Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jazda na jednej narcie - jest sens ?


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż Ferro chciał się rozwijać i drążył, dwa lata później poszedłem niejako w Jego ślady i od czasu do czasu trafiają się tacy zapaleńcy, którym narciarstwo zawróciło w głowie. Inna kwestia, że fora i życie mają tę przypadłość, że spotykamy fajnych i pomocnych, ale i megalomanów i buraków. Finalnie jednak tych drugich jak się człowiek rozwija, zaczyna na swoje szczęście rozpoznawać :).

A Maciek (Ferra) swoją drogą blisko rok się już nie logował, choć po 5 swoich latach właściwie w pełni go rozumiem.

Edytowane przez gabrik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sstar napisał:

Tylko tu mogę wklejać fotki, tam jedynie linki, stąd wklejka off topowa. Na SF mam bana na fotki, limit przekroczyłem.

A mówiłem Ci kiedyś żebyś nie "wymiotował" za każdym razem całej karty pamięci ... mści się teraz..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lexi napisał:

A mówiłem Ci kiedyś żebyś nie "wymiotował" za każdym razem całej karty pamięci ... mści się teraz..

Jak wszystkie piękne...

Wczoraj
Przy fajce i butelce, po którą
Trzeba stać w kolejce
Było więcej kobiet wszystkie były piękne
Tak lepiej jak jest więcej

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, artix napisał:

To może wywrócić do góry nogami świat niektórych zapaleńców do jakich kiedyś należałem 😉

 

Raczej nie powinno, to tylko kwestia w którym miejscu naszego narciarskiego rozwoju jesteśmy. Zwłaszcza początkujący nie muszą sobie tym aspektem zaprzątać umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

Tylko tu mogę wklejać fotki, tam jedynie linki, stąd wklejka off topowa. Na SF mam bana na fotki, limit przekroczyłem.

To nie jest do końca off top. Javelin także powinno się rozpoczynać nad linią spadku...Z racji, że "śledzę" wpisy Smoka (oczywistym jest dlaczego), to potwierdza się, że wpisy niektórych, to stan umysłu lub przeświadczenie o swojej "wielkości" i potrzeba epatowania tym faktem.

W narciarstwie (choć nie tylko) semantyka wprowadza czasami pewne zamieszanie, ale tylko dlatego, że:  a) są trudności znalezienia słowa o dokładnie tym samym znaczeniu, w dwóch językach. b) ludzie chcą za wszelką cenę pokazać jacy są zaj...iści fachowcy.

Generalnie najważniejsze jest zrozumienie o czym rozmawiamy, a nie jakiego słowa użyjemy.

Dlaczego w tym konkretnym przypadku uważam, że przyimek nad jest odpowiedniejszy od przyimka przed i co za tym idzie wpisy oponentów Smoka uważam za megalomańskie gwiazdorzenie?

Dla zrozumienia i przedstawienia zagadnienia jakie Smok poruszył, raczej cały narciarski świat, praktycznie umiejscawia linię spadku, jako oś sekwencji skrętów i "nad" czyta jako fazę skrętu odstokowego, po fazie przejścia, "pod" jako fazę skrętu dostokowego, przed kolejnym przejściem.

Jak wspomniałem, jeśli jakiś "profesor", dodatkowo zarozumiały, ma za cel podbijanie swoje ego, a nie narciarstwo czy dyskusję nad konkretnym jego aspektem, to dzieje się 🫠.  No ale przecież, to my początkujący fascynaci jesteśmy niebezpieczni, bo ponoć nic nie rozumiemy, a jeszcze mamy czelność zabierać głos. Jak jeszcze odkrywamy coś, z czym taki wszechwiedzący się nie zgadza, łoj, wówczas wszystkie chwyty dozwolone i wychodzi prawdziwa natura takiego delikwenta 🤣

P.S.

Jak będę przed kompem dodam zdjęcie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tadeo-Tadeusz Skowroński  ⛷️

Jeżeli ktoś szuka instruktora (Pawel tobie również polecam) znajdzie Tadzia na FB Insta czy SF na YT masa filmów,tel.moge na priv podesłać . Kopalnia wiedzy,perfekcyjne podejście do kursanta, balans jak i jazda na jednej nodze to podstawa każdego spokojnego odcinka trasy-wymaga i nie ma że boli albo się nie da-da się 😉.Polecam !!!

