Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

MOSTOSTAL

Rekomendowane odpowiedzi

Mostostal, załóż swój własny ośrodek, z orczykami i innymi cudeńkami. Zobaczymy jak długo się utrzyma.

Słowakom nikt Szczyrku nie dofinansuje, pieniądze z nieba nie spadną, drukarnia nie dodrukuje, a balansowanie na krawędzi pewnie ich nie interesuje. A nie zmieniając infrastruktury tylko na to ostanie mogliby liczyć w najlepszym przypadku. Komu więc orczyki przeszkadzały? Właścicielowi, który liczy pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MOSTOSTAL napisał:

Jo Cie rozumia... !  Jest w Europie łod cholery wygodnych łośrodków. Nawet u nas są... Po co kolejne miejsce na siłę "uwygadniać"... a co z ludźmi którzy takich wygód nie potrzebują do dobrej zabawy..??  Wy jesteście jak Faryś (taki sqrwiel pisowski który od lat mąci by obłożyć auta "eko"haraczem). Wszystkim kanapy grzane i niech bulą...   Są ludzie którzy nie srają kasą a też lubią pojeździć na nartach.
Wciąż niektórzy nie rozumieją, że nie chodzi o to by wcale nic nie budować / modernizować ale, żeby nie wywalać wszystkiego w czambuł bo jest stare... !
Przeszkadzał komu ten Muller nie..? Pół Skrzycznego zajmował, nie...! 
Śmiem twierdzić, że ten nowy gówniany talerzyk więcej miejsca zajmuje bo go w stronę stokju przeciągnęli.

Pominę gwarowe niedociągnięcia 9_9 bo; nie jestem hanysem żeby sie na tym znać (chociaż podobno mieszkam na śląsku :confused:,ale niech będzie)

Zajmę się Mulleerem,a raczej exMullerem z Dolin.

Lubiłem ten wyciąg i nawet podobał mi się (wizualnie),te kratownicowe podpory itd....Wspomnienia z dzieciństwa etc...

Zawsze uważałem,nikomu nie przeszkadzał tam na uboczu i mógłby stać tam do końca świata i jeden dzień....

Niezwykle jednak mnie wq,wiało dreptanie pod górkę kiedy to zamarzyło wydostać z Dolin na Skrzyczne,(przyznaję się bez bicia jestem leniuchem i wygodnisiem).

 

I choć wyjątkowo O.o nie podoba mi się wizualnie konstrukcja tego słowackiego "cudactwa" jakimi są te talerzyki rozsiane po wielu stokach.Te "miliony" pentelek,linek odzianych gumkami i innych dziwnych i udziwnionych tworów inżynieryjnych.Wisi "to to" niczym  pajęczyna i zawsze mam wrażenie ,że coś się urwie,coś spadnie,coś zawiedzie....

Jednak działają niemalże niezawodnie,szybko i sprawnie.Pomijając moje subiektywne podejście do orczyków czy też talerzyków polubiłem to nowe urządzenie na Dolinach.:)

Lubię za to,że wywozi mnie kilka metrów wyżej mnpm. i nie muszę człapać "w pocie czoła" aby się wydostać na Skrzyczne.

 

Gdyby postawili "krzesło",kanapę (z dołu Dolin) na Skrzyczne to niechaj by wspomniany (niezapomniany) Muller na dolinach stał i służył nam i następnym pokoleniom.Wówczas wypinając się ze starego Mullera zjeżdżałoby się na dół i wsiadało na "krzesło"-kanapę na Skrzyczne.

Jak na razie to nie możliwe.

W związku z tym sensownym było wyburzenie starego Mullera aby "kapeluchy" nie musiały człapać do orczyka na Skarzyczne.

Choć "kapeluchem" się nie czuję to nie cierpię (z lenistwa) człapać pod górę.:cool:

 

 

Edytowane przez MB
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MOSTOSTAL napisał:

Jo Cie rozumia... !  Jest w Europie łod cholery wygodnych łośrodków. Nawet u nas są... Po co kolejne miejsce na siłę "uwygadniać"... a co z ludźmi którzy takich wygód nie potrzebują do dobrej zabawy..??  Wy jesteście jak Faryś (taki sqrwiel pisowski który od lat mąci by obłożyć auta "eko"haraczem). Wszystkim kanapy grzane i niech bulą...   Są ludzie którzy nie srają kasą a też lubią pojeździć na nartach.
Wciąż niektórzy nie rozumieją, że nie chodzi o to by wcale nic nie budować / modernizować ale, żeby nie wywalać wszystkiego w czambuł bo jest stare... !
Przeszkadzał komu ten Muller nie..? Pół Skrzycznego zajmował, nie...! 
Śmiem twierdzić, że ten nowy gówniany talerzyk więcej miejsca zajmuje bo go w stronę stokju przeciągnęli.

