Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer - testy dla forumowiczów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi poinformować, że dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Fischer w Polsce, mam możliwość udostępnić forumowiczom do testów narty i buty.

W niedzielę na Czarnym Groniu zainteresowani będą mogli przetestować:

- narty Fischer Progressor F19 - długość 177 cm
- narty Fischer RC4 The Carve DTX - długość 171 cm
- buty Fischer RC Pro TMS 120 - rozmiar 27,5
- buty Fischer RC Pro TMS 100 - rozmiar 27,5
- buty Fischer RC Pro TMS 100 - rozmiar 26,5

Czy ktoś jest zainteresowany? Proszę wpisać się poniżej. Na Czarnym Groniu będę czekał ze sprzętem od 10 rano.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Dzięki! :) 

Widzę, że się zakochałeś w tych Headach. :)  

Spróbuj Fischerów... ;) 

Maćku gdybym tylko mógł przyjechać to z wielką przyjemnością. Lubię próbować (nie mylić z testować,  ? haha) narty każdego typu. 

A jak będę w lutym to niema opcji że razem nie pojeździmy w Szczyrku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od 8-ej do 10-tej , miałem nadzieję , że JC trochę szybciej rozłoży stanowisko testowe - widziałem z kolejki , jak podjechał swoim samochodem , ale potem gdzieś mi zniknął :o  .Niestety ,ze względu na sprawy rodzinne  musiałem się ewakuować zaraz po 10 -ej .  Spotkałem tylko Johnego . On wychodził z busa , a ja się do niego pakowałem .Udało się zamienić  kilka zdań i tyle . Pozdrawiam wszystkich , którym udało się dzisiaj dotrzeć na CzG. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy, testy i po testach... ;) 

Zainteresowanie umiarkowane, to sobie pośmigałem na świetnym sprzęcie i świetnie przygotowanym. Wrażenia postaram się opisać jutro w pełnej relacji z Czarnego Gronia, gdzie dziś bardzo dobre warunki narciarskie i mimo niedzieli, jazda praktycznie na bieżąco! :) 

GOPR3030.JPG

GOPR3045.JPG

GOPR3047.JPG

Filmik już załadowany na Youtube, jutro wrzucę. :) 

Pozdrowionka,

Johnny

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było się spotkać. Maciek jak zwykle niezawodny. O nartach napisze sam, więc nie będę niczego sugerował, chociaż opinię wyrażoną na stoku znam :).

Ze swojej strony napiszę tylko, że narty były bardzo dobrze przygotowane do testowania. Co na twardym stoku od razu zostało zauważone. Długości bardzo zbliżone do nart na jakich ja jeżdżę i Maciek, więc porównanie będzie bardziej wiarygodne. Warunki zmienne. Rano równo i twardo, następnie potworzyły się odsypy i większe miejsca z odsłoniętym "gipsem", czyli twardym ubitym śniegiem - lodu nie było

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Co powiesz o mojej F19-tce?

Na szybkości, niech to zdjęcie odpowie za mnie... ;) 

GPExportPhoto-0013.jpg

6 godzin temu, JC napisał:

Fajnie było się spotkać

Również mi bardzo miło. Całkiem spora gromadka nas była, tylko nie udało się zebrać na raz do kupy. :) 

Jacek, dzięki za możliwość przetestowania bardzo fajnych nart! Zaraz biorę się do roboty i skrobnę coś więcej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiadomo, w niedzielę Jacek zorganizował testy nart i butów Fischer. Niestety, ja mam dość sporą "szłapę" więc butów przetestować nie miałem szans. Ale narty już tak. Dość często ludzie pytają tu na Forum o różne "sztachety", ale na testowanie właściwie pojawiłem się chyba jako jedyny... Dzięki temu mogłem sobie coś więcej pośmigać, aniżeli jeden przejazd.

Na pierwszy ogień wziąłem Progressory, bo chciałem najpierw sprawdzić, czy poczuję znaczącą różnicę między moimi, już nieco leciwymi, a tymi pachnącymi świeżością. Do dyspozycji miałem model F19 o długości 177 cm (moje mają 180 cm) - najwyższy w grupie. Zapowiadało się ciekawie! Jacek szybko ustawił wiązania i ruszyliśmy na wyciąg. Pierwszy przejazd wykonałem czerwona trasą wzdłuż czteroosobowego krzesełka. Warunki na trasie bardzo dobre, ale już odsypy były, a pomiędzy nimi  "gips" - bardzo twardo. Pierwsze wrażenie fantastyczne! Krawędzie trzymają jak brzytwa! Do tego znakomita twardość narty, co w sumie dawało dużą pewność w czasie jazdy. No to kolejne próby, szerszym skrętem i jest dokładnie tak jak tego oczekiwałem. Trzymają tor jazdy jak po szynach i nic nie jest w stanie im przeszkodzić. Idą jak czołg przez kopce, wszelkie nierówności, a tym bardziej po "betonie". Znakomicie nabierają prędkości, co widać na powyższym zdjęciu, które wyłowiłem z filmiku na bardziej płaskim odcinku... Myślę, że na pustym i dłuższym stoku, można by uzyskać dużo więcej, zarówno przeciążenie, jak i prędkość.  W moim odczuciu, F 19 całkiem fajnie jechały też w kopnym śniegu, jak przyzwoite All Mountainy. No i wreszcie jak wypadły w porównaniu z moimi starymi 9+ ? Wydawało mi się, że wiele lepiej być już nie może... a jednak może! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mam wrażenie, że jest bardziej stabilna w skręcie, dynamiczna i do tego lepiej pochłania nierówności. Może to też efekt "wyklepania" moich nart? Ale raczej stawiam na postęp techniczny. 

Czas przetestować drugą parę: Fischer RC4 The Carve DTX o długości 171 cm. Pomyślałem w pierwszej chwili, że ta narta będzie miała charakter slalomki, choć ma być bardziej uniwersalna. Sprawdziliśmy z Jackiem radius i... właściwie jest taki sam jak w Progressorach. No, może niewielka różnica, bardziej w sposobie opisu. No to ruszam. Pierwsza próba i ponownie bardzo pozytywne odczucia. Trzymanie krawędzi i twardość narty równie dobre jak w F19. Jednak od razu mam takie odczucie, że ta narta chętniej jedzie krótkim skrętem. Inaczej - zachęca do większego zacieśniania skrętu. Chętniej nie znaczy wyłącznie. Pod tym względem bardzo uniwersalna.Przy długim skręcie też daje rady, choć w tej kategorii pewniej czułem się na Progressorach. Może to kwestia długości? Ale podobnie jak przy F19, idą twardo po kopcach, "betonie", w miękkim śniegu. Po prostu musiałem się w nie "wjeździć".  Dalej już jazda na maksa, na ile pozwoliły warunki na stoku, a właściwie frekwencja. Dla mnie narta dość uniwersalna, ale z charakterem. Ten znaczek RC4 nie przypadkowy. Ciekawa alternatywa dla typowo sportowych nart SL i GS. 

To chyba tyle jeśli chodzi o narty. Później jeszcze napiszę relację z samego Czarnego Gronia. :) 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...