Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolomity remake, czyli na nartach wśród brązowych skał


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

W Dolomitach i okolicach Selarondy byłem dwa razy, w 2011 i 2012 roku...od tego czasu minęło sporo sezonów.

Ponieważ nie wszystko jeszcze tam udało mi się zjeździć, ponieważ obiecałem kiedyś Pauli, że ją tam zabiorę - postanowiliśmy wyruszyć tam w marcu tego roku.

Na wyprawę ruszamy razem z ekipą Piotra_67. Kwatery zarezerwowane w Badia - dla zainteresowanych - wolna jest jeszcze jedna 4ka z jedną sypialnią (cena przyzwoita). Łącznie będzie nas trzy pary. Termin 11-18 marzec.

Zamierzamy jeździć 7 dni na nartach - w dniu wyjazdu do ok 12-13 - karnety Dolomiti Superski.

W planach kilka punktów obowiązkowych już istnieje ale również jest kilka niewiadomych (czekamy na propozycje miejscówek do odwiedzenia):

1. Selaronda - kółeczko.

2. Marmolada, Arabba + Ciampac.

3. Val Gardena + Compaccio.

4. Cortina d'Ampezzo.

5. Kronplatz?

6.?

7.?

Oczywiście w trakcie wyjazdu będzie dużo zdjęć i dużo filmowania :) 

Relacja będzie na żywo - kwatera ma dostęp do netu.

Już nie możemy się doczekać...

...na koniec tego wstępu, do relacji z wyjazdu trochę wspominek.

Najpierw rok 2011 i styczeń. Sroga zima z dużą ilością śniegu i mega mrozem (na Marmoladzie w trakcie tego pobytu temperatura wynosiła -28 stopni).

Poniżej kilka fotek z archiwum.

Rok 2011:

Okolice Campitello:

589ccd26dbe82_2011(1).thumb.JPG.abee749966a693d215cf2a552383f246.JPG

Val Gardena:

589ccd31acd05_2011(2).thumb.JPG.47452f84c298b1baf58f624115ef6972.JPG

Kocham te kloce...

589ccd37e5a46_2011(3).thumb.JPG.324a015d2e0b6e286dacbb94d0d71b3c.JPG

Ciampac:

589ccd402b8c3_2011(4).thumb.JPG.8c11943a398ee7652c47b4d7994911b5.JPG

Rok 2012 (marzec):

Alta Badia:

201203211789.thumb.jpg.0860f959ce7b836fdd47ac7233761d6d.jpg

Arabba:

201203211821.thumb.jpg.7ba09ea9cec189fd14cb4fe1708c4027.jpg

Widok na Marmoladę:

201203211837.thumb.jpg.f2af9a817567771b5073ac2e15c73902.jpg

Canazei:

201203211859.thumb.jpg.6eafb1ff60272590ba1facae1ffc1971.jpg

Johnny Narciarz i Marboru w Val Gardenie :)

201203211891.thumb.jpg.9425be08b3ab7fa625e30af74d602bd1.jpg

Widok z Marmolady:

201203222034.thumb.jpg.ed2df1a46dc54db6c371b728b9b7b24a.jpg

Trasa z lodowca:

201203222035.thumb.jpg.58f510f37a2f969df44361563da43385.jpg

Oby pogoda nam dopisała :) 

Edytowane przez marboru
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marboru napisał:

Oby pogoda nam dopisała :) 

No ja innej opcji nie biorę pod uwagę :D.

W końcu jadę z tobą :)

A tak serio - Włochy to dla mnie "terra incognita" więc jedziemy tam z wielką przyjemnością licząc na znajomość terenu przez Mariusza.

Powinno to ułatwić poruszanie się i wybór miejsc narciarskich.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotr_67 napisał:

No ja innej opcji nie biorę pod uwagę :D.

W końcu jadę z tobą :)

A tak serio - Włochy to dla mnie "terra incognita" więc jedziemy tam z wielką przyjemnością licząc na znajomość terenu przez Mariusza.

