Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

O Jaworzynie Krynickiej już było, ale dodam, że nie spodziewałem sie tylu ludzi w piatek na otwarciu. Stok przygotowany dość dobrze. W sobotę i niedzielę zaliczyłem Słotwiny. Tam, jak zwykle, stok przygotowany bardzo dobrze. Ludzi nie było zbyt wiele więc mozna było sobie posmigać. W sobotę padał śnieg i trochę wiało.

byłem i w piatek na jaworzynie i w sobote chwile na słotwinach, 3 zjazdy i pojechał na azoty czego załowałem bo mieli gorzej przygotowany stok ale wyjezdzilem tam 2 godz. piatek byl fajny ale zaraz rano na jaworzynie, w miare pusto było i można było pociagnać cały zjazd na pełnym piecu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz Ci z Dębowca będą przepowiadać pogodę. Jak będą dymić armatkami, to zima idzie sroga, a jak będzie tak jak na zdjęciu, no to nici z nartowania :laughing:

apropos Dębowca, to na innym forum chodzą plotki, że w tym roku w ogóle nie ruszy, raz bo Aqua nie wyrabia z wodą, a dwa bo zieloni wymagaja min. 50 cm ubitego śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki cienki ten Cieńków

Nie ma jak to pojechać na narty w środku tygodnia!Zazwyczaj oblężone stacje,teraz świecą pustkami,a do tego zapowiadali piękną pogodę.Tym razem postanowiłem zawitać na Cieńkowie,gdzie dotychczas byłem raz,na darmoszce...

Pobudka o szóstej rano,trza być pierwszym na stoku.Już chyba "wszedłem w sezon",miałem spory zapas czasowy.Wybrałem Cieńków bo to jedna z lepszych stacji narciarskich w Beskidach i do tego z rozsądną "cenówką",zwłaszcza na tle Czantorii.Drogi bezproblemowe,żadnego śniegu,gołoledzi,jedynie samochodów więcej niż o tej porze w weekend,ale dotarłem na czas.Na darmowym parkingu stoją tylko dwa samochody.Jedynie niepokoi mnie pewien pan,który najwyraźniej "zgubił trop węża"... Powiedziałem "dzień dobry" i masz babo placek!Gaduła,nie dość,że mi przeszkadzał,to jeszcze gadał i gadał bóg wie o czym,a ja już na stok chciałem.Na koniec poprosił o 1,40zł :tongue: Po wyziewach już wiedziałem na co.

Po przejściach wreszcie docieram na stok i kupuję karnet na 6 godzin za 60zł.Tutaj wspomnę,że jest fajna opcja dla porannych narciarzy: 20 zł od 8.00 do 10.00. Na pierwszy rzut oka trasa wygląda dobrze:

cie_k_w_1.jpg

Choć są też miejsca,gdzie kolor pokrywy śnieżnej nieco niepokoi:

cie_k_w_2.jpg

Pierwsza ścianka wygląda dobrze,ale im dalej w lewo tym więcej kalafiorów i dość niebezpiecznych żlebów:

cie_k_w_7.jpg

Miały być otwarte 4 z 5 tras według komunikatu,ale w praktyce otwarta była jedynie ta pod krzesełkiem.Dodatkową opcją,choć na pierwszy rzut oka nie wyglądającą dobrze,była trasa nr 2,ale tylko pierwsza ścianka.Otwarta też była przecinka do objazdu tej pierwszej ścianki i tu dostrzegłem nową inwestycję - ta przecinka nie była oświetlona,ale teraz jest.Podobnie jak początek trasy nr 2.

cie_k_w_8.jpg

Nie wspomniałem o tym,że kiedy kupowałem karnet,zostałem uprzejmie poinformowany iż za chwilę będą włączone armatki.Miła pani powiedziała mi o tym,ponieważ są osoby mocno narzekające na ten fakt.Gdyby pomyśleli,zrobiliby to w nocy,ale mi to nie przeszkadzało,niech śnieżą!

cie_k_w_3.jpg

cie_k_w_5.jpg

cie_k_w_6.jpg

Przez cały dzień w porywach jeździło nie więcej niż ok. 20 narciarzy naraz.Właściwie za każdym razem,kiedy jadę ma pustą trasę przed sobą.A ja faktyczne warunki?W mojej opinii dałbym max -4 w skali 5-stopniowej.Część winy to oczywiście ostatnia odwilż,ale pierwsza ściana w połowie zepsuta przez ratrakującego.Ok godz. 12-ej w połowie rasy trochę lodu,ale nawet po 13-ej mam do swojej dyspozycji całe połacie sztruksu - miodzio! :angel:

Po południu wreszcie słońcu udaje się przebijać przez mgłę i widoki całkiem fajne:

cie_k_w_4.jpg

cie_k_w_9.jpg

Wspomnę jeszcze o jednej niedogodności.Armatki śnieżyły stok,ale też krzesełka... Dopiero po dłuższym czasie panowie zaczęli je zamiatać.Ja byłem przemoczony w mało komfortowym miejscu... :biggrin: Temperatura przez cały dzień oscylował w granicach -4 do -6 st.,ale odczuwalna to co najmniej -15st!

