Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś opinie na temat tego modelu?

 

Znalazlem aukcje na allegro, moim zdaniem chyba za takie pieniądze to niedrogo, żeby spróbować http://allegro.pl/narty-fischer-watea-106-174cm-piekne-rocker-2013-i6919358301.html

 

Obecnie jeżdże na nartach Volkl Mantra, ale myślę nad kupnem czegoś innego w tym roku. I chodzi mi o narty freeride, a szczególnie spróbowaniu jazdy na takich szerokich dechach. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gerald napisał:

Czy ktoś ma jakieś opinie na temat tego modelu?

Znalazłem aukcje na allegro, moim zdaniem chyba za takie pieniądze to niedrogo, żeby spróbować http://allegro.pl/narty-fischer-watea-106-174cm-piekne-rocker-2013-i6919358301.html

Obecnie jeżdżę na nartach Volkl Mantra, ale myślę nad kupnem czegoś innego w tym roku. I chodzi mi o narty freeride, a szczególnie spróbowaniu jazdy na takich szerokich dechach. 

Pozdrawiam

Pierwsze pytanie, ile masz wzrostu, bo narty o których piszesz są dosyć krótkie. Ja mam narty Watea, trochę szersze i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JC napisał:

Jeździłem na kilku modelach Fischer Watea, o różnych szerokościach. Osobiście polecam. Przy Twoim wzroście 174 cm będzie ok.

Osobiście mam te narty

A jeździ się na nich tak

 

 

Dobrze, dzięki za odpowiedź.

A jak zachowują się na ubitych przygotowanych trasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Wateę 94 i mieszane uczucia. Ta narta dość mocno odbiega od innych - musiałem zdecydowanie przesunąć ręce do przodu (pewnie z 8-10 cm). Na twardym jest  lepsza no i przy tych tyłach świetnie wychodzi łyżwa. Design jest super. Dla mnie bardziej AM jak Fr.

Nabyłem ją (praktycznie nówka) za 300 zł więc spoko się ją zużyję. Ale wolę inne narty.

Pozdro

Wiesiek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Antek napisał:

Wojut twoje odczucia są takie przy Twoim wzroście i wadze

Ale powyżej 180 i wadze 80 kg  inna bajka

Przez szacunek dla kolegi z forum wypadałoby napisać poprawnie jego nic (WUJOT) Jeśli to za trudne, to On ma na imię Wiesiek. Co do Twojej myśli przewodniej,  to nie będę komentował... bo to inna bajka jest.

9 godzin temu, Gerald napisał:

a przy moim wzroście 170 i wadze 75 kg? ;-)

Gerald nie liczyłbym na radę Antka bo prawdopodobnie na niej nie jeździł. Nawet gdyby jeździł, to ja bym mimo wszystko sugerował się sugestiami doświadczonych narciarzy  JC i Wujota. Ponieważ odczucia mają różne, nie pozostaje Ci nic innego jak przetestować Watea samemu. Ewentualnie jak cena nart świetna to kupuj, a do nart się dopasujesz i też będzie ok. Ja osobiście kupuję narty w dobrej cenie i pasującej mi grupie, a do samego modelu nart dopasowuje swoje umiejętności tak aby ta jazda jakoś wyglądała i sprawiała mi przyjemność. A ponieważ jestem wygodny to mam kilka nart i dobieram je na stoku do aktualnie panujących warunków i miejsc po których chcę zjeżdżać.

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wujot napisał:

Mam Wateę 94 i mieszane uczucia. Ta narta dość mocno odbiega od innych - musiałem zdecydowanie przesunąć ręce do przodu (pewnie z 8-10 cm). Na twardym jest  lepsza no i przy tych tyłach świetnie wychodzi łyżwa. Design jest super. Dla mnie bardziej AM jak Fr.

Nabyłem ją (praktycznie nówka) za 300 zł więc spoko się ją zużyję. Ale wolę inne narty.