Jakoś tak dziwnie, ale jeśli chodzi o pogodę, to jestem spokojny... ;)

Pojeździmy połowę po znanych mi okolicach - a drugie tyle po eksplorujemy :) Będzie gites majonez...

17 minut temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

:(

Słonecznej pogody i jeszcze lepszego filmiku. A pizza nawet najostrzejsza niech smakuje wszystkim, szczególnie Paulinie.

Darku, Mi i Pauli jest strasznie przykro, że Ciebie i Iwonki z nami nie będzie :( Cóż? Życie...

Ale za rok wymyślę coś mega fajnego przy okazji Waszego z nami wyjazdu :) Nie martw się.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marboru napisał:

Darku, Mi i Pauli jest strasznie przykro, że Ciebie i Iwonki z nami nie będzie :( Cóż? Życie...

Ale za rok wymyślę coś mega fajnego przy okazji Waszego z nami wyjazdu :) Nie martw się.

Mnie i Hani również. Ale jak mówi stare polskie przysłowie - "Co się odwlecze to nie uciecze".

W końcu zawsze sobie człowiek życzy aby następny rok był lepszy od poprzedniego i tak będzie i kropka.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Kronplatz to już dla samego Sylvestra i Hernanga to warto, a można je katować cały dzień i się nie znudza. Reszta tras też daje radę, miejscami bywa tam tłoczno ale raczej nie dotyczy to w/w tras.

Nie wiem gdzie macie kwaterę ale fajnym ośrodkiem jest też Alta Pusteria, sporo tam jak na włoskie realia inwestują i z kilku mniejszych ośrodków powstał jeden połączony, a w planach jest dalszy rozwój i systematyczne powiększanie areału narciarskiego. Ludzi też tam było mniej niż na pobliskim Kronplatzu, tylko z Badii dość daleko. Ewentualnie można go też zrobić na powrocie do kraju.

Sella Ronda fajna wycieczka krajoznawcza, narciarsko kiepsko i te wszechobecne tłumy. Ale raz zaliczyć można.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się Wam piękna wyprawa

Widzę że jedną sypialnie macie wolną,tylko ten termin o.O

Gdyby to było tydzień wcześniej to walimy jak w dym,nawet małżonce bym wolne wypisał xD

A tak przyjdzie obejść się ze smakiem i czytać relacje,życie

Miłego pobytu ekipie życzymy

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎10‎.‎02‎.‎2017 o 08:30, Gacek1964 napisał:

Jeżeli chodzi o Kronplatz to już dla samego Sylvestra i Hernanga to warto, a można je katować cały dzień i się nie znudza. Reszta tras też daje radę, miejscami bywa tam tłoczno ale raczej nie dotyczy to w/w tras.

Nie wiem gdzie macie kwaterę ale fajnym ośrodkiem jest też Alta Pusteria, sporo tam jak na włoskie realia inwestują i z kilku mniejszych ośrodków powstał jeden połączony, a w planach jest dalszy rozwój i systematyczne powiększanie areału narciarskiego. Ludzi też tam było mniej niż na pobliskim Kronplatzu, tylko z Badii dość daleko. Ewentualnie można go też zrobić na powrocie do kraju.

Na Kronplatzu byłem - reszta ekipy nie. Warto pokazać ten ośrodek z mizernymi wyciągami ;) A tak na serio - na jeden dzień Kronplatz jest w sam raz i myślę, że narciarsko do wyjeżdżenia się - doskonały.

Alta Pusteria - dzięki za polecenie. Przemyślę :) 

Dnia ‎10‎.‎02‎.‎2017 o 08:32, marcinn napisał:

Szykuję się Wam piękna wyprawa

Widzę że jedną sypialnie macie wolną,tylko ten termin o.O

Gdyby to było tydzień wcześniej to walimy jak w dym,nawet małżonce bym wolne wypisał xD

A tak przyjdzie obejść się ze smakiem i czytać relacje,życie

Miłego pobytu ekipie życzymy

Szkoda, Marcinie, że jednak terminy nam się nie zgrały :(

Byłoby super razem poszusować - a tak? Kto wie, kiedy się spotkamy na deskach...

Dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam polecę coś po stronie Val di Fassa:

- Canazei: Belvedere + Sassalungo, ale omijać wyciągi wchodzące w skład Sellaronda (są dobrze oznaczone)

- wieczorny stok Aloch w Poza di Fassa - czarna, świetna slalomowa trasa, otwarty jest 2-3 dni w tygodniu, trzeba zerknąć na stronkę. Tyle, że z Badia to może być kawałek.

- również nie polecam narciarsko SellaRonda. Dużo odpychania ;)

- na pożegnanie można wyjechać koleją na Sass Pordoi z Passo Pordoi - piekne widoki, ale to nie narciarska góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujecie się zapędzić do Cortiny, to nie wiem jak teraz ale jeszcze kilka lat temu było tam dość dużo starych, wolnych wyciągów, co mnie lekko irytowało.

Nie mniej po drodze do Cortiny (no prawie) ;) jest świetna wg mnie widokowo Civetta-Aleghe. Można pociorać tam cały dzionek, po zamknięciu udac się w kierunku Zoldo, zjeść późny obiadek w knajpie w miasteczku i uderzyć wieczorem na oświetlony stok Pecol (też czarna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 11:14, dembus napisał:

Jak planujecie się zapędzić do Cortiny, to nie wiem jak teraz ale jeszcze kilka lat temu było tam dość dużo starych, wolnych wyciągów, co mnie lekko irytowało.

Nie mniej po drodze do Cortiny (no prawie) ;) jest świetna wg mnie widokowo Civetta-Aleghe. Można pociorać tam cały dzionek, po zamknięciu udac się w kierunku Zoldo, zjeść późny obiadek w knajpie w miasteczku i uderzyć wieczorem na oświetlony stok Pecol (też czarna)

Oj teraz się rozmarzylem tą Cortina. Widoki nieziemskie, ludzi niewiele, tylko właśnie te irytujące wyciągi. Krzesła w kotłach Tofany to relikty, których ze świecą szukać a jak fajnie walą po lydkach xD. Za to trasy bezludne. To samo na Cristallo.

Wysokości też  są słuszne więc szansa na dobry śnieg będzie większa niż w okolicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podbić temat bo wyjazd coraz bliżej :)

Jako, że w planach jest nakręcenie bliżej nieokreślonej ilości materiału filmowego to wpadłem na "szatański" pomysł i na walentynki żonie kupiłem idealny i wymarzony przez nią prezent.

20170221_210127.thumb.jpg.c10026d0a28a8554145b13403043bfaf.jpg

Prezent został zresztą komisyjnie przetestowany na ostatnim wyjeździe na Pilsko.

Testy zaliczył celująco.

Nie muszę chyba tu nikogo przekonywać jaką dzisiaj w ramach "walentynkowego" rewanżu moja najlepsza połowa sprawiła mi radość wręczając zaległy prezent.

Trochę spóźniony ale ze względu na jego "istotę" wybaczam jej :D :

20170221_194023.thumb.jpg.e6f67b067cfe4c938466b5cf620ede93.jpg20170221_195346.thumb.jpg.bc95e6d7081567ccf80cbbbe7ee24ec2.jpg20170221_200044.thumb.jpg.401236b393100668b432957aca884d43.jpg

Właśnie przed chwilą zakończyliśmy z zięciem jego testy. Działa to ustrojstwo wręcz niesamowicie.

Mam wrażenie, że jakość filmów z zastosowaniem gimbala robi się kosmiczna w porównaniu do samej kamerki.

Jest to sprzęt który można zamontować praktycznie wszędzie.

Pasuje na kask, do szelek, na kijek i gdzie tam jeszcze się komu zachce.

Sprzęt to Gimbal 3-osiowy Feiyu-tech typ WG.

Tak, że Mariusz stawiamy poprzeczkę sobie wysoko.

