Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szwajcaria: SkiArena Andermatt-Sedrun 14-20.01.18


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mnie nie stać na narty w Polsce, pomijając inne, równie ważne aspekty nartowania O.o,  to w niedzielę śmigam do Szwajcarii przetestować skipass pięciodniowy, który mnie wyniósł ok. 185 zł czyli CHF 10/dzień. 

Miejscówę mamy w Diesentis / Muster ok. 12 km od Sedrun. Będziemy uderzać też do Andermatt słynną koleją (za free ze skipassem) Matterhorn Gotthard Bahn 

Ośrodek to  SkiArena Andermatt-Sedrun, łącznie 120 km tras.  Od 2015 do 2017 postawili 2 gondole i 5 krzeseł. W przyszłym roku kolejna gondola, która scali cały ośrodek a w planie chyba jeszcze kolejne 2 długie gondole i 2 krzesła. Cytat z ich strony:

"Projekt obszaru narciarskiego Andermatt-Sedrun obejmuje budowę 14 obiektów transportowych, z których 10 znajduje się w pierwszym (4 nowe budynki, 5 wymiany i 1 konwersja), a 4 w drugim etapie (3 nowe koleje i 1 wymiana). W tym samym czasie zostanie rozbudowany sprzęt do naśnieżania, stoki i restauracje. "

To się nazywa rozwój ośrodka za 130 milionów CHF. 

wygląda to tak:

SkiArena_Masterplan_.thumb.jpg.7828ae0949f609a965804574f2434491.jpg

 

a tą górkę baaaaaaaardzo chcę bliżej poznać:

 

gemsstock.png.89d591b9933c646bcddd715f3a531985.png

Jeśli ktoś był to chętnie przyjmę wszystkie wskazówki, informacje itd. 

Edytowane przez mifilim
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marboru napisał:

@mifilim mapka ośrodka bardzo mi się podoba. Jestem bardzo ciekawy jak będzie i mam nadzieję, że relację umieścisz na forum.

Będę wypatrywał.

W każdym bądź razie - życzę szczęśliwej jazdy na nartach bez żadnych kontuzji i słoneczka!

i vice versa. dzięki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Antek napisał:

Witam

Jesteśmy tu od tygodnia  z wnukami  gwarantuje że nie będziesz się nudził....

Śniegu w brud ,pustki na stalokach 

widoki super! ślij foty ze stoków. coś więcej powiesz gdzie, co i jak? czyli co warto a co nie?

@ wojgoc

pisałem o tym w temacie Szwajcaria. Po prostu kupujesz kartę online tu, nabijasz skipasem i tyle. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wujot napisał:

Koledzy już jeździli i podobno potencjał off piste jest nie do zaorania. Korzystaj bo za parę lat może tam być 70 CHF dziennie. Chciałbym tam zajrzeć w tym sezonie choć na promocję chyba się nie załapię :(

Pozdro

Wiesiek

ceny mają ruchome więc warto obserwować...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten wyjazd udało się załatwić jedyny słuszny samochód narciarski:

20180108_121747.thumb.jpg.6a05ec4c9e47c13d553c0b09bc319881.jpg

Wcześniej nie miałem do czynienia z takimi pojazdami. Po pierwszych jazdach stwierdzam, że jest to zaje...fajna opcja. Kultowy TDI jest całkiem żwawy i autko popierdziela. Wewnątrz full wypas. Prowadzi się praktycznie jak SUV. Takim to można podróżować. :P

 

 

Edytowane przez mifilim
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2018-01-08 o 15:23, mifilim napisał:

na ten wyjazd udało się załatwić jedyny słuszny samochód narciarski:

20180108_121747.thumb.jpg.6a05ec4c9e47c13d553c0b09bc319881.jpg

Wcześniej nie miałem do czynienia z takimi pojazdami. Po pierwszych jazdach stwierdzam, że jest to zaje...fajna opcja. Kultowy TDI jest całkiem żwawy i autko popierdziela. Wewnątrz full wypas. Prowadzi się praktycznie jak SUV. Takim to można podróżować. :P

 

 

Auto mega.  Wziąłem kiedyś na lotnisku w Monachium z kolegami.

Mam chęć zrezygnować z moich upodobań do kombi i właśnie zakupić takiego VW. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, artix napisał:

Auto mega.  Wziąłem kiedyś na lotnisku w Monachium z kolegami.

Mam chęć zrezygnować z moich upodobań do kombi i właśnie zakupić takiego VW. 

 

9 minut temu, Greg napisał:

To samo chodzi mi po głowie.... Zwłaszcza w kontekście dołożenia do nart  campingowych wakacji letnich ;)

Dokładnie! Kiedyś jeździłem samochodem po Europie i chce do tego wrócić. Takim VW byłoby  super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...