Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, pablodc napisał:

Hej chłopaki! Planowałem wyjazd na jutro ale z Waszych relacji zastanawiam się czy jest sens jechać....

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ja bym nie jechał - ładna pogoda niewiele zmieni jeśli chodzi o same warunki - tak naprawdę trzeba szukać "czystego" śniegu - bez kamieni, przetarć itd. - żeby spokojnie zjechać, a i tak to szukanie jest zaledwie na kilku trasach, reszta jest już zamknięta.

Ale decyzję pozostawiam Tobie - ja cieszyłem się, że nie zaplanowaliśmy wyjazdu na dwa dni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Torres napisał:

P.S.2 Krzysiek na twoich fotach to źle nie wygląda ale patrzyłem też na kamery i tu było ciężko...

Z krzesła czy gondoli też nie wygląda to źle - zwłaszcza, że jeździłem dzisiaj przed albo za Krzyśkiem, więc wiem jak to wyglądało już na stoku.

Edytowane przez moloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj co to za narzekania... mamy KWIECIEŃ PANOWIE!

co to za wiosenne narty jak nie ma kamieni i przetarć? :rolleyes: toż to cały urok wiosny! 

Czuję że świąteczne narty będą BEST przynajmniej ludzi nie będzie :D 

PS. żebym ja miał auto... :mad:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jasiek napisał:

Ojjj co to za narzekania... mamy KWIECIEŃ PANOWIE!

co to za wiosenne narty jak nie ma kamieni i przetarć? :rolleyes: toż to cały urok wiosny! 

Czuję że świąteczne narty będą BEST przynajmniej ludzi nie będzie :D 

PS. żebym ja miał auto... :mad:  

Ludzi to już dzisiaj nie było - nie trzeba czekać do Świąt, na 11 koło 14 byliśmy sami :) chwilę później na południu chłopaki tylko w dwójkę jeździli :)

wiosenne narty to były tydzień i dwa tygodnie temu - słoneczko, bez kamieni, przetarć i otwartych większości tras - w krótkim rękawie na przerwie.

Ale jak pisałem - każdy ma swoją ocenę - tylko pisanie, że warunki są dobre czy nawet bardzo dobre wiosenne to takie trochę wprowadzanie innych w błąd - może dokładniej opisywać co rozumiemy pod tym pojęciem :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie jechał - ładna pogoda niewiele zmieni jeśli chodzi o same warunki - tak naprawdę trzeba szukać "czystego" śniegu - bez kamieni, przetarć itd. - żeby spokojnie zjechać, a i tak to szukanie jest zaledwie na kilku trasach, reszta jest już zamknięta.
Ale decyzję pozostawiam Tobie - ja cieszyłem się, że nie zaplanowaliśmy wyjazdu na dwa dni [emoji4]
 

Dzięki za rzetelną odpowiedź. Gdybym miał 100km bliżej to bym się może jeszcze skusił. Życzę Wam chłopaki udanej jazdy i pięknej pogody i do następnego sezonu.
Ps. Mam nadzieję że to nie była próba odstraszenia mnie żeby było jednego mniej[emoji6]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pablodc napisał:


Dzięki za rzetelną odpowiedź. Gdybym miał 100km bliżej to bym się może jeszcze skusił. Życzę Wam chłopaki udanej jazdy i pięknej pogody i do następnego sezonu.
Ps. Mam nadzieję że to nie była próba odstraszenia mnie żeby było jednego mniejemoji6.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

To tylko moje spostrzeżenia - ja też się napaliłem po ostatnich opadach i wpisach na forum. Ale się zawiodłem :( Dobre warunki to dobre warunki - bez względu na górę na którą jeździmy i już z 1000 razy przeczytałem, że Chopok to specyficzna góra. To już większość z nas wie - może oceniajmy warunki nie biorąc pod uwagę faktu, że to Chopok - tylko trsy zjazdowe i tyle.

Może się mylę, może jutro będzie lepiej - mnie nie będzie, więc nawet jak chciałbym Cię odstraszyć to i tak nic mi to nie da, bo mnie już tam nie ma, a jak Ty pojedziesz to bilans będzie na zero :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, keisyzrk napisał:

Kamienie, przetarcia to bez znaczenia... biorę narty polityczne z "gorszego sortu" i spoko :D, ale na tępy śnieg nic nie poradzę :$

Za mało smarujesz :D

Przepraszam @moloo sugerujesz że wprowadzam w błąd ... no sorry ale dostęp do prognozy pogody ma każdy i może sobie ocenić.

pozdr.Torres

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Torres napisał:

Przepraszam @moloo sugerujesz że wprowadzam w błąd ... no sorry ale dostęp do prognozy pogody ma każdy i może sobie ocenić.

pozdr.Torres

 

Piszę, że większość opinii wprowadza w błąd, bo są robione pod każdego z nas oddzielnie - dla mnie super, ale dlaczego super, bo lubię zmrożone, bo lubię miękko ... itd. Większość ocenia warunki pod swoje możliwości i to co lubi, a nikt nie napisze np. że na 1 było tak, na 2 tak, na 3 tak, na 4 tak itd., itd., ......

