Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

W lipcu wybieram się w okolice jeziora Wigry. Czy ktoś z Was może mi polecić ciekawe trasy rowerowe w tej okolicy, interesujące miejsca do odwiedzenia? Trasy dookoła jeziora już teoretycznie mam opracowane, ale wszelkie porady "praktyków", będą mile widzialne

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

10 lat temu jechałem rowerem z Suwałk do Grabarki i bardzo miło wspominam trasę pierwszego dnia czyli odcinek Suwałki - Rudawka.

Jechałem przez Płociczno (fajny zespół leśnej kolei wąskotorowej), Tobołowo (knajpa z bardzo dobrymi kartaczami), Płaska i dalej wzdłuż kanału Augustowskiego. Do zobaczenia kilka śluz m.in. Gorczyca, Paniewo, Mikaszówka oraz najciekawsza chyba Kurzyniec będąca jednocześnie przejściem granicznym z Białorusią. Niedawno była relacja @Mitek w której o niej wspominał.

Trochę fotek możesz zobaczyć w mojej fotorelacji:

https://photos.app.goo.gl/a5QWpXW79p7iW4z77

Rzecz jasna koniecznie do obejrzenia w tych rejonach piękna panorama koło Smolnik i wiadukty w Stańczykach - no ale to takie oczywiste standardy typu must see:-)

A z tych nieoczywistych jeszcze miło wspominam trójstyk granic w Wisztyńcu - to znowuż miałem okazje zobaczyć gdy jechałem z Olsztyna do Suwałk kilka lat temu.

Edited by cyniczny
dodanie informacji
 • Like 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 24.06.2020 o 11:15, JC napisał:

W lipcu wybieram się w okolice jeziora Wigry. Czy ktoś z Was może mi polecić ciekawe trasy rowerowe w tej okolicy, interesujące miejsca do odwiedzenia? Trasy dookoła jeziora już teoretycznie mam opracowane, ale wszelkie porady "praktyków", będą mile widzialne

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Od Suwałk na północ rejon jeziora Szurpiły i Hańczy.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Cześć

Zajrzyj nad jezioro Hańcza Jacek. Objedź sobie rowerkiem, Od zachodniej strony punkt widokowy z wieżą. Od wschodniej strony masz bardzo interesujący podjazd z Wodziłek do Bachanowa. Zerknij sobie na Głazowisko Bachanowo i górną Czarną Hańczę. Nieco poniżej Oz Turtulski - najpiękniejszy przykład takiej formy polodowcowej w Polsce. Tam też jest siedziba Dyrekcji Wigierskiego Parku.

Jak już tam będziesz w rejonie to podjedź na stację w Szelmencie - tzw stok narciarski Jesionowa Góra. WSzystko w promieniu godziny jazdy na rowerze z Suwałk.

Przy klasztorze jest taka letnia knajpka (ale nie Pierogi Mrowiska tylko przy samym parkingu pod klasztorem) - najlepsze kartacze na świecie.

Jakby Cię zniosło to na wyjeździe z Gib na Augustów jest Tabaczarnia - znakomite jedzenie regionalne, litewskie itd.

Możesz się wybrać na trójstyk granic Polska/Litwa/Białoruś wzdłuż rzeczki Marychy (fajny spływ). Możesz ...

Pozdrowienia serdeczne

 

 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm jedna z najpiekniejszych tras w Polsce jakie miałem okazję zaliczyć, znajduje się  w tych okolicach: Rutka-Tartak, Poszeszupie, Ejszeryszki, Wiżajny, Wiłkupie, Burniszki-> Vistytis. Uwaga :) Góry Sudawskie!

To było jakie 10 lat temu, w Polsce mało asfaltu miejscami. Na Litwie piękna równa droga szutrowa. Pewnie wiele się zmieniło od tego czasu ale widoki bajka raczej dalej są.

Spaliśmy tutaj:

https://www.google.pl/maps/place/Radzewicz+Teresa+i+Jan.+Agroturystyka,+16-407+Stankuny;+2/@54.4008083,22.8424415,16z/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x46e13dbd7329938f:0xeab3397f6a192356

Świeże jajka z rana za grosze... czysto, kompletnie cicho (budzą nas bociany...klekoczące).

Cała droga 651 na Żytkiejmy lub na Stańczyki bardzo widokowa. Są jeszcze mosty w Botkunach, mniej popularne i mniej widokowo atrakcyjne od wyeksponowanych w Stańczykach.

https://www.google.pl/maps/place/Mosty+Kolejowe+Botkuny,+19+500,+DW651+11,+19-500/@54.3014428,22.3959008,15z/data=!3m1!1e3!4m6!1m3!3m2!1s0x46e16e3d363a841b:0xba79d905e8742645!2sBotkuny!3m1!1s0x46e16e3ec1ac47ab:0xcc324851be7a0309

Kiedyś tak zarośnięte, że jak byliśmy pierwszy raz samochodem to dopiero po wjechaniu na most zobaczyliśmy gdzie jesteśmy. Most przjechany samochodem w obie strony. Młody człowiek był ;) teraz bym się bał.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By JC
   Zapraszam na Podlasie, na Suwalszczyznę, gdzie w lipcu miałem przyjemność, kilkukrotnie, objechać na rowerze jezioro Wigry. Od razu napiszę, że jest to miejsce, do którego będę chciał wrócić w przyszłości. Wspaniała przyroda, ciekawi ludzie, urozmaicone trasy rowerowe i brak tłumów turystów sprawiły, że na Suwalszczyznę wrócę.
   Przed Tobą pierwszy odcinek, w którym obejrzysz jak dojechałem w wioski Mikołajewo do Płociczna przejeżdżając po drodze ok 20 km ciekawych, urozmaiconych tras, wytyczonych w lasach Wigierskiego Parku Narodowego.
    
    
  • By Ziemowit
   Przyznam, że alpejskie drogi rowerowe nawet mnie nie pokonały, to była egzekucja. Długie i strome podjazdy szutrami są nie na moją kondycję (na razie pozostaje wwieźć rower gondolą), a pod czas zjazdów tarcze tak się rozgrzewają, że są ciemne od spalenizny. Jakieś rady na to?
  • By JC
   Zabieram Was w przejażdżkę rowerem z doliny Val Gardena do Seiser Alm (Alpe di Siusi). Dzień wcześniej zdobyłem masyw Sella, jedną z najpiękniejszych via ferrat w Dolomitach, a teraz postanowiłem sprawdzić, jak w Południowym Tyrolu, w dobrze znanych mi z zimy terenach narciarskich, spędza się czas na rowerze.
    
    
  • By Ziemowit
   Który zestaw do odpowietrzania hamulców Shimano MT200?
   https://4yourbike.pl/produkt/zestaw-do-odpowietrzania-shimano-full/ czy https://4yourbike.pl/produkt/zestaw-do-odpowietrzania-shimano-pro/
   Tak się składa, że mając wielką nadzieję, że tuż przed wyjazdem nie zrobię czegoś głupiego pod czas banalnej wymiany okładzin, głupio wylałem olej bo nacisnąłem na klamkę. Który z tych zestawów będzie ospowiedni do Shimano MT200?
   PILNE!
  • By JC
   Miło mi poinformować, że tegoroczna edycja Bike Expo Narodowy Test Rowerowy odbędzie się w Bielsku-Białej w dniach 24-26 września.
   Serdecznie zapraszam
    

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...