Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

Jak korona się nie wzmoże to pod koniec marca chciałbym się wybrać do Austrii i poeksplorować teren między Schladming a Saalbach. 

Będę szukał stacji średnich, do zjeżdżenia i sfilmowania w ciągu jednego dnia. Wstępny koncept już ma ale chętnie posłucham dobrych rad i zrobię korekty.

Wyjazd na tydzień - ambitny plan jeżdżenia od soboty do następnej niedzieli. Przy czym pierwszy i ostatni dzień to jakieś pół dnia na stoku.

Plan:

- sobota - Hochkar 

- niedziela - Flachauwinkl

- poniedzialek - Obertauern

- wtorek - Zell am See

- środa - Kaprun

- czwartek - Saalbach

- piątek - Kitzbuhel

- sobota - Kitzsteinhorn

- niedziela - Schladming

Dajcie znać co myślicie o tym planie.

Wg mnie fajny wybór, wszystkie najciekawsze w tym rejonie i sam bym wybrał podobnie, gdybym rozważał ten region. Jedynie Hochkaru nie wspominam za dobrze - wolne wyciągi, krótkie trasy, długi podjazd serpentynami. Wymieniłbym na Tauplitz lub Loser.

14 marca wybieram się do Tyrolu (też na 8-9 pełnych dni) i może sam rozważę w pierwszą stronę jakiś tranzytowy nocleg w Czechach przy granicy z Austrią (jak będzie ładna pogoda) i rano wyskoczę właśnie do jednego z tych ośrodków.

12 minutes ago, koliber said:

Wymieniłbym na Tauplitz lub Loser.

Dzięki za sugestie. Nie byłem w żadnym z tych ośrodków. Zobaczę w jakim rejonie są i rozważe czy uda mi się tam dojechać z Krakowa na 12, tak by pojeździć ze 4 h w pierwszy dzień.

Może jednak na powrocie się skuszę bo będzie zawsze bliżej do domu.

Patrzę na mapę Tauplitz i nie mogę rozkminić jak biegną te trasy między wyciągami. 

Góra krzesła B wygląda jakby była poniżej dolnych wyciągów H i C. Ale to chyba tylko spłaszczenie graficzne.

image.png.9a26febc92a5671d0cda8feb88035e48.png

@marboru Zdaje sobie sprawę z "niebezpieczeństwa". Co do Obertauern to się nie martwię. Byłem już w tych terminach a nawet poźniej i nie było kłopotu.

Co do reszty, no cóż liczę na podpowiedzi :). 

Co do głębszego wbijania się w Tyrol, hmm to ostateczność jak wiosna uderzy z całych sił.

@Sportego360 zima w tym roku kiepska, marzec może być różny...albo +20 w Słońcu (to prawdopodobne), albo jak w zeszłym roku w Dolomitach...półtora metra śniegu i pełnia zimy.

Ja zawsze późno kwatery ogarniam patrząc do końca na pogodę, pewnie robisz tak samo, więc nie ma ryzyka. 

Generalnie Twój plan mi się podoba, lubię w ostatnim czasie sporo podróżować z nartami 👍

Trzymaj kciuki za powodzenie w realizacji 🙂

Edited by marboru
2 minutes ago, Gacek1964 said:

Tak tylko patrząc to środa Kaprun i sobota Kitzsteinhorn to ten sam ośrodek.

Dokładnie i zacząłem już szukać zamienników - Hochkönig lub Bad Gastein.

Będę jeszcze analizował ośrodki pod kątem wysokości by nie być zaskoczonym zbyt dużymi temperaturami.

• Like 1

tez planuje te rejony pod koniec marca, ale planowac zaczne 3 dni przed wyjazdem. Bywalem w kwietniu w tych okolicach gdzie swieza dostawa bialego byla ponad 1m.

Sniegu im zapewne nie zabraknie do deklarowanych terminow otwarcia osrodkow, ale ja nie lubie jezdzic w muldach i cukrze, takze jesli nie wroca porzadne mrozy to zrezygnuje. 