Pozdro

Wiesiek

Miałem okazję jeździć na Watea 94 przez cały sezon i... bardzo sobie chwaliłem. Narta sprawdzała się poza trasą jak i na trasie, na której było trochę świeżego lub rozjeżdżonego śniegu. Na twardym stoku żadna nartach tego typu nie zapewni miłych wrażeń z jazdy.

Teraz mam następcę tego modelu, narty Fischer Ranger 98 Ti na 188cm, ale to już inna konstrukcja i trochę inne wrażenia z jazdy. Wiele o nich może powiedzieć @marboru, który miał okazję na nich jeździć w kopnym, rozjeżdżonym śniegu. Skończyło się tak, że nie chciał mi ich oddać... :)

Z mojego doświadczenia, dla osób które nie będą miały okazji jeździć w puchu "po pachy" nie polecam kupowania nart powyżej 100mm. Rzadko będzie można wykorzystać w pełni jej możliwości. Lepiej kupić nartę węższą, a bardziej uniwersalną. Na  takiej narcie będzie wiele przyjemności w jeździe po rozjeżdżonych strokach, po wiosennym śniegu, a i w głębszym sobie poradzą.
Bardzo szeroka narta potrzebuje puchu, dużo puchu. Wtedy jest pełnia szczęścia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JC napisał:

Miałem okazję jeździć na Watea 94 przez cały sezon i... bardzo sobie chwaliłem. Narta sprawdzała się poza trasą jak i na trasie, na której było trochę świeżego lub rozjeżdżonego śniegu. Na twardym stoku żadna nartach tego typu nie zapewni miłych wrażeń z jazdy.

Z mojego doświadczenia, dla osób które nie będą miały okazji jeździć w puchu "po pachy" nie polecam kupowania nart powyżej 100mm. Rzadko będzie można wykorzystać w pełni jej możliwości. Lepiej kupić nartę węższą, a bardziej uniwersalną. Na  takiej narcie będzie wiele przyjemności w jeździe po rozjeżdżonych strokach, po wiosennym śniegu, a i w głębszym sobie poradzą.
Bardzo szeroka narta potrzebuje puchu, dużo puchu. Wtedy jest pełnia szczęścia.

 

Volkl Mantra ma 100 pod butem.

Dzięki za rady.

Ja planuje mało jeździć na trasach, ale nawet jeśli, to do tego mam stare Heady slalomowe. W tym roku wybieram się do Iranu (Dizin), więc tam zdecydowanie nastawiam się na jazdę w puchu.

Nie pozostaje nic innego, kupić i po prostu spróbować ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marionen napisał:

Przez szacunek dla kolegi z forum wypadałoby napisać poprawnie jego nic (WUJOT) Jeśli to za trudne, to On ma na imię Wiesiek. Co do Twojej myśli przewodniej,  to nie będę komentował... bo to inna bajka jest.

Gerald nie liczyłbym na radę Antka bo prawdopodobnie na niej nie jeździł. Nawet gdyby jeździł, to ja bym mimo wszystko sugerował się sugestiami doświadczonych narciarzy  JC i Wujota. 

Pozdrawiam serdecznie.

Prawdopodobnie jeździ na  tych nartach w przeciwieństwie do Ciebie co nawet tych nart na oczy nie widziałeś.Gerald masz wiadomości na PW.

Ps.Koledzy forumowi nie potrzebują tutaj adwokatów w Twoim wydaniu

 

Jeśli nie masz nic do dodania w kwestii wyżej wymienionych nart to proponuję milczeć 

Edytowane przez Antek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Antek napisał:

Prawdopodobnie jeździ na  tych nartach w przeciwieństwie do Ciebie co nawet tych nart na oczy nie widziałeś.Gerald masz wiadomości na PW.

