Narty - skionline.pl
Jump to content

Chertan

Members
 • Posts

  128
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Chertan

 1. Wiesz, po sposobie wypowiedzi mogę mieć podejrzenie, czy delikwenta chcę poznać w realu, czy nie. Różnie z tym potem i tak bywa, ale jakaś wstępna selekcja jest.
 2. No tak, ale przynajmniej nie ma równych i równiejszych.
 3. Miałem okazję może ze 2 h pojeździć na Salomon Force Bold I raczej byłem zaskoczony na plus uniwersalnością i zwinnością narty, a jednocześnie czołgową stabilnością. Więc nie powiedziałbym, że wymaga nie wiadomo jak mocnych nóg. Po przesiadce ze slalomki sprawiała nieco twarde wrażenie, ale po krótkiej adaptacji okazała się wszechstronna, mimo niemałej szerokości. Tak subiektywnie, rzecz jasna.
 4. Sądzę, że jesteś w stanie sobie wyobrazić inną nartę sportowa niż zjazdowa? Ta próba zdyskredytowania argumentu o "fajności" nart sportowych raczej naciągana. Miałeś okazję pojeździć na slalomowej komórce? Bo ja miałem kilkakrotnie, za każdym razem banan na twarzy i zero obaw, że narta za trudna, pozwalała na wszystko, a całkiem sporo jazdę skrętem ślizgowym, nie tylko karwing, więc pełna uniwersalność. Od razu się przyznam, że nie jeździłem na komórkowej narcie gigantowej jeszcze. Nie było okazji, a z chęcią bym spróbował.
 5. Wygląda na to, że Filip nie ma danych, natomiast policja nie powinna mieć wielkiego problemu jeżeli świadek dobrze opisze sprawcę. Karnety są rejestrowane z paszportem teraz chyba, na pewno gdy obowiązywały paszporty COVID, monitoring przy bramkach na pewno go zarejestrował.
 6. Z fredowskim to widzisz nigdy nie wiadomo, czy pisze poważnie, czy kpi, a pamiętam głównie jego chamskie odzywki. Więc raczej nie będę nadrabiał. Odnosząc się do dyskusji na FB, to sporo korzystam informacyjnie w różnych działkach, natomiast narciarskiej merytoryki tam nie uświadczam, owszem są zdjęcia, relacje, odpowiedzi na pytania organizacyjne, natomiast nic o tym jak jeździć. Z resztą SO to też głównie relacje, o technice już dawno nic.
 7. Nie miałem okazji go poznać z tej charyzmatycznej strony, to było widocznie jeszcze wcześniej, zanim dotarłem na fora, gdy jeszcze były spotkania i zawody. Nico też nie znam nawet wirtualnie.
 8. Grunt, że jeszcze żyje, bo teraz to nic nie wiadomo. Chociaż szczególnie go nie brakuje. Z rzadka coś napisał z sensem, ale większość to nie do czytania była.
 9. Coś na YT strimują, nie jest to legalne, ale dało się znaleźć live, niestety w niezbyt dobrej jakości. Ostatnią piłkę Naomi wręcz chyba wywaliła w buroki, w stylu kończ waść wstydu oszczędź. Nie miała sposobu.
 10. Nie pomoże, bo ilość informacji jaką podałeś jest skąpa, jak jeździsz (umiejętności), jaką jazdę preferujesz, jaki budżet. Najpierw jest kwestia wyboru typu narty (SL, GS, AR, AM), a nie konkretnego modelu. Raczej narta wąska pod butem (np. do 72-74 mm), czy na SL łatwiej się uczyć to kwestia względna. Do nauki prawidłowej techniki raczej dłuższa narta. Chociaż wysoki nie jesteś. Jeżeli Volkl 165 SL pasował, to nie jest zły wybór. Generalnie raczej wybór narty z dobrej półki, aby jej niedostatki nie utrudniały nauki.
 11. Patrząc na taliowanie, promień czy konstrukcję to bardzo podobne narty, a e-speed jako AM przy 68 pod butem? Może się opis komuś pomieszał, albo jakoś dają tak z czapy. Jest i-speed u @bruner79 180 cm do wzięcia jakby co.
 12. Do wczoraj w Austrii (Zillertal) nie wymagali niczego, masek również w gondolach czy sklepach (chociaż na oficjalnych stronach niby był wymóg w sklepach spożywczych czy środkach komunikacji). Mają faktycznie wrócić we wszystkich pomieszczeniach, choć szczegółów mało.
