Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sprzęt dla początkującego - Rekreacja - Narty, kask, gogle, buty, kijki


Nissenel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2021 o 23:07, Nissenel napisał:

Narty - do 1000 zł (jaka długość będzie dla mnie odpowiednia?) 

Przykładowo tutaj mają jeszcze Progressory F18 w cenie 999 zł i w długościach 160cm i 167 cm. To już dobra narta jak za te pieniądze - dobry deal.

https://www.nartywarszawa.pl/narty-fischer-progressor-f18-ar-rs-11-pr-2019.html

Cena niska, bo ten model już nie jest produkowany i to leżak magazynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojgoc napisał:

Takie wątki to idealna pożywka dla @Mitek - wywody o wyższości Świat Wielkanocnych nad świetami Bożego Narodzenia, dużo pisaniny o niczym. Ale jest postęp😁- kiedyś na tego typu pytania proponował Pursuit 600, teraz tylko filozofuje.

Ty, językowy pedant, czepiający sie innych za polszczyznę, możesz przetłumaczyć na polski co napisałeś?

To która jest najlepsza??? Bo jak oglądam PS to prawie każdy  wyczynowy narciarz jedzie na nartach innego producenta.

Idac tym tokiem rozumowania, to najlepsze auta to te, którymi jeżdżą wyczynowi kierowcy - jakoś, na szczęście, nie widać na ulicach bolidów F1😁

Autor wątku jest 3 typem początkującego - pytającym i nie oczekującym wejścia na wyższy poziom 

Cześć

Uważam, że trochę mnie obraziłeś, bo piszę raczej w dobrej wierze i wskaż mi proszę błędy merytoryczne.

Za przestrzelenie litery bardzo przepraszam - zazwyczaj sprawdzam swoje posty a to mi umknęło. Nigdy nie pisałem, że jestem w kwestiach językowych nieomylny, uważam, że to ważne i koniec.

Widzę, że nie bardzo rozumiesz o co chodzi - wystarczy zapytać a nie silić się na robienie ze mnie idioty.

Każda firma produkuje narty mniej więcej podobnej klasy w odpowiadających sobie segmentach. Tak samo jest jeżeli chodzi o sprzęt wyczynowy bo to raczej konstrukcje ponadczasowe, w których już wiele zmienić się nie da. Z założenia więc stwierdzenie, że narta firmy X jest lepsza od narty firmy Y jest bez sensu. Można dopatrywać się jakichś ogólnych charakterystycznych cech narta danej firmy np. Salomon - zazwyczaj jest dość delikatny, Volkl - swego czasu miał tendencję do "kaczenia się", Nordica - narty relatywnie sztywne itd.

W perspektywie powyższego oczywiste jest - o czym wielokrotnie pisałem, że P 600 to przykład miejsca narty w katalogu firmowy, od którego warto rozważać zakup narty.

Porównanie z bolidami nie jest do końca uprawnione niestety ale zerknij sobie na dążenia kierowców mających pieniądze.

Co do ostatniego zdania - masz rację, w takiej sytuacji nie ma się co odzywać czy radzić. Ja jednak wierzę w ludzi, że nie są abnegatami - nawet jak o sobie tak piszą.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Oni oczekują narty, która umożliwi im postęp, która zmusi ich do wejścia na wyższy poziom...

..mam wrażenie ze takie oczekiwania ma jakieś 30%.....reszta się łudzi ze kupując lepsza nartę z automatu będą lepiej jeździć - czasem faktycznie to działa ale niezbyt często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mitek napisał:

Jedyna sensowna rada dla kogoś kto chce sobie kupić narty do nauki to... kup sobie najlepsze narty na jakie Cię stać i... ucz się jeździć.

Reszta to oszustwo.

Pozdrowienia

i to jest bardzo dobra rada. Na etapie doskonalenia umiejętności odsyłanie przez niektórych kolegów do wypożyczalni, aby testować sprzęt to, moim zdaniem, wyrzucanie pieniędzy, a tu w pierwszym poście pytający napisał, że ma ograniczony budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, WojtekM said:

Przykładowo tutaj mają jeszcze Progressory F18 w cenie 999 zł i w długościach 160cm i 167 cm. To już dobra narta jak za te pieniądze - dobry deal.

https://www.nartywarszawa.pl/narty-fischer-progressor-f18-ar-rs-11-pr-2019.html

Cena niska, bo ten model już nie jest produkowany i to leżak magazynowy.

Jaki rozmiar dla mojego wzrostu i wagi polecasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Nissenel napisał:

Jaki rozmiar dla mojego wzrostu i wagi polecasz? 

ja sugerowałbym 160cm, ale mogę się nie znać - narytuję tylko turystycznie. W moim przypadku przy wzroście 186cm. mam narty 174 i dobrze mi się na nich jeździ. Jak chcę to one skręcają, jak chcę i im pozwolę to jadą szybko i pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mario33 napisał:

Mnie Progressory f18 nie pasowały, za mało sztywne, „kłapały dziobami” przy większej prędkości. Ale ja jestem cięższy. Długość nart była blisko wzrostu (167 cm). Nie zniechęcam, przedstawiam swoje doświadczenia.

czy mógłbyś przybliżyć na czym polega problem "kłapania dziobami" przy większych prędkościach? Spotkałem się już z tym określeniem odnośnie F18 (nie wiem czy to nie była też Twoja opinia wyrażona w innym temacie na forum), ale ja w swoich F18 nie zauważyłem tego problemu. Być może prędkości, które rozwijam w sprzyjającym terenie są za małe (czasem śmigam powyżej 80km/h)? A może problem ten dotyczył jakiejś części produkcji w którymś roku produkcji tego modelu. Może inni użytkownicy F18 mają podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jeeb napisał:

to się nie przejmuj, klepanie zaczyna się gdzieś pomiędzy 120 a 140 kmh

no to mnie pocieszyłeś. Na ogólnodostępnych stokach ciężko złapać taką prędkość, a w zawodach nie startuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj robicie sobie żarty, a ja tylko opowiadam o swoich subiektywnych wrażeniach.

F18 kupiłem nowe. Przy rekreacyjnej jeździe wszystko było ok. Dopiero jak podkręcałem prędkość i postawiłem na krawędź to pojawiły się te dziwne odczucia niestabilnego przodu. I nie była to z mojej strony jakaś zawrotna prędkość, wystarczały bardziej energiczne skręty.  Dla wyeliminowania wpływu złudzenia, zaraz obok przejechałem się f19 - tego odczucia nie było. A z tego wyciągam swój wniosek, że konstrukcja nart (nie ma metalu i lżejszy rdzeń) wpływa na te odczucia. Może po prostu miałem za krótkie narty o takiej właśnie konstrukcji do swojej wagi (90 kg), 163 cm przy 170 cm wzrostu. Aha - z reguły dociskam narty dość mocno, nie mam problemu z „parą w nogach” (przynajmniej tak było przed kontuzją, kiedy używałem tych nart). 

Edytowane przez mario33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...