Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty SL czy GS dla zaawansowanego


Czyżyk

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Czyżyk napisał:

Wszystko się klei, gdy nie czepia się prędkości, która akurat w tym przypadku nie ma nic do rzeczy gdyż kolejny raz powtarzam duże prędkości są rzadziej niż sporadyczne.

Na tą chwilę myślę nad nartami mniej więcej mojego wzrostu z tym, że nadal nie wiem czy gs czy sl. Chyba będę musiał poczekać na otwarcie stoków i wypożyczenie nart gigantowych, żeby nie być potem rozczarowanym.

Ale nie musisz wybierać miedzy nimi. Jak wspomniał @Jodek narta XT np. z Atomica czy moje F19 mają podwójny promień skrętu. Ponoć mocno taliowany i rockerowany przód to Sl a tym Giant. Ciężko je z początku opanować ale po kilku dniach to rozkosz. Tylko długość ważna. Nie będę pisał o All momtain bo posiadanie tylko takiej narty mija się z celem. Bo jakąś slalomkę Sl czy gs trzeba mieć, od czasu do czasu potrenować technikę. Pewnie i inni producenci w swoich stajniach posiadają już ten ubiegłoroczny wynalazek, chyba. Zastanawiam się czasem, gdyby ktoś doradził mi parę lat temu przy zakupie Atomic D2Sl odpowiednią długość a nie 155 czy w ogóle do dziś zmieniłbym nartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bianchi napisał:

Proszę Cię... Bardzo możliwe, że miałeś coś z odbiornikiem w telefonie. W obecnych czasach granicą błędu nie są żadne z podanych przez Ciebie wartości. To potrafi być średnica 5 centówki.

Z pewnością mój telefon nie dorównuje dokładnością urządzeniom  satelitarnym GPS. Stąd moje pytanie, z jaką toto dokładnością mierzy  w rezultacie końcowym.  Bo o wyniku dokładności decyduje tu najgorsze urządzenie, nieprawdaż?  Co mi z tego, że amerykański satelita wysyła sygnał ciągle, skoro np. moje urządzenie "czyta" go co 2 sekundy.

Czy po trzęsieniu ziemi we Włoszech, czy ostatnio w BiH i HR, dokonano  jakiejś korekty w systemach korzystających z GPS, bo ruch ziemi przekroczył średnicę tej magicznej 5 centówki?  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czyżyk napisał:

Wszystko się klei, gdy nie czepia się prędkości, która akurat w tym przypadku nie ma nic do rzeczy gdyż kolejny raz powtarzam duże prędkości są rzadziej niż sporadyczne.

Na tą chwilę myślę nad nartami mniej więcej mojego wzrostu z tym, że nadal nie wiem czy gs czy sl. Chyba będę musiał poczekać na otwarcie stoków i wypożyczenie nart gigantowych, żeby nie być potem rozczarowanym.

Nie będziesz żałował. Od tego sezonu ogarniam mastera R18 180 cm (ja mam 178 i 77kg). Oceniam się na 5+ / 6. Jest bosko! Nie czuć tego większego promienia, a stabilność i pewność w skręcie są nie do porównania z niczym. Również na miękkim.

A nie klei się np. przez takie zwroty jak ten poniżej. 7 i chcesz kupować SL równego wzrostowi ? Chyba, że mówisz o narcie AM a myślisz że to SL. Wtedy sorry.

Cytat

 

Na tą chwilę myślę nad nartami mniej więcej mojego wzrostu z tym, że nadal nie wiem czy gs czy sl.

 

Pozdr

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dowiedziałem sie o tym przed rokiem i od razu się w nie zaopatrzyłem. Z początku bylo ciężko się przyzwyczaić. Narty inicjują skręt jak slalomka a później ciągniesz skręt ile chcesz. Wiele ci nie powiem ale na pewno ktoś sie wypowie więcej w tej kwestii. Mają też 20 cm rocker co dla fanatyka długich nart, choć jeszcze ich nie posiadam, świetnie wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bianchi napisał:

I otóż to! Nie problemem jest pojechać 90 km/h. Nieważne jak jechał autor postu, nieważne nawet jaki ma poziom umiejętności. Takie prędkości są realne do osiągnięcia.

Cześć

Faktem jest jedynie, że przytaczanie swoich wyników prędkościowych w opisie swojej jazdy jest typowym sygnałem, że piszący/mówiący nie ma zielonego pojęcia o narciarstwie.

Nic tu się nie klei kolego. Rozważanie GS lub SL w identycznej długości do wzrostu to bzdura na resorach. Przestań już ściemniać.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Faktem jest jedynie, że przytaczanie swoich wyników prędkościowych w opisie swojej jazdy jest typowym sygnałem, że piszący/mówiący nie ma zielonego pojęcia o narciarstwie.

Nic tu się nie klei kolego. Rozważanie GS lub SL w identycznej długości do wzrostu to bzdura na resorach. Przestań już ściemniać.

Pozdrowienia

Wiesz Mitek, pierwsze Twoje zdanie jest tak celne, że zawiera wszystko co można i trzeba było powiedzieć. Nic dodać, nic ująć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...