Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, keisyzrk napisał:

Jasiek, pozostaje nam tylko cieszyć się szczęściem innych... 9_9

No ja Wam dopiero pokaże narciarski sadyzm przez święta :D

Wy będziecie się obżerać i męczyć przy stole... a ja sobie będę 5 dni śmigać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Jak juz Plywak pisal -  rano zmrożone dla mnie super lubię twarde warunki pojechałem od razu sprawdzic poludnie ale chmura tam zawisla zjechalem  raz i wrocilem na polnoc. A tam piekne slonce, duzo niebieskiego nieba.  Nie patrzylem na zegarek ale chyba kolo 10  (moze wcześniej) północ pościło i zaczęły sie odsypy aby kolo 12 - 13 zmienić sie w spore muldy? hmm wyjątkowo miękkie ale nie mokre. Fajne warunki na szeroka nartke Jasiek :)  bylbys zadolowlony. Ja tez sie doskonale bawilem mimo ze narta waska. Przy momentach pustego kawalka stoku mozna je bylo ostro przecinac dlugimi skretami a jak sie zagesclo towarzystwo to wolniej pomiedzy. Okolo 12 sprawdzilem jeszcze raz poludnie ale odpuscilem. Troche za mokro  i kamienie powychodzily.

Jezdzilem glownie 1 pod  gondola raz 7 i kilka razy 11 no i na poludniu 33 (nie znam tych Waszych nazw xD )  Jak na Kwiecien jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo widzę że nastąpiło nareszcie "rozdziewiczenie Chopokowskie" :) 

nooo i widzę że chyba zadowolony! :D i w sumie o to chodzi! 

Wiosną na Chopku (i chyba nie tylko) to norma, że rano beton a od browara trzeba poza trasy bo na trasach horror :) 

PS. mnie ta góra już niczym nie zaskoczy! chyba :rolleyes:

PS2. fajnie że pojeździłeś

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jasiek napisał:

 

Nooo widzę że nastąpiło nareszcie "rozdziewiczenie Chopokowskie" :) 

nooo i widzę że chyba zadowolony! :D i w sumie o to chodzi! 

 

W koncu sie udalo:)  trzecie podejscie w ciagu 1 tygodnia ;)  a i nawet dzis rano malo braklo i bym nie pojechal......

Dzieki za pomoc Jasiek - z Twoimi wskazowkami szybko ogarnąłem nowa dla mnie gorke. Z wyjazdu jestem bardzo zadowolony i chciałbym zdążyć jeszcze pare razy wykorzystac karnet w tym sezonie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam info gdzie już lepiej się nie zapuszczać.

Czerwona 33 na Krupovą, bardzo czujny zjazd żeby narty w całości dojechały na dół, w kilku miejscach śnieg wymieszany z ziemią i wystają granitowe kamole. 
20170409_101451.thumb.jpg.88c485cfd70673f2141a65f43a336149.jpg

20170409_101500.thumb.jpg.431ca52bd732b388b553078c9e0e54e3.jpg

Także ostatni rzut oka na moje ulobione już wytopione traski i żegnam Krupovą na ten sezon.

20170409_101708.thumb.jpg.45386d1845ea847f6ede9beee623c1e2.jpg

Dojazd do gondoli na Kosodrevinie, trzeba być czujnym i trzymać się skrajnie prawej strony zjeżdżając.
20170409_104920.thumb.jpg.4bb36970827c42c0ca33a5b7e0d621b6.jpg

 

Dni 11 FIS już też policzone, w górnej części przebijają się przez śnieg jakieś borówko-krzaki a niżej w kilku miejscach trawa.
20170409_145404.thumb.jpg.15c6dddfc60de47de0d9ca0334440dad.jpg

Gościu na poniższym zdjęciu cisnął przez trawę i kamienie a narty krzyczały tylko bezradnie "AUUUĆ" 

20170409_145617.thumb.jpg.8b5c569dc6bb5676bff4462e01839c27.jpg

20170409_145759.thumb.jpg.1518460e3105607fd59e06753a633b1d.jpg

Reszta czynnych tras w miarę ok, ale trzeba być czujnym żeby nie wdepnąć - wjechać na jakąś minę. 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jasiek napisał:

PS. @johnny_narciarz nareszcie warun dla nas! no to co?  walczymy?