• 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By JC
      W moim setnym vlogu zapraszam Was do Heiligenblut, niewielkiej miejscowości położonej na północnej granicy Karyntii, u podnóża najwyższej góry Austrii - Großglockner 3798m. Tutaj znajduje się średniej wielkości, jak na warunki austriackie, ośrodek narciarski, który ma w sowiej ofercie 55 km tras narciarskie i ... 6 stref do freeride'u.

• By lski@interia.pl
      Znużony codziennym treningiem  na pustych stokach w towarzystwie min.Emilewicz i jej dziatek,w obliczu braku szans na jakiekolwiek zawody,bo ich wszyscy organizatorzy z MPA wystraszyli sie państwowych demiurgów pandemii.,miałem już zamiar zawiesić narty na kołku.Z pomocą przyszli na szczęście bracia Słowacy,którym zabroniono nie tylko jeździć,ale i wychodzić z domu.Razem z Czechami postanowili zorganizować zawody masters w Jurgowie,bo ci Słowacy to właściciele hoteli i wyciągów w Żdiarze,mają blisko ,ciągle tam trenują i znają specyfike zbuntowanego Podhala.W regulaminie zawodów umieścili obowiązkowy test piątkowy,na co zbuntowaliśmy się my,polska ekipa,bo wykonanie testu nie jest u nas tak proste,jak u nich.W dodatku może skutkować 14 dniową rozłąką z narciarstwem,gdy test wykonamy w publicznej służbie zdrowia,raportującej do Sanepidu,i wyjdzie np. mylnie pozytywny,jak naszym skoczkom w Niemczech.Ponieważ nasza absencja skutkowałaby stratami na wpisowym przy stałych kosztach stałych,a górale z obu stron Tatr są wyznania bankowego,Słowacy przywieźli paramedyka,który podłubał nam w nosach  i orzekł,że wszyscy zdrowi.
      Zapowiadał się maraton w warunkach polarnych,bo rano 2 giganty a po południu 2 slalomy,i w niedzielę 2 giganty.Nic się nie pomyliłem,zabierając specjalny strój na minus 30 stopni,taka była odczuwalna,a na stoku trzeba było spędzić cały dzień-karczma zamknięta.
      Słowacy jak zawsze przywieźli wypasioną technikę,od aktywnej tablicy po specjalną kamere,która za niewielką opłatą nagrywała cały twój przejazd.
      Oprócz nas z zawodów był cały tłum gości różnej proweniencji,podobno była wtedy także kontrola,prawdopodobnie niewidzialna...
      Po zawodach pojechałem przenocować w Zakopanem,gdzie mam 2 zaprzyjaźnione panie.Jedna wystraszyła się jak diabła i nie dała przekonać o legalności pobytu uczestników legalnych imprez sportowych,druga uradowała się,że wreszcie ktoś ją odwiedził.Nie wyprowadzalem jej z błędu,gdy stwierdziła,że całą ta pandemia to ściema,bo gdzieś musiałem nocować.
      Zdziwiły mnie nieco trudności z dotarciem do centrum Zakopanego i tłum na ulicach.Nie skojarzyłem,że przy skokach bez publiczności ktoś może przyjechać i drzeć się na parkingu pod krokwią.Prawdopodobnie na czas skoków odwołano pandemię,bo byli raczej bez masek i dystansu,za to zdezynfekowani od środka.Ciekawe,gdzie oni wszyscy mieszkali...
      W niedzielę było tylko nieco cieplej,za to ludzi na stoku w Jurgowie znacznie więcej.Mowa była ,że od poniedziałku bunt nieoficjalny staje się oficjalnym,aczkolwiek różnicę trudno mi sobie wyobrazić...

