Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rowerem wokół j. Wigry


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu wybieram się w okolice jeziora Wigry. Czy ktoś z Was może mi polecić ciekawe trasy rowerowe w tej okolicy, interesujące miejsca do odwiedzenia? Trasy dookoła jeziora już teoretycznie mam opracowane, ale wszelkie porady "praktyków", będą mile widzialne

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu jechałem rowerem z Suwałk do Grabarki i bardzo miło wspominam trasę pierwszego dnia czyli odcinek Suwałki - Rudawka.

Jechałem przez Płociczno (fajny zespół leśnej kolei wąskotorowej), Tobołowo (knajpa z bardzo dobrymi kartaczami), Płaska i dalej wzdłuż kanału Augustowskiego. Do zobaczenia kilka śluz m.in. Gorczyca, Paniewo, Mikaszówka oraz najciekawsza chyba Kurzyniec będąca jednocześnie przejściem granicznym z Białorusią. Niedawno była relacja @Mitek w której o niej wspominał.

Trochę fotek możesz zobaczyć w mojej fotorelacji:

https://photos.app.goo.gl/a5QWpXW79p7iW4z77

Rzecz jasna koniecznie do obejrzenia w tych rejonach piękna panorama koło Smolnik i wiadukty w Stańczykach - no ale to takie oczywiste standardy typu must see:-)

A z tych nieoczywistych jeszcze miło wspominam trójstyk granic w Wisztyńcu - to znowuż miałem okazje zobaczyć gdy jechałem z Olsztyna do Suwałk kilka lat temu.

Edytowane przez cyniczny
dodanie informacji
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2020 o 11:15, JC napisał:

W lipcu wybieram się w okolice jeziora Wigry. Czy ktoś z Was może mi polecić ciekawe trasy rowerowe w tej okolicy, interesujące miejsca do odwiedzenia? Trasy dookoła jeziora już teoretycznie mam opracowane, ale wszelkie porady "praktyków", będą mile widzialne

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Od Suwałk na północ rejon jeziora Szurpiły i Hańczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zajrzyj nad jezioro Hańcza Jacek. Objedź sobie rowerkiem, Od zachodniej strony punkt widokowy z wieżą. Od wschodniej strony masz bardzo interesujący podjazd z Wodziłek do Bachanowa. Zerknij sobie na Głazowisko Bachanowo i górną Czarną Hańczę. Nieco poniżej Oz Turtulski - najpiękniejszy przykład takiej formy polodowcowej w Polsce. Tam też jest siedziba Dyrekcji Wigierskiego Parku.

Jak już tam będziesz w rejonie to podjedź na stację w Szelmencie - tzw stok narciarski Jesionowa Góra. WSzystko w promieniu godziny jazdy na rowerze z Suwałk.

Przy klasztorze jest taka letnia knajpka (ale nie Pierogi Mrowiska tylko przy samym parkingu pod klasztorem) - najlepsze kartacze na świecie.

Jakby Cię zniosło to na wyjeździe z Gib na Augustów jest Tabaczarnia - znakomite jedzenie regionalne, litewskie itd.

Możesz się wybrać na trójstyk granic Polska/Litwa/Białoruś wzdłuż rzeczki Marychy (fajny spływ). Możesz ...

Pozdrowienia serdeczne

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jedna z najpiekniejszych tras w Polsce jakie miałem okazję zaliczyć, znajduje się  w tych okolicach: Rutka-Tartak, Poszeszupie, Ejszeryszki, Wiżajny, Wiłkupie, Burniszki-> Vistytis. Uwaga :) Góry Sudawskie!

To było jakie 10 lat temu, w Polsce mało asfaltu miejscami. Na Litwie piękna równa droga szutrowa. Pewnie wiele się zmieniło od tego czasu ale widoki bajka raczej dalej są.

Spaliśmy tutaj:

https://www.google.pl/maps/place/Radzewicz+Teresa+i+Jan.+Agroturystyka,+16-407+Stankuny;+2/@54.4008083,22.8424415,16z/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x46e13dbd7329938f:0xeab3397f6a192356

Świeże jajka z rana za grosze... czysto, kompletnie cicho (budzą nas bociany...klekoczące).

Cała droga 651 na Żytkiejmy lub na Stańczyki bardzo widokowa. Są jeszcze mosty w Botkunach, mniej popularne i mniej widokowo atrakcyjne od wyeksponowanych w Stańczykach.

https://www.google.pl/maps/place/Mosty+Kolejowe+Botkuny,+19+500,+DW651+11,+19-500/@54.3014428,22.3959008,15z/data=!3m1!1e3!4m6!1m3!3m2!1s0x46e16e3d363a841b:0xba79d905e8742645!2sBotkuny!3m1!1s0x46e16e3ec1ac47ab:0xcc324851be7a0309

Kiedyś tak zarośnięte, że jak byliśmy pierwszy raz samochodem to dopiero po wjechaniu na most zobaczyliśmy gdzie jesteśmy. Most przjechany samochodem w obie strony. Młody człowiek był ;) teraz bym się bał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...