Jak już pisałem kiedyś czytałem relację jednego z kolegów w dniu kiedy byłem też na Chopoku i zastanawiałem się czy byliśmy na tej samej górze ... miałem całkiem odmienne wrażenia niż to co przeczytałem ... i tyle  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keisyzrk napisał:

wspólna jazda z Mariuszem (@Plywak) czarną na południu w „totalnym mleku”...

Jazda w totalnym mleku na Chopku to jest to, co cały czas wspominam. Raz czy dwa mleko było tak tłuste (tzn gęste ;)), że miałem problem, żeby zobaczyć swoje narty... Wtedy zaczyna się zabawa - zwłaszcza kiedy jesteś po raz pierwszy na tej górze, zjeżdżasz górnym FIS-em i zastanawiasz się, gdzie wyjedziesz :D Najprościej jest jechać w dół - tylko, że w takich momentach błędnik zaczyna wariować. 

Dzięki za zdjęcia i relację. Mam nadzieję, że inni też wrzucą jakieś fotki, bo podróż (online) w to genialne miejsce jest jedną z najlepszych rzeczy w necie ;) Pozdrowienia dla wszystkich i skrobnijcie też coś jutro. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, moloo napisał:

Piszę, że większość opinii wprowadza w błąd, bo są robione pod każdego z nas oddzielnie - dla mnie super, ale dlaczego super, bo lubię zmrożone, bo lubię miękko ... itd. Większość ocenia warunki pod swoje możliwości i to co lubi, a nikt nie napisze np. że na 1 było tak, na 2 tak, na 3 tak, na 4 tak itd., itd., ......

Jak już pisałem kiedyś czytałem relację jednego z kolegów w dniu kiedy byłem też na Chopoku i zastanawiałem się czy byliśmy na tej samej górze ... miałem całkiem odmienne wrażenia niż to co przeczytałem ... i tyle  ...

Oczywiście opinie są subiektywne... ale 1,2,3  itd to można napisać jak się jest zadowolonym z usług konsultanta danej sieci... Ja lubię jak jest miękko i świeci słońce ale w czwartek było lodowo i wiało jak cholera  to jeździliśmy niżej... a w piątek było super chociaż na szczyt nie pojechaliśmy ani raz... 

 

Pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Torres napisał:

Oczywiście opinie są subiektywne... ale 1,2,3  itd to można napisać jak się jest zadowolonym z usług konsultanta danej sieci...  

 

Pozdr.Torres

Chodziło mi o opis tras po kolei - trasa nr 1,2 a nie ocena 1,2 - źle mnie zrozumiełeś, ale aż boje się to napisać, że znowu rozpętam "wojnę", że trasy na Chopoku przecież podaje się po nazwie a nie po numerze :) 

 

9 minut temu, Torres napisał:

Ja lubię jak jest miękko i świeci słońce ale w czwartek było lodowo i wiało jak cholera  to jeździliśmy niżej... a w piątek było super chociaż na szczyt nie pojechaliśmy ani raz... 

 

Pozdr.Torres

No i właśnie o taką dokładniejszą relację mi chodzi ...

Edytowane przez moloo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moloo napisał:

Ludzi to już dzisiaj nie było - nie trzeba czekać do Świąt, na 11 koło 14 byliśmy sami :) chwilę później na południu chłopaki tylko w dwójkę jeździli :)

wiosenne narty to były tydzień i dwa tygodnie temu - słoneczko, bez kamieni, przetarć i otwartych większości tras - w krótkim rękawie na przerwie.

Ale jak pisałem - każdy ma swoją ocenę - tylko pisanie, że warunki są dobre czy nawet bardzo dobre wiosenne to takie trochę wprowadzanie innych w błąd - może dokładniej opisywać co rozumiemy pod tym pojęciem :)

 

Ja tam jestem co weekend (ten był pierwszy który odpuściłem i to z przyczyn niezależnych ode mnie) i nie sądzę żeby warunki zmieniły się aż tak drastycznie. Jeździliście Panowie na dolnych trasach bo na górze była mgła a to różnica diametralna. Górne odcinki a dolne to dwie bajki. 

Większość moich relacji staram się pisać z naciskiem "jak dla mnie..." lub "moim zdaniem...:  a w ostatnich moich relacjach pisałem że jest rewelacyjnie! ale...wyraźnie zaznaczyłem: że dla słabiej jeżdżących warunków brak... (nie wiem jak jeździsz) a tydzień temu: że poniżej Rovnej śnieg zaczyna trzymać...

2 tyg. temu i tydzień temu warunki były lepsze niż w grudniu... a więc nie wiem o czym mowa? może nie te narty... może źle przygotowane... może nie te umiejętności??? nie wiem. 