Jasiek, jak przekonam Żonę to może na święta uderzymy... ;)

Tak, to są warunki dla nas! B| 

Dziś byłem na Rohaczach, bo to było jedyne miejsce, gdzie mogłem dotrzeć o rozsądnej porze... Startowałem z B-B o 10.20... ;) 

Ale 4 godziny super jazdy i widoków! B|

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Jasiek, jak przekonam Żonę to może na święta uderzymy... ;)

Tak, to są warunki dla nas! B| 

Dziś byłem na Rohaczach, bo to było jedyne miejsce, gdzie mogłem dotrzeć o rozsądnej porze... Startowałem z B-B o 10.20... ;) 

Ale 4 godziny super jazdy i widoków! B|

To się postaraj :).Mogę pomóc w negocjacjach :ph34r:. Mam dar przekonywania :D

Jak pogoda pozwoli będziemy piątek-sobota lub poniedziałek-wtorek...

Pozdr.Torres

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Torres napisał:

To się postaraj :).Mogę pomóc w negocjacjach :ph34r:. Mam dar przekonywania :D

Jak pogoda pozwoli będziemy piątek-sobota lub poniedziałek-wtorek...

Pozdr.Torres

Postaram się, obiecuję! :ph34r:

Jak zapowiedzi pogody się sprawdzą - zimno ma być - to nie powinno być większego problemu. ;) 

Dam znać przed samymi świętami. 

Pozdrowionka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:


Gościu na poniższym zdjęciu cisnął przez trawę i kamienie a narty krzyczały tylko bezradnie "AUUUĆ" 

20170409_145617.thumb.jpg.8b5c569dc6bb5676bff4462e01839c27.jpg

 

Moim zdaniem bardzo dobra trasę wybrał. Przez trawę przeleciał, ale ciemny śnieg (lód) na pewno go nie trzymał. A narty... narty są do jeżdżenia a nie do oglądania :) 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wróciłem z weekendowego szaleństwa na Chopoku. Wyśmienicie nie było bo to już nie zima, ale było bardzo dobrze. W 2 dni zrobiłem 58km i super się wyjeździłem.

Na Południu byłem raz w sobotę, zjechaliśmy do samej Krupovej, ale było cholernie ciężko. Na Północy przejechaliśmy wszędzie gdzie się dało, ale najlepiej nam się śmigało na 11 FIS odcinek Konsky Grun-Zahradky lub ewentualne odskok na Turystyczną 5 do Zahradek. W niedzielę od 8:30 do 10:30 to tam była bajka!!! Później słońce sukcesywnie roztapiało wszystko i faktycznie czasami można było wyskoczyć butów jak śnieg dobrze złapał nartę.

Ogólnie to był drugi raz w sezonie na Chopoku i drugi raz w życiu. Ja jestem zachwycony i oczywiście Sprytna Sezonówka na kolejny sezon jest już w mojej kieszeni ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od czwartku do niedzieli. Niby śniegu jeszcze zadziwiająco (biorąc pod uwagę temperatury) sporo ale warunki meteorologiczne zmienne. Widoczności głównie brak. Muszą mieć tam chyba jakieś instalacje produkujące sztuczną mgłę. Słońce tylko w niedzielę.

Chopok - niedziela

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze... szersze narty mieli tylko w wypozyczalni k. Bialej Puti. Tej w pawilonie w którym jest Informacja.

