Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, surfing napisał:

wtedy zjeżdżasz  na własną odpowiedzialność

W późno kwietniowym Plesie jak puszczają jeszcze Solisko Expres dla "pasjonatów/popaprańców" to u góry i na dole jest tablica z info, że trasa zamknięta a jazda na własną odpowiedzialność. I takich informacji udziela Informacja i parkingowi pod FIS-em.
Dla mnie jest to czytelny przekaz, pytanie czy dla wszystkich użytkowników stoku też ;)

Pozdrawiam

mirekn 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

Prawdopodobnie była oficjalnie zamknięta ale bez grodzenia, stał znak na środku (tak robią jak śnieżą 4), wtedy zjeżdżasz  na własną odpowiedzialność. Z drugiej strony nie zdziwiłbym się że nie była zamknięta bo jest to działanie bardzo przypadkowe, potrafią nawet ratrakować bez zamknięcia trasy.

Wczoraj zarówno 4 jak i 7 były otwarte przy pracujących lancach w trakcie śnieżenia. Faktycznie warunki sporej liczbie osób sprawiały problemy. Później puścili ratrak pod ruchem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno niebezpieczeństwo więcej ;) . Przedwczoraj, trochę przed 8. Jadę sobie autem spokojnie, ruch nie najmniejszy, a tu nagle, przed stacją Orlenu w Mesznej, nagle przez drogę przebiega w pełnym pędzie stado pięciu pięknych, dorodnych jeleni! Piękny widok! Więc uważajcie na jelenie jadąc do Szczyrku...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dziś od 8:30 do 12:00 warunki rano dobre pojedyncze kamienie na trasie ale im niżej tym bardziej miękko. 

Od 11 już bardzo miękko od Suchego do Soliska tworzące się muldy i dużą ilość kamieni na trasie. 

Czas oczekiwania na syajzd na HS czy gondola czy kanapa do 5 min zero zatorów. 

Najlepsza dziś trasa nr 4 i 7 od HS do Suchego. Niestety 3 od zakrętu muldy i wychodzące kamienie i śnieg w kolorze piasku a ostatnia ścianka to już pole muldowe i kamienie.

Trasa nr 1 dobra do ścianki potem już muldy i miękko.

received_134043347834677.jpeg

received_3073560352668190.jpeg

IMG_20200215_100731.jpg

IMG-20200215-WA0002.jpeg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja relacja z dnia dzisiejszego. Im wyżej tym lepiej. Wczoraj w Szczyrku padał deszcz, powyżej 1000 metrów padał śnieg. Jazda na naturalnym dziś bardzo fajna. W mojej ocenie najlepsze warunki były od Hali Skrzyczeńskiej w górę oraz od Jaworzyny w górę. Bardzo dobre warunki na Zbójnickiej Kopie i na MS. Fajna jazda bez większych kolejek praktycznie do godziny 12:00. Ondraszek - masakra ze względu na liczbę osób nim podróżujących.  3 dziś mnie nie zachęciła do zjazdu więc do dołu tylko 1. Mostek całkiem nieźle się trzymał. Na 1 najpierw twardo, później już mięciutko (takie wiosenne nartowanie). 

Fajnie w nocy przyprószyło.

spacer.png

Było widokowo.

spacer.png

Na Kopie bardzo fajny śnieg.

spacer.png

Na 1 twardo - góra.

spacer.png

Moje dziecię zadowolone.

spacer.png

Im niżej.

spacer.png

spacer.png

Tym bardziej miękko.

spacer.png

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr już mocno wieje w Beskidach więc nie wiadomo czy Szczyrkowski dziś ruszy. 

O jest info 

Cytat

Czołem Kochani 💙 Huragan niestety do nas wrócił. Jest mocniej niż mówiły prognozy. 100 km na godzinę to nie są żarty. Najważniejsze jest dla nas Wasze bezpieczeństwo, dlatego w dniu dzisiejszym zamykamy ośrodek do odwołania

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj na BSA - typowe wiosenne nartowanie. Pytanie czy na SMR mieli po czym puścić dziś narciarzy, bo wczoraj wieczorem to ratrakowali piach na wieczorną jadę. Dziś na dole raczej bardzo słabo to wygląda. Podejdę później na spacer to zrobię kilka zdjęć (3 i 1).  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem za mało jazdy na nartach, więc postanowiłem się jeszcze pomęczyć choć trochę. I tak, poszedłem na spacer w okolice Czyrnej. Ośrodek dużo mówi o bezpieczeństwie, szkoda, że nie posprzątał bałaganu na własnym terenie. Wala się tam sporo elementów, które może porwać silny wiatr. Obok ośrodek stworzył strefę nauki dla dzieci. To tak w kwestii bezpieczeństwa o której opowiada. 

Bałagan w Czyrnej.

spacer.png

spacer.png

Czy ten dach jest bezpieczny ?

spacer.png

Śniegu w okolicach Bieńkuli całkiem sporo.

spacer.png

Na 3 niestety już niewiele - zamykamy bo bezpieczeństwo najważniejsze czy jednak ze względu, że nie mamy śniegu ?

spacer.png

Idziemy dalej - bar w gotowości.

spacer.png

Grill gotowy do rozpalenia.

spacer.png

Ktoś tu jednak pilnuje.

spacer.png

Ja tu pilnuję.

spacer.png

Na 1 śniegu jakby więcej niż na 3.

spacer.png

  • Like 16
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, moruniek napisał:

Na 3 niestety już niewiele - zamykamy bo bezpieczeństwo najważniejsze czy jednak ze względu, że nie mamy śniegu ?

spacer.png

Nie wygląda to za dobrze. Chciałem się wybrać jak co roku na przełomie lutego i marca ale nie wiadomo czy będzie po co. Teraz nie wiem czy rezerwować nocleg czy nie 😢 Moruniek widzę, że często jesteś, dlatego jak myślisz jeżeli będzie mrozić w nocy  to spróbują jeszcze coś naśnieżyć czy koniec ferii i sobie dadzą spokój?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stusi napisał:

Nie wygląda to za dobrze. Chciałem się wybrać jak co roku na przełomie lutego i marca ale nie wiadomo czy będzie po co. Teraz nie wiem czy rezerwować nocleg czy nie 😢 Moruniek widzę, że często jesteś, dlatego jak myślisz jeżeli będzie mrozić w nocy  to spróbują jeszcze coś naśnieżyć czy koniec ferii i sobie dadzą spokój?

Dzisiaj ta trasa (3) została oficjalnie zamknięta. Śniegu na niej jednak jest całkiem sporo jak na Szczyrk. Jedynie popłynęła ścianka na dole (a nie zrobili zapasu śniegu wcześniej). Objechałem dziś cały Szczyrk, takich luzów nie było już dawno. Nawet załapałem się na trening Słowaków na COS-ie (wszyscy ubrani w gumy reprezentacji). Wieczorem wstawię relację.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 16:46, Maria napisał:

Jedno niebezpieczeństwo więcej ;) . Przedwczoraj, trochę przed 8. Jadę sobie autem spokojnie, ruch nie najmniejszy, a tu nagle, przed stacją Orlenu w Mesznej, nagle przez drogę przebiega w pełnym pędzie stado pięciu pięknych, dorodnych jeleni! Piękny widok! Więc uważajcie na jelenie jadąc do Szczyrku...

Jeleni i na stokach dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...