Ps.Koledzy forumowi nie potrzebują tutaj adwokatów w Twoim wydaniu

 

Jeśli nie masz nic do dodania w kwestii wyżej wymienionych nart to proponuję milczeć 

Antek dużo zdrowia Ci życzę. Dobrej pogody w Soelden i mam nadzieję na relację jak się jeździło na Watea. Czasami nie da się milczeć. Przepraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

 

Nie pozostaje nic innego, kupić i po prostu spróbować ;-)

 

To na pewno jest najlepsza metoda. 

Ale wracając jeszcze do Watei - przeważnie jak przesiadam się z jednego modelu nart na drugi to wystarczy mi parę skrętów do adaptacji. I jest mi dość obojętne na czym jeżdżę. To nie jest, że nie czuję różnicy np przesiadając się z Legendów na Chamy od razu widzę, że mam nartę zdecydowanie bardziej reaktywną - wolę pierwsze ale na drugich troszkę pracuje delikatniej a w bardziej nierównym terenie ciut bardziej uważam. Podobnie jest z rodziną Volkie wszystkie są dość podobne. Fischer mnie zaskoczył bo ciągle nie mogłem znaleźć pozycji. Dopiero przesunięcie rąk (teraz to myślę, że je jednak cofałem) dało skutek. Powtarzam, dla mnie ta narta jest mocno inna od wszystkich na których jeździłem. Ciekaw jestem jakie będą Twoje odczucia.

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2017 o 02:01, Wujot napisał:

 Powtarzam, dla mnie ta narta jest mocno inna od wszystkich na których jeździłem. Ciekaw jestem jakie będą Twoje odczucia.

 

 

Kupiłem. Więc teraz pora czekać na śnieg.

Kupiłem też buty Black Diamond Factor 130 - nowe za bardzo niską cenę.

Także, jak wypróbuje, to napiszę jakie będę miał odczucia.

Na pewno Ty masz większe porównanie z innymi modelami, niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Factorów to są fantastyczne - pomijając, że to ciężkie kloce i do łażenia słabo się nadają (zrobiłem w nich kiedyś z konieczności kawałek ferraty - nigdy więcej). Do Fr są jak najbardziej. Solidny, niezniszczalny but z regulacją kąta pochylenia cholewki (14,18, 22).Świetnie trzymają piętę. Wysokie. Wymienna podeszwa w nie najgorszej cenie, Genialny botek. Tylko inteligentnie z BOA - wpierw dociągasz klamrami a później dopiero kręcisz i z wyczuciem. Znam takich co potrafili 2-3x reklamować buty z tego powodu. 

Teraz już takich butów nie kupię (szukam Beastów w jakieś w miarę cenie) bo Factory to jednak straszne kloce a coraz więcej dochodzę (nawet w ON). Ale do jazdy przywyciągowej - relacja jakość do ceny znakomita.

Pozdro

Wiesiek

 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerald napisał:

Kupiłem. Więc teraz pora czekać na śnieg.

Kupiłem też buty Black Diamond Factor 130 - nowe za bardzo niską cenę.

Także, jak wypróbuje, to napiszę jakie będę miał odczucia.

Na pewno Ty masz większe porównanie z innymi modelami, niż ja.

Świetnie, że się zdecydowałeś. Najgorsze to brak decyzji. Nie zapomnij w tym Iranie o aparacie i zdjęciach. Czekamy na grubą relację!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujot napisał:

Co do Factorów to są fantastyczne - pomijając, że to ciężkie kloce i do łażenia słabo się nadają (zrobiłem w nich kiedyś z konieczności kawałek ferraty - nigdy więcej). Do Fr są jak najbardziej. Solidny, niezniszczalny but z regulacją kąta pochylenia cholewki (14,18, 22).Świetnie trzymają piętę. Wysokie. Wymienna podeszwa w nie najgorszej cenie, Genialny botek. Tylko inteligentnie z BOA - wpierw dociągasz klamrami a później dopiero kręcisz i z wyczuciem. Znam takich co potrafili 2-3x reklamować buty z tego powodu. 

