Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 19.12.2025 uwzględniając wszystkie działy
-
W ramach urozmaicenia pobytu w VdS pojechaliśmy dzisiaj do Pejo. Polecam, jeszcze się nie zawiodłam. Tras dużo nie ma, ludzi też nie. Czerwona z 3000 m wymiata. Reszta tak dla rozrywki. Fajna nowa knajpka przy jeziorku (rozbudowa starego schroniska), no i kawka z widokiem z 3000m też godna polecenia. Baaaardzo udane zamknięcie pobytu.8 punktów
-
7 punktów
-
Cze Dzisiaj Kieślowski, trzy kolory: niebieski, czerwony i czarny (ze wskazaniem). Z rańca wydawała się boska pogoda. Do Pradalago, mgła taka i płaskie światło, że padła decyzja na powrót na włości. Cały dzień w małym rejonie, 4 trasy do wyboru. Zjazd do Folgaridy już w iście wiosennych warunkach. Generalnie to tłukłem czarną 5-kę, nikt tam nie jeździł i do 14.00 śnieg perfect. Potem mgła goniła i się zbrylił troszkę. Pod koniec dnia spotkanie z @yoss, który wyratował deskarza z opresji, bo mu decha dała nogę😀. Krótka rozmowa, bo dzisiaj krócej, zaplanowany wyjazd do Madonny by podreptać troszku przed kolacją. Mój hektar dzisiaj😉, może niebogato, ale pogoda vs reszty kompleksu sztos. Groste pomijam, bo jeżdżę do Białki😀. Tak samo płasko i tak samo narodu po kokardę, ale najlepszy śnieg. Pojeżdżone, ale bez napinki. Madonna, urokliwe miasteczko. Ale wyprzedaży brak. Audi musi być😀. Fajne S5. Nie pogardzę, jak ktoś, coś, pod 🎄chce mi sprezentować, nie pogniewam się. pozdro ps. Jutro ostatni dzień, Pinzolo na dobicie, po drodze pewnie pucharowe ze 2x zjadę.7 punktów
-
5 punktów
-
5 punktów
-
5 punktów
-
Chopok dzień piąty i podsumowanie: szczyt we mgle a niżej słonecznie. Mgła nie przeszkadzała bo i tak trasa ze szczytu zamknięta przez braki śniegu. Po dwóch dniach uruchomili ponownie krzesło B4 na trasę nr 1. Przez cały pobyt jeździłem głównie trasami nr 2 i 5. Na południu byłem tylko raz przez chwilę przez brak możliwości bezpiecznego powrotu trasą nr 1a i małą ilość otwartych tras. Pogoda przez cały wyjazd słoneczna. Zaskoczenie, że w Jasnej może być jasno przez kilka dni z rzędu...4 punkty
-
4 punkty
-
3 punkty
-
3 punkty
-
3 punkty
-
Cze Dzisiaj ostatni dzień, pogoda dzwon i Warun petarda. Rano beton i tak cały dzień. Dzisiaj Pinzolo, ale nie szło dojechać, bo wszystkie trasy perfect po drodze i trzeba było 2x zrobić. Jazda do zamknięcia. Perfect day! W sumie cały wyjazd bardzo udany. Dzisiaj wzmożone kontrole ubezpieczeń narciarskich na stokach. Parę foci. Ja też się załapałem😀 i oczywiście ostatni ze stoku pozdro ps. Kolejny super wyjazd z super ekipą!2 punkty
-
Wchodzi alert dla Sutedow: Zieleniec 24-26.12.2025 Czarna Góra 31.12.2025-02.01.20262 punkty
-
Jeździłem też w Nauders, ale tylko jeden dzień (w tym roku 1 dzień, wcześniej jeździłem 2 razy po 2 dni). W Soldzie byłem 6 lat temu i pamiętam, że było fajnie, ale żonie mniej siadło. Więcej szczegółów napiszę, jak wrócę do domu.2 punkty
-