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gabrik napisał:

To nie jest do końca off top. Javelin także powinno się rozpoczynać nad linią spadku...Z racji, że "śledzę" wpisy Smoka (oczywistym jest dlaczego), to potwierdza się, że wpisy niektórych, to stan umysłu lub przeświadczenie o swojej "wielkości" i potrzeba epatowania tym faktem.

W narciarstwie (choć nie tylko) semantyka wprowadza czasami pewne zamieszanie, ale tylko dlatego, że:  a) są trudności znalezienia słowa o dokładnie tym samym znaczeniu, w dwóch językach. b) ludzie chcą za wszelką cenę pokazać jacy są zaj...iści fachowcy.

Generalnie najważniejsze jest zrozumienie o czym rozmawiamy, a nie jakiego słowa użyjemy.

Dlaczego w tym konkretnym przypadku uważam, że przyimek nad jest odpowiedniejszy od przyimka przed i co za tym idzie wpisy oponentów Smoka uważam za megalomańskie gwiazdorzenie?

Dla zrozumienia i przedstawienia zagadnienia jakie Smok poruszył, raczej cały narciarski świat, praktycznie umiejscawia linię spadku, jako oś sekwencji skrętów i "nad" czyta jako fazę skrętu odstokowego, po fazie przejścia, "pod" jako fazę skrętu dostokowego, przed kolejnym przejściem.

Jak wspomniałem, jeśli jakiś "profesor", dodatkowo zarozumiały, ma za cel podbijanie swoje ego, a nie narciarstwo czy dyskusję nad konkretnym jego aspektem, to dzieje się 🫠.  No ale przecież, to my początkujący fascynaci jesteśmy niebezpieczni, bo ponoć nic nie rozumiemy, a jeszcze mamy czelność zabierać głos. Jak jeszcze odkrywamy coś, z czym taki wszechwiedzący się nie zgadza, łoj, wówczas wszystkie chwyty dozwolone i wychodzi prawdziwa natura takiego delikwenta 🤣

P.S.

Jak będę przed kompem dodam zdjęcie.

Ładnie z tym dostokowym i odstokowym wyjaśniłeś, ja musiałem się dokształcić. Ale zapamiętałem Freda, ze nie zaczyna się od odstokowego, szczególnie w żlebie, tam to z wypadkiem związane było. Linkowałem na SF dyskusje Niko130, Freda, Dziadka Kuby, a to praktycy i teoretycy zarazem, przed każdym chylę czoła, choć niektórych już nie ma między nami... PS dlatego pozwoliłem sobie wkleić tu bo stwierdziłem, ze podobne rozkminki, nie do końca w moim stylu, ale czasem się wciągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, sstar napisał:

Ładnie z tym dostokowym i odstokowym wyjaśniłeś, ja musiałem się dokształcić. Ale zapamiętałem Freda, ze nie zaczyna się od odstokowego, szczególnie w żlebie, tam to z wypadkiem związane było. Linkowałem na SF dyskusje Niko130, Freda, Dziadka Kuby, a to praktycy i teoretycy zarazem, przed każdym chylę czoła, choć niektórych już nie ma między nami... PS dlatego pozwoliłem sobie wkleić tu bo stwierdziłem, ze podobne rozkminki, nie do końca w moim stylu, ale czasem się wciągnę.

@sstarja unikam już publicznych rozkminek. Natomiast w aspekcie poruszonym przez Smoka najlepsze jest, to ze nie ma co narciarsko rozkminiać, a cały zgiełk poszedł o przyimki, linie...mimo, że wszyscy mogą co najwyżej narciarsko mu wiązania ze śniegu czyścić lub narty na stok nosić.

Nie mogłem załączyć pdf, więc pyknąłem zdjęcie monitora (nie potrafiłem pliku w innym formacie zapisać).

20240107_160152.thumb.jpg.08c13299d01816fe1275639e12db60c3.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gabrik napisał:

@sstarja unikam już publicznych rozkminek. Natomiast w aspekcie poruszonym przez Smoka najlepsze jest, to ze nie ma co narciarsko rozkminiać, a cały zgiełk poszedł o przyimki, linie...mimo, że wszyscy mogą co najwyżej narciarsko mu wiązania ze śniegu czyścić lub narty na stok nosić.

