Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

To dolna część FISa:

1374907_657946834236904_1210405758_n.jpg

1383619_657947894236798_1454622227_n.jpg

539700_657955894235998_166819604_n.jpg

W dolnej części mają problem,bo część gruntów nie należy do COS i m.in. dlatego szybko nie przebudują dolnej części krzesełka.Przypuszczam,że podobny problem jest z naśnieżaniem. :frown:: Jedynie zmodernizowali trasę do dolnej stacji orczyka przy FIS i tam też chyba coś z naśnieżaniem zrobili.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam się za bardzo na trasach COS ale gdzieś wyczytałem że naśnieżanie jest od wielu lat do końca kanionu ale nie używane a od tego sezonu na dole kanionu ma być nowy mostek i wjazd na widokową i wszystko to ma być zmodernizowane i naśnieżane do dolnej stacji kolejki ale jeśli tam są problemy z gruntami no to nie wiadomo co z tego będzie. Na konferencji w Szczyrku mówili coś że ma być naśnieżane 5 km tras także zobaczymy jak to będzie to już nie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnej podporze, widocznej na kamerce, coś się dzieje.. Dwóch jegomości dłubie coś przy bateriach rolkowych. Oby to byli monterzy a nie złomiarze.. ;-))

A tym czasem na smaka filmik prosto od Leitner'a:

http://www.leitner-ropeways.com/Produkte/Kuppelbare-Sesselbahnen

Edytowane przez MOSTOSTAL
łot tak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnej podporze, widocznej na kamerce, coś się dzieje.. Dwóch jegomości dłubie coś przy bateriach rolkowych. Oby to byli monterzy a nie złomiarze.. ;-))

A tym czasem na smaka filmik prosto od Leitner'a:

http://www.leitner-ropeways.com/Produkte/Kuppelbare-Sesselbahnen

fajne..... tak przy okazji:ciekawe kiedy 'bubliny' na skrzycznem będą popisane markerami i poszprajowane- obstawiam że po 1-2 miesiącach....

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne..... tak przy okazji:ciekawe kiedy 'bubliny' na skrzycznem będą popisane markerami i poszprajowane- obstawiam że po 1-2 miesiącach....

Ano niestety.. smutne to...

Pamiętam dokładnie kiedy wymieniono na Szyndzielni gondole z II na III typ, jakoś tak pod koniec lat 70. Jednego roku były jeszcze stare na następny sezon wisiały nowe, ale już w marcu nie wiele było przez szyby widać.. ;-( Szyby były wykonane z plexi i chołota drapała na nim co popadło... Echh polska przez małe p...

Moja śp babcia raczyła mówić w takich sytuacja "gówno chłopu nie zegarek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dokładnie kiedy wymieniono na Szyndzielni gondole z II na III typ, jakoś tak pod koniec lat 70. Jednego roku były jeszcze stare na następny sezon wisiały nowe, ale już w marcu nie wiele było przez szyby widać.. ;-( Szyby były wykonane z plexi i chołota drapała na nim co popadło... Echh polska przez małe p...

Mamy owoce propagowania hasła "Róbta co chceta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 70/80 Owsiak jeszcze na wrotkach pod szafę wjeżdżał więc nie wiązałbym tego z tym hasłem. To nie jego efekt tylko 60 lat komunizmu i totalnego schamienia społeczeństwa. Wiaty przystankowe były niszczone na długo przed hasłem Owsiaka, w mojej podstawówce (wczesne lata 70) było względnie OK dopóki nie wybudowano kondominiów na Morenie i Suchaninie. Jak się blockhausowa brać pojawiła w szkole wszystko wyglądało jak slumsy. Cóż...

Edytowane przez MOSTOSTAL
a co Was to ..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - to może chodzić o dolne zdjęcie z tych 3 zdjęć ale nie jestem pewien: jak mi się jakoś tak kojarzy, na FISie gdzieś ciut poniżej startu górnego orczyka była taka mała ścianka, gdzie albo trzeba było trochę zredukować biegi albo skakać, ale to już nie na moje zdrowie i nogi. Czy to zostało czy wyrównali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 70/80 Owsiak jeszcze na wrotkach pod szafę wjeżdżał więc nie wiązałbym tego z tym hasłem.

Niewątpliwie masz rację w tym względzie, ale - być może dlatego, że byłem wówczas młodszy i nie zwracałem na to uwagi - wówczas objawy tego chamstwa były jakoś znacznie rzadziej spotykane i mniej widoczne. Przede wszystkim wówczas obowiązywała żelazna zasada, że wyrządzoną szkodę sprawca musi naprawić, która po reformie prawa karnego w 1997 roku "gdzieś się zapodziała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Szczyrku przy dolnej stacji kolejki na skrzyczne i aż przykro na to patrzeć na tą cisze w okolicy dolnej stacji. Na czantori czy gdzieś indziej coś robią jakieś naśnieżania jakieś równanie tras a tam cisza żadnego montowania rur do naśnieżania i w ogóle żadnych prac. Niby nowa kolejka a tak poza tym nie wiadomo co czy w ogóle będzie się dało zjechać na sam dół

Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka są już na Skrzycznem!

3apapyru.jpg

Jak takie wielkie kółko wwozi się na górę(bo po normalnych drogach to już wiem jak sobie podróżowało). Jakoś zaczęła mnie interesować technologia budowy wyciągów. Jak się wwozi beton? O ile na Jaworzynę to zapewne jest jakaś droga, to jakoś nie umiem sobie wyobrazić kilkudziesięciotonowej ciężarówki tam. A już wyżej to już zupełnie nie wiem jak ten beton dociera. Na odcinku Jaworzyna-Skrzyczne jest dosyć stromo na trasie wyciągu, a jakoś fundamenty na podpory trzeba było wylewać. I na koniec. Zawsze podpory stawia się za pomocą helikoptera? W innym wątku jest o budowie krzesła na Klepkach. Tam też będzie helikopter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...