Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie na dwudniowe narty? (PL / CZ / SK)


Ratrak

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo nie chciałem zakładać tego wątku ale poniekąd jestem zmuszony - cztery lata nie byłem na nartach w polskich / czeskich / słowackich górach :|.

Chcemy wyjechać razem z dwoma deskarzami (początkującymi / średnio - zaawansowanymi) gdzieś na dwa dni jazdy.

Wyjazd z Łodzi w najbliższą niedzielę, jazda na miejscu poniedziałek i wtorek.
Oni raczej nie zwiedzali naszych gór - jeździli jedynie w Kamieńsku i parę dni w Białce.

Gdzie według Was można uderzyć w granicach 4-5 godzin drogi z Łodzi, tak żeby przez te dwa dni w miarę pojeździć (zatem odpadają ośrodki z jedną trasą), bez nerwów i kolejek?

Rok temu wybrałbym Szczyrk, ale teraz nie ma takiej opcji przez kolejki. Zresztą, deskarze wolą szybkie krzesła ;)

Macie jakieś pomysły? Może gdzieś w Sudetach, może Czechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kouty nad Desnou, Cervonohorske Sedlo, koło siebie. Dolni Morava troszkę dalej a jedna z lepszy w tym regionie z trasą do Ski Crossu. S8 i A4 z Łodzi, później lokalnymi drogami, 375 km, 4,5 h jazdy.

http://www.holidayinfo.cz/cs/snowinfo

Tutaj patrz na: Králický Sněžník i Jeseníky - masz do 130 km śniegu -

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie.

Białka odpada - jechać 4 godziny do ośrodka z różnicą wzniesień 200 metrów to trochę nie dla mnie.

Z noclegami wszędzie jest niestety duży problem, booking pokazuje w tym terminie 96-99% obłożenia w Pecu, Dolni Moravie, Velkiej Upie itd. Paradoksalnie łatwiej i taniej można znaleźć coś w promieniu 15 km od Schladming.. ale niestety na 2 dni jazdy to za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wojgoc napisał:

jeśli myślisz  rejonie Janskie/Pec to dobrą miejscówką jest Horni  Marsov lub Mlade Buky.

Ja 3 i 4 lata temu bylem z rodzina na nartach w rejonie Pec/Janskie, ale nocleg mielismy w Lubawce, niedaleko granicy Pol-Cz. Bardzo fajna lojalizacja i dosc blisko do tych stokow.

Edytowane przez pakotomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velka Raca bedzie  dla Ciebie ciekawą opcją

dobry dojazd - w duzej czesci dwupasmówki

masz tam dwa krzesła + telemiks, z ludźmi róznie, jak byłem w zeszłym roku bylo pusto, teraz w terminach ferii to nie wiem

bujałem sie troche z parapetami i tamtejsze trasy oceniam jak fajne dla nich

jeszcze do Chopoka byscie rade dali dojechac w tym czasie

i innych pomniejszych słowackich osrdków np Kubinska Hola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ewangelizator napisał:

Velka Raca bedzie  dla Ciebie ciekawą opcją

dobry dojazd - w duzej czesci dwupasmówki

masz tam dwa krzesła + telemiks, z ludźmi róznie, jak byłem w zeszłym roku bylo pusto, teraz w terminach ferii to nie wiem

bujałem sie troche z parapetami i tamtejsze trasy oceniam jak fajne dla nich

jeszcze do Chopoka byscie rade dali dojechac w tym czasie

i innych pomniejszych słowackich osrdków np Kubinska Hola

 

Wielka Racza spoko - ale niestety tylko 5 z 16 tras otwarte, wiadomo jaką mamy zimę. Na Słowacji z noclegiem o wiele łatwiej niż w Czechach, więc może Chopok nie jest taką złą opcją - ale to jednak 6 godzin jazdy zamiast 4 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ratrak napisał:

Wielka Racza spoko - ale niestety tylko 5 z 16 tras otwarte, wiadomo jaką mamy zimę. Na Słowacji z noclegiem o wiele łatwiej niż w Czechach, więc może Chopok nie jest taką złą opcją - ale to jednak 6 godzin jazdy zamiast 4 :).

