Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - COS Skrzyczne


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśłi policzyć koszty przygotowania drogi, dojazdu i przewozu elementów i koszty wykonania stanowisk montazowych-manewrowych dla dźwigu przy każdej podporze (nie byle jakiego dzwigu , bo słupy maja czesto po -naście m wysokości) to helikopter wcale nie wychodzi zbyt drogo... nawet jako pompa do betonu... :smile:

ew. jak mozna terenową cieżarówka dowieźć żwir-pospółkę do wyk. betonu na miejsce betonowania i jest tam troche płaskiego miejsca, to można sie pokusić o mieszanie betonu na miejscu...

Tak pewnie bedzie na Klepkach.

Pozdrawiam

michał

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zdjęć wynika, że górną stację dolnego odcinka z dolną górnego będzie przedzielać budynek schroniska, czyli jak dawniej - wysiądziesz z dolnego i drałuj do góry z buta lub na nartach podejście do górnego dookoła budynku, tylko że chyba od drugiej strony. Typowe polskie projekty. A utrudnić, jak się da tym niszczycielom środowiska (narciarzom) by nie było im za wygodnie.:frustrating:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zdjęć wynika, że górną stację dolnego odcinka z dolną górnego będzie przedzielać budynek schroniska, czyli jak dawniej - wysiądziesz z dolnego i drałuj do góry z buta lub na nartach podejście do górnego dookoła budynku, tylko że chyba od drugiej strony. Typowe polskie projekty. A utrudnić, jak się da tym niszczycielom środowiska (narciarzom) by nie było im za wygodnie.:frustrating:

Na razie ma powstać "taśma",ponoć już na ten sezon.Tylko czy wystarczy,to już inna sprawa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. jak mozna terenową cieżarówka dowieźć żwir-pospółkę do wyk. betonu na miejsce betonowania i jest tam troche płaskiego miejsca, to można sie pokusić o mieszanie betonu na miejscu...

Tak pewnie bedzie na Klepkach.

Pozdrawiam

michał

Taaa... B40 umieszane w betoniarce to byłby wyczyn na miarę SON'u.

Tutaj jest ciekawy film pokazujący jak to wygląda budowa trasy i wyciągu...

z Polski takich przykładów nie znajdziesz, bo u nas można tylko pod osłoną nocy coś sensownego postawić.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ciekawy film pokazujący jak to wygląda budowa trasy i wyciągu...

z Polski takich przykładów nie znajdziesz, bo u nas można tylko pod osłoną nocy coś sensownego postawić.

Filmik przegięcie, stok przegięcie, zainwestowana kasa - SZOK!!!

W Polsce nie do pomyślenia, chyba :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ musi krwawić "zielone serce" kudłatego stwora z Bystrej,kiedy ogląda taki film

ciekawe czy krwawi na czerwono czy na zielono chlorofilem?

To chyba budowa tej nowej 7 kilometrowej trasy,która baaardzo mi się podobała!

Niesamowity rozmach inwestycji!

Żeby tak w Szczyrku... :stupid:

Figo,obudziłeś moje wspomnienia. :)

Znalazłem taki filmik

JC ma takie zabawki? :wink: :tongue:

Chcieliśmy z Lewym przywieźć takie krzesełko w prezencie JC. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ musi krwawić "zielone serce" kudłatego stwora z Bystrej,kiedy ogląda taki film

ciekawe czy krwawi na czerwono czy na zielono chlorofilem?