Między Fiss a Ladis jest naprawdę duże "przedszkole" narciarskie Kinderland: mieszanka kursów, gier i zabaw w terenie, z maskotką krową Bertą Jest też Kinderschneealm w Serfaus: W centrum Serfaus, na wysokości 2000 m n.p.m., dla dzieci od 3 lat, z przeszkolonymi opiekunami. Kosztowało to kiedyś około 15E (chyba tyle bo nie byłem tym zainteresowany). Oddajesz i masz spokój na pół dnia albo i dłużej. Są tam też ogrzewane pomieszczenia jak dzieci zmarzną.2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
Dzisiaj 3 Zinnen, pogoda pod psem. Cały dzień mżawka mocniejsza lub słabsza od doliny do wysokości 2100m. Tylko na czubku Monte Elmo sypał mokry śnieg. Były też mgły w górnych partiach. Ale jeździło się dobrze mimo że stoki miękkie rozmoczone. Pojeździliśmy do końca choć się nie zapowiadało. Zjechana też kilka razy czarna traska Holzriese I + II.2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
Akurat teraz na wyjeździe mam dwie pary nart a brat jedną. Ale machnąłem wszystkie żeby były gotowe na sezon. Ale fakt że bywały wyjazdy gdzie miałem 3-4 pary...1 punkt
-
Przyznaj się - znasz ten ośrodek i specjalnie chcesz zdjęcia z właściwie oślej łączk :-) Jadę w gondoli z St Valentin do Haideralm i zaraz zrobię zdjęcia. Kiedyś nad Haideralm był jeszcze jeden orczyk z fajną trasą, ale teraz go zlikwidowali.1 punkt
-
1 punkt
-
Masz rację, że teraz każdy ośrodek ma coś dla rodzin. Jednak nie każdy ośrodek ma filozofię, która jest friendly rodzinom. Ja jestem zauroczony podejściem personelu, za każdym razem, gdy podchodzimy z młodszą córką do kanap to wychodzi obsługa, asystuje córce, zawsze zwalniają kanapy, jak wysiada tak samo, zwalniają, albo wychodzą by asystować, na starszych kanapach w rejonach rodzinnych jest minimum jedno miejsce z kid-stopem. Czegoś takiego nigdzie nie widziałem. A i jeszcze jedno, Serfaus jest bardzo spokojną mieściną, oczywiście jest apres ski, są knajpy, puby, itp. Ale nie ma tutaj wszechobecnej imprezy, która byłaby taka jak w Solden czy Ischgl. Idziesz z dziećmi popołudniu lub wieczorem i nie masz setek nawalonych ludzi. To też ważne.1 punkt
-
1 punkt
-
Niedawno Diament w Zieleńcu a teraz Gryglówka uzyskała dofinansowanie na m/innymi nowy system naśnieżania: 𝗧𝗿𝗮𝗻𝘀𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗰𝗷𝗮 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱𝘀𝗶𝗲̨𝗯𝗶𝗼𝗿𝘀𝘁𝘄𝗮 𝗪𝗜𝗡 𝗦𝗣𝗢𝗥𝗧 𝗞𝗜𝗡𝗚𝗔 𝗚𝗥𝗬𝗚𝗜𝗘𝗟 𝘄 𝗰𝗲𝗹𝘂 𝗱𝘆𝘄𝗲𝗿𝘀𝘆𝗳𝗶𝗸𝗮𝗰𝗷𝗶 𝘀́𝘄𝗶𝗮𝗱𝗰𝘇𝗼𝗻𝘆𝗰𝗵 𝘂𝘀ł𝘂𝗴. Projekt zakłada trzy kluczowe inwestycje w infrastrukturę ośrodka turystycznego: ✅wprowadzenie mobilnego toru rowerowego, ✅ nabycie zaawansowanego systemu chłodzenia wody do armatek śnieżnych ✅ nabycie armatek śnieżnych. 𝗖𝗲𝗹𝗲𝗺 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘂 𝗷𝗲𝘀𝘁: - Zwiększenie atrakcyjności ośrodka: Poprzez wprowadzenie nowoczesnych i elastycznych rozwiązań rekreacyjnych jak mobilny tor PumpTrack, który zwiększa różnorodność oferowanych atrakcji. - Wydłużenie sezonu turystycznego: Systemy chłodzenia wody do armatek śnieżnych umożliwiają efektywne naśnieżanie, co pozwala na przedłużenie sezonu narciarskiego nawet w mniej sprzyjających warunkach klimatycznych. - Przyciągnięcie