Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trzy doliny, Val Thorens……


Victor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2023 o 02:29, Victor napisał:

Tak,wiec ceny mogą przerażać ale w końcowym podliczeniu wszystkich kosztów wychodzi jak wszędzie .  Czy to AT czy Swiss czy nawet wyjazd w moim przypadku do takiego Zako na pare dni z BE.

Skipass rzeczywiście kosztuje "jak wszędzie", nie wiem ile płaciłeś za nocleg (fajnie byłoby jakbyś się podzielił info na forum "dla potomnych" ;)), ale francuskie klitki też raczej nigdy nie wychodziły specjalnie drogo, natomiast ceny jedzenia, które podałeś są skandaliczne. Ceny są porównywalne lub wręcz wyższe niż w top ośrodkach w Szwajcarii! Do Austrii, czy Włoch nie ma co porównywać

We Włoszech cena pizzy oscyluje wokół 10€, makarony/primi piatti do 15€. 20-kilka € to już "normalne" dania z mięsem. I mówimy tutaj o miejscówkach z opiniami >4.5 na Google Maps. Znam pewną knajpę z gwiazdką Michelin i dopiero tam cena dania głównego to ok. 30€. Ceny w sklepach to poziom Niemiec, niektóre rzeczy są nawet tańsze.

Jeśli chodzi o Szwajcarię, to w zeszłym roku byłem w Arosa/Lenzerheide i w Zermatt i z tego co pamietam, to za 0.5L piwo w barze na stoku płaciłem około 7-8CHF, danie w bezpretensjonalnych "Hüetten" dało się kupić w okolicach 20CHF. W lepszych knajpach do 30 CHF. Te ceny są dla mnie zaskoczeniem, bo jednak Francja zawsze była sporo tańsza od Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wczoraj oglądał lub tej nocy powtórkę będzie z slalomu z Meribel , to ta ściana była przygotowywana do dzisiejszego zjazdu

ACD39721-BA47-48A9-9A56-87F21AE4EC0B.thumb.jpeg.6035afe8d82fdf9c258c6d88294ce04f.jpeg
 

z innej perspektywy

EDDB81F6-73DE-4505-8AB2-5B51E8164BE2.thumb.jpeg.4fb46a2cf0554e8b33f4c0d9e4b6b52e.jpeg

A takich ścian jest masa w każdym kierunku. Na dodatek z  taką pogodą którą dziś panie miały a ja półtora tygodnia temu i w takich warunkach śniegowych pozostali amatorsko ,czego więcej można sobie wymarzyć . 
Tak myśle ze ten placek dzis smakował by jak  🍕🙃

Edytowane przez Victor
Wstawienie
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wrzucę kij w mrowisko. Odwiedziłem wiele ośrodków w Austrii (i największych i tych średnich), niemal całe Dolomity - natomiast wciąż nie mogę dotrzeć do Francji, chyba logistyka i lenistwo. Natomiast część relacji dotycząca stricte VT... wcale mnie szczególnie nie zachęciła. Na zdjęciach widzę głównie wąskie, podobne do siebie trasy, widokowo uczciwie rzecz biorąc nie stało to obok Dolomitów (Gardeny, Arabby czy Badii), do tego niby różnorodnie, ale na pewno nie w ujęciu linii drzew, wygląda jak słabo przygotowane Idalp z odgałęzieniami. W czym wg Ciebie Val Thorens jest lepsze od np. Ischgl (jeżeli byłeś) ?

Choć być może ta opinia wynika z tego, że 2 kwestie są dla mnie istotne poza samymi nartami - różnorodność tras również w aspekcie linii drzew (w przypadku sraki jest jakaś orientacja, poza tym po prostu to wg mnie wygląda ładniej od białego budyniu) oraz przytulne miasteczko do spania. Dlatego pewnie jeżeli się tam w końcu wybiorę, to padnie na Meribel lub Val d'Isere. A, jeszcze Megeve jest ładne. 

Natomiast te ceny co podałeś, to jednak kosmos i abstrakcja. Placek za 27 euro ? Piwo za kilkanaście euro ? Jak już kilka osób wspomniało, w Alpach są miejsca jeszcze bardziej prestiżowe (choćby St. Moritz, Gstaad, Lech-Zurs, a do Val Thorens pod wieloma względami porównałbym równie mocne marketingowo i równie imprezowe Solden), ale nie ma tam mowy o takich cenach. 

