Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serfaus Fiss Ladis +


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, marboru napisał:

Wyjeżdżamy 20 stycznia, w ostatnim tygodniu niskiego sezonu.

 

Witam

Będę w pobliżu (Ischgl) od 13 do 20.

Zarezerwuję wam pogodę :)

Cholera ale się porobiło - 26 dni (plan minimum) w alpach - sezonówka jednak upraszcza kwestię wyboru - Szczyrk czy Tyrol :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wujot napisał:

Pierwsze jest pytanie czy wpierw dojeżdżasz na stok czy na kwaterkę. Bo jeśli na stok to możesz zrobić coś po drodze w tym i dużo wcześniejsze ośrodki. Jest to zresztą też metoda na niespodziewane zdarzenia na drodze. Kiedyś przy prawie trzy godzinnym poślizgu zaczęliśmy w Lermoos (który jest super). Blisko SFL masz np. Fliess (dużo lepszy od Kaunertala). Po drodze możesz z Landeck zaliczyć St. Anton. Czyli pierwszy i ostatni dzień coś po drodze.

SFL jest bardzo dobrym ON - jak nie brakuje śniegu. Ale... podobnie jak Artur wolę Ischgl. Co do Nauders - bez szału, bardzo różnie można tam trafić. Fenomenu Kaunertala nigdy nie zrozumiem - nudno (choć od czasu uruchomienia czarnej 6-ki zdecydowanie mniej). Jest piękna off pista. Ale dojazd masakra, szczególnie po obfitych opadach. Mój plan byłby taki:

- 1 coś po drodze (czyli St Anton, Lermoos)

- 3- 4 dni SFL

-1-2 Samnaun

- powrót Fliess (albo Lermoos - przy rannym dojeździe można zarobić dodatkowe 2 godziny nartowania)

Pozdro 

Wiesiek

Do tej pory w dzień pierwszy wbijaliśmy się na kwaterę i jazda była przez pełne 6 dni i do 12-13 w dniu wyjazdu. Teraz plan jest podobny, chodź po Twoim poście zastanawiam się, czy nie zrobić w sumie 8 dni i czegoś nie zahaczyć na przyjeździe... np. takiego Lermoos (dzięki) bądź Zams.

Samnaun i Ischgl, St.Anton odpuszczamy, bo tam byliśmy, a nasze alpejskie narty, to również poznawanie nowych miejsc :) 

Dziękuję za poradę Wiesiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marboru napisał:

Szkoda, że się miniemy gdzieś w drodze :( Wy będziecie wracać, a my jechać dopiero. Udanego wypadu!

W Szczyrku i okolicach mieszkają wspaniali Ludzie i w tym roku może się uda tam udać :) Choć nie wykluczone, że zamiast polskich nart, w lutym polecimy drugi raz do Austrii.

Przydałoby się jednak, by okoliczne górki mi pootwierali, bo poćwiczyć nie ma gdzie :( 

W marcu - ponownie Dolomity - szykuje się mocna ekipa forumowa :) 

Nie trafiłeś z warunkami i djupa - stąd może Twoje odczucia.

...w S-F-L planujemy 4 dni... w innych ośrodkach 3, myślę, że takie urozmaicenie da nam sporo frajdy.

Chodziła za nami od kilku lat ta dolina - w tym roku przyszedł jej czas.

W Ischgl oczywiście, że jest fantastycznie - sam Ci je polecałem :) Kiedyś, za kilka, kilkanaście lat wrócimy jak całe Alpy zjeździmy ;) 

Dobrych szusów w Zell! 

wiecie juz gdzie dokladnie sie wybieracie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greg napisał:

Lermoos polecam - nie za duży ośrodek, ale fajny - z kapitalnym widokiem na kotlinę i Zugspitze :-)

Jeżdżenie do 13 tej?..... ;)  Szkoda dnia w najsłuszniejszym z kierunków  - conajmniej 3 godziny nartowania w plecy :-)

Świetne zdjęcie :) Zachęciłeś mnie!