nowych grup klientów: Zarówno miłośników sportów zimowych dzięki lepszym warunkom naśnieżania, jak i entuzjastów rowerów górskich korzystających z toru PumpTrack. - Zapewnienie niezawodności i efektywności energetycznej obiektu: Nowoczesne technologie chłodzenia są zaprojektowane do optymalizacji zużycia energii i minimalizacji wpływu na środowisko. - Zwiększenie ilości świadczonych usług: Rozbudowa oferty usługowej ośrodka poprzez innowacyjne rozwiązania rekreacyjne i turystyczne. - Stymulacja rozwoju gospodarczego i zwiększenie konkurencyjności regionu: Wykorzystanie lokalnych zasobów i potencjału, a także wzmocnienie pozycji regionu jako destynacji turystycznej o wysokim standardzie i zróżnicowanej ofercie. Projekt wpisuje się w cel gospodarczy transformacji subregionu wałbrzyskiego zawarty w Programie FEDS 2021-2027 oraz w TPST. Wartość projektu: 543 410,32 zł. Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 309 257,91 zł.1 punkt
-
Śmiało, w Nowy Rok gdziekolwiek pojedziesz do 13:00 pustki. Najmilej wspominam Chopok 01.01.2017 ,,Obawiałem się kolejek, ale nawet w Sylwestra można było jeździć pustymi trasami bez kolejek. A na single line w Zahradkach 2-3 min. Trasa Mistrzowska 7 i 7a oraz kanapa B5 lub B4 tylko dla nas w Sylwestra Nowy Rok Chopok Południe 33a1 punkt
-
Szpindlerowy otwiera kolejne trasy na weekend: ❗️ZIMA POWRÓCIŁA❗️WYDŁUŻAMY DZIAŁALNOŚĆ W TERENIE Już w ten weekend otworzymy dla Was więcej stoków niż pierwotnie planowaliśmy - a wy będziecie cieszyć się aż 12 km stoków🎿 ✅ Trasy: Hromovka II (3) Turystyczna (4) Św. Piotr: Czerwona (5a) Św. Piotr: Czerwona (5) - z Turystyczną Miedviedin: Czerwona (14) Horni Misecky: Turystyczna (16), Stoh (7) ✅ Kolejki linowe pojadą na Hromówkę, w Św. Piotra, Miedwiedin i Horních Misečkách, czynny będzie również wyciag Stoh. Nie masz własnego sprzętu? Nie ma problemu. 👉 Miejsca wynajmu sprzętu znajdziecie w Hromovce, w Św. Piotrze, na Medvědinie, w Horních Misečkách i w Hotelu Pinia. Chcesz cieszyć się nartami w pełni czy po raz pierwszy wsadzić dzieci na narty? 👉 Szkółka narciarska SkolMax działa w Svatý Petr, Medvědín i Horní Mísečky. A jeśli Wasze narty nie były serwisowane przed sezonem, to teraz jest idealny moment. 👉 Serwis w Świętym Piotrze (obok dwumiejscowej kolejki linowej) otwarty. Po nartach, gdzie dalej? ✅ Restauracja Na Planni ✅ Restauracja Niedźwiedź ✅ Restauracja Stadion z nowym tarasem ✅ Bar Quattro ✅ Parasol Après-ski na Hromovce ✅ Szampagne Lounge 🥂 Funkcjonowanie ośrodka od poniedziałku zostanie podane w weekend. 👉Więc załóż narty, ruszajcie na stoki i cieszcie się zimowym weekendem w pełni. Do zobaczenia na górze! 🌨❄️ #Spindleruvmlyn1 punkt
-
Dolny Śląsk, Ski Family, mały osrodek praktycznie polozony w mieście, w Lądku Zdroju, rusza w najbliższą sobotę. Na razie bez drugiego ośrodka w Kamienicy: 🎉🚠 Jedziemy! Start sezonu w Lądku-Zdroju! Już w sobotę (20.12.2025) otwieramy stację i zapraszamy Was na start sezonu. Od 9:00 do 20:00 czynne będą: ✔️ kolej linowa ✔️ wyciąg taśmowy To idealny moment, by rozpocząć sezon w górach – spokojnie, rodzinnie i aktywnie 🌄 Do zobaczenia na stacji – startujemy punktualnie o 9:00! ℹ️ Mała informacja organizacyjna: Kamienica w tym dniu będzie nieczynna.1 punkt