A słyszał Pan o kapitalizmie ? A co napędza kapitalizm ? Popyt i podaż. Obecnie w Polsce panuje popyt na wszystko co związane jest z aktywnym spędzaniem czasu - rowery, narty, buty i sprzęt do biegania, łyżwy, tenis i wszystko inne dotyczące sportu i rekreacji. Masz też popyt na narciarstwo. Ludzi stać na sprzęt, na wyjazd i umówmy się w niektórych środowiskach narciarstwo uchodzi za sport elitarny. Dlatego ludzie chcą jeździć. A, że trafiają się wśród nich różni narciarze...Inwestorów to nie obchodzi. Kasa się zgadza.

A Ty możesz jeździć z rana i wieczorami bez dużych tłumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MOSTOSTAL napisał:

 

Nie będę komentował pierwszej części postu, bo szufladkowanie ludzi przez pryzmat ich poglądów (np. jeśli wspieram polskie produkty, to znaczy, że nienawidzę Niemców, Rosjan itd.) tak mnie ostatnio wkurza, że nie chcę pisać o tym na forum.

Niemniej czekam na nowe inwestycje w Szczyrku. Są one potrzebne choćby po to, żeby narciarze docenili puste stoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MB napisał:

 

Jednak działają niemalże niezawodnie,szybko i sprawnie.Pomijając moje subiektywne podejście do orczyków czy też talerzyków polubiłem to nowe urządzenie na Dolinach.:)

Lubię za to,że wywozi mnie kilka metrów wyżej mnpm. i nie muszę człapać "w pocie czoła" aby się wydostać na Skrzyczne.

 

 

Wolałem człapać kilka metrów niż kilkaset. W tym sezonie talerzyk notorycznie się psuł. Niestety przy górnej stacji nie informowali o tym. Dopiero na dole okazało się, że "łorcyk nie pojedzie". Przez podchodzenie przez CAŁE Doliny znienawidziłem ten wyciąg do końca.

@WojtekM Istnieje pomysł na stworzenie takiej stacji! Nawet gdzieniegdzie takie istnieją (nie u nas, ale w Alpach). Póki najlepsze ośrodki w Polsce będą niedoinwestowane. nie będzie popytu na tego typu "stare nowości". Zresztą nikt nie mówi o nawrzucaniu na górę kilkunastu starych śmierdzących orczyków, tylko kilka najstarszych i wyjątkowych. Kilka tras, wszystko kameralnie - duża kasa nie jest na to potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MOSTOSTAL napisał:

Jo Cie rozumia... !  Jest w Europie łod cholery wygodnych łośrodków. Nawet u nas są... Po co kolejne miejsce na siłę "uwygadniać"... a co z ludźmi którzy takich wygód nie potrzebują do dobrej zabawy..??  Wy jesteście jak Faryś (taki sqrwiel pisowski który od lat mąci by obłożyć auta "eko"haraczem). Wszystkim kanapy grzane i niech bulą...   Są ludzie którzy nie srają kasą a też lubią pojeździć na nartach.
Wciąż niektórzy nie rozumieją, że nie chodzi o to by wcale nic nie budować / modernizować ale, żeby nie wywalać wszystkiego w czambuł bo jest stare... !
Przeszkadzał komu ten Muller nie..? Pół Skrzycznego zajmował, nie...! 
Śmiem twierdzić, że ten nowy gówniany talerzyk więcej miejsca zajmuje bo go w stronę stokju przeciągnęli.

 

 

Zrobię 2 spację bo nie chcę z tobą mieć nic wspólnego! Totalny popierd...c!!!  

Człowieku tobie psycholog już nie pomoże... (choć koleżanka była chętna za darmo jak przeczytała twoje herezje) 

Ty nienawidzisz wszystkich i wszystkiego! Ty chyba nawet siebie nienawidzisz. Kobiety z dziećmi ci przeszkadzają, ludzi wyzywasz od "kapeluchów" (czyli "kutasów" jak koledzy z forum ci przetłumaczyli!) może za twoich czasów było inaczej teraz mamy XXI wiek jak ci n ie pasi to... czas umierać! 

Jak można pisać że nienawidzi się Polski! (poczytaj swój post: "pier...a polska") Jak ci tu tak źle to wypier...j z niej w ch...!!! 

Pozdrawiam i życzę miłego wieczora! 

