Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

A ten potok nie napełnia może studnie przy domach w Czyrnej?

Nie wiem jak wygląda po tamtej stronie, ale na północnej stronie Szczyrku górnego nie ma wodociągów do większości domów.

Już raz miał tam być budowany zbiornik na ul. Widokowej, lecz okazało się że kilka domów straciłoby dopływ wody. Latem i tak są problemy z wodą w niektórych studniach.

A dla tych którzy się dziwią że w Szczyrku nie ma wodociągów do wielu budynków, powodem jest po prostu brak inicjatywy ze strony kilku mieszkańców, przez co całe ulice nie mają pompy.

Narciarstwo jest fajne, ale niech TMR nie zapomni o mieszkańcach Szczyrku i takim potrzebą jak woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten potok nie napełnia może studnie przy domach w Czyrnej?

Nie wiem jak wygląda po tamtej stronie, ale na północnej stronie Szczyrku górnego nie ma wodociągów do większości domów.

Już raz miał tam być budowany zbiornik na ul. Widokowej, lecz okazało się że kilka domów straciłoby dopływ wody. Latem i tak są problemy z wodą w niektórych studniach.

A dla tych którzy się dziwią że w Szczyrku nie ma wodociągów do wielu budynków, powodem jest po prostu brak inicjatywy ze strony kilku mieszkańców, przez co całe ulice nie mają pompy.

Narciarstwo jest fajne, ale niech TMR nie zapomni o mieszkańcach Szczyrku i takim potrzebą jak woda.

Każdy potok w Beskidach napełnia czyjeś studnie. Wystarczy jednak tak zbudować zbiornik by nie zamknąć przepływu. W ostatnich latach pomimo ogólnej suszy zawsze były dni z bardzo dużymi opadami (np poprzedni tydzień ) z ilością wody wystarczająca do napełnienia każdego zbiornika.

mobilnie z Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ten potok nie napełnia może studnie przy domach w Czyrnej?

Nie wiem jak wygląda po tamtej stronie, ale na północnej stronie Szczyrku górnego nie ma wodociągów do większości domów.

Już raz miał tam być budowany zbiornik na ul. Widokowej, lecz okazało się że kilka domów straciłoby dopływ wody. Latem i tak są problemy z wodą w niektórych studniach.

A dla tych którzy się dziwią że w Szczyrku nie ma wodociągów do wielu budynków, powodem jest po prostu brak inicjatywy ze strony kilku mieszkańców, przez co całe ulice nie mają pompy.

Narciarstwo jest fajne, ale niech TMR nie zapomni o mieszkańcach Szczyrku i takim potrzebą jak woda.

Potok napełnia studnie???

Ciekawe....

W szkole mojego syna na geografii nauczyciel tłumaczył dzieciom, że jezioro to taka wielka umywalka a kamienie na dnie są po to by woda nie uciekła.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nazwiesz studnię stojąca na srodku potoku? zbiornikiem, studnią, ?

Podpowiem, ze 'to coś' jest z kręgów uszczelnianych, wiec nie nabiera wody górą ani z boku a tylko przez filtr zwirowy od spodu... czasem z głebokości kilku m. Jesli to zbiornik to każda studnia jest zbiornikiem. I tyle. :biggrin:

Pozdrawiam

M

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

a jak nazwiesz studnię stojąca na srodku potoku? zbiornikiem, studnią, ?

Podpowiem, ze 'to coś' jest z kręgów uszczelnianych, wiec nie nabiera wody górą ani z boku a tylko przez filtr zwirowy od spodu... czasem z głebokości kilku m. Jesli to zbiornik to każda studnia jest zbiornikiem. I tyle. :biggrin:

Pozdrawiam

M

Właśnie skończyłem rozmawiać z przyjacielem, który też jest geologiem i też się nieźle uśmiał z tych potoków.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica... jak zwał tak zwał.

Lata komuny i zaniedbań, błędów i wypaczeń, takich czy innych, doprowadziły do tego, że mieszkańcy górskich miejscowości nie mają nowoczesnej infrastruktury wodno kanalizacyjnej i tyle. Tak samo jest nawet w rejonie Wieżycy u nas na Kaszubach. To normalne. Z resztą myślę, że jakby dobrze popatrzeć, to i w krajach alpejskich także się podobne rozwiązania znajdzie. Są bowiem miejsca gdzie kasa to nie wszystko, są uwarunkowania geologiczne, ekologiczne ekonomiczne itd.. a nawet zwykłe przyzwyczajenia miejscowej ludności, tradycja itp. Sam kiedyś miałem takie ujęcie wody na działce letniskowej w okolicach Wdzydz. Potem nas podłączyli do wodociągu ośrodka pobliskiego wczasowego i dobra woda się skończyła. Teraz z kranu lecą jakieś siury jak jest upał to zalatują bagienkiem. Wcześniej woda była krystaliczna, smaczna nieco zgazowana... jak Kinga Pienińska.. ;-) Pychota! Sok się kupowało i napój gazowany gotowy.

Wcale się ludziom nie dziwię,. że tak mają a wielu z nich na pewno nawet tak woli.

Myślę ponadto, że TMR nie w ciemię bity i na pewno zrobił badania środowiskowe. Wszak Bracia Słowacy żyją podobnie i mają podobne problemy. Gdyby to nie był TMR tylko np jakaś firma z Francji albo Dubaju to bym się martwił. TMR na pewno zrobi to wszystko dobrze, a dobrze że jest to TMR bo nie będzie może umoczony w polskie grajdołkowe rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Coś tworzą, może ktoś wie po co te słupki wzdłuż naśnieżania na "2" (mapa tras)

Ośrodek przystąpił do inwentaryzacji tras na potrzeby zmiany zagospodarowania przestrzennego potrzebnego do przyszłych inwestycji. W naszym kraju to, jak pewnie się domyślacie, proces zabierający duuużo czasu. Jestem pewien, że przed tym sezonem nie będzie żadnych inwestycji.

Natomiast jest prawie pewne, że będzie wspólny skipass z COSem

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek przystąpił do inwentaryzacji tras na potrzeby zmiany zagospodarowania przestrzennego potrzebnego do przyszłych inwestycji. W naszym kraju to, jak pewnie się domyślacie, proces zabierający duuużo czasu. Jestem pewien, że przed tym sezonem nie będzie żadnych inwestycji.

Natomiast jest prawie pewne, że będzie wspólny skipass z COSem

W takim razie pozostaje liczyć na śnieżną zimę. Jeśli będzie wspólny skipass to przydałby się skibus łączący dolne stacje obu ośrodków.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje liczyć na śnieżną zimę. Jeśli będzie wspólny skipass to przydałby się skibus łączący dolne stacje obu ośrodków.

Albo przejazd z Małego Skrzycznego na nartostradę "Ondraszek" (jest dróżka, którą można wykorzystać i chyba tylko o kawałek przedłużyć) - byłoby połączenie w 2 strony. TMR też coś o tym wspominał na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...