Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów 2016/17


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.01.2017 o 22:15, gregor_g4 napisał:

Dawno nic nie pisałem bo w sumie nic się nie zmienia :)
Śniegu ciągle dużo, lekki mróz, z małymi wyjątkami pełna lampa(chociaż dzisiaj na dole chmury i zimno, a na Miziowej Hawaje :) ), ludzi mało -czyli generalnie nuuuda :)

 

Mogłoby w końcu coś dopadać.
 

A jak warunki "lodowe" na górze i na dole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2017 o 14:47, moloo napisał:

A jak warunki "lodowe" na górze i na dole ?

Dzis na gorze było wyjątkowo duzo ludzi  jak na piatek. Po 12 pojawialo sie wiele miejsc przetartych do lodu oraz odsypy spore + coraz wiecej kamieni. Niestety jedna dostępna trasa (nawet talerzyk kolo GOPR nie chodzil....) szybko sie "męczy" przy wiekszej liczbie ludzi. Polecam intensywną jazde rano a potem juz bardzo ostroznie bo i ludzi duzo i warunki gorsze. 

Edytowane przez christof
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby miała być odwilż, a dzisiejszy poranek to -10 i czyste niebo. Odczuwalna pewnie będzie dużo niższa.

yr.no podaje na dzisiaj 0 stopni, a snowforecast +1 dla Korbielowa. Być może w szczycie czyli koło 12-13 tyle będzie, ale czy można nazwać to odwilżą? Jedyne roztopy są tam gdzie mocno operuje słońce.

Chociaż z drugiej strony w górach nic nie wiadomo - w środę 18 stycznia o północy było -17, a w czwartek rano 0...

 

Zima świetna jak na ostatnie lata, ale w końcu mogłoby coś sypnąć.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano w końcu sprawdzę , jaka to piękna zima jest w tym Korbielowie , a w szczególności na Pilsku :) .

Mam mały dylemat , czy rano od razu uderzyć  na górę , czy też zostać na dole ( gdzie lepsze warunki ) ?  

I jeszcze jedno , czy da się  zjechać z Miziowej na dół bez uszczerbku w sprzęcie ?

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na górze nie byłem, słyszałem jedynie, że jest "kasza"
nad ranem popadało i śnieg w ciągu dnia był mokry - prawie jak wiosenny firn gdy popuści - kaszy na Babie nie było. Pod wieczór zaczęło marznąć. Myślę że nie zabrało tyle śniegu by zjazd z Miziowej po trasie był problemem.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz na narty zjazdowe, a nie tourowe to mogę Ci zdradzić mój system na Pilsko. Ja zawsze od razu jadę na górę.

Auto parkuję w miarę blisko wyjścia pod kasy przy "krześle" na Szczawiny. Kupuję karnet dopołudniowy od 8 do 12 za 40 PLN.

Potem orczykiem na Miziową. Następnie 2-3 zjazdy z Miziowej do Szczawin po swieżym sztruksie. Kolejek wtedy jakichkolwiek brak.

O 8.30 otwierają orczyk powyżej Miziowej. Tam zaliczam kilka zjazdów i przenoszę się na talerzyk na Kopiec, gdzie jest tylko naturalny śnieg i mimo krótkiego zjazdu jest zwykle świetnie. Może się zdarzyć, że będziesz na bramce szybciej niż przewidziany czas na jeden cykl i wtedy minuta czekania. Ok. 10 godz. udajemy się na kiełbaskę do tej małej chaty obok schroniska. Po posiłku jeździmy już tam gdzie mniejsze kolejki. Od 11 godz. można zastanawiać się nad zjazdem do Kamiennej.

Tydzień temu zjazd był bezproblemowy i bez szkody dla sprzętu. wlezie było kilka niegroźnych luźnych minerałów. Buczynka w górnej części wyratrakowana. Śniegu na całej długości dużo. Jak zostanie czas to można kilka zjazdów na Babie i w Kamiennej zaliczyć. Do auta z buta po parkingu lub przez teren Jontka i potem pieszo po drodze w dół.

Edytowane przez andy-w
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gregor_g4 napisał:

6ka wg nie nalepsza i niedoceniana trasa. ma wszystko, co trzeba do dobrej jazdy i super klimat

 

Dokladnie mamy to samo zdanie...jak sie puscilismy z samej gory bez zatrzymania zadnego i stop dopiero na Szczawinach to nogi odpadaja...;-))))) a chyba z 10x tam cisnelismy...dobrze ze Malo ludzi bo wasko w lesie.a oznakowanie jej ns mapie Osrodka na Solisku wola o pomste do nieba!!!!!!!!!! Ale dobrze jezdza ja ci co ja znaja:-)))

Edytowane przez Baartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Baartos napisał:

Kuzwa....tyle sie napisalem i wszystko sie poszlo je... to w skrocie ...Pilsko dzis...pogoda kapitalna na gorze od 0 do -1:-)) na dole -5 caly dzien...warun 4na5.lacznie z orczykami i koleja Strugi-68km :-DDD traska 6 przez las Total wypas!!!!!

Z Ci wpadło zamiast r! Nieraz tak jest, narobić się i wszystko psu w du. .!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Baartos napisał:

Kuzwa....tyle sie napisalem i wszystko sie poszlo je... to w skrocie ...Pilsko dzis...pogoda kapitalna na gorze od 0 do -1:-)) na dole -5 caly dzien...warun 4na5.lacznie z orczykami i koleja Strugi-68km :-DDD traska 6 przez las Total wypas!!!!!

Nie przejmuj się. Zdjęcia oddają wszystko co chciałeś napisać :) zazdroszczę wypadu i warunku.... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 7 godzin na Babie - warunki bombowe, najlepsze od ładnych paru dni. Naśnieżanie przykryło cały stok warstwą świeżego śniegu, idealnie wyrównane, zmrożone i twarde - równo było przez cały dzień.

No i w końcu pokazało się słonko pierwszy raz od paru dni.

Na Solisku pewnie więcej śniegu mają, bo tam 6 armat 24h na dobę przez 2 dni chodziło,  a na Babie tylko 2 i to tylko w nocy.
 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...