PS. i już nie komentuj bo się pogrążasz coraz bardziej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MOSTOSTAL napisał:

Jo Cie rozumia... !  Jest w Europie łod cholery wygodnych łośrodków. Nawet u nas są... Po co kolejne miejsce na siłę "uwygadniać"... a co z ludźmi którzy takich wygód nie potrzebują do dobrej zabawy..??  Wy jesteście jak Faryś (taki sqrwiel pisowski który od lat mąci by obłożyć auta "eko"haraczem). Wszystkim kanapy grzane i niech bulą...   Są ludzie którzy nie srają kasą a też lubią pojeździć na nartach.
Wciąż niektórzy nie rozumieją, że nie chodzi o to by wcale nic nie budować / modernizować ale, żeby nie wywalać wszystkiego w czambuł bo jest stare... !
Przeszkadzał komu ten Muller nie..? Pół Skrzycznego zajmował, nie...! 
Śmiem twierdzić, że ten nowy gówniany talerzyk więcej miejsca zajmuje bo go w stronę stokju przeciągnęli.

Zrozum,że Szczyrk jest topowym miejscem w PL i tam muszą być topowe urzadzenia. Na twoich zabytkach z dzieciństwa można pomyślec w jakichś Koninkach albo innej pipidowie. Oczywiście jeśli będziesz to sobie sam utrzymywał albo płacił właścicielowi różnicę pomiędzy kosztami a zyskami.

Jesteś typowym polskim maruderem, ktory za wszystkie winy obarcza Jarka i kler...przypomina mi to dawną "winę Tuska". Skąd tacy się biorą? 

I to jest paradoks, jestes typowym przykładem Polaka, a nienawidzisz Polski...wtf?!

Edytowane przez Krakus81
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jasiek napisał:

 

 

Zrobię 2 spację bo nie chcę z tobą mieć nic wspólnego! Totalny popierd...c!!!  

Człowieku tobie psycholog już nie pomoże... (choć koleżanka była chętna za darmo jak przeczytała twoje herezje) 

Ty nienawidzisz wszystkich i wszystkiego! Ty chyba nawet siebie nienawidzisz. Kobiety z dziećmi ci przeszkadzają, ludzi wyzywasz od "kapeluchów" (czyli "kutasów" jak koledzy z forum ci przetłumaczyli!) może za twoich czasów było inaczej teraz mamy XXI wiek jak ci n ie pasi to... czas umierać! 

Jak można pisać że nienawidzi się Polski! (poczytaj swój post: "pier...a polska") Jak ci tu tak źle to wypier...j z niej w ch...!!! 

Pozdrawiam i życzę miłego wieczora! 

PS. i już nie komentuj bo się pogrążasz coraz bardziej!

 

Nie Ty mi będziesz koleś mówił co gdzie mam robić i kiedy umierać. Patriota się znalazł! Lepszy sort suwerena zapewne!!! I Ty na śląsku mieszkasz.. Bosz....  ;-(
Tak, takiej polski jak teraz NIENAWIDZĘ ! Wstyd się przyznać do własnego paszportu! Gdyby nie schorowana 90 letnia matka i dzieci, dawno bym z tego kraju wyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halooo?

Czy leci z nami pilot? Jest tu jakiś admin?

Mostostal, sorry ale po raz kolejny w ten sam sposób zaśmiecasz ten wątek tymi samymi wywodami, torpedując wszystkich swoją wizją świata - całkowicie odbiegając od tematu !

Jeszcze 2 lata temu to były teoretyczne rozważania, wiele osób w tym i ja staraliśmy się tobie wytłumaczyć że Szczyrk w takiej formie jaką zachwalasz byłby skazany na upadek, twoja jazda w ośrodku co roku w ferie by go nie utrzymała... 

Teraz już modernizacja Szczyrku jest faktem (SON, COS, BSA) - i najwyższy czas się z tym pogodzić, albo zacząć jeździć gdzieś indziej.

Niezależnie jak oceniasz innych ludzi mierząc ich swoją miarą i zestawiając ze swoimi przekonaniami, nowe inwestycje tutaj to jest coś na co czekają dziesiątki tysięcy ludzi od jakichś 25 lat !

To dla nich ten narciarski Szczyrk się zmienia całkowicie. Ja czekam niecierpliwie na nowości tej i kolejnym zim tutaj - chwaląc sobie nową kanapę na Skrzycznem i najlepszą trasę do szybkiej jazdy w kraju jaką jest FIS po modernizacji (jeżdżę tam rano kiedy jest mało ludzi jak po torze wyścigowym - jak się chce to nie trzeba jeździć w tłoku) - ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Miejsc na narty w Polsce gdzie wciąż będzie tanio, pusto, dziadowsko ... i bezśnieżnie wciąż jeszcze jest sporo - chociaż z każdym sezonem coraz mniej - bo nie są w stanie przyciągnąć typowych klientów którymi zresztą tak pogardzasz.