W dzień wyjazdu ostatnio jeździmy do godziny 12, 13, bo potem mam zazwyczaj do przejechania autem 1200 km. W domu jestem ok 2 w nocy i jestem padnięty. Dłuższa jazda w dzień wyjazdu nie wchodzi w grę.

2 godziny temu, miraz napisał:

My od 20 do 27 będziemy w Ischgl (kwatera w Kappl ). Zastanawiam się co w drodze powrotnej, w ubiegłym roku wracając z Zillertal byliśmy w Kitz.

@miraz ponownie Ischgl? WOW. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem - może udałoby mi się Was namówić na SFL. Pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę i życzę Wam wspaniałej pogody! Będziemy w tym samym czasie dolinę wcześniej.

1 godzinę temu, Turnplayer napisał:

wiecie juz gdzie dokladnie sie wybieracie?

@Piotr_67 kwaterę ma już klepniętą w Badii, ja będę się rozglądał gdzieś w okolicach Cortiny. Mamy zamiar dokończyć właśnie Cortinę, ponownie pojawić się w Lagazoi...a inne plany? Pewnie zobaczyć coś nowego - w kilku miejscach tam jeszcze nie byliśmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marboru napisał:

@miraz ponownie Ischgl? WOW. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem - może udałoby mi się Was namówić na SFL. Pozdrawiam serdecznie całą rodzinkę i życzę Wam wspaniałej pogody! Będziemy w tym samym czasie dolinę wcześniej.

 

Tak  ponownie...będziemy świętować ...  gdzie jest lepsze miejsce ?  :D:D  Może w kolejnych latach dołączymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, te powroty.... Ja mam około tysiaka km, więc standardowo zamykam wyciąg :-)  Zgadza się, przyjemności z późniejszej jazdy autem raczej nie ma...

Z Lermoos można śmigać na Monachium i potem szybki autobahn do PL. Ciut dalej, jak przez Salzburg, ale, jak nie ma korków koło Monachium, znacznie prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2018 o 15:17, marboru napisał:

Świetne zdjęcie :) Zachęciłeś mnie!

W dzień wyjazdu ostatnio jeździmy do godziny 12, 13, bo potem mam zazwyczaj do przejechania autem 1200 km. W domu jestem ok 2 w nocy i jestem padnięty. Dłuższa jazda w dzień wyjazdu nie wchodzi w grę.

Oprócz Lermoos (który jest zdecydowanie lepszy od pozostałych w okolicy), w ramach tej turystyki poznawania nowych miejsc, napiszę, że Zams-Fliess to też jest niezły ośrodek. Normalnie to się tam rzadko bywa (no bo SFL, Ischgl i St Anton w okolicy). Mało ludzi a strona północna (czyli zjazd 1a) jest rewelacyjny. Na południe jest trochę gorzej (bo tam jest lekki skansen). Są fajne możliwości off piste na obu kierunkach. Ogólnie polecam na krótszy dzień.

 

Pozdro

Wiesiek 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artix napisał:

 Mariusz, poogladalem troche mape i musze przyznac ze gdy bedzie warun to napewno bedzie Wam tam fajnie. W sumie to ponad  200 km tras.

A gdyby ekipa dopisala to na 100% :) 

Ekipa nie dopisała, ale na 100% będzie romantycznie :) Tylko ja i Paula... Chyba, że wpadniesz nas odwiedzić? ;) 

37 minut temu, Wujot napisał:

Oprócz Lermoos (który jest zdecydowanie lepszy od pozostałych w okolicy), w ramach tej turystyki poznawania nowych miejsc, napiszę, że Zams-Fliess to też jest niezły ośrodek. Normalnie to się tam rzadko bywa (no bo SFL, Ischgl i St Anton w okolicy). Mało ludzi a strona północna (czyli zjazd 1a) jest rewelacyjny. Na południe jest trochę gorzej (bo tam jest lekki skansen). Są fajne możliwości off piste na obu kierunkach. Ogólnie polecam na krótszy dzień.

Jeszcze raz dzięki @Wujot. Twoje rady, doświadczonego alpejczyka są dla mnie cenne.