-
Tą trasą za dnia nie idzie Maras przejechać - milion szkółek - dodatkowo to jedyny zjazd z góry na tą część ośrodka.. ..mowa o tym 2 zdjęciu Michała.1 punkt
-
Cześć. A pamiętam jak 20 lat wstecz kupowaliśmy we włoskiej knajpie (nie w Livigno) Williamsa w kieliszkach po 70 centów (chorągiewka w gratisie), kupowało się na tacki nie kieliszki co by starczyło na parę kolejek. I żeby nie było gadania, piliśmy po nartach. Gdybym wiedział, że 3.5 € to tanio, piłbym wtedy cztery razy więcej...1 punkt
-
Poranny raport z BSA Beskid Sport Arena Szczyrk 17.12.2025 Od bladego świtu na stoku Beskid Sport Arena trwa montaż nowych armatek śnieżnych SUPERSNOW 900T i 900H, które w znaczący sposób podniosą jakość i szybkość naśnieżania. Nasza ekipa we współpracy z K-Tech pracuje w pocie czoła, by skończyć z wszystkim przed zmrokiem. Później do akcji wkroczą technicy i informatycy, którzy sprzężą nowy sprzęt z systemami wodnymi i informatycznymi. Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że zdążymy przed mrozami, które według prognoz pojawią się już kolejnej nocy. A co tam w kwestii pogody? Sytuacja jest totalnie zakręcona i nawet najstarsi górale nie pamiętają takich cudów jakie mamy teraz. Mamy inwersję i nie jest to tajemnica ani też żadna nowość, ale tym razem jest naprawdę grubo... 🧐 Różnice temperatur na przestrzeni wysokości i odległości są wyjątkowo duże. Stoi nie tylko ośrodek BSA, ale wszystkie ośrodki w Szczyrku, choć każdy jest położony na innej wysokości w innej części Beskidów. Jak duże są różnice temperatur? Fajnie obrazują to dwa ostatnie posty Łowcy Burz Podbeskidzie, więc zapraszamy do lektury. Dla przykładu w nocy z poniedziałku na wtorek dolna stacja Beskid Sport Arena notowała temperaturę -1,9'C. W tym samym czasie górna stacja notowała +7,1'C. W linii prostej to niespełna kilometr i ok. 250m różnicy poziomów! Dokładnie w tym samym czasie, o godzinie 1 w nocy, w centrum Szczyrku temperatura wynosiła -4'C, a Buczkowice nawet -7'C. To 14'C różnicy na odległości około 5 kilometrów i około 450m różnicy wysokości. Dobra wiadomość jest taka, że pogoda się stabilizuje - inwersja jest w odwrocie i na horyzoncie widać powrót zimy. Nie chcemy żebyście trzymali nas kurczowo za słowo, ale jest szansa na narciarskie Święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że się uda. Trzymajcie kciuki!1 punkt
-
tutaj Polsza wykazuje swoją ekonimiczną wyższość, u nas wszystko po 35zł, jak nie wincyj.1 punkt
-
1 punkt
-
