Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

CzantoriaDzisiaj padło na Czantorię. Wyjazd ze znajomymi za piętnaście siódma z Gliwic. Kupujemy karnet na 3 godziny i o ósmej pierwszy wjazd na górę. Z grubsza potwierdzam to co wcześniej napisał luce. Warunki wiosenne, miękko i cukrowo. Miejscami na dole lodowo. Na niebieskiej w dolnym odcinku sporo kamieni różnej wielkości. Ludzi jak dla mnie sporo, nawet nie w kolejce ale na trasie. Ja zdecydowanie nie przepadam za jazdą w tłumie więc po dziesiątej odpuszczam :frown::

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg.44e62c5f43479ff017f1e51a8a5b891a.jpg

image.jpg.edc7142b23072a7052d922b93f517634.jpg

image.jpg.6bed5eb2a0d1a7e6534110b8c5713b49.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wygląda na to ,że sezon się kończy...

Janek... przestań... wróżka się znalazła!!! :biggrin: sezon kończymy po 20 kwietnia tak jak co roku! trochę optymizmu :biggrin:

Pozdrawiam. Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła-SkolnityMiał być Duży Rachowiec ale z przyczyn losowych wyszła WisłaPo raz kolejny nie zawiedliśmy się :smile: Po ostatnim tygodniu spędzonym w Alpach mogę powiedzieć że przygotowanie tras co najmniej dobreA i ludziska jeszcze nie napierają na ten ośrodek jak na wszystko dookoła,jazda na bieżącoDzieciaki zadowolone na maxa, po 5 godzinkach jeszcze nie miały dość

IMAG1302.jpg

IMAG1304.jpg

IMAG1308.jpg

IMAG1310.jpg

IMAG1311.jpg

IMAG1314.jpg

IMAG1317.jpg

IMAG1319.jpg

W drodze powrotnej wyprzedziła nas szybka AR i niestety za daleko nie pognała :sad:

IMAG1320.jpg

IMAG1302.jpg.53ffdb76571e37bb769fa6d30c8fd265.jpg

IMAG1304.jpg.64ae1a62f01de3d18a4cb97b2c9152fb.jpg

IMAG1308.jpg.a326713f7836c53949d5ade58e39d8e5.jpg

IMAG1310.jpg.254a847af3bb59d83db1240544127368.jpg

IMAG1311.jpg.90f3d2f80e36de7e280fdf817c30960f.jpg

IMAG1314.jpg.0aa9fbb8ba62ae1fcdf7343b74862850.jpg

IMAG1317.jpg.7aacc314aaf82cd54aae73513699c0b9.jpg

IMAG1319.jpg.00c44857dec63b8f436ecf4ea7a1046f.jpg

IMAG1320.jpg.6a66e257bff6eac0d866a84b4382d424.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi to przyszlo na mysl,bo typ by sie zgadzal, ale jezeli na bielskim odcinku, to nie te blaty a i brak "gadżetów" w grillu - a jesli sie mylę, to w pełni łaczę się z lrzedmówcą:wink:

Narciarze Ci rosną Marcinku, że aż miło popatrzeć :happy: Super!

A ta Alfa...to ta, która jest w środku z wideorejestratorem? A dobrze im tak! Los im odpłacił za kręcenie filmów bez pozwolenia!!! :wink::biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój kolejny dzień na stoku ( nie mylić z "na nartach" :frown::) i po raz pierwszy w tym sezonie na Telegraf zagnałem syna. Warunki o dziwo super: 3 st. słońce nie parzy, śniegu full i stok ładnie zrobiony + oczywiście ludzi mało. nawet te 40 PLN za 3 godziny jakoś przebolałem. :sorrow:

DSC_1359.jpg

DSC_1362.jpg

DSC_1363.jpg

DSC_1369.jpg

DSC_1376.jpg

Oczywiście spotkałem Kmarcina z synem, który dzielnie wykonywał pierwsze w życiu szusy na tym strasznym stoku :stupid: Zobaczymy czy stok przetrwa nadchodzącą odwilż :sorrow:

