Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Trasa nr 3 - jak dla mnie fajnie przygotowana, ale zbyt dużo kamieni (naprawdę dużo jak na opad śniegu który był w ubiegłym tygodniu).

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Zakręt.

spacer.png

Zakręt cd.

spacer.png

Dojazd do gondoli.

spacer.png

Mostek.

spacer.png

Kolejka do gondoli. 

spacer.png

• Like 15

Po południu jechałem kilka razy gondolą i  1 , kolejka dopiero za bramkami ok 5min. Uwaga na duże kamienie - Czerwona 1 na wjeździe prawa strona i dalej też sporadycznie.

Zbójnicka Kopa

IMG_20200208_121902.thumb.jpg.e7a69ccc0da677caec4515280c413c26.jpg

Chata u Bartka na końcu Czerwonej. Menu głownie napoje plus domowy bigos i żurek.

IMG_20200208_125013-001.thumb.jpg.2bd52bdefbb4c9bafdde33eeb46d7dae.jpg

Edited by surfing
  • Like 9

6 godzin temu, WojtekM napisał:

Napiszcie lepiej, czy są korki. I jak z parkingami. Tak ok. 9.00

07:55 korek od nowego ronda przy Orlen w Buczkowicach, 08:15 parking COS ten duży nad Żylicą 10 zł i widać było że nie zapełnił się do 14:00.

Zdjęcia 8:20

IMG_20200208_083307.thumb.jpg.8a4927216bfedf1895f549ddd699f0f0.jpg

IMG_20200208_083358.thumb.jpg.80fa0d40bfd847c34f5ee533d93865a4.jpg

W tle po prawej siedziba GOPR

IMG_20200208_084032.thumb.jpg.ca0bc48d136a0032a72840db285716c6.jpg

• Like 8

Potwierdzam relację + od siebie dodam że najlepszy dziś FIS i doliny i do tego małe kolejki do krzeseł i do orczyka. 

W Buczkowicach byłem 7:50 i od wjazdu do Szczyrku do COSu 5km/h. Na parking przy gondoli dojechałem 8:10 i byłem już na drugim. 

Plus na dziś to pogoda. Względnie mało ludzi jak na ferie, sobotę i taką pogodę.

Minus to mnóstwo kamyczków po stronie SMR-u. 

• Like 5

Piękny dzień dziś w Szczyrku 

Wprawdzie ludzi sporo,ale warunki całkiem fajne

Ojeździliśmy się z małżonką w pierony

Jutro z samiesiuńkiego ranka powtóreczka z rozrywki ☺️

IMG_20200208_134828.jpg

IMG_20200208_134844.jpg

IMG_20200208_140833.jpg

IMG_20200208_144027.jpg

IMG_20200208_144359.jpg

IMG_20200208_144521.jpg

IMG_20200208_145036.jpg

IMG_20200208_145041.jpg

IMG_20200208_145407.jpg

IMG_20200208_145832.jpg

• Like 16

38 minut temu, Sapient napisał:

Gondola 30 minut

Jakby ktoś miał sezonówkę na zbyciu to biere w ciemno! Cena nie gra roli 😆😆😆

• Haha 1
  • Downvote 1

Hej,

Chciałbym uzyskać informacje od osób przebywających w Szczyrku dot. Fast Pass. Zastanawiam się nad wizytą w SMR jednak przerażają mnie kolejki. Czy Fast Pass faktycznie ma osobne wejście na każdym wyciągu? Rozważam Hotel Gronie więc jest to jakby gratis od hotelu (z mojej perspektywy jednak duży plus). Z góry dziękuje za pomoc.

10 minut temu, monk napisał:

wejście na każdym wyciągu

Tylko w SMR. I to na wyciągach A1, B1, B2, B5. Na C3 chyba nie ma Fast Pass. Przynajmniej nie zauważyłem (oznaczeń nie ma) 

4 minuty temu, Mops napisał:

Tylko w SMR. I to na wyciągach A1, B1, B2, B5. Na C3 chyba nie ma Fast Pass. Przynajmniej nie zauważyłem (oznaczeń nie ma) 

Dziękuje za pomoc! Pozdrawiam serdecznie

@shugerŚmiej się leniu przed kamerą tyle ci zostało.

Warunki dobre trochę drobnych kamyków miejscami wylodzone ale nic strasznego. Kolejki spore jak to w weekend.

Koleje jeżdżą że zmniejszona prędkością z uwagi na wiatr. Na trasach bardzo luźno. 

tmp-cam-1316344338.jpg

tmp-cam-1549795907.jpg

• Like 9
  • Haha 2

ISTEBNA

ISTEBNA1.thumb.jpg.069c38a620f5d3f9ee1d10bff15297fc.jpg

KOTELNICA

KOTELNICA.jpeg.aec6cc1e71d8b979f2007624f5454441.jpeg

BMW

BMW.thumb.jpg.8e9d84b56db94a7bec0e3b797e4d39e5.jpg

Luty, spadł śnieg, niedziela,lampa, ferie warszawskie. Tłok jest wszędzie. Szczyrk nie jest wyjątkiem.