19-20 grudnia : Tym razem zapraszamy Was na testy Nordica.🎿Przy okazji weekendowego jeżdżenia możecie sprawdzić fajny sprzęcik.⛷️ 📅 W dniach 19 i 20 grudnia - znajdziecie nas przy dolnej stacji koleji 4 osobowej „Efka”. ⏰Piątek 19 grudnia | godziny: 12.00 - 15.30 ⏰Sobota 20 grudnia | godziny: 9.00 - 15.30 Do zobaczenia. Czarna Góra • Snow Up • Testy sprzętu1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Dzisiaj jazda w Cortinie, sektor Cristallo - Faloria. W zeszłym sezonie nas tu nie było bo dużo więcej tras działało po stronie Tofany. Aktualnie szału z otwartymi trasami też nie ma lecz dzisiaj pogoda słabsza to też na widoki się nie nastawialiśmy, choć było klimatycznie i coś tam można było dostrzec. Traska Rio Gere w masywie Cristallo super! Długa szybka, puuuusta. Na Falorii też pusto, działały 3 trasy. Pojeżdżone dzisiaj fajnie do końca. Świetna pusta trasa Rio Gere Nowy kolega Klimatyczny wjazd krzesełkiem W drodze na Falorie Widok na Cortine i trasy po stronie Tofany Najciekawsze czarne trasy jeszcze nieczynne Na koniec dnia jeszcze kilka zjazdów RIo Gere1 punkt
-
Chopok dzień drugi: dziś przyjemniejsza jazda niż wczoraj, może to wynika z objeżdżenia a nie z poprawy warunków na trasach🤪 Zaraz po otwarciu ośrodka warunki dobre. Na górze trasy 1a bardzo dużo wystających kamieni/głazów, nie wiem jak tam było z samego rana, teraz widzę, że trasa oficjalnie zamknięta. Pod barem przypadkowe spotkanie z @Lexi na stoku, oczywiście poznałem po nartach😉1 punkt
-
Dla mnie Jurgów świetna stacja, dla każdego coś dobrego i jakoś tak mi w narty wpadła pomimo 2 zarombistych wywrot 🤣1 punkt
-
1 punkt
-
Dzisiaj ruszyliśmy przez przełęcz Falzarego do Corvary. Start wraz z otwarciej wyciągów. Cel na dziś to Sella Ronda w kierunku pomarańczowym z odnogami. Kusiła nas otwarta Marmolada więc zapuściliśmy się w tamtym kierunku, lecz po zjechaniu z Passo Padon w kierunku Malga Ciapela odstraszyła nas liczba narciarzy tam jadąca, nie chcieliśmy zmarnować czasu w potencjalnej kolejce do kolejki linowej... Także ponowny powrót do Porta Vescovo i kontynuacja Sella Rondy. Przerwa na Passo Sella z genialnym widokiem na Sassolungo. Potem przez Val Gardene i jazda po odnodze w Colfosco. Od tego sezonu jest tam nowy 6 osobowy wyciąg krzesełkowy przy czerwonej malowniczej trasie. Na koniec dnia jeszcze wjazd gondolką Col Alto w obszarze Alta Badia i zjazd do Corvary na koniec dnia po zachodzie. Super widokowo i pojeżdżone też dobrze. Tofana di Rozes 3244m w blasku pierwszych promieni słońca Lagazuoi Corvara Masyw Selli Marmolada z Porta Vescovo Bezśnieżna dolinka pod Marmoladą Pamiątka Grande Guerry na Passo Padon Nowy wyciąg na Passo Padon od Arabby Widok z Belvedere Passo Sella Colfosco Nowy wyciąg w odnodze w Colfosco Ostatni zjazd w Alta Badia1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
W Polsce spadło jak na listopad całkiem sporo śniegu i otworzyło się już wiele stacji narciarskich. Oby tak cała zima wyglądała. Śnieg padał (lub pada) nie tylko u nas. Warunki poprawiają się też w Alpach. W wielu miejscach można pojeździć pozatrasowo. Niby pięknie, jednak obecnie w wielu ciekawych miejscach występuje spore zagrożenie lawinowe. Powder powderem, czujność jednak obowiązkowa. Przyjemny i łatwy (jeszcze) w operowaniu śnieg dostępny jest np w Engelbergu... Pozdrawiam.1 punkt