W Alpach mogą sobie na takie wielkie inwestycje narciarskie pozwolić bo wysokich gór jest tam kilkakrotnie więcej niż w Polsce o czym doskonale wszyscy wiemy.Tych wycinanych brutalnie drzew trochę mi szkoda. W Alpach jest też sporo parków narodowych , w których stacji narciarskich nie ma .Przykład http://www.santacaterina.it/en_parco_nazionale_parco.aspx. Co jest u nas wkurzające to brak sensownego planowania ,np. na Skrzycznem stawiają porządne krzesło od połowy góry a dolny odcinek nawet nie jest w planie do wymiany w najbliższym czasie. No i niemożność postawienia nawet jednej kanapy w SON będącej S.N. o dużym potencjale jak na polskie warunki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach mogą sobie na takie wielkie inwestycje narciarskie pozwolić bo wysokich gór jest tam kilkakrotnie więcej niż w Polsce o czym doskonale wszyscy wiemy.Tych wycinanych brutalnie drzew trochę mi szkoda. W Alpach jest też sporo parków narodowych , w których stacji narciarskich nie ma .Przykład http://www.santacaterina.it/en_parco_nazionale_parco.aspx. Co jest u nas wkurzające to brak sensownego planowania ,np. na Skrzycznem stawiają porządne krzesło od połowy góry a dolny odcinek nawet nie jest w planie do wymiany w najbliższym czasie. No i niemożność postawienia nawet jednej kanapy w SON będącej S.N. o dużym potencjale jak na polskie warunki .

Ogólnie pisząc o Alpach to racji masz całkiem sporo, ale akurat Kronplatz to całkiem podobna górka jak Skrzyczne, tylko te 500 - 600 m wyższa. Więc spokojnie może służyć jako porównanie tego co mogło by na Skrzycznem powstać.

No i akurat modernizacja stacji od góry ma całkiem sporo racji. Dzięki temu nie tworzy się kocioł w połowie góry, z rana gdy narciarze wjeżdżają na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wycinanych brutalnie drzew trochę mi szkoda.

Ale dla równowagi zasadzono 3000 sadzonek nowych drzew: http://www.kronplatz.com/pl/live/kronplatz-tv/

Zresztą w naszych lasach też się drzewa wycina i jest to traktowane jako normalna działalność gospodarcza Lasów Państwowych. Przykładowo, dzierżawca stoku narciarskiego na górze Chełm w Myślenicach za tzw. "wyłączenie terenu z gospodarki leśnej" musi płacić Lasom Państwowym 600 tys. zł rocznie, bo Lasy na tyle wyceniają wartość drewna, które mogłoby na stoku narciarskim wyrosnąć z tym czasie.

Co jest u nas wkurzające to brak sensownego planowania ,np. na Skrzycznem stawiają porządne krzesło od połowy góry a dolny odcinek nawet nie jest w planie do wymiany w najbliższym czasie.

Jeśli kasy starcza na postawienie tylko jednego odcinka kolejki, to sensownie zrobili, że zaczęli od odcinka górnego, bo ten odcinek ma większe obłożenie niż dolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pisząc o Alpach to racji masz całkiem sporo, ale akurat Kronplatz to całkiem podobna górka jak Skrzyczne, tylko te 500 - 600 m wyższa. Więc spokojnie może służyć jako porównanie tego co mogło by na Skrzycznem powstać.

No i akurat modernizacja stacji od góry ma całkiem sporo racji. Dzięki temu nie tworzy się kocioł w połowie góry, z rana gdy narciarze wjeżdżają na górę.

No to jednak sporo wyżej.Mnie chodziło żeby nie potraktować tak jak na filmie naszych Tatr. Na Skrzycznem nawet takiego rozmachu nie trzeba.Od góry zgoda ,ale za rok dolny odcinek a tego w planach niestety nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że budując dolny odcinek rozbiorą ten budynek po stacjach pierwszych krzeseł i górna stacja dolnego odcinka mocno zbliży się do dolnej górnego lub nawet będzie zbudowane na zakładkę tak aby nie trzeba było podchodzić.. Kto wie.. Zobaczymy.