Słowacy rozpoczynają inwestycje o jakiej się w Polsce jeszcze klika lat temu nikomu nawet nie śniło -  robiąc koncepcję Solisko Arena pokazaliśmy wtedy jaki ogromny potencjał się marnuje, wierzyliśmy że zmiany nastąpią ale zakładaliśmy że potrwa to kilka lat dłużej !

 A ten wątek sprowadza się do wspominania orczyka na Dolinach którego już nie ma i biadolenia jak to będzie beznadziejnie jak w SON nastąną europejskie standardy infrastruktury.

Z całym szacunkiem Mostostal  - ale chyba czas żebyś założył własny prywatny wątek - nazwę na pewno znajdziesz, a i parę osób  o podobnym poglądach również. 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Krakus81 napisał:

Zrozum,że Szczyrk jest topowym miejscem w PL i tam muszą być topowe urzadzenia. Na twoich zabytkach z dzieciństwa można pomyślec w jakichś Koninkach albo innej pipidowie. Oczywiście jeśli będziesz to sobie sam utrzymywał albo płacił właścicielowi różnicę pomiędzy kosztami a zyskami.

Jesteś typowym polskim maruderem, ktory za wszystkie winy obarcza Jarka i kler...przypomina mi to dawną "winę Tuska". Skąd tacy się biorą? 

I to jest paradoks, jestes typowym przykładem Polaka, a nienawidzisz Polski...wtf?!

Cały czas nie chcecie zrozumieć... Chciałbym aby było dla każdego. Nie chcę na siłę jeździć na karwingach czy plastikwagenem bo tak robi "nowoczesny świat". Chciałbym aby w Szczyrku został jakiś kawałek miejsca bez plastiku i wygódek. Ot tak.. po staremu właśnie. Z tego co widzę nie jestem osamotniony.
Z resztą... od ilu lat wałkujemy ten temat...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co w ogóle wałkować ten temat... 

Właściciele ośrodków i tak zrobią co chcą. Mają swój plan, sposób na odniesienie sukcesu i tego będą się trzymać.Krakus słusznie zwrócił uwagę, że Szczyrk to topowe miejsce i aż się prosi o nowoczesną infrastrukturę. Pozostaje liczyć na to,że dla każdego będzie coś miłego. Lubiłem Skrzyczne przed modernizacją, lubię i teraz. Pewnie tak samo będzie z SON. 

Dyskutując o tym tu na Forum niczego nie zmienimy, możemy jedynie się pokłócić, ewentualnie ponadawać sobie i skwasić atmosferę tuż przed sezonem... :o Zwłaszcza dodając wątki polityczne... :S 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola! Trochę (bardzo) się zapędziliście! Skąd wiecie, że jak obok trasy stanie orczyk, to będzie on przynosił straty? Co to w ogóle za stwierdzenie! Gdyby tak było, to większość ośrodków narciarskich dawno by padła. Twierdzicie, że TMR nie chce trzymać starych orczyków, bo przynoszą straty.
Czy ktoś z Was był kiedyś w ośrodku Śtrbské Pleso (współwłaścicielem jest TMR)? Ten kto był, to wie, że na samym dole przy czerwonej trasie postawione jest 3-osobowe krzesło - stary HEBEL! Krzesełka są w całości drewniane (strasznie niewygodne!), nie mówiąc o tym, że ciężko jest na nie wsiąść (problem z ustawieniem się). Dużego zainteresowania nie ma, ale gdy sąsiedni talerzyk i szybkie krzesło są zatłoczone, to można tym wysłużonym krzesełkiem pojeździć. Ufacie TMR-owi, że na pewno nie zostawi nieopłacalnego wyciągu. Zapewniam Was, że koszty utrzymania 3-osobowego krzesełka są dużo wyższe od kosztów utrzymania orczyka.

Czysto teoretyzując:
Gdyby z boku Julianów postawiono orczyk, to nie miałby zainteresowania? Przy kolejkach do sąsiednich kanap jeździłby pusty? Taki wyciąg spowodowałby straty dla TMR-u? Proszę, nie rozśmieszajcie mnie. Orczyki (czy talerzyki) są potrzebne w ośrodkach - zapewniają jazdę podczas silnego wiatru lub podczas tłoku przy kanapach.

W pewnym sensie cieszę się, że są kolejki do wyciągów. Dlaczego? Trzeba się cieszyć,że ludzie chcą jeździć na nartach - odejść od komputera czy telewizora i uprawiać sport (chociażby sporadycznie)!
@matei, dokładnie! W tym sezonie w COS jeździłem od 8:00 do 11:30 - tyle wystarczy na dwie trasy. Ludzi wtedy nie ma i spokojnie można pojeździć - wolno lub szybko. Jak kto woli.

Robicie trochę z igły widły.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się nakręcacie.

W tym sporze wszyscy mają rację - po trochu :)

Oczywiście, że postępu się nie zatrzyma. Szczyrk zostanie jak to nazywa MOSTOSTAL "oplastikowany".