Edytowane przez dorsz_pitery
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dorsz_pitery napisał:

Wrzucę kij w mrowisko. Odwiedziłem wiele ośrodków w Austrii (i największych i tych średnich), niemal całe Dolomity - natomiast wciąż nie mogę dotrzeć do Francji, chyba logistyka i lenistwo. Natomiast część relacji dotycząca stricte VT... wcale mnie szczególnie nie zachęciła. Na zdjęciach widzę głównie wąskie, podobne do siebie trasy, widokowo uczciwie rzecz biorąc nie stało to obok Dolomitów (Gardeny, Arabby czy Badii), do tego niby różnorodnie, ale na pewno nie w ujęciu linii drzew, wygląda jak słabo przygotowane Idalp z odgałęzieniami. W czym wg Ciebie Val Thorens jest lepsze od np. Ischgl (jeżeli byłeś) ?

Choć być może ta opinia wynika z tego, że 2 kwestie są dla mnie istotne poza samymi nartami - różnorodność tras również w aspekcie linii drzew (w przypadku sraki jest jakaś orientacja, poza tym po prostu to wg mnie wygląda ładniej od białego budyniu) oraz przytulne miasteczko do spania. Dlatego pewnie jeżeli się tam w końcu wybiorę, to padnie na Meribel lub Val d'Isere. A, jeszcze Megeve jest ładne. 

Natomiast te ceny co podałeś, to jednak kosmos i abstrakcja. Placek za 27 euro ? Piwo za kilkanaście euro ? Jak już kilka osób wspomniało, w Alpach są miejsca jeszcze bardziej prestiżowe (choćby St. Moritz, Gstaad, Lech-Zurs, a do Val Thorens pod wieloma względami porównałbym równie mocne marketingowo i równie imprezowe Solden), ale nie ma tam mowy o takich cenach. 

odpowiadajac na twoje pytanie vs Ischgl, to ja mam odczucie ze sa to bardzo podobne osrodki i roznia sie niewiele. Samo VT nie uwazam zeby bylo lepsze. Skojarzenie z Idalpem idealne. W porownaniu do Dolomitow wypada moim zdaniem slabo, nie ta polka, biorac pod uwage wiele czynnikow, natomiast polecam po prostu pojechac i sprawdzic osrodek, ale kupujac karnet na cale 3 doliny. O ile samo VT jest srednie, to pozostale tereny sa fajne, roznorodne. 3 doliny maja dla mnie jedna przewage, mianowicie duze przewyzszenia, w zwiazku z tym mozna latwiej zrobic duzo km na nartach. W zadnym innym regionie nie zrobilem wiecej km na nartach takim samym nakladem sil i czasu.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dorsz_pitery napisał:

Natomiast te ceny co podałeś, to jednak kosmos i abstrakcja. Placek za 27 euro ?

W FR ogólnie powariowali w tym roku z cenami . Choć mieszkając swego czasu (dawno temu) na Lazurowym tez tanio nie było a można było znaleźć piękniejsze miejsca nadmorskie w basenie morza śródziemnego  z cenami mega śmiesznymi do tych na Lazurowym … a jednak turystyka z całego świata przyjeżdża i płaci . 

Tu dla przykładu knajpa z Tignes ceny z lutego 2023.

 

83AA9794-12BF-4BC1-8EA6-4ED45515D2EB.jpeg

DBD3FA95-DF55-4594-B88C-238D3A3A8C78.jpeg

1B5BDA59-08B4-49C1-9014-CDF3AA34687C.jpeg

6120D8E2-6D50-4249-A278-9E95B85C0681.jpeg

A7A7C765-F9A9-4B3E-AD1C-92AACFB436C2.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Francję uwielbiam, ale w ośrodkach narciarskich rzadko zaglądam do restauracji. Drogo i trudno znaleźć coś naprawdę dobrego. Poza tym jak jeżdżę na nartach to nie chcę tracić na restauracje. Ostatnio byłem w Arc 1800, gdzie trafiłem na piekarnię z najlepszymi bagietkami jakie w życiu jadłem. Taka bagietka z masłem i domowymi powidłami wystarczała mi do pełni szczęścia ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...