27 minut temu, wojgoc napisał:

jeśli nie byliście na Zugspitze to proponuje zahaczyć - najlepiej od strony austriackiej do Ehrwald.

Dzięki za kolejną ciekawą propozycję :) Tym bardziej, że z możliwością jazdy w Niemczech. 

Na upartego jak się okazuje mogę zaliczyć na tym wyjeździe jazdę na nartach w czterech krajach :o Austria, Niemcy, Włochy i Szwajcaria. Zaczynając ten wątek nawet nie pomyślałem, że jest to do zrobienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym jeszcze pod rozwagę Ifen - https://www.bergfex.pl/walmendingerhorn-ifen-heuberg/panorama/

Trasa czarna IF1 i czerwona IF2, zwłaszcza IF2b godna Waszych umiejętności:)

Karnet 1-dniowy obejmuje również Oberstdorf, gdzie można pojeździć na Nebelhorn - ale tam nie byłem, więc nie wiem jak w rzeczywistości tam jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marboru napisał:

Na upartego jak się okazuje mogę zaliczyć na tym wyjeździe jazdę na nartach w czterech krajach :o Austria, Niemcy, Włochy i Szwajcaria. Zaczynając ten wątek nawet nie pomyślałem, że jest to do zrobienia...

Jeśli Niemcy to Garmisch Classic ale ta część przy GAPA - sam lodowiec Zugspitze najlepszy jest widokowo. Ehrwald po drugiej stronie dla wymagających narciarzy też taki sobie. Za to Kandahar jak najbardziej. Omijajcie tylko sob, niedz bo z Monachium ciągną tłumy. 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys dawno temu gdy nie mielismy dzieci odbylismy podobną wyprawę do Oberintal: SFL, Rechenpass + Kaunertal

z Kaunertala bym nie rezygnował, jak się dobrze trafi moze być tak:

image.png.7b92032efe7a63f7d59f247244cc1794.png

tam jest tak mało ludzi że po dniu nartowania rozpoznaje sie wszystkich narciarzy, dojazd jest długi i trudny polecam raczej skibus, lodowiec mały ale ogólnie dosc ciekawe miejsce na jeden dzień, 

nie lokowałbym sie przy SFL, moim zdaniem lepiej mieszkac w dolinie, lepsze miejsce logistycznie, 

Nauders wspominam bardzo dobrze super fajne trasy, na jeden dzień super opcja

SFL jestem "hejterem", nie podszedł mi ten osrodek, niby duży fajny ale jakis taki mało urozmaicony, pobliskie Ischgl dużo lepsze dla mnie, ja bym tam wiecej niz trzy dni nie marnował

jeden dzień w Samnaun moim zdaniem super idea, z tego co pamietam jest w karnecie Ski6, 

Fendels - pamietam ze zrezygnowalismy bo sie wydawało malutkie

jest jeszcze Venet region koło Landeck, tez jest w Ski6, bylem tam kiedys kilkanascie lat temu wracając z Ischgl, w sumie zjechałem pare razy bo nie było czasu, ale podobał mi się

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ewangelizator napisał:

nie lokowałbym sie przy SFL, moim zdaniem lepiej mieszkac w dolinie, lepsze miejsce logistycznie, 

 

SFL jestem "hejterem", nie podszedł mi ten osrodek, niby duży fajny ale jakis taki mało urozmaicony, pobliskie Ischgl dużo lepsze dla mnie, ja bym tam wiecej niz trzy dni nie marnował

jeden dzień w Samnaun moim zdaniem super idea, z tego co pamietam jest w karnecie Ski6, 

 

100% racji z logistyką - tutaj Ladis jest chyba (niestety) przesądzone. Ale pomarzyć można.

Dla mnie Landeck to mistrzostwo świata:

- 20 km do SFL,

- 30 km do Ischgl (a po drodze See i Kappl), 

- 25 km do St Anton,

- na miejscu Zams

- a jeszcze 30 km do HochZeiger, 40 km do Zurs, Nauders, Galtur i jeszcze parę mniejszych po drodze

Z grubsza licząc 1300 km tras w zasięgu 30 min jazdy autem... Jak z tym żyć!!!

