Narty - skionline.pl
Jump to content

Kwietniówka - majówka Pitztal & Kaunertal 26.04-02.05.2026


Recommended Posts

16 godzin temu, pawelb91 napisał:

...

IMG_20260501_173501543_HDR.thumb.jpg.425d41cae8f73594a53c6422ee9eba56.jpg

IMG_20260501_181717157_HDR.thumb.jpg.d3f5968ecae4e70ed592fc73fa6a48c8.jpg

Piękna majówka, trudno o lepszą.Paweł zaskoczyłeś mnie Almdudlerem w puszce, nigdy nie zwróciłem uwagi, że też taki jest. Jak wracam do Polski to zabieram ze sobą przynajmniej jedną zgrzewkę do domu.... Tirola Kola również okey. 

Pozdrawiam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kapitalne zakończenie wyjazdu jak i całego wyjątkowego dla mnie sezonu. 

Genialnie przygotowane trasy. Skręty na dużej prędkości od szczytu. Jazda na gigantkach do 13 godziny, potem zmiana na Head Kore i jazda do końca. Forma do końca bardzo dobra więc i jazda mocna.

Pitztal na koniec sezonu to diament narciarski. To była moja czwarta majówka tyrolska (3x Pitztal, 1x Hintertux). Polecam każdemu tak zakończyć sezon i świetnie pojeździć! 

IMG_20260502_075409180_HDR.thumb.jpg.139e3d060192029ddd5955d4553fead6.jpg

IMG_20260502_081130053_HDR.thumb.jpg.3d5585a71a8a7eb0f6ebfbc8bab5c2da.jpg

IMG_20260502_090023524_HDR.thumb.jpg.82d7d7d68da1cd1195f8413f2d32b2fb.jpg

IMG_20260502_090221251_HDR.thumb.jpg.ffe66214f45fdb6145d6ff5046faacdd.jpg

IMG_20260502_090254847_HDR.thumb.jpg.2ac46a768b849fe38d6243cf60dfb299.jpg

IMG_20260502_090243107_HDR.thumb.jpg.57c3284a07e3505eae74d233e693c950.jpg

IMG_20260502_121629961_HDR.thumb.jpg.7db47a979b4541a57073e86633fc37f9.jpg

IMG_20260502_121518757.thumb.jpg.b01c877e032b11ac646382008e4ea72c.jpg

Ostatni rzut oka na trase treningową przy orczyku Brunnenkogel (dla Mariusza @marionen )

IMG_20260502_122641623_HDR.thumb.jpg.3e7ab10fd647402b4a13311d6e770290.jpg

DSC01254.thumb.JPG.bce0d7391b319725c000f2d80a2eae27.JPG

DSC01252.thumb.JPG.a656b600a101a50b4924fbaf5228cb13.JPG

IMG_20260502_123347543_HDR.thumb.jpg.e429a9f4846b94a49cd6718de7f323e3.jpg

IMG_20260502_143431826_HDR.thumb.jpg.69e0d65905c7ed41115f521a11739cca.jpg

DSC01264.thumb.JPG.8a4851f762c594298cb7260540e5b311.JPG

DSC01266.thumb.JPG.42c27dd142a13e16945b05e232e52065.JPG

DSC01267.thumb.JPG.7bcabbe439ceca5058808b47e87db5ca.JPG

DSC01279.thumb.JPG.296acf172c5b58a7f14f39062830fe0c.JPG

DSC01282.thumb.JPG.d52f1be84f91579e22ea42f36f0f7cd2.JPG

IMG_20260502_150606782_HDR.thumb.jpg.61070923bfcfbb905b3f09bb456b3714.jpg

IMG_20260502_154029915_HDR.thumb.jpg.0cb46f306487f377b7353652595dbf6a.jpg

IMG_20260502_154050517_HDR.thumb.jpg.2f5f9d493fbc74ed9390550f636b3ab7.jpg

IMG_20260502_154152846_HDR.thumb.jpg.f925299c10b6bab298db69d66f0f9820.jpg

Ostatni zjazd sezonu!

IMG_20260502_154543516_HDR.thumb.jpg.989c1d8c6d9deea4a9cba6628a851ee5.jpg

IMG_20260502_154926684_HDR.thumb.jpg.3fc2368d16e41f82d2f92f869ad6b90d.jpg

IMG_20260502_160729518_HDR.thumb.jpg.d5e5c6f79be4821bfe40bda96ee1f5c4.jpg

 

Wczoraj również impreza przy górnej stacji kreta na zakończenie sezonu. Mamy zdjęcie z królem Pitztala 🤣 

DSC01277.thumb.JPG.92b553df2cbd7c86f8c7e0d7e81b34df.JPG

DSC01261.thumb.JPG.836a2c1182dbec2a9c103ef09d0e687f.JPG

IMG_20260502_155858711_HDR.thumb.jpg.211f6b7df691f3e0de83262d2f04cc5a.jpg

IMG_20260502_163950164_HDR.thumb.jpg.64dc799ff69eb0cec683582efb478450.jpg

IMG_20260502_165335912_HDR.thumb.jpg.2af72c388dd258e694ad3707fa1bf04e.jpg

IMG_20260502_184334103_HDR.thumb.jpg.91bca6e83166b406c772580bdff557c3.jpg

Zajebisty wyjazd ogólnie. Niedługo wyjazd powrotny. Teraz trzeba czekać na grudzień i ponowne szusowanie. 