Czy to dobrze?  Oczywiście, że dobrze szczególnie dla TMR-u, w końcu po to go kupili.

Dla nas również dobrze bo będzie wygodniej i przyjemniej.

Dla mieszkańców również dobrze bo wreszcie odżyły nadzieje, że coś się ruszy.

W zasadzie plusów jest tak z 80%.

No ale jest te ze 20% minusów.

Jest to podniesienie cen (to nas nie minie), zmiana "profilu" narciarzy, no i jakieś bliżej nieokreślone aspekty wspomnieniowe dla niektórych również ważne.

Zapewne te 80% przeważy i ośrodek będzie "topowy" lub tam jak chcecie go nazwać.

Od tego nie uciekniemy.

Nie mniej nie "napierniczajcie" MOSTOSTALA za inne zdanie w temacie.

Przecież ma do tego prawo. Takie przepychanki niczemu nie służą. Uszanujmy każde zdanie w temacie. Nikt z nas nie ma monopolu na "prawdę".

 

PS: Ja go rozumiem. Na potwierdzenie dam taki przykład:

Rok2009 Zillertalarena - rejon tras 16, 17, 18 (wtedy jeszcze 6, 7, 8) obsługiwany w sposób następujący 18 - stare podwójne krzesło oraz 16 i 17 obsługiwane przez orczyk.

W tamtym czasie ludzi bardzo mało, trochę uczących się na 16 (jedyna niebieska trasa w regionie Zell am Ziller).  Było tam przecudnie.

Rok 2011 otwarcie gondoli zamiast krzesła - na 18 zrobił się tłok, 16 i 17 trochę lepiej ale gęsto.

Rok 2013 otwarcie 6os. kanapy zamiast orczyka i przy 17  otwarto "bajery i kamery"- 18 dalej tłok choć lepiej, 16 i 17 tragedia. Dla mnie ten fragment ośrodka (16 i 17) przestał istnieć. Już o 10-11 trasy są zdegradowane i jazda tam to męka.

Paradoksalnie ludziom słabo jeżdżącym "odebrano" poprzez modernizację jedyną łatwą trasę do szlifowania umiejętności (została jedna krótka przy głównej gondoli).

Tak, że z punktu widzenia właściciela jest OK - jest ruch - kasa leci.

Ale czy o to tylko chodzi?

Zostawiam to pytanie bez odpowiedzi, każdy niech sobie odpowie.

 

Pozdrawiam

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MOSTOSTAL napisał:

Dobra OK.. więcej nie będę pisał na ten temat.  Oplastikujecie cały świat, ale nie miejcie potem pretensji gdy na pytanie "dziadku, a jak wyglądał orczy i co to jest" nie będziecie mogli nic odpowiedzieć. Trudno!

Google.com i po sprawie 9_9:D

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wszystkim, którzy się tu miotają wyzywając Mostastala proponuje przeczytać i zrozumieć! post Piotra 67. Postępu nikt nie neguje ale zachłystywanie się nim tylko dlatego, że "będzie wygodniej" jest krótkowzroczne i dość ograniczone. Szczyrk poprzez swoją bazę, dość wąskie (jak na dzisiejsze standardy) trasy oraz ciekawą konfigurację samego terenu umożliwiał ciekawą jazdę. Sam układ podłoża czynił jazdę ciekawszą i edukacyjnie bardzo korzystną (nierówności różnej skali). Nie najlepsza widoczność spowodowana charakterystyką tras czyniła jazdę z konieczności uważną a odstraszająca leni i leszczy baza powodowała, że tłoku nie było nawet na wąskich odcinkach (O latach zamierzchłych nie piszę bo większość z oponentów ie ma szans ich pamiętać).

Wybudowanie sieci nowych wyciągów spowoduje chcę nie chcąc tłok. Idące za tym przeprofilowanie i poszerzenie tras wpłynie na zmniejszenie ich atrakcyjności. Pamiętajcie, że jest to robione nie (a może głownie nie) ze względu na chęć zwiększenia ich przepustowości co ze względu na wymogi śnieżenia. Trasy zostaną przez wszystkim wyrównane i pozbawione  mikrorzeźby w postaci progów, bul i zagłębień, które to bardzo wydłużają proces śnieżenia i ratrakowanie czynią znacznie trudniejszym i wymagającym sporych umiejętności i wiedzy a więc koszty!

Wbrew pozorom trasy węższe o ciekawej topografii są zdecydowanie bezpieczniejsze niż szerokie  równe pola. Osiągane na tych "nowoczesnych" stokach prędkości są znacznie większe, jazda mniej uważna, brak punktów odniesienia powoduje zaburzenie w ocenie odległości i prędkości własnej i kogoś itd.