Stwierdziłem że dużo nie ryzykuje. Kupiłem je za 590 zl (nowe). Za taką cenę nie kupię podobnych butów. Mam teraz wątpliwości. Nigdy nie jeździłem w tak twardych butach, a teraz czuje że są twarde. Nie zamierzam z nimi w tym roku daleko chodzić, najwyżej na najbliższą górkę 3-4 km. Narazie w nich chodziłem po domu i czuje że są twarde, zobaczę dopoero w terwnie czy wytrzymam w nich cały dzień. Zobaczę jak będzie, może okaże się że będą rewelacyjne...albo mnie gdzieś obetrą i nic z nich nie będzie. Ale... To trzeba zweryfikować w terenie. Dużo pieniędzy nie stracę :-) Mówisz żeby uważać z BOA? Będę miał na uwadze. Ten wybór jest wynik tej dyskusji którą założyłem ponad pół roku temu. Do tego zdecydowałem się w tym roku na Alpine trekkera i używane foki. Mam parę pomysłów w kilku ON w Polsce gdzie pójść i gdzie zjechać. To jest na ten rok, a co będzie potem, to się okaże :-) 

Także...dzięki za rady.

3 godziny temu, marionen napisał:

Świetnie, że się zdecydowałeś. Najgorsze to brak dezycji

Najgorsze to są obawy czy się podjęło dobrą decyzje:-) 

Edytowane przez Gerald
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 26.10.2017 o 17:23, Wujot napisał:

Teraz już takich butów nie kupię (szukam Beastów w jakieś w miarę cenie) bo Factory to jednak straszne kloce a coraz więcej dochodzę (nawet w ON). Ale do jazdy przywyciągowej - relacja jakość do ceny znakomita.

Po 1,5 miesiąca mogę napisać że się zgadzam. Dla mnie to duży przeskok, bo to pierwsze takie buty.

Dnia 22.10.2017 o 11:54, JC napisał:

Z mojego doświadczenia, dla osób które nie będą miały okazji jeździć w puchu "po pachy" nie polecam kupowania nart powyżej 100mm. Rzadko będzie można wykorzystać w pełni jej możliwości. Lepiej kupić nartę węższą, a bardziej uniwersalną. Na  takiej narcie będzie wiele przyjemności w jeździe po rozjeżdżonych strokach, po wiosennym śniegu, a i w głębszym sobie poradzą.
Bardzo szeroka narta potrzebuje puchu, dużo puchu. Wtedy jest pełnia szczęścia.

Więc...bardziej w tej Watea 106 przeszkadza mi że jest strasznie ciężka. Ogólnie fajnie bo narta z rockerem, i mi się to podoba. Niestety, w solidnym puchu ją chyba dopiero w lutym (mam nadzieje) przetestuje. Teraz używałem na ubitych trasach. W noc sylwestrową woziłem się na niej w Kasinie Wlk. Jak wiadomo - muldy po pas o tej godzinie. I muszę napisać, że jazda w takich warunkach, na takich szerokich nartach jest rewelacyjna. Wydaje mi się że właśnie to jest niedoceniony plus takich nart, na takie warunki.

Nie żałuje swoich decyzji ;-)

Tak to wygląda:

 

 

25855513_1990531590964082_1000335739_o.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Dnia 7.01.2018 o 14:46, Gerald napisał:

25855513_1990531590964082_1000335739_o.jpg

Drodzy forumowicze.

Wiem, że nie ten dział...ale...

Po sezonie eksploatacji tych nart, chcę je sprzedać. Szukam teraz czegoś innego.

Gorąco polecam jeśli ktoś potrzebuje czegoś takiego do freeride.

Fischer Watea 106, rocznik 2012/13

177 cm długość

Cena 520-550 zł (z wiązaniami) - do negocjacji.

138/106/124

więcej tu:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,fischer,watea-106,5871.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...