DSC_1359.jpg.697b6210fc4ab4461d4b10aee9c5ae3b.jpg

DSC_1362.jpg.c55013b3ad506ed6279ff99d1c86a80c.jpg

DSC_1363.jpg.4733ec5313e0f384f71e19c948907295.jpg

DSC_1369.jpg.f0057ab4f6ee96b4693e17b40c242599.jpg

DSC_1376.jpg.f09ca273dfbc7085504c539d2f323310.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sobotę 21 lutego wraz z synem odwiedziłem COS Skrzyczne. Dobrze, że dojechałem na miejsce sporo przed ósmą rano, bo byłem w kolejce do kasy chyba na szóstej pozycji. O ósmej kolejka sięgała aż do drogi głównej.

Wiadomo jak to w COS - sie, poranne wyciszenie na dolnym krzesełku. Na Jaworzynie pozytyw taśma sprawnie działa wywożąc narciarzy pod kanapę. Szybki wyjazd na szczyt. Pogoda zapowiada się super choć dość mocno wieje. Na rasach twardo i miejscami lodowo, tu i tam pojawiają się kamienie i minerały. Do około 9,30 jazda na okrągło, później armagedon, ludzi opór. Po dziesiątej uciekamy na Doliny. Na dolinach ludzi mniej, warunki dobre, poranne zlodowacenie puściło i jazda zrobiła się dużo przyjemniejsza. Nawracamy kilka razy i jedziemy w dół na nartach. Trochę to ryzykowne posunięcie, ale jakoś bez uszczerbku dla sprzętu daliśmy radę. Ogólnie fajnie było nie mniej jednak pozostaje nieodparte wrażenie jakoby Skrzyczne zostało zadeptane przez narciarzy.

W tym sezonie już nie mam zamiaru tam się wybrać.

Film z wyjazdu:

[video=youtube_share;uwDRPqtxXkg]

Pozdrawiam JaroW

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piatku siedze w Wierchomli. Warunki do dzisiaj byly fantastyczne, ale w sobote przeszedl halny i troche popsul pogode. Niemniej jednak w dalszym ciagu warunki bardzo dobre, na stokach okolo 30 cm sniegu, ale stoki od strony Wierchomli w duzo lepszym stanie niz te od strony Szczawnika. Niestety widac juz, ze temperatura dodatnia, kolo poludnia snieg juz robi sie ciezki ale frajdy z jazdy nie zabiera. Fotek dzisiaj nie wrzuce niestety, jutro wezme aparat. Zostaje tu jeszcze dwa dni a potem Slowacja.

Pisze z tableta, ktory kupilem niedawno i nie umiem wlaczyc polskich liter kurdelebele.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, piszesz warunki super!!! Ło, co to sie stało sie w tych Kielcyjach na tym Telygrafie? Cemu to sie tak łodminiło? Bez pomyłke chyba! Ale cyny sie nie łodminiły?

:eek::confused::confused:

Jak dla mnie to nic się nie odmieniło + o tej porze roku warun jest zwykle ok :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam.

W sobotę 21 lutego wraz z synem odwiedziłem COS Skrzyczne. Dobrze, że dojechałem na miejsce sporo przed ósmą rano, bo byłem w kolejce do kasy chyba na szóstej pozycji. O ósmej kolejka sięgała aż do drogi głównej.

Wiadomo jak to w COS - sie, poranne wyciszenie na dolnym krzesełku. Na Jaworzynie pozytyw taśma sprawnie działa wywożąc narciarzy pod kanapę. Szybki wyjazd na szczyt. Pogoda zapowiada się super choć dość mocno wieje. Na rasach twardo i miejscami lodowo, tu i tam pojawiają się kamienie i minerały. Do około 9,30 jazda na okrągło, później armagedon, ludzi opór. Po dziesiątej uciekamy na Doliny. Na dolinach ludzi mniej, warunki dobre, poranne zlodowacenie puściło i jazda zrobiła się dużo przyjemniejsza. Nawracamy kilka razy i jedziemy w dół na nartach. Trochę to ryzykowne posunięcie, ale jakoś bez uszczerbku dla sprzętu daliśmy radę. Ogólnie fajnie było nie mniej jednak pozostaje nieodparte wrażenie jakoby Skrzyczne zostało zadeptane przez narciarzy.