Moim zdaniem warto dołożyć drogi i pojechać na Chopok. Trasy prawie wszystkie otwarte, tłoku na pewno nie ma jak w Szczyrku, ani na trasach ani do wyciągów. Jazda i widoki, o ile będzie dobra pogoda, wynagrodzą nadłożoną drogę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemo_narciarz napisał:

W tym rejonie jest jeden osrodek Chopok!  50km tras i wszystko jasne:) jak jest pogoda kolejek brak.

Kolega właśnie "wszedł mi w słowo" bo  miałem to samo pisać ! :D 

Chopok to najlepsze miejsce ale.......pod warunkiem , że kogoś stać na karnety wg aktualnego cennika ( do wglądu na ich stronie). Ja mam sezonówkę wiec mnie to nie boli  ale uważam , że ceny skipassów dziennych  są "lekko" przesadzone. Z moich doświadczeń najlepiej szukać tanich noclegów w Liptowskim. Żeby nie zaśmiecać wątku jestem dostępny na priv ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MAIKEL 1977 napisał:

85 jurków za 2 dni to sporo ale czego się nie robi dla zabawy😆😉

Jak masz gopass, to 75 EUR. Niby nie mało, ale ceny zasadniczo jak na Hochkar (tam jeden dzień 38 EUR - dokładnie jak na Chopoku; 74 EUR za dwa dni - 1EUR różnicy). Tu masz 50 km tras, na Hochkarze 19 km. Z Chopokiem - który bardzo lubię - mam inny problem. Żeby tam było fajnie, to musi siąść pogoda, a pod tym względem ta góra jest bardzo labilna. Jest to w zasadzie najwyższy szczyt w okolicy, w związku z tym nieosłonięty przez inne. Wiatry są problemem i potrafi być wypiz#% niesamowity. Za to jak siądzie słonko i nie ma wiatru, to żyć nie umierać. Pod względem zróżnicowania tras i ich ilości miejscówka jednak nie do przebicia w tej okolicy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cosworth240 napisał:

Jak masz gopass, to 75 EUR. Niby nie mało, ale ceny zasadniczo jak na Hochkar (tam jeden dzień 38 EUR - dokładnie jak na Chopoku; 74 EUR za dwa dni - 1EUR różnicy). Tu masz 50 km tras, na Hochkarze 19 km. Z Chopokiem - który bardzo lubię - mam inny problem. Żeby tam było fajnie, to musi siąść pogoda, a pod tym względem ta góra jest bardzo labilna. Jest to w zasadzie najwyższy szczyt w okolicy, w związku z tym nieosłonięty przez inne. Wiatry są problemem i potrafi być wypiz#% niesamowity. Za to jak siądzie słonko i nie ma wiatru, to żyć nie umierać. Pod względem zróżnicowania tras i ich ilości miejscówka jednak nie do przebicia w tej okolicy. 

mam identyczne odczucia, byłem na Chopoku pare razy i za każdym razem była inna pogoda i warunki

ale kiedyś pare lat temu jak trafiła się piękna wyżowa pogoda, to poczułem sie jak w Alpach, od tym względem to chyba jedyny taki ośrodek w "naszych" górach

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ewangelizator napisał:

mam identyczne odczucia, byłem na Chopoku pare razy i za każdym razem była inna pogoda i warunki

ale kiedyś pare lat temu jak trafiła się piękna wyżowa pogoda, to poczułem sie jak w Alpach, od tym względem to chyba jedyny taki ośrodek w "naszych" górach

Na chopoku w 1 dzien można zaliczyć wszystkie rodzaje pogody. Jeżdżę tam już od nie pamiętam kiedy, ale były jeszcze orczyki więc coś nie coś mogę powiedzieć.

Jakość przygotowywania tras od dwóch lat spełnia najwyższe standardy. Oblodzen praktycznie nie ma, muldy rzadko chyba że są plusowe temperatury. Ze wzgledu na ilość tras i ich zróżnicowanie można dobrze pojeździć nawet w trakcie złej pogody.

Sugeruję na wyjazd decydować sie gdy szczegółowe prognozy sa juz aktywne, tylko trzeba wziąć pod uwagę że największe prognozowane słonko może byc całkowitym zachmurzenirm na szczycie i odwrotnie. Chopok to chopok kto tam nie był co najmniej naście dni niech się nie wypowiada. Cen też lepiej nie kkomentować, bo jakością Słowacy przebili nie jeden osrodek w alpach. Z resztą wg. Ostatnich doniesień wybierają się na zakupy do Szwajcarii... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...