Zweryfikuje twoją opinię za 5 dni (w piątek). Wiem że pojeżdżę tylko na górze i że już nie długo pozostanie tylko odcinek Lukova - Prehiba - Koliesko ale no żadna "novinka".

To rzecz normalna o tej porze roku. Trawa, kamienie, resztki śniegu... niekiedy trzeba zdjąć narty i przejść parę metrów z buta żeby dalej móc cieszyć się zarombistym warunem! 

Cytując klasyka: sory taki mamy klimat!  proponuję przenieść się do @marionen'a http://www.skionline.pl/forum/topic/21050-gdzieś-w-górach/?page=7#comment-255332

PS. aaa i jeszcze jedno! Ci co czytają to forum to już chyba wiedzą że dla mnie "im gorzej... to lepiej"! :D 

PS2. mnie na pewno nie zniechęcicie ,planuję nawet weekend majowy :) ale dzięki za każde info o warunkach i to od każdego. Bo jakiekolwiek info przedstawia jakąś subiektywną opinię. A jak piszę ktoś kto wiem jak jeździ, to wtedy ja wiem wszystko! nie trzeba nawet fotek.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jasiek napisał:

...info przedstawia jakąś subiektywną opinię. A jak piszę ktoś kto wiem jak jeździ, to wtedy ja wiem wszystko! nie trzeba nawet fotek.

No i wszystko na temat, odczytuję to jako nieśmiałe wezwanie do częstszych WZF w celu osobistego poznania siebie nawzajem, swoich umiejętności i preferencji narciarskich ;) . Nagrodą będzie czytanie "między wierszami" w relacjach i opisach warunków... :D, o okazji wypicia wspólnie browarka nie wspomnę 9_9.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jasiek napisał:

Ja tam jestem co weekend (ten był pierwszy który odpuściłem i to z przyczyn niezależnych ode mnie) i nie sądzę żeby warunki zmieniły się aż tak drastycznie. Jeździliście Panowie na dolnych trasach bo na górze była mgła a to różnica diametralna. Górne odcinki a dolne to dwie bajki. 

Większość moich relacji staram się pisać z naciskiem "jak dla mnie..." lub "moim zdaniem...:  a w ostatnich moich relacjach pisałem że jest rewelacyjnie! ale...wyraźnie zaznaczyłem: że dla słabiej jeżdżących warunków brak... (nie wiem jak jeździsz) a tydzień temu: że poniżej Rovnej śnieg zaczyna trzymać...

2 tyg. temu i tydzień temu warunki były lepsze niż w grudniu... a więc nie wiem o czym mowa? może nie te narty... może źle przygotowane... może nie te umiejętności??? nie wiem. 

Zweryfikuje twoją opinię za 5 dni (w piątek). Wiem że pojeżdżę tylko na górze i że już nie długo pozostanie tylko odcinek Lukova - Prehiba - Koliesko ale no żadna "novinka".

To rzecz normalna o tej porze roku. Trawa, kamienie, resztki śniegu... niekiedy trzeba zdjąć narty i przejść parę metrów z buta żeby dalej móc cieszyć się zarombistym warunem! 

Cytując klasyka: sory taki mamy klimat!  proponuję przenieść się do @marionen'a http://www.skionline.pl/forum/topic/21050-gdzieś-w-górach/?page=7#comment-255332

PS. aaa i jeszcze jedno! Ci co czytają to forum to już chyba wiedzą że dla mnie "im gorzej... to lepiej"! :D 

PS2. mnie na pewno nie zniechęcicie ,planuję nawet weekend majowy :) ale dzięki za każde info o warunkach i to od każdego. Bo jakiekolwiek info przedstawia jakąś subiektywną opinię. A jak piszę ktoś kto wiem jak jeździ, to wtedy ja wiem wszystko! nie trzeba nawet fotek.

 

Czytasz moje myśli....zaczynam się bać :)

Kończąc wątek ...my z Piotrkiem (z sąsiedniego forum) żeby dojechać do tego puchu na Majstrovskiej "kaszaniliśmy" po jakiś lodowych kalafiorach i innym dziadostwie jakieś 1,5 km ale za to ostatnia ścianka wszystko to wynagrodziła:x. Jak teraz o tym myślę to chyba lepiej było podejść od "biedrony" z buta :ph34r:

8 godzin temu, moloo napisał:

Chodziło mi o opis tras po kolei - trasa nr 1,2 a nie ocena 1,2 - źle mnie zrozumiełeś, ale aż boje się to napisać, że znowu rozpętam "wojnę", że trasy na Chopoku przecież podaje się po nazwie a nie po numerze :) 

 

No i właśnie o taką dokładniejszą relację mi chodzi ...

Aaa...numery tras - to faktycznie się nie zrozumieliśmy- sorry.

58 minut temu, szplukasz napisał:

Dzisiaj lampa wiec zapewne szybko zapomniemy o wczorajszych niedogodnościach :)

I tego się trzymamy.:)

 

Pozdr.Torres

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...