Wąska trasa w lesie zmusza nas do uważnej jazdy z pełniejszą kontrola prędkości a zróżnicowana topografia powoduje konieczność jazdy miękkiej z automatyzme reakcji na teren czego próżno szukać u  osób wychowanych na szerokich równych polanach.

Ja nie kibicuje modernizacji (choć rozumiem jej uwarunkowania i nieuchronność) z czystego egoizmu ale i przedstawionych wyżej czysto praktycznych powodów.

Myślę, że Mostostal myśli podobnie próbując uświadomić kolegom, że wyprzęgana kanapa to tylko środek a nie cel a nartach liczy się jakość zjazdu a nie podjazdu tym bardziej, że na szczyrkowych orczykach znakomicie bawi się każdy ogarnięty sześciolatek nawet w samodzielnej jeździe.

Warto więc zrucić klapy i spojrzeć na sprawę szerzej bo każdy działanie przynosi korzyści ale i straty, które w rachunku końcowym mogą dla wielu być nie do zaakceptowania. Argumentacja o kapitalizmie, dochodach itd jest dla mnie durna bo nikt z argumentujących właścicielem TMR nie jest (co najwyżej bardzo drobnym acjonariuszem :)). Mam nadzieję, że modernizacja będzie długotrwałym procesem w którym inwestor (a jak już dowiódł wielokrotnie idiota nie jest) znajdzie miejsce na działanie zrównoważone i przemyślane aby nie zepsuć na zawsze tego co stanowiło o sile Szczyrku - możliwości uprawiania ciekawego i zróżnicowanego narciarstwa.

Pozdrawiam serdecznie

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Warto więc zrucić klapy i spojrzeć na sprawę szerzej bo każdy działanie przynosi korzyści ale i straty, które w rachunku końcowym mogą dla wielu być nie do zaakceptowania. Argumentacja o kapitalizmie, dochodach itd jest dla mnie durna bo nikt z argumentujących właścicielem TMR nie jest (co najwyżej bardzo drobnym acjonariuszem :)). Mam nadzieję, że modernizacja będzie długotrwałym procesem w którym inwestor (a jak już dowiódł wielokrotnie idiota nie jest) znajdzie miejsce na działanie zrównoważone i przemyślane aby nie zepsuć na zawsze tego co stanowiło o sile Szczyrku - możliwości uprawiania ciekawego i zróżnicowanego narciarstwa.

Pozdrawiam serdecznie

Mitku nic nowego nie napisałeś.

Przez @MOSTOSTAL przemawia tylko i wyłącznie nostalgia za tym co było. Podszyte jest to dodatkowo egoizmem. Jak jedziesz nad Bałtyk czy idziesz w Dolinę Pięciu Stawów to też wkurzają Cie tłumy ? Boże o co ten dyskurs ?!

Argumentacja o kapitalizmie, dochodach itd. nie jest durna bo tak wygląda współczesny świat. Liczy się kasa! I wcale nie trzeba być inwestorem czy akcjonariuszem by to zrozumieć. Po co ktoś inwestuje pieniądze ? Po to by mu się zwróciły z nadwyżką. Oczywiste więc jest, że ośrodki narciarskie chcą przyciągnąć rzesze narciarzy - choćby modernizując infrastrukturę.

Nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby psioczyć na ilość ludzi na stokach. Owszem pomyślałem o tym, że tłoczno, stok się szybko degraduje itp. ale nigdy z negatywnym wydźwiękiem. Może dlatego, że zdaję sobie sprawę z pojęcia "wolności drugiej osoby"?  każdy może robić to co chce. Ja idąc tym tropem zacząłem jeździć na narty rano!

Mostostal krytykuje niedzielnych narciarzy i rodziny z dziećmi a sam przyznaje, że jeździ z rodzinką. Tylko krew go zalewa bo musi w kolejce postać.

To jest chore! Nazywajmy rzeczy po imieniu. Żeby brać narciarska wyrażała takie opinie...

"Możliwość uprawiania ciekawego i zróżnicowanego narciarstwa"...hipsterzy. Ludziom nigdy nie dogodzi. Myślenie zaprezentowane w tym wątku przypomina mi dokładnie modnisiów z Krakowa, jeżdżących na starych skrzypiących składakach...bo są pro-eko i w ogóle nie wspierają kapitalizmu. Szkoda, że w drugiej łapie najnowszy iphone, a ciuszki spod znanego logo...wyprodukowane w Chinach.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie faktycznie wszyscy się zapędzili. Obie strony. Drogi Mostostalu też mogę śmiało powiedzieć, że kocham Szczyrk, również w takiej formie jak jest. I też powrót do mega kolejek, które pamiętam z dzieciństwa nie jest mi na rękę. W tej kwestii mogę Ciebie zrozumieć. 