Nie mogłem załączyć pdf, więc pyknąłem zdjęcie monitora (nie potrafiłem pliku w innym formacie zapisać).

20240107_160152.thumb.jpg.08c13299d01816fe1275639e12db60c3.jpg

Skad ta fotka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gabrik napisał:

[...]

Dla zrozumienia i przedstawienia zagadnienia jakie Smok poruszył, raczej cały narciarski świat, praktycznie umiejscawia linię spadku, jako oś sekwencji skrętów i "nad" czyta jako fazę skrętu odstokowego, po fazie przejścia, "pod" jako fazę skrętu dostokowego, przed kolejnym przejściem.

[...]

Bardzo pomaga w zrozumieniu tematu zdefiniowanie podstawowych pojęć, szczególnie jeśli chcemy używa ich często a w dodatku skrótowo, jak w par1 większości ustaw czy też  OWE. 

A rysunek - sorry, ale zmiana krawędzi PRZED linia spadku tak umiejscowioną... mysle, że przerasta tu piszących (nie chcę pisac, że jest niemożliwa bo może jest ktoś, kto pojedzie sket na zewnętrznej krawędzi. Ja nie).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mig12345 napisał:

Bardzo pomaga w zrozumieniu tematu zdefiniowanie podstawowych pojęć, szczególnie jeśli chcemy używa ich często a w dodatku skrótowo, jak w par1 większości ustaw czy też  OWE. 

A rysunek - sorry, ale zmiana krawędzi PRZED linia spadku tak umiejscowioną... mysle, że przerasta tu piszących (nie chcę pisac, że jest niemożliwa bo może jest ktoś, kto pojedzie sket na zewnętrznej krawędzi. Ja nie).

Migu właśnie poczytałem 3 strony wątku...przyłączasz się do dalszego bicia piany Twoja sprawa. Jak wiesz nie napisałem przed i linia jest tylko obrazowa, nie będę co tysięczne milimetra ich rysował, bo będą ich tysiące. Mogę narysować 2 równoległe linie opierając je na punktach, gdzie narciarz jedzie w linii spadku. Jednak będą 2 i znów nie będzie grało niektórym, bo przecież chodzi o linię w liczbie pojedynczej...

Sam bardzo dobrze napisałeś "Za to krotsze i bardziej komunikatywne, szczególnie w kraju anglojęzycznym;-).   Chciałem pokazać że ścisła definicja bywa skrajnie uciążliwa w użyciu, wręcz śmieszna. Do komunikacji branzowej tworzony i uzywany jest żargon. "

Ale dla Ciebie mogę poświęcić kilka minut aby "moja" linia pasowała do żargonu (nie dlatego abym miał Ci się podlizywać, ale dlatego żeś normalny człowiek).

 

Edytowane przez gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mig12345 Jest sobie linia spadku, z zaznaczonym na wszelki wypadek kierunkiem ;) , aby nie tłuc dalej wariactw ustalmy, że narysowanie linii zgodnej w 100% z żargonem jest trudne. Na szczęście obaj wiemy, że chodzi o zakrawędziowanie nart, nim zaczną jechać równoległe do owej linii.

I ja na tym kończę, usprawiedliwię się tym, iż żal patrzeć na rzeźnie w tamtym wątku i szkoda czasu na branie w czymś takim udziału. 

20240107_215411.thumb.jpg.1465f3e4f8bc5f71173a4e18fb6e5124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mig12345 napisał:

Daj znać kiedy będziesz w okolicy Beskidu Sl lub Żywieckiego ew. po 6/02 w Kotlinie Kłodzkiej...   Lubie zweryfikować rozne dywagacje na bieżąco.. 😉

Migu bardzo chętnie, bo zapewne wyniosę z takiego spotkania niewątpliwie wiele pożytecznego. Tym bardziej, że kilka razy było blisko, a się finalnie do dziś nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mig12345 napisał:

Daj znać kiedy będziesz w okolicy Beskidu Sl lub Żywieckiego ew. po 6/02 w Kotlinie Kłodzkiej...   Lubie zweryfikować rozne dywagacje na bieżąco.. 😉

Zdecydowałeś już gdzie zakotwiczysz w tej kotlinie?

Edytowane przez .Beata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...