Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
marcinn

Ski Areal Severka

Recommended Posts

Stacja znajduje się ok 40 km od Cieszyna w stronę granicy ze Słowacją

Obsługiwana przez szybki talerzyk Tatrapomy,długi

Sam dojazd do stacji powiedział bym dość problematyczny,wąsko,ślisko

Na górze spory,darmowy parking

O godzinie 8.30 byłem sam i tak z godzinkę stacja tylko dla mnie

Póżniej z górnego schroniska grupa dzieciaków zaczęła zajęcia ale jeżdzili tylko na górnym wyciągu

Co do warunków to dobre ale tem.na małym plusie i opad świeżego śniegu troszkę odbierało przyjemność z jazdy(dość tępy śnieg)

IMAG0160.jpg

IMAG0161.jpg

IMAG0162.jpg

IMAG0163.jpg

IMAG0164.jpg

IMAG0165.jpg

IMAG0166.jpg

IMAG0167.jpg

IMAG0168.jpg

IMAG0169.jpg

IMAG0170.jpg

IMAG0171.jpg

IMAG0172.jpg

• Like 8

Marcinie teraz nie dziwi mnie, że do Rąblowa przyjechałeś ;) Ty po prostu lubisz takie "niszowe" ośrodki...

...zresztą tak jak ja :)

Dzięki za relację!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By marcinn
      Start Strugi,ok 300m z buta
      Potem już turowanie na Szczawiany,Miziową,Pilsko
      Następnie szlakiem wzdłuż granicy Palenica z Halą Cudziochową,Trzy Kopy i Rysianka
      Powrót analogicznie ze zjazdem z Pilska do Szczawin
      Dziś było wszystko tj.słońce, mróz,srogi wiatr, śnieg,zawierucha
      Udany dzionek i w nogach ładnych parę kilometrów

• By tanova
      W niedzielę odwiedziłam ośrodek Dolni Morava w Czechach, w masywie Śnieżnika.

Aktualnie czynne dwie czerwone trasy - 3 przy kanapie Snežnik i 4 przy talerzyku Slamnik oraz 1 niebieska Ondraš przy orczyku i ski park dla dzieci Amalka.
      Piękna pogoda - słońce i mróz, a ludzi umiarkowana ilość. Spotkaliśmy też sporo osób na biegówkach i paru skiturowców. Przy kanapie szło na bieżąco, przy talerzyku czasem kilka minut oczekiwania. Śniegu na trasach zauważalnie więcej niż po polskiej stronie, choć przygotowanie stoków dość zróżnicowane. Dobrze na Slamniku, gorzej na Snežniku. Miejscami jest lód, miejscami muldy, ale nie ma przetarć czy kamieni na trasach. Intensywnie śnieżą czarno-czerwoną trasę, więc zapewne wkrótce będą otwierać kolejne stoki.
      Kilka zdjęć:

Slamnik:

Snežnik:

Pełna relacja w komentarzu na blogu:

• By lookaszk
      Cześć wszystkim,

proszę o polecenie na rodzinny wyjazd jakiegoś ośrodka z pełnym wyżywieniem i w przystępnej cenie lub ze śniadaniem i blisko dobrą restauracją

- 8 osób  dorosłych i 5 dzieci
      - nie mamy jakiś wygórowanych wymagań co do stoku, może być przy hotelowy - lecz z możliwością wzięcie instruktora choć na 2 dni (wszyscy początkujący) ewentualnie w odległości do 1 km lub z bardzo dobrym dojazdem np. skibusem.
      - grupa będzie jechać ze Szczecina więc odległość w granicach 500 KM ze względu na dzieci w różnym wieku  - preferujemy Czechy , lecz Polska także.
      -jeżeli nas wciągną narty to wtedy rzucimy się na głębsze horyzonty. - wszyscy zieloni. 

Będę wdzięczny za pomoc i propozycje konkretnych pensjonatów, hoteli lub apartamentów 
      Termin 8 -15 luty ,  wstępnie się zastanawiamy nad Hotelem Relaks w Karpaczu , dostaliśmy z polecenia> lecz zdania podzielone , zrobiliśmy wstępną rezerwację, jak nic innego nie znajdziemy.
      Cena optymalna , nie mamy wymagań co do super warunków noclegowych - ewentualnie jedzenie, żeby było znośne.

Nie muszą być jakieś popularne miejsca lecz sprawdzone.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc jeżeli będzie możliwa
      ŁK

• By Spiochu
      Czy gdzieś w sieci, pojawiają się (niekomercyjne) propozycje wypadów w Beskidy/Tatry?
      Na forach raczej zero takich propozycji. Żadnej grupy na fejsie też nie znalazłem. Jedynie giełda i firmy.
      Przy okazji, ktoś się wybiera w Beskid Śląski w poniedziałek? Gdzie aktualnie są jakieś warunki
    • By Mops
      Cześć, 
      Proszę was o pomoc w znalezieniu miejsca (ośrodka narciarskiego) na wyjazd na narty w terminie 25/26.12.19-30.12.2019. Nie chcę jechać bardzo daleko lub długo (mieszkam w Kaliszu, Wielkopolska Południowa). Interesowały by mnie Dolny Śląsk, Śląsk może Czechy (ewentualnie Małopolska ale nie Podhale). 
      Chciałbym mieć wmiarę gwarancję śniegu (tzn w zeszłych latach w tym okresie było go sporo i było dużo czynne w ośrodku). Raczej odpadają ośrodki że starą infrastrukturą (2 os krzesła itp. Orczyki (pojedyncze, nie cały ośrodek z orczyków) mogą być). Ośrodki z małą ilością tras i wyciągów też raczej odpadają. 
      Interesowały by mnie głównie trasy niebieskie i czerwone ale czarne też mogą być. Jeśli jest to możliwe ośrodek w którym mało się czeka na wjazd (wiem że to mało realne). Możliwość zakwaterowania blisko stoku lub skibus. Jazdy nocne mogą być ale nie muszą. 
      Mam nadzieję że pomożecie. 
      PS. Normalna cena za karnet i nocleg... 

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...