Tylko tacy fanatycy jak Ty ( i ja), którzy przyjeżdżają na tydzień do SON-u go nie utrzymają. Tak samo nie utrzymają go "lokalsi", którzy wpadają pojeździć przez 4 godziny i wracają do domu. Niestety w samym Szczyrku widać upadek turystyki. Jestem wręcz pewny, że gdyby nie TMR to za parę lat tego ośrodka by nie było.

Wcale nie mówię że orczyki są złe. W SONie jest (był -uff)problem z całością, z brakiem naśnieżania ( już nie pamiętam kiedy jeździłem mega lubianą przeze mnie 1!), z przygotowaniem stoków (tu chyba każdy się zgodzi, że utrzymany stok dłużej przetrwa), z przygotowaniem tras pod orczykami, z poziomem obsługi - parę razy byliśmy wypraszani z wieczornej jazdy o 19.45 bo jeździliśmy tylko we dwoje - w Białce (tfu!) jest to nie do pomyślenia. Z organizacją parkingów i ilością miejsc do zaparkowania, gdy będę miał do dyspozycji busika, który mnie podwiezie pod stok i zawiezie do domu nie będę musiał używać auta (znów patrz Białka).

Niech te orczyki zostaną (będzie to alternatywa gdy do kanapy będzie kolejka), niech tylko zmienią kotwice na talerzyki i jazda, pod warunkiem posiadania miejsca na nie.

A idea Vintage Ski Slope - piękna, ale trudna to zrealizowania, zwłaszcza w formacie 100% funkcjonowania ośrodka. 

Wierzę, że COS, BSA i przede wszystkim TMR przywrócą Szczyrkowi miano stolicy polskiego narciarstwa. A że będzie trudniej znaleźć miejsce, będzie trochę drożej.. No cóż - za jakość trzeba zapłacić i to nie tylko pieniędzmi.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie ten wątek i tak się zastanawiam...czy faktycznie w czasach do których z taką lubością wraca Mostostal było w Szczyrku naprawdę tak pusto? Bo ja mam zupełnie inne wspomnienia... Pamięć już nie ta i mogę się mylić, ale ja widzę te kolejki do kasy... te kasy-budki, a w środku pani, która przyjmuje gotówkę i wydaje resztę, co trwa w nieskończoność...albo co gorsza nie ma wydać i wysyła delikwenta, żeby rozmienił :eek:: ...i widzę gości odpinających te narty, przeciskających się z powrotem, a potem wracających na koniec kolejki...

I tak wspominając te czasy, Idąc tokiem myślenia Mostostala, myślę sobie: może zlikwidować również bramki bezdotykowe... ? Nieee, chyba jednak nie...9_9

Pozdrawiam

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie  to by było na tyle... :-). Orczyki pociąc, bo taki jest swiat. Liczy sie kasa. Na skupie złomu kilka tys TMR dostanie minus koszty transportu. Guzik prawda swiat wcale taki  nie jest. Jest miejsce na nowoczesność, jest i na zabytki. Dołożę tylko drobna sprawę... Niektóre  szczyrkowskie orczyki mają/miały po 60 lat, a te z SON-u blisko piećdziesiąt. Samochody w tym wieku to szacowne zabytki techniki. A te urządzenia? Elementarny szacunek dla historii każe zachować również zabytki techniki. W mojej okolicy dużym powodzeniem turystów  cieszy sie odbudowana- czynna parowa maszyna wyciągowa starej kopalni, stacja zapomnianej kolei wąskotorowej z czynną nastawnią i lokomotywami i kilkoma kilometrami torów. i kilka innych fajnych miejsc. Można to było wyciąć na złom - kilka zł by się dostało, należało to zrobic?  przecież to nieużyteczne a utrzymanie kosztuje....A może jednak warto zachować jeden czy drugi orczyk z tych co nie przeszkadzają w poszerzeniu tras (np. Hala- M. Skrzyczne, czy Solisko- Suche). A jeśli nie, to przynajmniej ze 2-3 podpory z liną (może kapać smarem ;-). Nie wiem czy tu pasuje, może to zbyt pompatycznie  - jak to powiadają 'naród bez historii jest narodem bez przyszłości'..... Tej technicznej też.

Myslę że TMR i jego prezes wiedzą  co robią i w tej działce. W byłej CS technika i ogolnie kultura techniczna były zawsze na właściwym poziomie... a zabytki funkcjonują i mają sie całkiem dobrze, nawet w tych samych Beskidach:

 

phoca_thumb_l_p1010901.jpg

Edytowane przez mig12345
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FerraEnzo napisał:

Mitku nic nowego nie napisałeś.