 13. Dziwna narta, nie ma jej w katalogu Nordica na ten sezon. A w różnych miejscach jest do kupienia. Robili pod jakąś sieć?
 14. Święte słowa, moi też lepiej ode mnie jeżdżą. Jak ja muszę sobie rozkminić jak coś zrobić, to im wystarczy pokazać i robią (takie nastolaty już albo i starsze). Ale też klubowo szkolone, z resztą w tym samym klubie. Pamiętam jednak, gdy na Chopoku stawialiśmy 5-letnią córę. Długo próbowałem nauczyć prostego zjazdu, wjeżdżania z liną. Poszła do słowackiego instruktora na godzinę. Po godzinie i na linie wjechała i zaczęła swobodnie zjeżdżać. A dotychczas każdy upadek to tata ratuj. Więc odpępnienie pomogło.
 15. Kopaonik to ciekawy ośrodek pod względem klimatu, nawet gdy Alpy borykają się z wyższymi temperaturami, tam zapowiadają się ostre mrozy i spore opady śniegu. Rok temu mieliśmy np. lampę w Szwajcarii i dobrze ubite trasy, a @Mikoski jeździł w Kopaoniku po puchu w opadach śniegu. A niby Bałkany i powinno być ciepło. Bliskość strefy kontynentalnej jednak robi swoje.
 16. @yoss Łukaszu, zawsze mi przypominasz skrzyżowanie Spidermana z Deadpoolem, tylko kolor mi się nie zgadza. Udanej jazdy.
 17. Jak byliśmy w grudniu to w Ponte di Legno czarne nie chodziły, góra to nawet fajne 4 trasy. A w Tonale nie chodziły te 2 najdłuższe trasy skrajne, natomiast środek był dość roztopiony. Nie dane nam było posmakować tych najfajniejszych tras
 18. Dzisiaj w Kasinie. Zima ładna, śnieg sypki się robi, ludzi rano o 8 całkiem niedużo. Teraz ok 11 przyjechała reszta po śniadaniu, ale turnus się zmienia. Ranni wyjeżdżają. Jeszcze z półtorej godziny i będzie.
 19. Cześć, mam plan jutro jechać do Kasiny, tylko czy damy radę sfinalizować wszystko tak szybko?
 20. A ja mam ostatnio gorsze przemyślenia z Windsportu, może to wynika z jednego gościa, ale jakby zaczął dobierać nieco za duże buty. Z resztą sam przyznał, że po zgłaszanych przez ludzi problemach ze zbyt mało wygodnymi butami nieco zmienił nastawienie, chyba to jednak nie był ów Grzegorz, ale wyleciało mi imię.
 21. W niektórych ośrodkach funkcjonują karnety dla rodziców, czyli mogą się wymieniać, ale jest to wyraźnie podkreślone w regulaminie i tabeli z cennikiem. Niestety rzadkość we Włoszech czy Austrii. Naciski ludzi mogły by coś zmienić. Jeżeli karnet jest przypisany osobie, to już kwestia tylko szczelności systemu, czy ktoś wyłapie, czy nie. Można ryzykować. Akurat tej formy nie odbieram jako cwaniactwa, rzetelnie kupowany jest karnet na cały dzień i jeździ jedna osoba z rodziny.
 22. Niestety zdarzają się wybiórcze kontrole. Znajomym kazali pokazywać test na Brennero. Naszej ekipie w ogóle nie. A było kilka samochodów. Akurat możesz trafić źle i nici z wjazdu. Choć teraz likwidują testy więc problem znika
 23. Nie jest to nigdzie wyszczególnione, można domniemać, że dowolny test podpisany przez personel medyczny.
 24. To chyba ja i różni rozumiemy ją inaczej https://www.yourskicoach.com/glossary/SkiGlossary/Angulation.html, http://www.effectiveskiing.com/Topic/Angulation, https://www.paullorenzclinics.com/post/angulation-or-inclination-what-s-the-point W każdym razie chodzi o takie zgięcie (zwykle w biodrach) w płaszczyźnie czołowej (w przybliżeniu), aby lepiej balansować nad zewnętrzną nartą. Ale temat się nam rozmywa na dyskusji o definicji jednego pojęcia. Może starczy i przejdźmy do meritum zapytania @FerraEnzo
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...