Zabawki JC... Jägerndorfer ... :-))

... Modellseilbahnshop. Mój kolega z Austrii (Markus) w tym siedzi. Mam gondolkę tej firmy. Fajne to ale... zabawka jednak. Wielu "modelmaniaków" przebudowuje te zabawki tak aby wyglądały bardziej naturalnie. Ja jednak wolę modele wykonane w nieskażonej skali wiernie odwzorowujące rzeczywistość. Swego czasu zbudowałem "biurkowy" model wyciągu orczykowego - kopia takiego jak np na Golgotę. Nie jest skończony jeszcze. Wiele zostało do zrobienia. Na razie to tylko jednopodporowa przymiarka. Aktualnie pracuję nad prawdziwie wyglądającą stacją przewojową. Zainteresowanych odsyłam do YouTube :

[video=youtube;M-fJsslA4eY]

i ten sam model ustawiony w Czyrnej.. ;-)

[video=youtube;iL03dGKOdcY]

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach mogą sobie na takie wielkie inwestycje narciarskie pozwolić bo wysokich gór jest tam kilkakrotnie więcej niż w Polsce o czym doskonale wszyscy wiemy.Tych wycinanych brutalnie drzew trochę mi szkoda. W Alpach jest też sporo parków narodowych , w których stacji narciarskich nie ma .Przykład http://www.santacaterina.it/en_parco_nazionale_parco.aspx. Co jest u nas wkurzające to brak sensownego planowania ,np. na Skrzycznem stawiają porządne krzesło od połowy góry a dolny odcinek nawet nie jest w planie do wymiany w najbliższym czasie. No i niemożność postawienia nawet jednej kanapy w SON będącej S.N. o dużym potencjale jak na polskie warunki .

dwie góry obok siebie Babia i Pilsko

na Babiej Górze mamy PN i jest OK niech tam sobie rosną roślinki hasają zwierzaczki

ale ekolodzy nie mogą każdej góry zawłaszczać

narciarstwo też jest dla ludzi i człowiekowi należy się odrobina przyjemności od przyrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawki JC... Jägerndorfer ... :-))... Modellseilbahnshop. Mój kolega z Austrii (Markus) w tym siedzi. Mam gondolkę tej firmy.
Mój najstarszy wnuk jest wielkim fanem wszelkiego rodzaju kolejek i wyciągów, jego pokój wygląda jak małe SFL.Gdy w marcu byliśmy w SFL, zobaczył wystawiony tam model tamtejszej kolejki gondolowej i zachorował na taką.Od tej chwili oszczędzał każda złotówkę na tę kolejkę, gdy miał urodziny lub jakąś inną okazję, to prosił, żeby nie kupować mu żadnych prezentów, tylko dać mu kasę na tę kolejkę. W lecie, podczas ponownego wyjazdu do SFL, wreszcie osiągnął swój wymarzony cel :)

20130728_120320.jpg

20130728_120320.jpg.a743b684ee7ee41c86103d921b2e5a3f.jpg

Edytowane przez Chris_M
dodany link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że budując dolny odcinek rozbiorą ten budynek po stacjach pierwszych krzeseł i górna stacja dolnego odcinka mocno zbliży się do dolnej górnego lub nawet będzie zbudowane na zakładkę tak aby nie trzeba było podchodzić.. Kto wie.. Zobaczymy.

Zabawki JC... Jägerndorfer ... :-))

... Modellseilbahnshop. Mój kolega z Austrii (Markus) w tym siedzi. Mam gondolkę tej firmy. Fajne to ale... zabawka jednak. Wielu "modelmaniaków" przebudowuje te zabawki tak aby wyglądały bardziej naturalnie. Ja jednak wolę modele wykonane w nieskażonej skali wiernie odwzorowujące rzeczywistość. Swego czasu zbudowałem "biurkowy" model wyciągu orczykowego - kopia takiego jak np na Golgotę. Nie jest skończony jeszcze. Wiele zostało do zrobienia. Na razie to tylko jednopodporowa przymiarka. Aktualnie pracuję nad prawdziwie wyglądającą stacją przewojową. Zainteresowanych odsyłam do YouTube :

[video=youtube;M-fJsslA4eY]

i ten sam model ustawiony w Czyrnej.. ;-)

[video=youtube;iL03dGKOdcY]

Mostostal,Ty powinieneś się znaleźć w Teleexpress-owej Loży Ludzi Pozytywnie Zakręconych. :wink: :applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...