Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja - warunki narciarskie 16/17


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Velka Raca 16.12.16.

Dzisiaj rozpocząłem sezon i padło na VR.

Jeżeli chodzi o warunki to trasy przygotowane są dobrze (te otwarte)

Dzisiaj otwarta była: 1, 3, 4, 5, 7 i 12. Czarna 9 niby była zamknięta ale dało się jeździć (przygotowanie jej jednak było do bani).

Dzisiaj czynne wyciągi to Dedovka, Laliki i Hrebenova. Marguskę włączyli około 10.

Za 15 jurków wyjeździłem się setnie. Ludzi było niewielu.

Jutro zapowiadają czynne wszystkie wyciągi i dodatkowo trasy 10b, 2 i wszystkie łączniki.

Tu parę fotek:

P1020964.JPGP1020965.JPGP1020973.JPGP1020978.JPG

Pozdrawiam.

 

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bumer napisał:

Piotrze, kilka słów o nartach. A wyprazeny syr s hranulkami i oblocha zaliczyles?

No o nartach naskrobię ale nie chciałem zaśmiecać wątku o warunkach.

Syr z hranulkami i tatarską omaćką oczywiście był z pyszną herbatą w knajpce pod górną stacją Dedovka.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Łomnica. Ludzi mało, na stokach twardo. Od rana lekki mrozik i tak przez cały dzień. Słonecznie. Czynne 2/3 niebieskiej części i 1/3 czerwonej. Nie za dużo, ale w związku z tym, że pusto, to pojeździć troszkę można :) Na górze inwersja, więc mają problem z naśnieżeniem górnej części tras czerwonych. Na czarnej kamienie już przykryte.20161220_085530.jpg20161220_091002.jpg20161220_143602.jpg20161220_143630.jpg

 

a w takich klimatach mieszkamy:

20161219_190236.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po raz pierwszy udało nam się pojeździć na Szczyrbskim, bo zawsze jakoś wypada nie po drodze. Było cieplej, u góry jakieś 4-5 stopni, w Tatrach nadal panuje inwersja - na kwaterce w Smokowcach było -5 z rana, a im wyżej tym cieplej, bardzo słonecznie. Czynne wszystko oprócz Furkoty. Lekko miękko, ale całkiem dobrze :)

Szczyrbskie to tak w zasadzie 1 trasa, która w połowie rozwidla się na 3 warianty. Furkota, to w sumie 2gi wariant górnej części :)
 

20161221_083958.jpg



Furkota (po prawej) jest w trakcie przygotowywania, po południu jeździł ratrak i "wylizywał" już trasę. Pewnie otworzą na dniach:

20161221_085625.jpg


 

20161221_090800.jpg
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Szkoda że nie miałeś okazji pojeździć na Furkocie, bo fajna traska. Ja jadąc na Strbskie 90% spędzam na tej właśnie trasie. 

Strbskie mimo 2 tras: główna i Furkota jest zarombistą alternatywą dla Chopka. Bardzo często jak na Chopku mgła lub chmury to Strbskie jest czyste i można zarombiście pośmigać a to tylko 30 min. od Mikulasza (jak się tak pojedzie po "polskiemu" :) )

ps. ale tam zielono :o

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jasiek napisał:

Dzięki za info. Szkoda że nie miałeś okazji pojeździć na Furkocie, bo fajna traska. Ja jadąc na Strbskie 90% spędzam na tej właśnie trasie. 

Strbskie mimo 2 tras: główna i Furkota jest zarombistą alternatywą dla Chopka. Bardzo często jak na Chopku mgła lub chmury to Strbskie jest czyste i można zarombiście pośmigać a to tylko 30 min. od Mikulasza (jak się tak pojedzie po "polskiemu" :) )

ps. ale tam zielono :o

Gdzie parkujesz w Strbskim Plesie w okresie Świąt, jedziesz do góry pod wyciągi czy parking obok dworca? O której trzeba przyjechać najpóźniej i czy łatwo wydostać się  z powrotem  ok 13:00.

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziliśmy dziś Kubinską Holę. To pierwszy raz w tym ośrodku więc byliśmy szczególnie ciekawi. Na parkingu sami Słowacy i Czesi, oprócz nas tylko jedno auto z polskimi blachami - SKL (Kłobuck). Po drodze z Katowic zimowo na wysokości Korbielowa, w innych miejscach wszędzie praktycznie bez śniegu. Na KH warunki bardzo dobre, sporo sztucznego śniegu, naturalnego na bokach ok 10cm. Karnet całodzienny przedsezonowy kupiony na Grouponie za 49,90PLN, przy Słowakach kupujących w kasie za 20EUR. Dobry deal generalnie. Ośrodek fajny z przyjemnym nachyleniem tras (a właściwie jednej trasy od szczytu do samego dołu obsługiwanej przez dwie kanapy czwórki), fantastycznymi widokami, dobrym przygotowaniem tras oraz przedsezonową frekwencją. Wyjeździliśmy się - polecam. Szkoda tylko, że są tak daleko od Katowic.

20161222_133232[1].jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, surfing napisał:

Gdzie parkujesz w Strbskim Plesie w okresie Świąt, jedziesz do góry pod wyciągi czy parking obok dworca? O której trzeba przyjechać najpóźniej i czy łatwo wydostać się  z powrotem  ok 13:00.

Jak jestem przed 8 to spokojnie pcham się do końca, na górę. Ale jak jesteś później to raczej nie ma szans. Zamykają wjazd, stoi policja i trzeba na centralny i skibusem.

Wyjazd w miarę sprawny, chyba że trafisz na wjazd hotelowców do miasta. Przerabiałem to w zeszłym roku w Sylwestra. Rano było OK ale jak wyjeżdżałem około 14 to wyjeżdżałem 40 min.! Samochody stały wszędzie a korek na wjeździe do Strbskiego zaczynał się na głównej przed serpentynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziliśmy dziś Kubinską Holę. To pierwszy raz w tym ośrodku więc byliśmy szczególnie ciekawi. Na parkingu sami Słowacy i Czesi, oprócz nas tylko jedno auto z polskimi blachami - SKL (Kłobuck). Po drodze z Katowic zimowo na wysokości Korbielowa, w innych miejscach wszędzie praktycznie bez śniegu. Na KH warunki bardzo dobre, sporo sztucznego śniegu, naturalnego na bokach ok 10cm. Karnet całodzienny przedsezonowy kupiony na Grouponie za 49,90PLN, przy Słowakach kupujących w kasie za 20EUR. Dobry deal generalnie. Ośrodek fajny z przyjemnym nachyleniem tras (a właściwie jednej trasy od szczytu do samego dołu obsługiwanej przez dwie kanapy czwórki), fantastycznymi widokami, dobrym przygotowaniem tras oraz przedsezonową frekwencją. Wyjeździliśmy się - polecam. Szkoda tylko, że są tak daleko od Katowic.
20161222_133232[1].jpg

Jakieś fotki ?



Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie opady śniegu w Tatrach były na tyle obfite, że w pierwszy dzień 2017 roku została otwarta górna część jednej z najdłuższych i najefektowniejszych tras na Słowacji - czarny zjazd z Łomnickiej Przełęczy do Łomnickiego Stawu. Grubość naturalnej pokrywy śniegowej przekracza tutaj już 120 cm.

 

Więcej informacji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...