Zjechaliśmy, ale na drugą stronę tą od której podchodziliśmy :).

No to 1 z 4 odgadnięte :), Rysy to była jedna z naszych tur.

Rejon Rysów ( to zidęcie ze szczytu to chyba Rysy i najwyższy widoczny szczyt to Krywań???) i może Dolina 5-stawów????

Blisko :) ładnie wypatrzyłeś Krywań w tle, ale to zdjęcie akurat nie jest zrobione z Rysów tylko innego szczytu. Dodam, że podpowiedzią będzie grań boczna która opada do doliny, w tle za mną. Z Rysów byśmy widzieli ok 2-3 granie :), więc zdjęcie jest z bliższego szczytu :)

Pozdrawiam

Tomek

• Like 3

Aż tak daleko to by nam się nie chciało chodzić :P wszystkie fotki są z jednej doliny :) i wszystkie cele uwiecznione na tych fotkach z zapowiedzi :P:)

Taka jeszcze mała podpowiedź :), zdjęcie nr 2 jest z doliny, nr 3 i 6 widać jeden z naszych celów, nr 7,9, 12 to kolejny cel z tego samego dnia, tak jak i zdjęcie 8 i 10 cel nie osiągnięty :) na te 3 cele nie prowadzą szlaki turystyczne letnie. No i zdjęcie nr 4 to osobny cel naszej tury, ale KrisRR jest blisko :) na ten cel prowadzi szlak turystyczny letni.

Pozdrawiam

Tomek

Edited by MajorSki
  • Like 2

To stawiam że to zdjęcie z któregoś Mięgusza / rejon Przełęczy pod Chłopkiem. A ta grań za Tobą to wg mnie Liptowskie Mury a za nimi dolina 5 Stawów

Pozdrawiam

Krzysiek

• Like 1

A ta czwórka to też ta sama dolina? Bo jeśli tak to mamy tam tylko szlaki letnie na Koprowski i na Osterwe.

Bo tak się jeszcze zastanawiam czy gdzieniegdzie nie widać Hinczowej doliny i Wolowca Mieguszowieckiego?

• Like 1

To stawiam że to zdjęcie z któregoś Mięgusza / rejon Przełęczy pod Chłopkiem. A ta grań za Tobą to wg mnie Liptowskie Mury a za nimi dolina 5 Stawów

Pozdrawiam

Krzysiek

Na Mięgusza bez liny i szpeju raczej bym się zimą nie wybrał :), z Przełęczy pod Chłopkiem w sumie powinien być podobny widok, ale dodatkowo na zdjęciu widniałby szczyt na którym stoję. Może nie będę dalej przeciągał - Koprowy Wierch :)

A ta czwórka to też ta sama dolina? Bo jeśli tak to mamy tam tylko szlaki letnie na Koprowski i na Osterwe.

Bo tak się jeszcze zastanawiam czy gdzieniegdzie nie widać Hinczowej doliny i Wolowca Mieguszowieckiego?

Tak wszystkie zdjęcia są z tej samej doliny, natomiast w różne strony :P. Hińczowej ani Wołowca M. tutaj nie widać, ale zgadłeś jest to Koprowy :)

Tak w skrócie:

1dzień - Koprowy Wierch 2367m

DSC00026_m.jpg

2dzień - Rysy 2503m

DSC00212_m.jpg

3dzień - Siarkańska Przełęcz (Dračie sedlo) 2223m

DSC00234_m.jpg

3dzień - Wschodnie Żelazne Wrota (Východná Železná brána) 2255m

DSC00283_m.jpg

4dzień - Wołowa kotlinka (Volia kotlinka) ok. 2120m

DSC00351_m.jpg

Powoli ogarniam zdjęcia pełna relacja z Koprowego jutro :P

Pozdrawiam

Tomek

• Like 10
  • Thanks 2

Odpowiem za Tomka - prawie da się. Ostatnie kilkadziesiąt metrów trzeba zrobić skidepo i z buta. Po drodze, przed schroniskiem jest stromy żleb i tam trzeba podejść na husara. Ale zjazd jest praktycznie od samej góry.

Pozdro

Wiesiek

• Like 2

Odpowiem za Tomka - prawie da się. Ostatnie kilkadziesiąt metrów trzeba zrobić skidepo i z buta. Po drodze, przed schroniskiem jest stromy żleb i tam trzeba podejść na husara. Ale zjazd jest praktycznie od samej góry.

Pozdro

Wiesiek

Dodam jeszcze :smile:

W tym stromym żlebie najlepiej podejść na rakach i z czekanem w ręku.

Są też poręczówki zrobione.

Ja jako osoba początkująca w takim trochę trudniejszym terenie, dałem radę przejść ten żlebik. W obie strony powiedzmy na rakach. Dodatkowe utrudnienie to że żleb jest troszkę nachylony w stosunku do linii spadku.

Generalnie wspaniała wyprawa i składam wielkie uściski dla kolegów za wsparcie, które mi przekazywali !!! :smile:

Edited by MarioJ
  • Like 4

Witam

Rozpoznałem swoja twarz więc ujawniam się jako nowy na tym forum, uczestnik tej wyprawy. Ja to ten z tyłu na pierwszym zdjęciu.

Pozdrawiam Wszystkich,

Kamil

• Like 7

Rozpoznałem swoja twarz więc ujawniam się jako nowy na tym forum, uczestnik tej wyprawy. Ja to ten z tyłu na pierwszym zdjęciu.