Dzień udany,a Cieńków całkiem dobrze sobie poradził z odwilżą.

Kiedy wracałem,przyjrzałem się innym wiślańskim stokom i Czantorii.Klepki wyglądały całkiem dobrze,ale dziś chętnych nie było,Nowa Osada bez zastrzeżeń,Soszów również wyglądał przyzwoicie,podobnie Czantoria.

Na krzesełku rozmawiałem z jakimś gościem - w SON ponoć przyzwoicie na czerwonej na Julianach,ale już na Golgocie sporo kamieni,ponoć też całkiem fajnie na czerwonej z Hali Skrzeczeńskiej,przyzwoicie wygląda Salmopol.

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnie 2 dni spędziłem w Beskidzie Niskim a dokładnie w DukliWprawdzie wyjazd nie stricte narciarski,ale nie był bym sobą jak bym niezabrał nartek tym bardziej że rzut beretem od Dukli znajduje się stacja Chyrowa-SkiTak więc rano wygospodarowane były cztery godzinki na :biggrin:Coż mogę powiedzieć o Chyrowej-Ski :rolleyes::Górka długości ok kilometra z niezbyt dużym nachyleniemTypowa dla początkujących,średniozaawansowanych,rodzinnaCo mnie zaskoczyło to szerokość stoku,ponad 100mStok dobrze przygotowany,ok 40-50 cm śniegu,oczywiśćie w większości sztucznegoJak na taki stok naliczyłem 10 nowych armatek śnieżnych,stok oświetlonyNa dole dobre zaplecze gastronomiczne z bardzo dobrymi cenami,parking free,tak samo toalety,conie jest takie oczywiste w Polskich realiach :mad::Karnet 5 godzinny 48zł,czasowy 2 godz 25złSmiało mogę polecić Chyrową-Ski

201212191466.jpg

201212191468.jpg

201212191469.jpg

201212191470.jpg

201212191471.jpg

201212191466.jpg.1e4051c01a130d3257c2c4489f714474.jpg

201212191468.jpg.ab9fbdba2f560d4f8dc98a1a2af2f1fa.jpg

201212191469.jpg.f263525877beb39096166199af2a17e2.jpg

201212191470.jpg.ff8abb23ffcd7d7cfaa67d4899a5629b.jpg

201212191471.jpg.621fb63c9ad358a414f43496ed9b7195.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to pojechać na narty w środku tygodnia...

Johnny, daj już spokój z tymi relacjami, coś się tak uparł, żeby mnie tak maltretować tymi zdjęciami i opisami??? Ja tutaj jedynie co mogę ćwiczyć to kąt zgięcia nogi, a Ty co parę dni takie "wrzuty", zlituj się! :wink:

Żartuje oczywiście, tyle mam co na zdjęcia i filmiki popatrzę...:sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedświątecznie, czyli bez kolejek na wiślańskich stokach. Po kolei:19 grudnia (środa) - oświetlony Cieńków. W tym dniu wyciąg czynny tylko do 18, więc załapałem się na 2 ostatnie godziny. Stok nie ratrakowany przed jazdą wieczorną, ale w dzień musiało być mało ludzi, bo był nawet w niezłym stanie. O godzinie 16 praktycznie pusto - w sumie z pięciu nas jeździło po całej górze, pod koniec może z 20 osób.20 grudnia (czwartek) - Stożek. Pomyślałem, że skoro jest wyżej i też z armatkami, to nie powinno być źle. Niestety było inaczej - na parkingu (tym za PKS'em) ani jednego auta, wyżej (600m przed wyciągiem) 1 samochód. Można było dojechać pod sam wyciąg, ale jakoś wolałem nie ryzykować - rozgrzewka też się przyda.Pod wyciągiem komunikat: trasa czerwona - nieczynna, czarna - warunki trudne, niebieska - warunki trudne. No ale skoro wlazłem, to wypada choć trochę pojeździć. Już z wyciągu było widać, że śniegu to tam leży z 5-10 cm. Armatki strzelają na trasę przy wyciągu i gdzieniegdzie na polanach, ale niewiele to daje. Trochę mnie to dziwi - zawsze sądziłem, że Stożek to gwarancja dobrych warunków, a jeszcze ośrodek jest podobno prowadzony przez pasjonata narciarstwa. Tymczasem wygląda jakby się tam nie przykładali, albo dopiero co zaczęli naśnieżać. Rozumiem, że stromizna, ale nawet na polanach była ziemia i kamienie.21 grudnia (piątek) piękna pogoda, więc pora nadrobić zaległości i w końcu porządnie pojeździć - zatem ponownie Cieńków i Nowa Osada. Obydwa stoki przygotowane dobrze (Cieńków nawet bardzo dobrze). Na Osadzie gdzieniegdzie drobne grudki lodu, ale warunki b. dobre. Oczywiście Cieńków znacznie bardziej urozmaicony, więc tam jeździłem dłużej - na Osadzie za to więcej słońca, co w tak mroźny dzień jest dużą zaletą. I na Cieńkowie i Osadzie czynna tylko główna trasa (+ fragmenty pozostałych). Ludzi mało - na Cieńkowie zajęta mniej więcej co 5-ta kanapa, na Osadzie co 3-cia. Naśnieżanie cały czas w ciągu dnia, więc na Święta warunki gwarantowane - na Cieńkowie pozostałe trasy nieprędko ruszą (naśnieżają jedynie przecinkę po dawnych wyciągach), na Osadzie nartostrada w lesie może ruszy w górnej części.Zdjęcia (3 pierwsze - Cieńków, 2 kolejne - Nowa Osada):

cienkow1.jpg

cienkow2.jpg

cienkow3.jpg

osada1.jpg

osada2.jpg

P.S. johnny_narciarz, w jaki dzień byłeś na Cieńkowie?

cienkow1.jpg.64e58d943a5fcc57a1ea0741e42a0fae.jpg

cienkow2.jpg.ef4c9bbbc9895ae5daf8dacb239bd5e6.jpg

cienkow3.jpg.230ee89d0eef87b9c0fabb0f66069353.jpg

osada1.jpg.0889e944c1e59e88016ec2aef287f912.jpg

osada2.jpg.9a7dab4d33f3df544479d6428f9de98e.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny, daj już spokój z tymi relacjami, coś się tak uparł, żeby mnie tak maltretować tymi zdjęciami i opisami??? Ja tutaj jedynie co mogę ćwiczyć to kąt zgięcia nogi, a Ty co parę dni takie "wrzuty", zlituj się! :wink:

Żartuje oczywiście, tyle mam co na zdjęcia i filmiki popatrzę...:sorrow:

:biggrin: Nie martw się, zima wiecznie trwać nie będzie... :wink:

Wracaj szybko do zdrowia! :cheerful:

20 grudnia (czwartek) - Stożek. Pomyślałem, że skoro jest wyżej i też z armatkami, to nie powinno być źle. Niestety było inaczej - na parkingu (tym za PKS'em) ani jednego auta, wyżej (600m przed wyciągiem) 1 samochód. Można było dojechać pod sam wyciąg, ale jakoś wolałem nie ryzykować - rozgrzewka też się przyda.

Pod wyciągiem komunikat: trasa czerwona - nieczynna, czarna - warunki trudne, niebieska - warunki trudne. No ale skoro wlazłem, to wypada choć trochę pojeździć. Już z wyciągu było widać, że śniegu to tam leży z 5-10 cm. Armatki strzelają na trasę przy wyciągu i gdzieniegdzie na polanach, ale niewiele to daje. Trochę mnie to dziwi - zawsze sądziłem, że Stożek to gwarancja dobrych warunków, a jeszcze ośrodek jest podobno prowadzony przez pasjonata narciarstwa. Tymczasem wygląda jakby się tam nie przykładali, albo dopiero co zaczęli naśnieżać. Rozumiem, że stromizna, ale nawet na polanach była ziemia i kamienie.

Na początku sezonu omijam stożek z daleka,już kiedyś tu pisałem co oznacza komunikat 20 - 30 cm i warunki dobre w tym miejscu.Natomiast w środku sezonu zazwyczaj jest tam dobrze i co najfajniejsze,kolejek brak nawet w ferie! :smile:

P.S. johnny_narciarz, w jaki dzień byłeś na Cieńkowie?

Wczoraj,tj. 21.12.2012 :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...