Przez @MOSTOSTAL przemawia tylko i wyłącznie nostalgia za tym co było. Podszyte jest to dodatkowo egoizmem. Jak jedziesz nad Bałtyk czy idziesz w Dolinę Pięciu Stawów to też wkurzają Cie tłumy ? Boże o co ten dyskurs ?!

Argumentacja o kapitalizmie, dochodach itd. nie jest durna bo tak wygląda współczesny świat. Liczy się kasa! I wcale nie trzeba być inwestorem czy akcjonariuszem by to zrozumieć. Po co ktoś inwestuje pieniądze ? Po to by mu się zwróciły z nadwyżką. Oczywiste więc jest, że ośrodki narciarskie chcą przyciągnąć rzesze narciarzy - choćby modernizując infrastrukturę.

Nigdy nie przeszło mi przez myśl żeby psioczyć na ilość ludzi na stokach. Owszem pomyślałem o tym, że tłoczno, stok się szybko degraduje itp. ale nigdy z negatywnym wydźwiękiem. Może dlatego, że zdaję sobie sprawę z pojęcia "wolności drugiej osoby"?  każdy może robić to co chce. Ja idąc tym tropem zacząłem jeździć na narty rano!

Mostostal krytykuje niedzielnych narciarzy i rodziny z dziećmi a sam przyznaje, że jeździ z rodzinką. Tylko krew go zalewa bo musi w kolejce postać.

To jest chore! Nazywajmy rzeczy po imieniu. Żeby brać narciarska wyrażała takie opinie...

"Możliwość uprawiania ciekawego i zróżnicowanego narciarstwa"...hipsterzy. Ludziom nigdy nie dogodzi. Myślenie zaprezentowane w tym wątku przypomina mi dokładnie modnisiów z Krakowa, jeżdżących na starych skrzypiących składakach...bo są pro-eko i w ogóle nie wspierają kapitalizmu. Szkoda, że w drugiej łapie najnowszy iphone, a ciuszki spod znanego logo...wyprodukowane w Chinach.

 

Cześć

Napisałem wiele nowego bo jak dotychczas nikt o samych trasach i jeździe nie pisał tylko nikt się do tego nie odniósł skupiając się na nie mających znaczenia z punktu widzenia jakości jazdy dodatkach. Pytam więc po raz drugi. Jakie macie zdanie co do przeprofilowania tras?

Co do kolejek...

Przemku w latach 80 i 90 to były kolejki jak należy a nie te żarty, które są teraz. Jak w bardzo wielu wypadkach przepustowość - dodajmy dobrze dobrana - znakomicie regulowała ilość ludzi na trasach. Przykładów jak postawienie wyciągu o przeszacowanej w stosunku do trasy przepustowości mamy w Polsce bardzo wiele a mój ulubiony to Istebna Złoty Groń gdzie wyciąg bardzo rzadko chodzi normalnym trybem bo gdyby chodził nie dałoby się po prostu jeździć ze względu na tłok.

Tak więc nowe wyciągi muszą nieść przeprofilowanie tras co uczyni Szczyrk miejscem zupełnie nowym - dla mnie gorszym - w sensie przyjemności i walorów narciarskich.

Zauważ też Ferrari, że jesteś zdecydowanie naszym stronnikiem bo Tobie tłok na trasach nie przeszkadza więc jedną wąską trasę powinien TMR zostawić i zbudować do niej sześcioosobowe wyprzęgane krzesło abyś mógł sobie postać odpowiednia ilość czasu pomiędzy jednym a drugim skrętem. ;)

Wolność drugiej osoby, która przywołujesz spowodowała właśnie, że od lat nie jeżdżę w Tatry turystycznie bo nie mam żadnej przyjemności przepychać się w tłumie nawołujących się wycieczkowiczów w klapkach.  Na szczęście czasami mam możliwość pracy w Tatrach w spokojnych warunkach.

Głównym elementem, który mi przeszkadza nie tylko na nartach ale w ogóle w życiu na każdym jego kroku są ludzie właśnie. Niewyedukowani, prymitywni, zawłaszczający każdą przestrzeń i po prostu chamscy w której to ciżbie normalny człowiek po prostu ginie. Walczę z tym na każdym kroku i jak tylko mogę uciekam. jak nie rozumiesz o co mi chodzi to zaraz przytoczę 10 przykładów z życie wziętych.

Pozdrowienia serdeczne

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku , to co Tobie przeszkadza juz nie musi mi, czy FerraEnzo. Nie ma to z wyksztalceniem, zamoznoscia czy prymitywnoscia wiele wspolnego.

Uciekaj wiec dalej  od tych ludzi ktorzy Ci zabieraja caly Space, a i tez  jak najdalej od postrzegania tego w tak egoistyczny sposob.

 

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...