  • Like 9
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Ja zakończyłem przygodę ze Stubai-em w piątek 1 maja. Po śnieżnej środzie, czwartek i piątek pełna lampa. Świży opad ze środy pięknie przez ratraki ubity. 20260430_121137.thumb.jpg.36d78c26d4042a1f70e8050e07a922ba.jpg

 

20260430_122222.thumb.jpg.cda8997e9e36af962989ee8d36024e95.jpg

20260430_132718.thumb.jpg.c8c4a5b8cd5348e078440155dc7057db.jpg

w czwartek po nartach wizyta przy wodospadzie Wasserfall Stubaital

20260430_173520.thumb.jpg.9a27dbadf66a11e40ef9fd962ffaf158.jpg

20260430_174249.thumb.jpg.a2006222a3912915ef7fbc454992ebba.jpg

W piątek b. gorąco i mnówstwo ludzi choc do większości wyciągów bez kolejek

20260430_122429.thumb.jpg.c8da5812c3b36dbba3877f2d190643af.jpg

20260430_121302.thumb.jpg.846c7945c4ef1377c3b4d266928024e9.jpg

20260501_121648.thumb.jpg.df85593bb752366a2281fffbfc27a94c.jpg

20260501_135248.thumb.jpg.b4eaa9d6541c94cc4f13d6e8e44167cf.jpg

20260501_142633.thumb.jpg.62c8c0db247cdaae5176f5e7a90dacf3.jpg

20260430_124125.thumb.jpg.69b3bd090eaa1742f8826970a0ee098f.jpg

Dla mnie sezon zamknięty -b. udany łącznie 15 dni na nartach ~655km

20260430_094327.jpg

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Wyjazd powrotny w południe w niedzielę 3 maja, przyjazd nad ranem w poniedziałek. Tropiki w drodze powrotnej, w dolinie Pitztal 23 stopni ale w okolicach Innsbrucka już 30 stopni a w Bawarii 31. Dobrze że w aucie tego nie czuć. Droga dobra, lekkie przykorkowanie na autostradzie przed Rosenheim, a tak to płynnie.

Pożegnanie z sąsiadami
IMG_20260503_123639707_HDR.thumb.jpg.fe8cac6e3d7cbfba32f791e014e2c94d.jpg

Tankowania:
Arzl im Pitztal stacja Avanti  - 1,819e (benzyna)
Thalgau stacja JET               - 1,759e (benzyna)
Fischamend stacja Avanti     - 1,717e (benzyna)
Nowy Sącz stacja Tank System - 5,98zł (benzyna)
648512445_10163213499139843_653594076342872257_n.jpg.741c33d59a497912ebbd404947328894.jpg

Ładna sceneria wczesnego poranka (przed 5 godziną) przy Tatrach na Słowacji. Zdjęcia poniżej.
Gemini_Generated_Image_9qvejx9qvejx9qve.thumb.png.b68c22395d451d7ebb3351e007ebc23b.png

IMG_20260504_044521614.thumb.jpg.753f0f3050924b44f7f69b7be41a6f8c.jpg

IMG_20260504_051759416.thumb.jpg.5b57c24fcaf9249cfe453bfaa95e5c47.jpg
 

Pojeżdżone super przez 7 dni, jeden dzień krócej wtedy gdy była słaba widoczność z opadami śniegu.
Wyciągi + zjazdy 707,5 km (średnia na dzień 101,07 km)
Przewyższenie 77600 m (średnia na dzień 11008 m)

Bardzo udany i szczególny dla mnie sezon zakończony. Rozpoczęty 29 listopada w stacji Tylicz Ski a zakończony 2 maja na lodowcu Pitztal.
Ponowne szusy będą gdzieś w grudniu. Trzeba będzie pomyśleć nad kształtem kolejnego sezonu.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Bardzo udany i szczególny dla mnie sezon zakończony. Rozpoczęty 29 listopada w stacji Tylicz Ski a zakończony 2 maja na lodowcu Pitztal.
Ponowne szusy będą gdzieś w grudniu. Trzeba będzie pomyśleć nad kształtem kolejnego sezonu.

to chyba był Twój najlepszy sezon a tej Olimpiady to Tobie serdecznie zazdroszczę

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jeeb napisał:

to chyba był Twój najlepszy sezon a tej Olimpiady to Tobie serdecznie zazdroszczę

Tak. Igrzyska były niesamowite. Niepowtarzalne wydarzenie na zawsze będzie w pamięci.
Niedawno dotarł do mnie bilet pamiątkowy z ceremonii otwarcia i jeszcze coś specjalnego. Może wrzucę w wątku o igrzyskach.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Finalnie na Kaunertalu na tym wyjeździe nie byliśmy bo nie było sensu z powodu zamknięcia gondoli Weissseejochbahn a wraz z nią trzech tras narciarskich.

Dzisiaj Kaunertal poinformował o skróceniu o tydzień sezonu narciarskiego z powodu wysokich temperatur i stosunkowo małej ilości śniegu. (Działają do 17 maja zamiast do planowanego 24 maja).
Od poniedziałku 11 maja będą działać tylko 3 wyciągi (kolej linowa Falginjochbahn oraz dwa orczyki Nörderjoch i Fernerlift) i to tylko w godzinach 08:00-13:00.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Create New...