Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chopok zaskoczył nas piękną pogodą i nawet na szczycie nie było wiatru.

Poniedziałek Wielkanocny na Słowacji to dzień "szibacziek" - bicia rózgami. Mężczyźni i chłopcy smagają dziewczęta i kobiety splecionymi witkami z wierzby zakończonymi kolorowymi wstążkami. Uderzenie witką ma dodawać wiosennej energii a nawet odmładzaćIMG_20170417_105517.jpg.2cf597c8f52da58474f2c5bef6a9b15a.jpg

Jeździłem głownie ma południu do samego dołu bo północ strasznie nudna płaska jak stół :)

IMG_20170417_103234.thumb.jpg.e6333e0f7b56e7f99d3af89b3dcab46a.jpg

IMG_20170417_103655.thumb.jpg.745bc476d318d12f2057ef6c5f86faaf.jpg

IMG_20170417_112322.thumb.jpg.09a71d4a0a41b2ac35e4cfabd5c205b5.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzili oficjalnie że będą ratrakować:)

Aktuálna prevádzka lanoviek.
Aktuálna prevádzka lanoviek:
Dnešným dňom všetky lanovky ukončili dennú prevádzku. Lanovky pre lyžiarov budú v prevádzke počas nasledujúceho víkendu: 22-23.4.2017 - zjazdovky budú upravené a sezónny lístok bude v platnosti .. viac info na www.jasna.sk/lanovky-a

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Potwierdzili oficjalnie że będą ratrakować:)

Aktuálna prevádzka lanoviek.
Aktuálna prevádzka lanoviek:
Dnešným dňom všetky lanovky ukončili dennú prevádzku. Lanovky pre lyžiarov budú v prevádzke počas nasledujúceho víkendu: 22-23.4.2017 - zjazdovky budú upravené a sezónny lístok bude v platnosti .. viac info na www.jasna.sk/lanovky-a

Czyli w piątek kicha :(

Chcieliśmy na dwa dni - piątek - sobota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co oni mają teraz tylko jeden cel, zniechęcić wszystkich. Ci którzy zostawiają dudki już byli, pojechali... i wrócą za rok. Szkoda że tak podchodzą do tematu, ja jestem bardzo zawiedziony. To co wypisują jest żenujące powoływać się na barki śniegu gdy są najlepsze warunki w sezonie. Niech napiszą że swoje już zarobili i nie chce im się utrzymywać darmozjazdów z sprytnych sezonówek...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo_narciarz napisał:

Wiesz co oni mają teraz tylko jeden cel, zniechęcić wszystkich. Ci którzy zostawiają dudki już byli, pojechali... i wrócą za rok. Szkoda że tak podchodzą do tematu, ja jestem bardzo zawiedziony. To co wypisują jest żenujące powoływać się na barki śniegu gdy są najlepsze warunki w sezonie. Niech napiszą że swoje już zarobili i nie chce im się utrzymywać darmozjazdów z sprytnych sezonówek...

 

Odbieram to podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i powróciłem do ojczyzny :). Na Slovaki drogi czarne do samego Biela Put. Pługi posypały czarny asfalt sola i kamykami a więc spokojnie. 

Ale Panowie bez euforii. Faktycznie śniegu nawaliło na szczycie pół metra na Prehibie z 30 :D i na tym się dobre wieści kończą. Gęsta mgła zniszczyła całą zabawę. Rano wpadło nas może ze 40-50 na jedną trasę. Na szczycie byłem oczywiście pierwszy :) a więc zjazd pomimo zerowej widoczności super, jak to w puchu. Niestety drugi zjazd to już katastrofa bo każdy z nas (a część na parapetach :mad:) odrzuciło spore zaspy a przy mgle to... wyobraźcie sobie. Trzeci zjazd to już walka o przetrwanie na nartach. Zrobiły się pół metrowe przesypy (a niekiedy więcej) i pół metrowe bruzdy. No i zacząłem szukać śniegu... szukać za dużo powiedziane! wyczuwać pod nartami no i znalazłem, (albo raczej on mnie znalazł!!!) ale zaspę do pasa i jak wyqr... to kijka jednego nie znalazłem :D miękka pierzynka a więc nie bolało za bardzo. Nart było ciężko znaleźć jeden kijek na ręku podbił mi oko :o będzie siniec a drugi poszedł w piiii...u albo dalej. A jazda bez kijków to dla mnie horror, jeszcze w takich warunkach. A więc na piątym zjeździe podziękowałem za nieprzyjemność, wbiłem niepotrzebny kijek w zaspę przy parkingu i zwinąłem się na baseny.

Na dole śnieg jest ciężki i mokry. Nie wiem czy oni będą w stanie uratrakować taką ilość śniegu. Oni teraz wiosną: do góry na dół i fajrant! Poza tym jak pogoda nie odpuści, to sami wiecie jaka mgła bywa na Chopku i co to za jeżdżenie. 

Ale warun jest!!! tego zimą brakowało. 