Mieli tylko marke DPS. Niestety, wyboru dużego nie było. Z dłuższych nart (znaczy 189) mieli tylko DPS Wailer 122 - trochę za szerokie jak na trasę, choć dało się jeździć (ładnie cięły w długim skręcie). Mieli jeszcze Wailer 99 ale te tylko w krótszych rozmiarach (ok.170-174cm).

Cena 25 EUR/dzień.

Edytowane przez Tytus Atomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś wrzucał ale znalazłem coś takiego:/

Prevádzka lanoviek* na najbližšie obdobie

  • 10. - 13. 04. 2017
    Biela Púť (B3) + Twinliner (A4) + Funitel (A1) + Jasná – Luková (B4)
    Krupová – Kosodrevina (A5) + Kosodrevina – Chopok (A2)  
  • 14. 04. - 16. 04. 2017 - lanovky v prevádzke od 8:00 do 16:00
    Biela Púť (B3) + Twinliner (A4) + Funitel (A1) + Jasná – Luková (B4)+ Rovná Hoľa – Konský Grúň (B7) + Záhradky – Rovná Hoľa (B1), B8 Lúčky - v závislosti od snehových podmienok
    Krupová – Kosodrevina (A5) + Kosodrevina – Chopok (A2)  
  • 17. 04. 2017, Biela Púť (B3) + Twinliner (A4) + Funitel (A1) + Jasná – Luková (B4) 
    Krupová – Kosodrevina (A5) + Kosodrevina – Chopok (A2)  
  • 18. 04. 2017, Biela Púť (B3) + Twinliner (A4) + Funitel (A1)
    Krupová – Kosodrevina (A5) + Kosodrevina – Chopok (A2) 

OD 19. 4. 2017 ZIMNÁ SEZÓNA UKONČENÁ

  • 19. 04. - 21. 04. 2017
    Jarná technická údržba lanoviek
  • 22. 04. - 23. 04. 2017 - lanovky v prevádzke od 8:30 do 15:30
    Biela Púť (B3) + Twinliner (A4) + Funitel (A1)
    Krupová – Kosodrevina (A5) + Kosodrevina – Chopok (A2)
  • 24. 04. - 28. 04. 2017
    Jarná technická údržba lanoviek
  • 29. 04. - 30. 04. 2017 - lanovky v prevádzke od 8:30 do 15:30
    Biela Púť (B3) + Twinliner (A4) + Funitel (A1)
    Krupová – Kosodrevina (A5) + Kosodrevina – Chopok (A2)

*Prevádzka lanoviek v závislosti od snehových a poveternostných podmienok.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kilka słów podsumowania 3 dniówki na Chopku. Pierwszego dnia było tak:
 

20170408_094538.jpg



Wszystko od Priehyby w górę w gęstej mgle, a poniżej deszcz. Warunki mega ciężkie, ale dzięki towarzystwu @keisyzrk @moloo i Gosi udało się sporo przejechać.
Drugi dzień to już rewelka. Słomecznie, bardzo twardo od rana - cały ten mokry śnieg pięknie przymarzł i zrobił sie taki sztruksik, że plomby z zębów wypadały. Przynajmniej przez pierwszą godzinę.
 

20170409_101054.jpg



Trzeci dzień był podobny do drugiego. Postanowiłem wybrać się z rana na poludniowego czarnucha, tak żeby rozgrzać nogi w śmigu na stromej twardej trasie. Trasa mnie trochę zaskoczyła, bo była twarda, ale zapomnieli ją ratrakować. Fajne zmrożone muldy. Walczyłem z 15 minut. Zęby mam wszystkie.
Potem to już jazda pod Funitelem i na nieczynnej 11a-stce. Pod Funitelem elegancko, twardo nawet o 13 (przynajmniej do Lukovej). Na 11a-stce muldy, nie ratrakowali, bo sumie po co, jak nieczynna.
 

20170410_094023.jpg
 
i kilka fotek:
 
20170409_101731.jpg
20170409_101738.jpg


Robi się świątecznie:
 
20170409_104412.jpg
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...