Dzisiaj alternatywnie robota - to może sprawdzę na miejscu w tygodniu ;)

• Like 4

Kamerki nie kłamią. Pomimo podwyższenia cen skipassów, jak widać frekwencja dopisuje. Na grupie też ludzie są zadowoleni. Ciekaw jestem tych wszystkich krzykaczy czy dotrzymują słowa i faktycznie nie przyjeżdżają do Szczyrku :)

Ps. Może to był tylko chwilowy akt desperacji? 

5 minut temu, Micheł napisał:

ludzie są zadowoleni

Kamienie

Lód

Kolejki na 30 minut

"Jaki narciarz taki stok...nie dziwi nic..."

• Like 4
  • Downvote 3

Shuger tak czytam od jakiegoś czasu te Twoje wypociny i właśnie takie dni jak dziś są dla tych co zakupili sezonówkę. Dali 700zł i jadą dziś po to żeby zjechać kilka razy, posiedzieć w słońcu, odreagować. No chyba że większy fan jest w domu, przed kamerką. Co wnoszą te twoje opinie, wpisy, narzekania? Byłeś tam i było źle? To nie jedź. Pytałem już 2 razy: gdzie byłeś w beskidach lub tatrach w grudniu lub styczniu i było wszystko super, mnóstwo śniegu, dużo tras i ogólnie polecasz? 

• Like 1

3 minuty temu, colin23 napisał:

Dali 700zł i jadą dziś po to żeby zjechać kilka razy, posiedzieć w słońcu, odreagować.

Jakbym dał 700 zł za jazdę po kamieniach i stanie po 40 minut w kolejce, to też bym musiał odreagować. 

• Haha 1

Z punktu widzenia ośrodków i miejscowości narciarskich coś wreszcie drgnęło. Tam mi się przynajmniej wydaje.

Ruszyła Warszawa na ferie plus weekend. Można warszawiaków krytykować, ale z mojej obserwacji wynika, że w dobie drożejących na potęgę skipassów, noclegów, jedzenia oraz innych usług to właśnie warszawskie ferie są dziś kluczowe biznesowo. To oni są najlepszymi (czytaj najbogatszymi) klientami i jest ich najwięcej.

Do tego doszła poprawa warunków.

Z mojej wstępnej obserwacji (Szczyrk, Wisła oraz ... kamery):

- ferie śląskie: jako-taki ruch, w miarę spokojnie, słaby ruch apress-ski (czyli po nartach do domu i bez rozrywek);

- ferie krakowskie: tragedia - bez ruchu, bez ludzi, ciemno, pusto, jakiś mały kryzys w tym byłym mieście stołecznym, czy co (oczywiście do tego doszły najgorsze warunki);

- ferie warszawskie: zobaczymy, ale wstępnie wygląda, że będzie dużo ludniej i dużo więcej pieniędzy w obiegu. W końcu koniec środek lutego to ... najlepszy i najpewniejszy termin na narty, nie to co początek stycznia na przykład (różnie wówczas bywa).

2 minuty temu, laryzbyszko napisał:

Jakbym dał 700 zł za jazdę po kamieniach i stanie po 40 minut w kolejce, to też bym musiał odreagować. 

Przepraszam, ale moim zdaniem "sezonowcy" (jak i ja) jadą jak im pasuje i niekoniecznie w tłoczne dni i godziny. A najlepiej jechać jak ... jest trochę gorsza pogoda, przynajmniej ... prognozy pogody!

Warunki? Były dni złe (odpuściłem sobie te przetopy po deszczach), ale tak naprawdę w zeszłym sezonie ... też takie były. Szczyrk nie jest potentatem w przygotowaniu tras i ... ja już to zaakceptowałem.

Na razie jest wiele dni, gdy da się pojeździć. Nie chcę być adwokatem diabła, ale ja nie czuję żadnej straty. Byłem np. kilka razy wieczorem i było świetnie. Co więcej (dla mnie ok) było dużo mniej ludzi niż rok temu.

49 minut temu, shuger napisał:

Kamienie

Lód

Kolejki na 30 minut

"Jaki narciarz taki stok...nie dziwi nic..."

Pomysł na wyjazd do największej miejscowości narciarskiej w Polsce jak właśnie wszyscy Twoi sąsiedzi zapięli narty [!!!] (a tak było wczoraj i jest pewnie dziś) jest - jakby to ująć - niezbyt udany.

Byliśmy wczoraj na Soszowie i była jazda na okrągło.

Takie dni w Szczyrku trzeba odpuścić i jechać np. na niedzielę wieczór (już wiele osób wyjechało) albo w inne dni.

Szczególnie polecam dni zachmurzone, wówczas nowe pokolenie narciarzy pragnące pięknych widoków (które podziwiałem już dziesiątki razy) zostaje w domach.