PS. co do dziewczyn to one wiedzą to co im powiedzą lub każą mówić. Teraz będą jeździć na pewno a w Majove Sviatki to one nie wiedzą będą pisały jak co. A obsługa... to już by chciała chyba mieć wolne od nas. Tak wyczułem. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocowałem w Besenovej i około 15 próbowałem (tak to dobre słowo) wyjechać na Rożembarok. Autostrada stała po horyzont i dalej korek na krajowej a więc nawróciłem i zaryzykowałem przez serpentyny (na letnich gumach ale co tam) ale do rzeczy... wracałem przez Zuberec (dla nie wtajemniczonych to tam są Rohace) na polach leży 20-30 cm a więc przypuszczam że na górze sypnęło bardziej niż na Chopoku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poniżej Lukovej dało się w miarę już jeździć, a więc wysokość Rohaczy. Tylko te deb... zamiast włączyć 4 na Lukovą to oczywiście nie! ich wszechmocny Funitel :mad: tylko po to żeby "widoki pooglądać" 

A skipatrolowcy jeżdżą... tylko po co? nie wiem za bardzo! to oni powinni decydować a nie dyrektory zza biurka. 

Na sobotę, niedzielę szamani przewidują dalsze opady i zachmurzenie. Czyli niskie śniegowe chmury zepsują Wam zabawę tak jak mnie dzisiaj. 

PS. ja teraz odpuszczam (chyba że jeden krótki szpil w sobotę) ale szykuję się na weekend majowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jasiek napisał:

zjazd pomimo zerowej widoczności super, jak to w puchu. Niestety drugi zjazd to już katastrofa

Mgła niszczy całą przyjemność, błędnik szaleje, nie da się porządnie rozpędzić w puchu, dobrze że skończyło się tylko utratą kijka i siniakami.

Odnośnie drogi powrotnej, kiedyś już pisałem że wracam wieczorem z Tatralandii bez korków taką drogą:

58f662212bd5d_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2017-04-18205700.thumb.jpg.dfe25c9974ebe9e8bc977f8fd8876973.jpg

Bezpośrednio z Chopoka można jechać do Besenowej D1 ale potem koniecznie na prawą stronę Wagu jeżeli nie chcecie stać 40minut w korku.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny komunikat z Chopka:

Vzhľadom na novú snehovú nádielku v stredisku Jasná Nízke Tatry sme sa napriek plánovanému ukončeniu zimnej sezóny rozhodli v termíne 19.-21.4. v čase 8:30-15:30 spustiť prevádzku lanoviek B3 (Biela púť- Jasná) a B4 (Jasná- Luková). Ostatné lanovky a vleky prechádzajú do plánovanej pravidelnej jarnej technickej údržby. Počas víkendu 22.4.-23.4. je plánovaná prevádzka lanoviek Chopok- Sever: B3 (Biela púť- Jasná), A4 (Twinliner) a A1 (Funitel) a Chopok Juh A2 (Kosodrevina- Chopok) a A5 (Krupová- Kosodrevina).

Czyli od jutra do piątku będzie śmigać Lukova a w weekend tak jak dzisiaj

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy oni sa daremni mozna to bylo przewidziec wystarczylo zapiac narty tydzien temu i stwierdzic ze nie ma minerałów:) 

Ciekawe prowadzenie biznesu najpierw przez dwa tyg wciskac klientom ze nieczynne a pozniej o 21 napisac ze jednak dzialamy duzo zarobią:D

Ale w tabelce bedzie potwierdzenie ze nie oplacalo sie otwierac brawo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Jacy oni sa daremni mozna to bylo przewidziec wystarczylo zapiac narty tydzien temu i stwierdzic ze nie ma minerałów:) ...

widziałeś kiedyś krawaciarza na nartach :o ale była by polewka...

muszę to kiedyś zrobić, garniturek i narciory pobiję @johnny_narciarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy nie beda a moze jednak będą ratrakowane, tak jak rok temu DEZINFORMACJA! Ale spoko w maju sie skonczy:D

Jasiek widziałem ksiedza w sutannie na Stozku, a nawet całą ksiezycowa rodzinę. 

Ale za to planuje piatek trzeba myslec jak TMR. Jutro stwierdzą ze warto ratrakowac, a piatek ze możnaby odpalić funitela... i wtedy pojawie sie JA:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, przemo_narciarz napisał:

Ciekawe prowadzenie biznesu najpierw przez dwa tyg wciskac klientom ze nieczynne a pozniej o 21 napisac ze jednak dzialamy duzo zarobią:D

Nie wiem czy to nie asekuracja? ktoś przyjedzie w wypasionych nartach, porysuje sobie spody... i ojjj tragedia muszę kupić sobie nowe! jak mi przykro!  

a tak zamknęli sezon! i jeździsz na własną odpowiedzialność.

Oni otworzą w weekend majowy! jestem pewien na 99%... zawsze tak robią, co roku... a więc szykuj narty i "do predu..." 

PS. jak oni to ogarną i uratrakują a chmury pójdą wyżej to... ja pierdziu strzele sobie setkę w jeden dzień!  :D

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, przemo_narciarz napisał:

Jasiek widziałem ksiedza w sutannie na Stozku, a nawet całą ksiezycowa rodzinę. 

Może dlatego, że co roku odbywają się tam zawody w jeździe księży ;) 

Cieszcie się, że chociaż Lukovą puścili. Nie zawsze nowy duży opad śniegu oznacza wznawianie sezonu w ośrodkach. Na pewno mają tam chaos, ale jakoś się temu nie dziwię...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leitner napisał:

Może dlatego, że co roku odbywają się tam zawody w jeździe księży ;) 

Cieszcie się, że chociaż Lukovą puścili. Nie zawsze nowy duży opad śniegu oznacza wznawianie sezonu w ośrodkach. Na pewno mają tam chaos, ale jakoś się temu nie dziwię...

Wiesz co oni nie zakonczyli wiec nie mają co wznawiac. A zawody ksiezy to zadna atrakcja, tylko kolejke zrobili...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...