Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Może trzecia kanapa na Pilsku?

Witam wszystkich na forum. Wg mapek jeszcze z czasów GAT-u wyciągi nr 5 i 6 to te ze Szczawin na Miziową. Wygląda więc, że pojawia się światełko w tunelu do budowy niewyprzęganej czwórki u góry Pilska, a budowa kanapy na Buczynkę nie ma związku z tą decyzją. Chyba że później zmieniono numerację orczyków. A OT RDOŚ wydał zgodę na budowę kompleksu w Beskidzie Małym realizowaną przez właściciela Czarnego Gronia / w Onecie za Dz. Z/. Oczywiście wiadomo kto już protestuje. Pozdrawiam A.

21 sierpnia 2014r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach odrzucił skargę Stowarzyszenia Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, dotyczącą decyzji Wojewody Śląskiego z dnia 17 lutego 2014r.

Zarówno Wojewoda Śląski jak i wcześniej Starosta żywiecki odmówili Stowarzyszeniu udziału w sprawie wydania pozwolenia na przebudowę wyciągów orczykowych nr 5 i 6 na kolej linową krzesełkową wraz z budynkami technicznymi.

Głównym argumentem Stowarzyszenia, było to, że pozwolenie wydane zostało bez ważnej decyzji środowiskowej, oraz bez przeprowadzonej oceny oddziałowania tej przebudowy na środowisko.

Czyli w dużym skrócie, małe zwycięstwo nad ekologami w Korbielowie.

Wynika więc z tego, że pozwolenie jest, dodatkowo, w dniu wydawania decyzji, inwestor legitymował się ważną decyzją środowiskową, a także oceną oddziaływania na środowisko, która nie wykazała negtywnego wpływu planowanej inwestycji na środowisko.

Zatem wszystko jest chyba na dobrej drodze, nie powtórzy się miejmy nadzieję sytuacja z zeszłego roku, kiedy to ekolodzy wstrzymali budowe 4 osobowej kanapy na Solisko, na około dwa miesiące, a wraz z rozpoczęciem nowego sezonu będzie się można cieszyć z kolejnego nowego wyciągu w Korbielowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku karnet sezonowy kosztował ok. 1800 zł. jeśli dobrze pamiętam, co wg mnie było ceną z kosmosu.

W tym roku jest spora obniżka, pewnie ok 800-900 zł będzie kosztować ten karnet.......

jak cena takiego karnetu zamknie się w 1 000 zł , to propozycja wydaje się całkiem , całkiem , przynajmniej dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cena takiego karnetu zamknie się w 1 000 zł , to propozycja wydaje się całkiem , całkiem , przynajmniej dla mnie :)

Z tego, co słyszałem będzie mniej niż 1000 zł

Szczawiny - Miziowa trzecia kanapa ale chyba na tą zime to nie wybudują

Kolej ze Szczawin na Miziową będzie budowana w przyszłym roku.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, muszą, nie muszą.

Podobno tej zimy TMR chciał odkupić też Pilsko.

Skoro właściciel się nie zgodził i nie poszedł na łatwą kasę tzn, że jakaś wizja jest i miejmy nadzieję będzie dobrze ;)

A Wg mnie są krok do przodu ze względu, że kupili wcześniej.

Wysłane za pomocą Tapatalk

Nie było takiej oferty, ani rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko, Korbielów - informacje

wow..... muszą zdążyć przed Szczyrkiem..... Mimowolny skutek uboczny pojawienia się TMRu tam....

Zrobiłem sondę wsród właścicieli stacji narciarskich - czy wejście TMR jest dla nich dobre czy nie. Wszyscy postrzegają to jako sytuację pozytywną, która dobrze wpłynie na rozwój narciarstwa w regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co słyszałem będzie mniej niż 1000 zł.....

No i bingo :smile:

Będzie mi się opłacało jechać tam nawet w tygodniu po południu . Pilsko jest taką górą , że mogę tam być kilkadziesiąt razy w roku i mi się nie znudzi:biggrin: , a jak już syyypnie to już jest normalnie bajka ....... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa z tą kanapą Szczawiny - Miziowa. Przydałaby się jeszcze sensowna trasa ze Szczawin w dół :)..

No właśnie!

Oczywiście cieszą mnie nowe kanapy, ale 100 razy bardziej ucieszyły by mnie nowe, doskonale naśnieżane trasy. A najbardziej szerooooka piątka od Szczawin do dołu.

Czy wróble coś na ten temat śpiewają??? :smile:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co słyszałem będzie mniej niż 1000 zł

No to coraz bardziej zaczynam się skłaniać do zakupu. Przynajmniej mając taki karnet będę mieć większą mobilizacje by po pracy na 2-3 godziny wyskoczyć :D

Nie było takiej oferty, ani rozmów.

Ty masz informacje oficjalne zasłyszane u źródła, ja nieoficjalne zasłyszane tu i ówdzie :D dlatego napisałem "podobno"

No właśnie!

Oczywiście cieszą mnie nowe kanapy, ale 100 razy bardziej ucieszyły by mnie nowe, doskonale naśnieżane trasy. A najbardziej szerooooka piątka od Szczawin do dołu.

Czy wróble coś na ten temat śpiewają??? :smile:

Tadek

Spoko, jak się powtórzy halny z zeszłego roku ze dwa razy to przybędzie pare kilometrów :D:D albo tak jak w przypadku Buczynki, obecne trasy chociaż na szerokości zyskają :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się bardzo cieszę z tej kanapy i planów postawienia kolejnych. Trasa z Buczynki jest bardzo ładna (a przynajmniej była, zanim te lasy przerzedziło), choć zasługuje raczej na niebieski niż czerwony kolor.

Ogólnie fajnie, że będą już 3 górki z długimi trasami i wyprzęganymi kanapami w promieniu 2h z Górnego Śląska (Czantoria, Skrzyczne, Pilsko), a do tego nowe Skolnity i zmodernizowany Cieńków (mój ulubiony i urozmaicony stok).

No ale faktycznie, bardzo przydałaby się szeroka piątka na dół + udostępnienie czarnej (lub poszerzenie niebieskiej "6"), a byłoby już całkiem wystarczająco, choć pragnienia każdego narciarza są nieograniczone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kudłaty ma problem z tym, że doły z wodą dla owiec mogą przypadkiem służyć jako zbiorniki do naśnieżania ?

Wydaje mi się, że kudłaty przewiduje taki rozwój sprawy.

Nie warto chyba siać (powiedzmy) jakiś spekulacji.

Chciałem tylko pokazać, ze to po prostu cyrk.

W dodatku bardzo drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jeszcze sensowna trasa ze Szczawin w dół :)..

To oczywiste. A jeśli chodzi o ten karnet całosezonowy to nie dla mnie bo jak pojade z pięć razy to będzie dobrze bo przecież jeszcze do Szczyrku trzeba pojechać kilka razy no i do tego jeszcze żeby jechać tyle razy musi być zima bo jak będzie taka jak zeszła to nawet dwa razy się nie pojedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...