 

@ ewangelizator

Nie wiem kiedy byłeś w SFL - "uruchomienie" Massnera i wariantu zjazdu do Ladis z Frommesabfartu wyraźnie polepszyło ośrodek. Ale oczywiście absolutnie zgadzam się z opinią, że Ischgl wymiata.

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marboru. Ja swój pobyt w SFL wspominam bardzo miło. Na pewno na odbiór ośrodka wpływ miały świetna pogoda, niezłe warunki śniegowe i doborowe towarzystwo. Uważam jednak, że generalnie ośrodek absolutnie więcej niż godny uwagi. Podobnie jak przedmówcy, gdybym miał wybierać, to pewnie Ischgl albo St. Anton postawiłbym wyżej, co nie zmienia faktu, że w SFL jest naprawdę fajnie. Infrastruktura najwyższych lotów z różnymi buzerami bajerami. Ośrodek baaaardzo rozległy. Dojechanie z jednego końca na drugi to niezła wycieczka. Jeżeli chodzi o same miejscowości, to Fiss, w którym mieszkałem, to raczej niczym niewyróżniająca się wioseczka, jednak o bardzo ładnym położeniu. Apres-Ski koncentrowało się w dużej knajpie pod gondolą. Były tam też całkiem dobre naleśniki sprzedawane w osobnym okienku, które po całym dniu na nartach smakowały wyśmienicie. W Ladis, ani Serfaus nie byłem, więc nie powiem co i jak. Byłem bardzo ciekawy Dorfbahn w Serfaus, czyli najmniejszego metra świata (choć tak naprawdę to nie do końca metro), ale postawiliśmy na narciarstwo i jakoś brakło na tą atrakcję czasu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dorfbahn_Serfaus 

Mieszkając w Ladis będziecie lądować w Fiss, bo dopiero stamtąd możecie rozwinąć skrzydła. O ile trasy nad samym Fiss mnie jakoś nie porwały (lepsze te niejako "za szczytem"), a tyle im bliżej Masnerkopf i Pezid, tym lepiej. Tamta część ośrodka i to co do niej prowadzi była naprawdę super. Tam zresztą - okolice Masnerkopf - moja koleżanka strzeliła jedną z moich ulubionych "narciarskich" fotek. Jak mam zły dzień i łapie mnie chandra, to czasem sobie wynajduję tę fotę na pociechę ;-) :

 

IMG-20160129-WA001.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wojgoc napisał:

a możecie sie podzielić sprawdzonymi  kwaterami w rozsądnej ćenie w Landeck, Ischgl, Kappl:)- z gory dzięki!

zapewne to ci nie pomoze bo widze ze celujesz słusznie z Landeck, ale moze ktos inny skorzysta

 

kiedys mieszkałem w Prutz (rzut beretem od LAndecka) tutaj, w skrócie: tanio i dobrze

https://www.tiscover.com/at/unterkuenfte/appartements-sailer

oraz w hotelu w Galtur:

http://www.hotel-monte.at/

bardzo dobra kuchnia, fajny hotel z saunami i spa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeździłem w Nauders i w tej włoskiej części 1 dzień razem.
Włoska część niekoniecznie warta polecenia, ale oczywiście trasy są i da się pojeździć. Pamiętam że było więcej ludzi niż w Nauders. Nauders jak najbardziej - 1 lub 2 dni warto. Teren zróżnicowany, widokowy, dobre trasy, kameralnie.
Jak już byście byli 2 dni, to można włoską część zahaczyć na pół dnia, ale niekoniecznie.
Najciekawsze z tej włoskiej części to był przejazd busem i widoki z niego, ski-kajty na jeziorze.

Kaunertal, nie byłem, ale dużo czytałem relacji na innym forum, swego czasu. I tak zauważyłem że giganciści i połykacze kilometrów nie lubią tego ośrodka, natomiast turyści narciarscy bardzo chwalili (mogę podesłać na priva jednego linka). Ja osobiście na jeden dzień jadąc skibusem bym się tam wybrał. Warunek: ładna pogoda i wszystkie trasy czynne.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...