Spróbujemy zrobić filmy jeszcze lepszej jakości niż do tej pory.

Italio drżyj!!!! ;) Ekipa skivideo nadciąga.

 

Pozdrawiam

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękna wiadomość :) 

Tylko co my teraz zrobimy? Gimbal jeden, a kamer aż trzy + kamera i aparat, który nieźle kręci :) 

Byle by czasu na narty starczyło i na bombardino ;)

Gratuluję Piotr i jestem spokojny o materiał filmowy, jego jakość i ilość z tego wyjazdu :) 

Hania niesamowita Dziewczyna, cudny prezent Ci, nam sprawiła!

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andrzej1982 napisał:

Następne to ocharnaicze i opaski na kolana - nie mogę uwierzyć, chłop ze Ślaska a na skokach na Baba Jadze się potłukł. Piotr?

Andrzej na jakiej Baba Jadze :) Ja do niej nawet nie dojechałem.

Ta gleba była jeszcze przed :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W kwestii "ukochanych klocy" to na pierwszym zdjęciu jest po prostu Langkofel czyli Sasso Lungo (dokładnie jest to prawy wierzchołek masywu). Nie widać tego dobrze na zdjęciu ale patrząc na nie na prawą (szerszą) przełączkę prowadzi wyciąg krzesełkowy (nie wiem czy on jeszcze działa) działający tylko w lecie. Doprowadza pod schornisko, które znajduje się na przełęczy. Jest to wyciąg starszy od całej infrastruktury naciarskiej rejonu Campitello, Canazei. Langkofel widać również na zdjęciu opisanym jako Canazei a przedstawiającym rejon Belvedere.

Z kolei ukochany kloc to chyba Sass Pordoi, które okala Sella Ronda z Piz Boe jako najwyższym punktem. Z Passo Pordoi jeździ wagon na Sass Pordoi i można stamtąd zjechać na nartach. Zjazd jest nietrudny (choć miejscami przepaścisty i bez śladów trzeba się dobrze orientować) i serdecznie go Wam polecam. Zorientujcie się najpierw w warunkach bo może być słabo ze śniegiem o tej porze ale we Włoszech czasami lubi popadać znienacka nawet późną wiosną.

Życzę super wrażeń.

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jeśli cenicie mało zatłoczone miejsca to polecam CingeTorri krzesłem na przełęcz Falzarego a nastepnie kolejką na szczyt Rifugio Lagazuoi  -chyba nie ma  ładniejszego widoku na Dolomity  z tarasu tej "górki"  a wszystko "rzut beretem" z Cortiny . Ludzi zero a widoki !!! , niestety jest trochę starej infrastruktury ale wcześniejsze zalety całej okolicy w całości je rekompensują Skoro będziecie w Cortinie to polecam : Moso, Sesto, Monte Elmo, słowem Alta Pusteria  To wspaniały nowy kompleks najnowsza infrastruktura i w przeciwieństwie do : - Canazei: Belvedere + Sassalungo czy Kronplatzu zdecydowanie mniej ludzi a trasy świetne idealnie przygotowane i widoki  również nie do "podrobienia".

pozdrawiam

jasiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dolomitach i okolicach

1. Selaronda - kółeczko.

2. Marmolada, Arabba + Ciampac.

3. Val Gardena + Compaccio.

4. Cortina d'Ampezzo.

5.

 

Moim zdaniem (całkowicie prywatnym ;-) ) to podane punkty 3 i 4 wystarcza na tydzień każdy a 1 z bocznymi odnogami na 2 tygodnie. Przypomina to nieco japonskie 'Europa w weekend'. Kwaterujecie w Badia- Same okolice La Villa wystarczyły na kilka dni fajnej jazdy. Wybieracie się jakbyście juz nie mieli tam wrócić. .. ;-). No sle to Wasz wybor. A z ciekawostek będąc na Marmoladzie polecam wąwóz sottoguda. Zdecydowanie warto poświęcić te 2-3 godz.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...