• By marionen
      Dzisiaj ruszyła najdłuższa kolej gondolowa na świecie o długości 9 km. Kraj - Serbia, stacja początkowa w miejscowości Zlatibor, stacja pośrednia przy jeziorze Ribnica, stacja końcowa Ski Centar Tornik. Budowa trwała 5 lat, a czas wjazdu to około 25 minut.  Sam ON funkcjonuje na wysokości 1000 do 1500 m. Zlata Gondola jest produkcji francuskiej firmy Poma...
      Opis Serbów cyt...

Wielki dzień dla Zlatiboru i Cajetiny - rusza „Złota gondola”
      08/01/2021 - Po pięciu latach od rozpoczęcia prac, jednej z najważniejszych inwestycji kapitałowych gminy Cajetina, „Złota Gondola” Zlatiboru przyjmuje pierwszych pasażerów, co jest wspaniałym dniem nie tylko dla Zlatiboru i Cajetiny, ale dla całej Serbii. Gondola Zlatibor zostanie oddana do użytku w poniedziałek 11 stycznia, a uroczyste otwarcie w czwartek 14 stycznia 2021 roku o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości otwarcia - poinformowała Gmina Cajetina.
      Oświadczenie prezydenta gminy Milana Stamatovića.
      - Ten rok był dla nas zachętą do dokończenia wszystkich inwestycji kapitałowych, które trwały przez pięć lat, niektóre rozpoczęły się trzy lata temu, inne rok temu, a nawet sześć miesięcy temu, jak odbudowa Placu Królewskiego i jeziora w centrum Zlatiboru - powiedział Stamatovic i podziękował wszystkim ludziom dobrej woli, ich współpracownikom, radnym, producentom sprzętu, ale także wszystkim inwestorom, którzy zainwestowali pieniądze w Zlatiborze i których gmina przekierowała przez zarząd domu na budowę gondoli i wszystkich innych projektów kapitałowych.
      Stamatović stwierdził, że dzięki gondoli wzrośnie liczba turystów na Zlatiborze, a to celem jest zarejestrowanie miliona odwiedzających w okresie pięciu lat, co automatycznie oznacza dziesięć milionów noclegów, a to dodatkowy zysk dla mieszkańców Zlatiboru, inwestorów i oczywiście  dla budżetu Republiki Serbii i budżetu gminy Cajetina.
      W ostatnich dniach został przyjęty cennik usług „Złota gondola”, w którym szczególnie zadbano o to, aby choć gondola działała na zasadach komercyjnych, ceny biletów nadal były dla każdego do zaakceptowania. Zatem dorośli będą musieli zapłacić 1000 dinarów za przejazd do Tornika i z powrotem, a bilet dla dzieci będzie kosztował 550 dinarów. Dzieci do lat sześciu (6) będą miały prawo do darmowego przejazdu w towarzystwie co najmniej jednej osoby dorosłej. Szczególną uwagę zwrócono na wszystkich mieszkańców gminy Cajetina, dla których przewidziano specjalne zniżki, więc dorośli zapłacą za bilet w cenie 500 dinarów, a dzieci 350 dinarów. Przez pierwsze dwa dni funkcjonowania gondoli mieszkańcy Cajetiny, posiadający dowód osobisty będą mieli prawo do bezpłatnego przejazdu.

• By lski@interia.pl
      Dzisiaj pomykałem po podhalańskich stokach. Razem ze mną pomykała znaczna liczba zawodników. Patrząc na ich różnorodne techniki, doszedłem do wniosku, że restrykcje licencyjne się na Podhalu nie przyjęły, podobnie jak prawo budowlane, konwencje antyprzemocowe i inne nieszczęścia, którymi od czasu Goralenvolk próbowano ujarzmić tę niesforną społeczność... 
    • By barteks071992
      Wybiera się ktoś do Szwajcarii na narty po 20 stycznia i ma 2 wolne miejsca ?
      Jesteśmy chętni dołączyć - 2 osoby dorosłe, płeć męska. Najlepiej 5-6 dni na śniegu, hotel.
      Wyjazd najlepiej z południa Polski.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...