Pozdrawiam Wszystkich,

Kamil

Jak na nowego członka forum, to start masz z najwyższej półki. Brawo. Niczym Alfred Hitchcock w swoich najlepszych filmach. Mnie pozostają tylko ochy i achy dla Całej Waszej Ekipy. A ja już z niecierpliwością czekam na relację z wyprawy w Wysokie Taury. Oby wam pogoda sprzyjała.

Oczywiście czekam na dokończenie obecnej relacji. Podajcie jak to czasowo wyglądało, ile czasu podchodzenie, ile na nartach, ile bez, ile zajmowało zjeżdżanie. O której zaczynaliście podchodzenie. Jaki był rodzaj śniegu i jakiego sprzętu używaliście (także narty, buty, wiązania) jaki ekwipunek i ubiór. Jak najwięcej informacji.

Pozdrawiam serdecznie.

Rozpoznałem swoja twarz więc ujawniam się jako nowy na tym forum, uczestnik tej wyprawy. Ja to ten z tyłu na pierwszym zdjęciu.Pozdrawiam Wszystkich,Kamil
Skitour'owi twardziele

DSC00053_m.jpg

DSC00053_m.jpg.57667a6530c9c27b678cf554fcfc2953.jpg

• Like 1

Jak na nowego członka forum, to start masz z najwyższej półki. Brawo. Niczym Alfred Hitchcock w swoich najlepszych filmach. Mnie pozostają tylko ochy i achy dla Całej Waszej Ekipy. A ja już z niecierpliwością czekam na relację z wyprawy w Wysokie Taury. Oby wam pogoda sprzyjała.

Oczywiście czekam na dokończenie obecnej relacji. Podajcie jak to czasowo wyglądało, ile czasu podchodzenie, ile na nartach, ile bez, ile zajmowało zjeżdżanie. O której zaczynaliście podchodzenie. Jaki był rodzaj śniegu i jakiego sprzętu używaliście (także narty, buty, wiązania) jaki ekwipunek i ubiór. Jak najwięcej informacji.

Pozdrawiam serdecznie.

Tomek na pewno napisze super relację więc ja o sprzęcie (swoim):

- narty hagan trial - 167 cm i 72 mm pod stopą (w porównaniu do moich freeridówek to maleństwa)

- wiązanie TLT speed, harszle

- buty - dynafit TLT5

ABC - Arva link, solidna sonda Arvy i łopatko-czekan K2

sprzęt wspinaczkowy (do ćwiczeń)- Microtraction, bloczek, tibloc, śruby lodowe Petzla light, uprząż camp race - wszystko dosłownie najlżejsze na rynku, raki aluminiowe, pętle itp

gogle, okulary IV klasy, bardzo mocna czołówka Nitecore

spodnie trekingowe, spodnie z membraną, sweter puchowy (Eider), HS - z eVent, bielizna nienasiąkliwa też w roli piżamy, bluza rowerowa,

duży plecak (do schroniska - Vaude Ski Pro (42 + 8), na codzienne łażenie McKinley Coguar (28l)

szturm żarcie - zmodyfikowana mieszanka, którą nazwałem &Kamil na część mojego towarzysza wypraw, camelbag

Pozdro

Wiesiek

Edited by Wujot
  • Like 5

Parę fotek z obu wierzchołków Rys. Co i rusz przelatujące kłaki chmur tworzyły ciągle zmieniający się teatr - żal było schodzić.

Tatry2dzieĹSWJB11840MAĹE.jpg

Wejście na wierzchołek słowacki

Tatry2dzieĹSWJB11853-7kadrMAĹE.jpg

Widok z polskiego na słowacki, czy ta ścieżka jest aby pewna?

Tatry2dzieĹSWJB11884MAĹE.jpg

Teraz z słowackiego na polski - popatrzcie na nawisik. Z tego kierunku wygląda to bezpiecznie

Tatry2dzieĹSWJB11890MAĹE.jpg

Wędrówki Ludów - oceniamy, że w tym dniu było ze 40 narciarzy na wierzchołku...PozdroWiesiek

57da84ba138d8_Tatry2dzieSWJB11840MAE.jpg.85e42899663c7ba4bc81acdaa65d2dea.jpg

57da84ba1cf36_Tatry2dzieSWJB11853-7kadrMAE.jpg.96f5ccabb98eb09e7d9ca16e9205b0ce.jpg

57da84ba29748_Tatry2dzieSWJB11884MAE.jpg.0d8b3a20089de1cbc5b1322cd18dc3bd.jpg

57da84ba32436_Tatry2dzieSWJB11890MAE.jpg.79c9a0858ed1cb431edfac2d25b17dac.jpg

Edited by Wujot
  • Like 14

Musieliście mieć niesamowite widoki dookoła. Ten nawis wygląda groźnie, tak pół na pół, że się uda przejść bez obsuwy.

Pozdrawiam serdecznie.

Pozdro

Wiesiek

Wchodziliscie od Popradskiego Plesa i mówisz o miejscu z łańcuchami?

A ja mam pytanie o zjazd z Rysów. Trawersowaliscie w stronę przełęczy Waga czy zjeżdżaliscie w stronę Żabiego Plesa?

Nie kusiła Was Osterwa? :)