W tym sezonie już nie mam zamiaru tam się wybrać.

Film z wyjazdu:

[video=youtube_share;uwDRPqtxXkg]

Pozdrawiam JaroW

Drogi Jaro

Mam nadzieję, że się nie obrazisz jeżeli takie przemyślenie po obejrzeniu filmiku napiszę:

Filmik bardzo fajny i widzę na nim wyjątkowo ogarniętego technicznie i sprawnego narciarza, jak mniemam z rodziną a przynajmniej a synem. Patrząc na syna sugeruję, żebyś go troch e okiełznał (jak się da oczywiście) i kazał mu jeździć za sobą przez parę dni, tygodni. Nie cały czas ale staraj się częściej. Możesz troszkę zwolnić ale za to jechać naprawdę dokładnie i pilnować, żeby On jechał za Tobą śladem. Gwarantuję, że nadzwyczaj szybko ogarnie ten bałaganik z korzyścią dla niego i jeszcze większą duma dla siebie.

Serdecznie pozdrawiam i więcej takich narciarzy na stokach.

Mitek

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Son

Hej,

Dzisiaj zdecydowałem się na SON, mimo nie przychylnych prognoz zapowiadających deszcz od 10, ale stwierdziłem trzeba jeździć póki można i mam wolne:) więc nawet 2h będą ok:).

Do Soliska docieram niestety dopiero koło 8.30, korek w Czechowicach zrobił swoje.

Parking 10 pln ;/

W związku zapowiadanym deszcze kupuje karnet na punkty 50pln za 55 pkt.

Pod orczykami w miarę ok, ale trzeba się jednak było pilnować:)

Pierwsze kroki w stronę Hali Skrzyczeńskiej, zgodnie ze stroną SON-u panują tam warunki bardzo dobre, ale to raczej pobożne życzenia, warunki najwyżej dobre. Generalnie trasy w tym rejonie przygotowane dobrze w miarę twardo(jak dla mnie lepiej niż w niedzielę na Czantorii), ale jednak sporo przetarć i to znacznych, jeździłem na trasach 2 i 7.

Następnie przerzucam się na golgotę i na Juliany.

Tu sytuacja wygląda dużo lepiej. Nigdy wcześniej nie jeździłem w tak dobrych warunkach na Golgocie, twardo, równo, praktycznie brak minerałów.

Podobnie na Julianach warunki 5-/5. Może z wyjątkiem 13 gdzie było gigantyczne przetarcie.

Zapowiadanego deszcze nie było wiec dokupiłem jeszcze 20 punktów. Koło 11 zaczęli pojawiać się ludziska (3 min stania w kolejce ;-)) i warunki też zaczęły się już pogarszać, a że akurat punkty się skończy to zawinąłem się do domu.

Mimo pesymistycznych prognoz wyjazd bardzo udany. Bardzo przyjemnie jeździ się samemu po trasach, cisza spokój, bardzo miłe doświadczenie.

Generalnie w Sonie panują nie złe warunki, w stronę Czyrnej się nie zapuszczałem bo uznałem że skoro sam SON twierdzi że warunki są trudne, to szkoda nart.

pozdrawiam

Luce

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek:

Patrząc na syna sugeruję, żebyś go troch e okiełznał (jak się da oczywiście) i kazał mu jeździć za sobą przez parę dni, tygodni.

Dokładnie jak piszesz, ale wiesz jak jest z szesnastolatkami.... Cieszę się, że ze "starym" rano chce mu się na narty jechać.

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...